Rusi nedali šancu USA a priamo postúpili do štvrťfinále

Nikolaj Prochorkin potvrdil skvelú formu na ZOH aj v zápase proti USA.
Nikolaj Prochorkin potvrdil skvelú formu na ZOH aj v zápase proti USA. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|17. feb 2018 o 00:00

Američanom dali štyri góly.

ZOH 2018 v Pjongčangu - hokej:

B-skupina

OŠR - USA 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 8. Prochorkin (Mozjakin, Barabanov), 23. Prochorkin (Širokov, Mozjakin), 40. Kovaľčuk (Andronov), 41. Kovaľčuk (Vojnov, Andronov). Rozhodovali: KUBUŠ (SR), Öhlund - Pihlblad (obaja Švéd.), Lederer (ČR), vylúčení: 5:5 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0.

OŠR: Košečkin - Vojnov, Gavrikov, Kiselevič, Nesterov, Zub, Zubarev, Jakovlev - Kalinin, Andronov, Kovaľčuk - Kaprizov, Dacjuk, Gusev - Barabanov, Prochorkin, Širokov - Mozjakin, Grigorenko, Telegin - Kablukov

USA: Zapolski - Sanguinetti, Gunderson, Gilroy, Welch, Blum, Billins, Wisniewski - Butler, Greenway, Bourque - Little, Roe, O'Neill - Donato, Arcobello, Terry - Gionta, McCarthy, Stoa - Kolarik

<>

PJONGČANG. Olympijskí športovci z Ruska zdolali vo svojom treťom zápase na ZOH v Pjongčangu hokejistov USA hladko 4:0.

So ziskom šiestich bodov sa stali víťazmi "slovenskej" B-skupiny a zabezpečili si tak priamy postup do štvrťfinále. Američania v skupine vybojovali štyri body a obsadili 3. miesto, o štvrťfinále sa pobijú v kvalifikácii.

Pozrite si priebeh zápasu Rusov proti Američanom: fotogaléria

18.2.2018

V sobotňajšom šlágri v Hokejovom centre v Kangnungu, v ktorom bol jedným z hlavných rozhodcov Slovák Jozef Kubuš, mali OŠR od úvodu herne navrch.

Dvoma gólmi ich naštartoval Nikolaj Prochorkin, ďalšie dva pridal skúsený Iľja Kovaľčuk.

Hlasy po zápase (zdroj: OIS):

Iľja Kovaľčuk (útočník Ruska, strelec dvoch gólov): "Do zápasu sme vstúpili dobre a strelili sme prvý gól. Výborne sme hrali v oslabeniach, a to bolo kľúčové. Ešte mi zostal nejaký pušný prah a dúfam, že pridám aj ďalšie góly. Je pozitívne, že sme postúpili priamo do štvrťfinále, pretože osemfinálový zápas uberie veľa energie. My budeme mať voľný čas a môžeme oddychovať."

Brain Gionta (útočník a kapitán USA): "Mali sme odviesť lepšiu prácu a hrať rýchlejšie. V druhej tretine sme opäť mali nejaké svetlé momenty, ktorými sme sa mohli dostať do zápasu. Ak by sa nám to podarilo, mohlo to byť iné. Musíme si oddýchnuť a zabojovať o postup do štvrťfinále."

Online prenos Zimná olympiáda 2018 (ZOH, hokej): Olympijskí športovci z Ruska - USA

