Hokejisti druhý zápas na olympiáde prehrali, Američanom podľahli o gól

Slovenskí hokejisti po prehre s USA. (Autor: TASR)

Gól Slovenska strelil Andrej Kudrna.

ZOH 2018 - skupinová časť:

B-skupina:

USA - Slovensko 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Góly: 8. Donato (Terry, Chris Bourque), 43. Donato (Chris Borque, Arcobello) - 8. Kudrna (T. Surový, Čajkovský)

Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gouin (Kan.), Wehrli - Fluri (obaja Švajč.), Otmakov (Rus.)

Zostava USA: Zapolski - Gunderson, Sanguinetti, Welch, Gilroy, Billins, Blum, Wisniewski - O'Neill, Roe, B. Little - B. Butler, Chris Bourque, Greenway - Donato, Terry, Arcobello - B. Gionta, Kolarik, Stoa

Zostava Slovenska: J. Laco - Baranka, Starosta, Čerešňák, Graňák, J. Valach, Marek Ďaloga, Čajkovský - Kudrna, T. Surový, L. Nagy - M. Bakoš, Bubela, Marcel Haščák - M. Paulovič, M. Krištof, Ölvecký - Cingel, T. Marcinko, Lamper - Marek Hovorka

PJONGČANG. Slovenskí hokejoví reprezentanti podľahli hráčom USA 1:2 vo svojom druhom vystúpení v B-skupine na zimných olympijských hrách 2018 v kórejskom Pjongčangu.

Američania sa ujali vedenia v 8. minúte gólom Ryana Donata v presilovej hre.

Zverenci Craiga Ramsayho vyrovnali už o 25 sekúnd neskôr zásahom Andreja Kudrnu, ktorý jemne tečoval strieľanú prihrávku kapitána Tomáša Surového.

O triumfe zámorského tímu rozhodol v 43. minúte druhým gólom znovu v početnej výhode Donato.

Reprezentanti Spojených štátov amerických sa vďaka triumfu posunuli na čelo tabuľky B-skupiny práve pred Slovákov.

Slováci odohrajú tretí zápas v B-skupine v sobotu od 13.10 SEČ proti Slovinsku, v rovnakom čase nastúpia hráči USA proti výberu Olympijských športovcov z Ruska.

Pozrite si, ako prebiehal zápas Slovensko - USA: fotogaléria

18.2.2018

Doterajšie stretnutia a priebežná tabuľka:

Slovensko – Olympijskí športovci z Ruska 3:2 (2:2, 0:0, 1:0)
(online prenos >>)

USA - Slovinsko 2:3 pp (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)

1.USA210104:44 b
2.Slovensko210014:43 b
3.Slovinsko101003:22 b
4.OŠ z Ruska100012:30 b

Hlasy po stretnutí:

/zdroj: RTVS, championat.com, iihf.com, AP/

Craig Ramsay, tréner SR: "V zápase rozhodovali oslabenia, hrali sme v nich príliš často. Súper dobre strážil stredné pásmo, ale to sme čakali. Opäť nás podržal brankár. Musíme sa teraz dobre pripraviť na Slovinsko."

Vladimír Országh, asistent trénera SR: "Bol to pre nás ťažký zápas. Američania dobre pokrývali stredné pásmo a otáčali nám puky naspäť. Dosť veľa síl nám ubrali oslabenia, hrali sme ich dosť. Dostali sme dva góly v oslabeniach a naše početné výhody sme nevyužili, to dnes rozhodlo.

Dnes boli Američania pasívnejší ako v stredu. Taktika im vyšla. Mali sme problém prejsť stredným pásmom a keď sa nám to podarilo, v útočnom pásme sme neboli dostatočne silní na puku. Musíme si teraz oddýchnuť a v sobotu nás čaká náročný a dôležitý duel proti Slovincom."

Ladislav Nagy, útočník SR: "Myslím si, že ak budeme hrať päť na päť, tak bude mať s nami problém každé mužstvo. Nesmieme hrať toľko času v oslabení. V rovnovážnom počte sme dnes podľa mňa boli lepším mužstvom."