Olympijské Hry - muži Skupina B 2017/2018
17.02.2018 o 13:10
OŠ z Ruska
4:0
(1:0, 2:0, 1:0)
60' minúta
USA
Góly a asistencie: 8. Prochorkin (Mozjakin, Barabanov), 23. Prochorkin (Širokov, Mozjakin), 40. Kovaľčuk (Andronov), 41. Kovaľčuk (Vojnov, Andronov). Rozhodca: Kubuš (SVK), Öhlund (SWE) – Lederer (CZE), Pihlblad (SWE).
Tak Rusi aj napriek prehre v úvodnom zápase so Slovenskou reprezentáciou vyhrávajú skupinu B a postupujú priamo do štvrťfinále. Dnes predviedli nádherný hokej, v ktorom jasne dominovali a tak môžeme povedať, že výhra je zaslúžená. Ja sa s vami lúčim a teším sa na vás pri osemfinálových zápasoch. Dovidenia.
59:35
O´Neill sa snažil ešte skorigovať skóre ale nepodarilo sa mu to, je rozhodnuté.
59:23
Rusom sa teraz nedarí prechod do útočného pásma a je pískaný offside.
59:03
Gusev teraz strelil skoro nevedomky gól korčuľou, Zapolski ale stihol zakročiť a prikrýva puk.
59:00
A beží nám posledná minúta tretej tretiny a Rusi usadení v útočnom pásme.
58:43
Američania vyhadzujú puk.
58:05
A Rusi sa usadili v útočnom pásme.
57:53
Vylúčenie v tíme USA (Matthew Gilroy – 2 min.).
57:47
Tak už je jasné, že Rusi vyhrajú skupinu a postúpia priamo do štvrťfinále, naši hokejisti miera so Slovinskom do predĺženia.
57:20
Greenway si teraz vymieňal hity s Kovaľčukom, oddeľovať ich musia od seba rozhodcovia. Vylučovať sa ale nebude.
56:29
Rusi priebežne môžu sledovať ešte aj náš zápas, pretože práve prípadne naša výhra v riadnom hracom čase by ich odrezala od priameho postupu do štvrťfinále.
56:11
Po nahrávke O´Neilla pálil od modrej Billins, trafil len brániaceho Rusa. Neskutočné odhodlanie Rusov aj za stavu 4:0.
55:13
Butler teraz nebezpečne vracal puk z rohu klziska pred bránu, ťažký puk však nikto nespracoval a smeruje až von z útočnej tretiny.
54:39
Rusi trocha poľavili, no už teraz to vyzerá na to, že by tento zápas mali dotiahnuť do úspešného konca.
53:46
O´Neill sa snažil niečo vymyslieť v rohu klziska, opäť však zásluhou Gavrikova Američania prichádzajú puk.
53:22
Teraz mohli ísť Rusi do prečíslenia dvaja na jedného, je však pískaný offside.
52:44
Arcobello teraz pálil z veľkej blízky a Rusi mu nechali až príliš veľa priestoru, ten však netrafil bránu.
52:08
Oba tímy teraz dobre bránia stredné pásmo.
51:32
Ani Rusi však v útočnej tretine nepredviedli žiadnu strelu a puk od mantinelu nedostali.
50:57
A Američanom sa nedarí usadiť ani tento krát v útočnej tretine.
50:32
importantKovaľčuk teraz vystihol prihrávku Američanov a mieril do čistej gólovej šance. Výborný zákrok však pred bránou USA predviedol Roe, ktorý sa hodil pod hokejku Kovaľčuka a zastavuje obrovskú šancu Rusov.
50:00
Gionta teraz zaviezol puk do útočnej tretiny, vystrelil na Košečkina, ten puk len vyráža.
49:28
Gionta si teraz nevšimol signalizovaný offside a utekal za pukom, hra je teda prerušená.
48:54
Mozjakin sa teraz uvoľnil pred Zápolskim, puk mu ale v poslednej chvíli skĺzol z hokejky.
48:36
A hokejom sa bavia aj fanúšikovia, ktorí vytvárajú mexickú vlnu.
48:20
Dacjuk teraz obral Američanov o puk, nahral Gusevovi a Rusi striedajú.
47:48
A Rusi neskutočne ovládajú hru, bavia sa hokejom a nedovoľujú Američanom absolútne nič.
47:25
Kovaľčuk to teraz prehnal s kľučkovaním až tak, že opustil útočné pásmo a znova je hra prerušená, ďalší offside.
47:04
Greenway teraz vbehol príliš skoro do útočného pásma a je pískaný offside.
46:51
Bourque teraz nezachytil prihrávku a je odpískané zakázané uvoľnenie.
46:31