Troy Terry, útočník USA

Tomáš Starosta, obranca SR: "Bol to ťažký zápas. Američania na nás čakali, ale vždy, keď vycítili šancu, tak na nás vybehli. Mrzí nás výsledok, ale musíme sa už dobre pripraviť na ďalší zápas."

Ryan Zapolski, brankár USA: "V prvej tretine som dostal neuveriteľný gól, no nezlomilo ma to a potom som sa cítil dobre. S každým ďalším zápasom sa mi chytá lepšie. Postupne sa zohrávame a bude to snáď ešte lepšie. Veľmi dobre sme odohrali tretiu tretinu."

James Wisniewski, obranca USA: "Podarilo sa nám otriasť zo stredajšej prehry, dlho sme ju v hlavách nedržali. Veľmi nás tešia tri body a už sa tešíme na sobotu a duel proti Olympijským športovcom z Ruska."

Ryan Donato, útočník USA, autor oboch gólov: "Hovoril som so svojím otcom (Ted Donato - pozn.) a vravel mi, aby som nestrieľal tak vysoko. Poradil mi, nech pálim puky do priestoru lapačky a vyrážačky. Pri prvom góle som si hneď pomyslel: 'Vyrážačka!' a ono to tam padlo. Mal som z toho príjemný pocit."

Brian Gionta, útočník USA: "Naši mladíci sú skvelí. Veľmi dobre zapadli do tímu a tréner predznamenal, že budú dôležitou súčasťou nášho kolektívu."

Troy Terry, útočník USA: "Cieľom bolo, aby sme našou rýchlosťou narobili Slovákom čo najväčšie problémy. Donato dal dva góly, dobrý výkon ukázal Greenway. Rýchlosť nám teda pomohla."

Online prenos Zimná olympiáda 2018 (ZOH, hokej): USA - Slovensko

Olympijské Hry - muži Skupina B 2017/2018
16.02.2018 o 04:10
USA
2:1
(1:1, 0:0, 1:0)
60' minúta
Slovensko
Góly a asistencie: 8. Donato (Terry, Ch. Bourque), 43. Donato (Arcobello, Ch. Bourque) – 8. Kudrna (Surový, Čajkovský). Rozhodca: Gouin (CAN), Wehrli (SUI) – Fluri (SUI), Otmakov (RUS).
Tretia tretina napokon priniesla definitívne rozuzlenie. Američania v 43. minúte skórovali po druhom góle Donata v zápase. Naši hokejisti však naďalej bojovali, vypracúvali si šance, no nepodarilo sa im streliť vyrovnávajúci gól. Slováci dnes určite podali perfektný výkon a v niektorých okamihoch aj siahali na ďalšie tri body. Zajtra našich hokejistov o 13:10 čaká zápas so Slovinskom, ktorý vám takisto ponúkneme z on-line prenosu. Bude to dôležité stretnutie.