Američania sa snažili niečo vymyslieť v útočnom pásme, Rusi ich ale držia pri mantineloch a nedarí sa im zakombinovať.
45:45
importantVeľká šanca Američanov! Little sa snažil zakončiť Forsbergovským spôsobom, no na konci tejto akcie bol skvelý Košečkin, ktorý vychytal Littla betónom.
45:19
O´Neill teraz pálil na Košečkina, no Rusi aj za stavu 4:0 bránia každú strelu telom.
45:03
Teraz si Rusi nerozumeli v rozohrávke a je odpískané zakázané uvoľnenie.
44:21
Mozjakin teraz nakorčuľoval do útočného pásma, nabil svojmu spoluhráčovi, puk Zapolski len vyrazil. Hra pokračuje.
43:43
Tak tento výsledok by našim hokejistom vyhovoval, no potrebujú vyhrať nad Slovinskom, zatiaľ je však v našom zápase skóre nerozhodné 2:2.
43:18
Terry teraz skúšal bekhendom pozornosť Košečkina, ten ale puk v pohode prikryl.
42:39
A Rusi opäť pri puku.
42:05
Američania sa nevedia dostať do útočného pásma.
41:33
Tak Ruská zborná dnes predvádza nádherný hokejový koncert.
40:28
40:28
goalOlympijskí športovci z Ruska práve vsietili gól!
Tak IĽIJA KOVAĽČUK je pri chuti! Z veľkej blízkosti poslal puk do pravého horného rohu a opäť nemal Zapolski žiadnu šancu.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine mali navrch Rusi, ktorí jasne prestrieľali Američanov. Množstvo šancí sa prejavilo aj na gólovom stave, keď už v dvadsiatejtretej minúte zvyšoval stav stretnutia Prochorkin, ktorý si pripísal v zápase už svoj druhý gól. Dve desatiny pred koncom druhej tretiny zasadil tvrdú ranu Američanom dnes nevýrazný Kovaľčuk, ktorý sa pripomenul ranou ako z dela, ktorej nemal šancu čeliť Zapolski a tak idú Rusi do posledného dejstva už s trojgólovým vedením.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:59
39:59
Tak IĽIJOVI KOVAĽČUKOVI sa to podarilo! Po nahrávke Andronova sa napriahol ku rane ako z dela a nekompromisne prekonáva Zápolského. Tak to je studená sprcha tesne pred koncom druhej tretiny.
39:23
Rusi sa už nikde neponáhľajú, tento náskok im bude do posledného dejsva stačiť.
38:43
Zub teraz urobil chybu, no následne po strate puku tvrdo zrazil k zemi Donata a puk opäť získava.
38:29
Vylúčenie v tíme Olympijskí športovci z Ruska (Nikolaj Prochorkin – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme USA (Chris Bourque – 2 min., hrubosť).
38:29
A ďalšia bitka! Prochorkin sa teraz pustil do Greenwaya. Prochorkin ešte cez plexisklo niečo vykrikuje Američanom. Tak za toto sa už bude vylučovať.
38:20
Oba tímy hrajú ale v plnom počte.
38:04
importantRoe teraz mal šancu dorážať nahodení puk, veľká šanca Američanov, po ktorej sa spustila bitka.
37:14
Kovaľčuk teraz s pukom do útočného pásma, sám si nahodil puk, no prichádza oň, dnes sa tejto ruskej hviezde moc nedarí.
36:43
Po Zubovej nepresnej strele sa konečne Američania oslobodzujú a odchádzajú striedať.
36:26
A Rusi stále v útočnej tretine.
35:56
Kaprizov teraz nahodil puk do útočného pásma, kde sa ho zmocňuje Dacjuka.
35:30
Američania v tejto tretine vypálili na Košečkina len šesťkrát a to je veľmi málo.
35:20
Kiselevič teraz pri mantinely oberá Američanov o puk, Rusi hrajú dnes proste skvelo.
34:50
Američania sú v útočnom pásme, nevedia sa ale odlepiť od mantinelu.
34:26
A Rusi v plnom počte.
34:12
Barabanov teraz v útočnej tretine zbiera cenné sekundy.
33:45
Donato nevystrelil presne a opäť puk mimo útočnej tretiny, Rusi sa zrejme ubránia.
33:27
A nepresná nahrávka vyháňa Američanom z útočného pásma.
32:55
Američanom sa nedarí kombinovať v útočnej tretine a puk sa pohybuje len popri mantineloch.
32:32
Rusi vyhadzujú puk.
32:25