Ďakujem za pozornosť a prajem príjemný dnešný deň aj napriek prehre našich hokejistov.
59:45
importantStrela Laca Nagya z pravého kruhu bola veľmi nebezpečná. Nevedno, čo skončila na brvne alebo na Zapolskeho lapačke.
59:18
importantČajkovský vyrazil dopredu a Laco už je preč z bránky.
59:08
McCarthy vyštartoval po ľavom krídle a vystrelil z kruhu. Laco úspešne vyrazil puk.
58:40
Americkí hokejisti sú stále v útočnom pásme a nám sa nedarí získať puk.
58:14
Donato poslal puk do pásma, kde ho zachytil O'Neill a nazbieral niekoľko významných cenných sekúnd. Potrebujeme sa dostať do útočného pásma.
57:26
Starosta si teraz v obrannom pásme nerozumel s Haščákom a puk sa dostal len do stredného pásma na hokejky amerických hráčov.
56:28
Paulovič vyhral osobný súboj za bránkou a ešte dával puk pred bránku, no Krištof sa tam už nestihol premiestniť.
55:14
Starostovi nevyšla rozohrávka smerom na Lampera. Puk preletel cez celé klzisko a je z toho zakázané uvoľnenie.
54:14
Baranka delovkou pálil od modrej čiary. Jeho zakončenie k Zapolskemu už neprešlo, keďže jeden z amerických obrancov vyrazil strelu.
53:01
O'Neill sa ocitol v pozícii pred bránkou, následne dorážal aj Little, ale brankár Laco si postrážil svoju bránku.
52:33
Bubela šikovnou zadovkou od zadného mantinelu našiel pred bránkou Bakoša, ktorý sa nedostal do dobrého zakončenia. Brankár Zapolski puk okamžite prikrýval.
51:53
Čajkovského ranu vyrazil brankár Zapolski len na ochrannú sieť. V poslednej chvíli si všimol strelu nášho obrancu a iba len tak tak ju vyrazil ramenom.
51:35
Ivan Baranka pálil od modrej čiary. Jeho delovku Zapolski bez problémov zachytil vo výstroji a ešte tam bola menšia strkanica.
51:11
Hra sa teraz po zakázanom uvoľnení presunie pred gólmana Ryana Zapolskeho. Máme buly v útočnom pásme.
50:20
Individuálne to vyskúšal Ladislav Nagy, ktorý z ľavého kruhu vystrelil spoza obrancu a zamestnal brankára Zapolskeho.
49:51
Američania získali puk v našom pásme, Littlova prihrávka z pravej strany však bola nepresná. Vyskúšať chcel aj pozornosť Laca, no mieril vedľa.
48:46
Terry vystihol Bakošovu prihrávku a ihneď vyrazil dopredu. Prenechal puk Arcobellovi, ktorý strieľal spomedzi kruhov, no Laco bol úspešný.
48:15
Tomáš Surový prekorčuľoval po pravom krídle a skúsil to z kruhu. Nagy sa už k dorážke nedostal, no Surového strela zamestnala betóny brankára Zapolskeho.
47:39
Čerešňák to skúsil od modrej čiary. Nastrelil puk na bránku, Zapolski veľa toho nevidel kvôli cloneniu našich hráčov.
46:25
Cingel predsa len získal puk na pravom kruhu a hľadal pred bránkou Marcinka, ktorý však napokon jeho pas nespracoval a nezakončil.
45:12
Čajkovský sa dostal do pásma a hľadal medzi kruhmi Surového. Jeho však dokorčuľoval Gionta a vypichol mu puk.
44:35
Američania zachytili puk v obrannom pásme a okamžite ho vyhodili. Musíme opäť začínať od brankára Laca.
43:56
Naši sa zatiaľ nevedia dostať do útočného pásma. Teraz Ölvecký už bol v tretine, no Valachovi dával príliš pomalú prihrávku. Minúta presilovky už bude za nami.
43:13
Teraz však budeme hrať presilovku my. Troy Terry dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.
42:51
42:51
goalUSA dalo gól!
Američania po siedmich sekundách potrestali náš priestupok. Hokejisti USA vyhrali buly v pásme, Arcobello prihral dole na pravý kruh RYANOVI DONATOVI, ktorý sa šikovnou otočkou dostal pred bránku a strelou pomedzi nohy prekonal Laca!
Asistencie: Mark Arcobello, Chris Bourque.
42:44
Nešťastný moment na našej striedačke, budeme sa opäť brániť v oslabení kvôli vylúčeniu za príliš veľa hráčov na ľade. Trest si odsedí Nagy.
42:37
Hovorka z pravej strany dával prihrávku pred bránku, no Surový sa už k nej nedostal a dopredu môžu ísť Američania.
42:08
Strela Gundersona od modrej bola nepresná. Od mantinelu zachytil odrazený puk druhý obranca Sanguinetti, no Laco bol pripravený a puk zastavil.
41:42
Nagy preniesol hru na pravú stranu Kudrnovi, ktorý vystrelil z pravého kruhu. Brankár Zapolski si pripísal úspešný zákrok, Surový sa už k dorážke nedostal.
41:18
Terry sa po pravom krídle nepresadil cez Bubelu, puk poslal na bránku, no pre Laca to bola chuťovka, ktorú pre istotu prikryl pod lapačku.
40:55
Haščák vypálil z otočky príklepom od modrej čiary. Jeho delovka však letela tesne vedľa bránky.
40:29
Od modrej čiary vypálil na bránku Gunderson. Jeho delovku Laco nakrátko vyrazil pred seba a potom ju okamžite prikryl. Do dorážky chcel ísť Little, no naši obrancovia si upratali priestor pred bránkou.
40:12
Američania sa hneď na začiatku tretiny natlačili do útočného pásma. Zatiaľ však na bránku nevystrelili.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V prostrednej časti hry nás Američania jednoznačne prestrieľali a od úvodu boli aktívnejší. Naši mali dobrú pasáž počas presilovky v závere tretiny. Gól počas druhých 20 minút nepadol, a tak uvidíme, čo bude v tretej tretine.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:14
Nepríjemne to teraz spomedzi kruhov skúšal Terry, ale trafil iba do plexiskla.
38:40
Graňák to skúsil ľahkým spôsobom od modrej čiary, no tento puk už šiel vedľa. Haščák už tečovať nedokázal.
37:43
Nagy vystrelil z pravého kruhu. Paulovič ideálne clonil americkému brankárovi, no Zapolski aj tak dokázal predviesť úspešný zákrok.
36:48
importantNagy z pravého kruhu šikovne švihom vystrelil na bránku. Zapolski vyrazil iba pred seba, Surový tam mal niekoľko dorážok, no nedokázal pretlačiť puk do bránky.
36:23
Získavame prvú presilovku v zápase. Jordan Greenway dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.
36:11
Spoza pravého kruhu tvrdo pálil Bobby Sanguinetti, jeho delovka však smerovala vedľa brány.
35:28
Bakoš sa pretláčal do útočného pásma cez Terryho, no veľmi sa mu to nepodarilo. Následne išli dopredu Američania, ale Butler sa nepresadil cez Bakoša.
34:15
Krištof s Čajkovským teraz znepríjemňovali život Američanom v ich obrannom pásme a dokázali sme nazbierať niekoľko cenných sekúnd.
33:17
Čajkovský sa obetavo hodil do strely od Wisniewskeho a inkasoval to do zadnej časti stehna, kde to nie je veľmi chránené. Postavil sa však na vlastné a vyzerá byť v poriadku.
33:04
Čajkovský sa snažil vyviezť puk, no v strednom pásme ho stratil. Američania potom šli dopredu, ale bolo z toho postavenie mimo hry.