Rusi teraz mohli mieriť do prečíslenia, hru však zastavuje zákrok Kiseleviča, ktorý oslabuje svoj tím.
31:35
Do protiútoku sa vrhol Greenway, ktorý vystrelil od modrej čiary a Košečkin prikrýva puk.
31:15
Zubarev teraz mohol dobre nahodiť puk pred bránu, puk ale vôbec netrafil a do útoku idú Američania.
30:59
Kaprizov sa teraz snažil dostať do útočného pásma, v ktorom bol však skôr Dacjuk a je odpískaný offside.
30:23
Dacjuk teraz napádal rozohrávku Američanov, tí si ale na neho dali pozor.
29:49
Butler hľadal O´Neilla, ten ale nestihol dokorčuľovať puk a je pískané zakázané uvoľnenie.
29:27
Gavirkov teraz čaká za Košečkinom kým jeho tím vystrieda.
29:10
Rusi v plnom počte.
28:45
importantVeľká šanca Američanov, v ktorej Gionta opäť zakončoval z obrovskej blízkosti, pri Koščekinovi sa snáď zhustil celý tím a Košečkin prikrýva puk. Gionta opäť len krúti hlavou, že sa mu nepodarilo zakončiť.
28:27
Rusi teraz dokonca zaútočili. Telegin zaviezol puk do útočného pásma a z miesta na vhadzovanie vystrelil na Zápolského. Toho trafil ale len do hrudi a hra pokračuje.
27:52
Greenway teraz tesne pred bránkou zakončoval, nie je to gól! Rusi vyhadzujú puk.
27:26
A Američania roztáčajú kolotoč v útočnej tretine.
27:10
Vylúčenie v tíme Olympijskí športovci z Ruska (Nikita Nestěrov – 2 min., držanie).
27:00
importantObrovská šanca Giontu, ktorý si v samostatnom nájazde prehodil puk na bekhend, no nedokázal zasunúť puk do Košečkinovej bránky.
26:55
A Američania pri puku, hlavný rozhodca má zdvihnutú pravicu a signalizuje vylúčenie.
26:24
Dacjuk teraz dobre nahadzoval puk pred Zapolskeho, ten vyrazil puk ale tlak pokreačuje.
26:08
Kovaľčuk sa snažil dostať do útočného pásma, no nezvládol prihrávku a je pískané zakázané uvoľnenie.
25:49
Tak teraz vylúčenie na oboch stranách.
25:32
Prochorkin poslal puk na modrú čiaru, odkiaľ pálil ruský obranca, Prochorkin čakal na dorážku, no to sa mu nepodarilo.
24:59
Gunderson je teraz zmätený. Gionta mu ukazoval aby ostal na ľade, z lavičky ho však volali na striedačku. Úsmevný moment.
24:44
USA hraje už v plnom počte no tlak Rusov stále pokračuje.
24:15
Mozjakin pálil od modrej, Gusev clonil pred bránou no strela mierila mimo bránu.
23:14
A Rusi usadený v útočnom pásme.
22:30
Vylúčenie v tíme USA (2 min.).
22:14
22:14
Tak opäť akcia riadená Mozjakinom, ktorý začal kombináciu, na modrej puk získal puk NIKOLAJ PROCHORKIN, ktorý vystrel na Zapolskeho, cez ktorého prešiel puk, ktorý sa odrazil od hornej žrďky do brány a Rusi vďaka tomu vedú už o dva góly.
21:19
Tak USA sa opäť oslobodzuje a Rusi zrejme už presilovku nevyužijú.
20:59
Američania vytlačili puk len do stredného pásma.
20:40
Mozjakin nabil Dacjukovi, ten míňa bránu!
20:10
A Rusi sa okamžite usadili v útočnom pásme.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Tak v prvej tretine sme videli vyrovnaný hokej na oboch stranách, mierne však mali navrch Rusi, ktorí dnes aj ako prví otvárali skóre. V ôsmej minúte po nádhernej akcii Mozjakina s Barabanovom bol na konci akcie Prochorkin, ktorý poslal Rusov do vedenia. Tí gól do konca tretiny neinkasovali a navyše v druhej tretine budú ešte hrať v početnej výhode, v ktorej môžu zvýšiť svoj náskok.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:55
USA vyhralo buly a vyhadzuje puk.
19:34
Hra je našťastie pre USA prerušená. No Kovaľčuk si vypýtal faul svojou aktivitou a Rusi si zahrajú po hákovaní Welcha presilovku.
19:05
importantPo Mozjakinovej strele puk skackal po bránkovej čiare, hra stále pokračuje!
18:35