32:53
Američania budú hrať už štvrtú presilovku, druhú v druhej tretine. Juraj Valach dostáva dve minúty za držanie.
32:26
Tomáš Marcinko už z ľavého kruhu nevymýšľal, jeho zakončenie bezpečne v lapačke zachytil brankár Zapolski.
32:08
Lamper vystrelil spred bránky, následne ešte mal vynikajúcu možnosť Cingel, no mieril mimo bránky.
32:00
Američanom to teraz nevyšlo z obranného pásma. Dopustili sa zakázaného uvoľnenia.
30:48
Gionta prenechal puk Kolarikovi, ktorý vystrelil spomedzi kruhov, no Graňák zblokoval jeho strelu a Laco ani veľmi zasahovať nemusel.
30:18
Čerešňák zo stredného pásma nastrelil puk do útočnej tretiny. Brankár Ryan Zapolski puk prikryl a po reklamnej prestávke budeme mať buly v útočnom pásme.
29:08
Paulovičova strela spoza ľavého kruhu mierila nepresne, naši však ešte ostávajú v útočnom pásme.
28:21
Little vystrelil z nebezpečnej pozície spred bránky. Laco vyrazil puk. Potom sa ešte okolo brány otočil Brian O'Neill a vystrelil z tesnej blízkosti. Laco opäť úspešný.
27:53
Ďaloga od modrej čiary nastreľoval na bránku. Zapolskemu clonil Surový, no americký brankár úspešne zakročil.
27:30
Mark Arcobello vykorčuľoval rýchlo po pravej strane. Jeho strela z kruhu skončila na Lacovej prilbe. Hra potom bola prerušená.
27:14
Haščák to skúsil bekhendom z ľavého kruhu. Brankár Zapolski tento ľahký puk pokojne prikryl a máme buly v pásme.
27:00
Ryan Stoa sa nebezpečne obtočil okolo brány a chcel prekvapiť Laca popri žrdi. Náš gólman však pritlačil betón k tyčke a puk prikryl.
26:53
Američania ešte v závere svojej presilovky boli nebezpeční. Z ľavého kruhu strieľal Broc Little, no brankár Laco bol opäť úspešný.
26:15
Naši opäť vyrazili dopredu vo vlastnom oslabení. Paulovič sa ukazoval Krištofovi, no Krištof napokon zakončoval sám a trafil do výstroje gólmana Zapolskeho.
25:39
Ölvecký získal puk v obrannom pásme a dopredu mu vyrážal Starosta, ktorý dostal prihrávku a vystrelil z prvej, no len tesne minul bránku.
25:08
Čajkovský dobre zapracoval za bránkou a našim hráčom sa potom podarilo vyhodiť puk.
24:49
Tak toto je nepríjemné. Už tretie vylúčenie v našom tíme. Miloš Bubela dostáva dve minúty za nedovolenú hru s vysokou hokejkou.
24:35
Graňákovu prihrávku Bubela iba tečoval do pásma, kde sa nám ho už zachytiť nepodarilo.
23:36
Blum nepríjemne nastrelil puk od modrej čiary. Laco nemal puk pod kontrolou, iba ho vyrazil do rohu klziska. Američania nás od začiatku druhej tretiny držia v pásme, na Zapolskeho sme ešte asi nevystrelili.
23:16
Naši sa mohli po dlhšom čase dostať dopredu, Valachovi však nevyšla prihrávka a je z toho zakázané uvoľnenie.
22:35
Brian Gionta dostal veľmi veľa priestoru, obkorčuľoval bránku a vystrelil bekhendom. Gólman Laco puk znovu zachytil na hrudi.
22:27
Američania nás dlho podržali v obrannom pásme. Od modrej vystrelil Gunderson a Laco výborne zachytil puk lapačkou.
21:32
Ďaloga posunul puk nakrátko Bakošovi, ktorý vystrelil puk bekhendom iba na zakázané uvoľnenie a hra sa vracia pred Laca.
20:43
Ďaloga si postrážil Arcobella a nepustil ho do útočného pásma. Naši mohli vyraziť dopredu. Baranka nastreľoval od modrej, no nepresne.
20:22
Lamper si spracoval puk v strednom pásme od Cingela, následne sa však cez Gundersona nedostal a puk získali Američania.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Úvodná časť priniesla zaujímavý hokej, ktorý priniesol aj dva góly. Skóre otvoril v 8. minúte počas presilovky Donato, no už po 25 sekundách sa podarilo Kudrnovi vyrovnať. Skóre je teda po prvých 20 minútach nerozhodné 1:1.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:22
Američania išli s pukom za bránku, má ho na hokejke Noah Welch a čaká na čerstvých hráčov zo striedačky.
18:22
importantTroy Terry šikovnou sťahovačkou z pravého kruhu obšieil Graňáka, prišiel pred bránku, no blafákom trafil iba Lacov betón. Následne tam vznikla poriadna tlačenica, naši sa tam natlačili v pätici a pomohli Lacovi. Hra bola potom prerušená.
18:14
Surový dlhou krížnou prihrávkou vysúval Kudrnu, no veľmi sa mu to nepodarilo. Bolo z toho zakázané uvoľnenie.
17:12
importantBobby Butler sa dostal do šikovného brejku, vystrelil forhendom z ľavého kruhu. Ján Laco však perfektným zákrokom vyrazil jeho strelu do rohu klziska.
16:40
Bubela si spracoval prihrávku na ľavom krídle a šikovne vystrelil z ľavého kruhu. Zapolski vyrazil puk a ešte sme tam videli dorážku od Čajkovského. Americký brankár aj na druhýkrát vyrážal.
16:14
importantPaulovič vysunul po pravej strane Hovorku, ktorý našiel ešte pred bránkou Krištofa, no bola to zbrzdená strela od Sanguinettiho. Zapolski sa hodil po puku a prikryl ho.
15:11
Valach posunul po pravom mantineli Kudrnovi, no jemu následne puk odskočil. Naši sa potom už v útočnom pásme nepresadili.
14:47
Gilroyova tečovaná strela od modrej bola nebezpečná, Laco ju však dokázal zachytiť a upokojiť hru.
13:51
Obrovská šanca pre Američanov! Z ľavého kruhu pálil Wisniewski, následne už puk smeroval do našej opustenej bránky z dorážky, no napokon Arcobello neprekonal nášho brankára, trafil do ľavej žrde!
13:23
Arcobello dával pred bránku Donatovi, ktorý to skúšal rýchlo bekhendom, no gólman Laco úspešne zakročil.
12:43
Budeme sa opäť brániť v oslabení. Ivan Baranka dostáva dve minúty za vrazenie na mantinel.
12:29
Nagy dlhou prihrávkou naštartoval na pravom krídle Kudrnu, no Welch zbrzdil jeho pohyb a bolo z toho nakoniec iba postavenie mimo hry.
11:38
Čerešňákov bekhend spomedzi kruhov bol zblokovaný a následne všetci naši hráči odišli na striedačku.
10:58
Haščák naštartoval Bakoša na pravú stranu. Jeho zakončenie Zapolski vyrazil pred seba a potom museli Američania okamžite odpratať puk.
10:37
Američania zaútočili v trojici proti štyrom našim hráčom, no veľmi sa nepresadili. Broc Little bol odstavený od puku medzi kruhmi.
09:50
Kudrna vybojoval puk v útočnom pásme, Surový prenechal Nagyovi medzi kruhmi, jeho zakončenie však šlo vedľa bránky.
09:26
Naši sa dostali do prečíslenia troch proti dvom, Cingel však nezachytil prihrávku od Marcinka a už nemohol strieľať. Od modrej čiary však potom pálil Čajkovský a Zapolski si bránku postrážil.
08:37
Bubela individuálne prenikal do útočného pásma, no bol zastavený McCarthym, a tak sa k streleckej príležitosti nedostal.
07:35
07:35
goalSlovensko dalo gól!
Bleskurýchla odpoveď od našich hokejistov. Surový vyrazil dopredu po pravej strane, posunul ho ANDREJOVI KUDRNOVI, ktorý iba poľahky tečoval jeho prihrávku a Zapolskemu puk nešťastne prepadol!
Asistencie: Tomáš Surový, Michal Čajkovský.
07:10
07:10
Američania využívajú presilovku! Terry vyrazil do útočného pásma, medzi kruhmi naviazal dvoch našich hráčov a prenechal puk RYANOVI DONATOVI, ktorý perfektnou strelou švihom k pravej žrdi prekonal Laca!
Asistencie: Troy Terry, Chris Bourque.
06:51
Budeme sa brániť vo štvorici. Marek Hovorka dostáva dve minúty za hákovanie.
06:51
Greenway našiel pred bránkou nebezpečného Butlera, ktorý vystrelil z prvej a Laco si musel dať veľký pozor. Následne sa však bude vylučovať.
06:14
Bourque vyhral buly v pásme. Z ostrého uhla následne nastrelil puk Bobby Butler, no Laco okamžite prikryl puk.
06:03
Donato čakal na prihrávku Arcobella. Puk aj šiel popred naše bránkovisko, no naši obrancovia ho upratali. Následne si Laco pripísal zákrok lapačkou po strele od Bluma od modrej čiary.
05:22
Starostovo nastrelenie puku od modrej čiary bolo nepresné. Následne sa našim hráčom puk nepodarilo získať. Američania vyrazili dopredu, ale tiež si streleckú príležitosť nevypracovali.
04:56
John McCarthy vyštartoval dopredu, spomedzi kruhov vystrelil, no nepodarilo sa mu trafiť bránku. Ján Laco zatiaľ na svojom konte nemá ani jeden zákrok.
04:40
Surový získal puk za bránkou a hľadal medzi kruhmi Kudrnu. Napokon si puk spracovať nedokázal a nezachytili ho ani naši obrancovia.
04:22
Miloš Bubela inkasoval tvrdý hit od Noaha Welcha v útočnom pásme pri mantineli. Následne Bakoš nepresne prihrával, Američania sa potom oslobodili iba zakázaným uvoľnením.
03:37
Baranka zo stredného pásma iba nastrelil do útočnej tretiny. Lamper na zadnom mantineli narazil Billinsa a Američania iba poslali puk do stredného pásma po mantineli.
02:38
importantŠikovná šanca pre náš tím. Hovorka z pravého kruhu prihrával pred bránu Čajkovskému, ktorý vystrelil z tesnej blízkosti, no Zapolski predviedol jasný zákrok.
02:24
Američania vyhrali toto buly v obrannom pásme. Smerovali dopredu, no následne sa nevyhli ofsajdovému verdiktu. Hra je teda znovu prerušená.
02:13
Valachov nastrelený puk od modrej čiary skončil na brankárovi Zapolskom, ktorý ho pre istotu prikryl, i keď to nebolo nebezpečné nahodenie.
01:35
Butler bol za našou bránkou tvrdo odstavený Čerešňákom. Naši hráči vytláčali Američanov len po mantinel. Následne sa nám podarilo získať puk a opäť striedame.
00:47
Marek Ďaloga si šikovne nakorčuľoval na ľavý kruh a snažil sa vystreliť. Jeho zakončenie však bolo zblokované a puku sa zmocnili Američania. Striedajú oba tímy.
00:10
Úvodné buly sa podarilo vyhrať americkým hokejistom. Mužstvo písané ako domáce sa však nedostalo dopredu, iba po útočnú modrú čiaru.
00:01
Pekné hokejové ráno všetkým športovým priaznivcom. Na ľadovú plochu už prichádzajú oba celky. Američania budú hrať v tmavomodrých dresoch a naši hokejisti v bielych.

USA: Zapolski (Leggio) – Gunderson, Sanguinetti, Welch (A), Gilroy (A), Billins, Blum, Wisniewski – O'Neill, Roe, Little – B. Butler, Ch. Bourque, Greenway – Donato, Terry, Arcobello – B. Gionta (C), Kolarik, Stoa.

Slovensko: J. Laco (Rybár) – Baranka, Starosta, Čerešňák, Graňák (A), Valach, Ďaloga, Čajkovský – Kudrna, Nagy (A), Surový (C) – Bubela, Bakoš, Haščák – Krištof, Paulovič, Ölvecký – Hovorka, Lamper, Marcinko – Cingel.

Rozhodca: Gouin (CAN), Wehrli (SUI) – Fluri (SUI), Otmakov (RUS).
Prajem vám príjemné skoré ráno a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu z druhého vystúpenia slovenských hokejových reprezentantov na zimných olympijských hrách v Pjongčangu. Súperom Slovenska bude mužstvo USA. Stretnutie sa začína o 4:10 nášho SEČ a jeho priebehom vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

SLOVENSKÁ SENZÁCIA NA ÚVOD TURNAJA

Slovenskí hokejisti sa v úvodnom dueli skupiny B predstavili proti Rusku, hrajúcemu pod názvom Olympijskí športovci z Ruska. Rusi na nás od začiatku rýchlo vybehli a do vedenia sa im podarilo dostať už v 3. minúte, keď sa presadil Gavrikov. Ruská zborná pokračovala vo svojej aktívnej hre aj naďalej a o necelé dve minúty zvýšil už na 0:2 Kaprizov. Zdalo sa, že zápas bude mať jednoznačne v rukách ruské mužstvo zdobené o hráčov ako Dacjuk či Kovaľčuk, no opak sa stal pravdou. Slovákom sa podarilo znížiť ešte v 17. minúte, keď sa presadil Ölvecký a o minútu a 50 sekúnd po peknom prieniku vyrovnal strelou pod hornú žrď Bakoš. Prostredná tretina góly nepriniesla, naši hokejisti naďalej dokázali odolávať náporu ruských hráčov, a tak bolo jasné, že rozhodovať sa bude v tretej dvadsaťminútovke. Do nej výborne vstúpili naši hráči, ktorým sa podarilo v presilovke počas vylúčenia Telegina skórovať. Delovkou sa presadil Čerešňák. Slováci v závere ustáli nápor Rusov a dokázali doviesť zápas za stavu 3:2 do úspešného konca. Slovensko senzačne porazilo najväčšieho favorita na zlato a pripísalo si prvé tri body do tabuľky.

AMERICKÉ ZLYHANIE PROTI SLOVINCOM

Americkí hokejisti to vo svojom prvom vystúpení na zimných hrách v juhokórejskom Pjongčangu mali rozbehnuté tiež rovnako dobre ako ruskí hokejisti. Úvodný gól proti Slovinsku síce strelili až v 18. minúte, keď sa presadil O’Neill, no vedenie si držali a dokonca v 33. minúte stretnutia ho navýšil na 2:0 Greenway. V tretej tretine sa USA asi už uspokojili, no to veľmi pozitívny priebeh neprinieslo. Odolní Slovinci hrali svoju hru a v 46. minúte znížil na 2:1 Urbas. Neskôr v 59. minúte vyrovnal prekvapujúco Muršak a zápas putoval do predĺženia. Hneď v 38. sekunde predĺženia však bolo rozhodnuté, keďže skóroval Muršak a Slovinsko takisto senzačne porazilo Spojené štáty 2:3 po predĺžení. USA majú po prvom zápase na konte jeden bod a sú na priebežnom treťom mieste.

Aj napriek nášmu víťazstvu v úvodnom dueli proti hokejovému gigantovi a prehre Američanov so Slovincami nie je náš tím považovaný za favorita v tomto dueli. Americký tím rozhodne má svoju kvalitu a tú bude chcieť v zápase so Slovenskom jednoznačne potvrdiť a úspešne sa naštartovať do ďalších duelov. Naposledy sme sa proti USA predstavili na Nemeckom pohári, kde sa nám podarilo zvíťaziť 1:2. Nepekné spomienky máme na zápas na olympiáde zo Soči, kde sme od Američanov inkasovali tvrdý debakel 1:7.

Proti USA sa tréner Craig Ramsay rozhodol pre zmenu na brankárskom poste. Medzi tri žrde sa postaví skúsený gólman Ján Laco, ktorý vystrieda Branislava Konráda. Konrád predviedol proti Rusku fantastický výkon a vďaka niekoľkým kľúčovým zákrokom dopomohol k víťazstvu. Na štvrtkovom tréningu sa objavili všetci hráči s výnimkou obrancu Juraja Mikuša, ktorého trápi choroba a jeho štart je otázny aj v zápase s USA.

Predpokladané zostavy:

SR:
Laco – Baranka, Starosta, Graňák, Čerešňák, Ďaloga, Čajkovský, Valach – Kudrna, Surový, Nagy – Lamper, Marcinko, Cingeľ – Bakoš, Bubela, Haščák – Ölvecký, Paulovič, Krištof – Hovorka

USA:
Leggio – Welch, Gilroy, Gunderson, Sanguinetti, Billins, Blum, Wisniewski – Gionta, Greenway, Stoa – Donato, Arcobello, Terry – Little, Roe, O'Neill – Bourque, McCarthy, Butler – Slater

Srdečne vás pozývam k sledovaniu on-line prenosu z ďalšieho vystúpenia našich hokejistov pod piatimi kruhmi. Slovenskí hokejisti môžu opäť prekvapiť a zaskočiť ďalšieho favorita. Prajem vám teda príjemný športový zážitok.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Hokejisti druhý zápas na olympiáde prehrali, Američanom podľahli o gól