Kalinin teraz robí s Kovaľčukom problémy defenzíve USA.
17:46
A Prochorkin zaviezol puk do útočného pásma, ktorý sa tam snaží udržať čo najdlhšie, pretože Rusi potrebujú prestriedať.
17:16
17:16
Kaprizov hľadal niekoho spoza Zapolskeho bránky, nahrávku však zachytáva už brankár, ktorý hru prerušuje.
16:32
importantDonato mal teraz gól na hokejke. Vystrelil pri mieste na vhadzovanie, prestrelil Košečkina no triafa len hornú tyčku! Puk sa odrazil až do hľadiska a hra je prerušená.
15:35
A Roe bojuje o puk v rohu klziska, Kovaľčuk ho však oberá a posiela ho ihneď popri mantinely mimo obranné pásmo Rusov.
14:43
Prochorkin teraz skúsil vystreliť z miesta na vhadzovanie, jeho strela ale bola zblokovaná.
13:46
importantA dobrá individuálna šanca Dacjuka! Ten prekorčuľoval celé klzisko až medzi kruhy na vhadzovanie, odkiaľ vypálil a skúšal aj doraziť odrazený puk, ale aj na druhý krát skvelý Zapolski vychytal ruskú hviezdu.
13:27
Little sa teraz snažil spoza brány nájsť niekoho, no to sa mu nepodarilo, USA je stále pri puku a ku strele sa dostal Stoa. Ten už Košečkinovu bránu triafa a ten puk prikrýva.
12:55
A Rusi usadení v pásme. Dnes predvádzajú skvelú kombinačnú hru.
11:32
Pri striedačke Rusov sa teraz pustil Greenway do jedného z Rusov, rozhodcovia ich rozdeľujú počas hry a hra pokračuje.
11:18
Roe teraz zakončovaľ bekhendom z tesnej blízkosti. Skvelý Košečkin ale vyráža puk!
10:33
importantGusev teraz nabil Dacjukovi, ktorý vypálil bombu. Zapolski ale vyráža puk. Nádherná kombinácia v podaní týchto dvoch hráčov.
10:06
09:39
Arcobello nahrával puk, no opäť sa ho zmocňujú Rusi, ktorí znova puk vyhadzujú.
09:19
A Rusi skvelo napádajú rozohrávku Američanov.
08:53
Po strele z uhlu Košečkin vyrazil puk a Rusi sa oslobodzujú vyhodením puku.
08:06
Tak to je jasný faul Kalinina, ktorý podrazil hráča USA.
07:50
Donato sa snažil niečo vymyslieť, no Rusi ho oberajú o puk a Kovaľčuk rovno miery do útočného pásma.
07:21
07:21
goalRusko dalo gól! Barabanov urobil dobrú prácu za bránou USA, odkiaľ našiel voľného Mozjakina, ktorý vyslal na NIKOLAJA PROCHORKINA strieľanú nahrávku a ten zakončil naozaj krásne. Nádherná akcia v podaní tohto útoku, ktorý dostáva Rusov do vedenia.
06:42
Kaprizov teraz skvelo mieril do útoku, no jeho náhravka už tak dobrá nebola a adresáta nenašla.
06:04
Kalinin teraz skvelo podržal puk, nahral na modrú čiaru, odkiaľ prišla strela, ktorú ešte mal tečovať Andronov, strela však mierila mimo bránu. Ruské strely dnes zatiaľ nie sú moc presné.
05:19
Vojnov teraz vybojoval puk pri mantinely, ktorý poslal ihneď na Telegina, ten od modrej vystrelil, no Zapolski s takouto strelou nemal žiaden problém.
04:47
Prochorkin to skúsil individuálne, no netrafil bránu, k odrazenému puku sa ale dostal Mozjakin, ktorý trafil ťažký puk a dobre ohrozil Zaplskeho. Ten puk prikrýva a hra je prerušená.
04:29
Gionta bol teraz až moc aktívny v clonení a rozhodca píska postavenie hráča v bránkovisku.
03:47
Dacjuk teraz prešiel sám až do útočného pásma, vystrelil, no netrafil Zapolskeho bránku.
03:12
Oba tímy sa stále len oťukávajú a vážnejšiu šancu sme ešte nevideli.
02:17
Vojnov teraz obral puk Američana a zakladá útok.
01:43
Rusi odchádzajú na striedačku a tak len odovzdávajú puk na hokejky hráčov USA.
00:59
Dnešný zápas sleduje zaplnený štadión.
00:36
Zapolski si pripisuje prvý zákrok po Kalininovej strele.
00:10
Úvodné buly vyhrali Rusi a tí sa vyberajú na útočné ťaženie.
00:01

Olympijskí športovci z Ruska: Košečkin (Sorokin) – Gavrikov, Vojnov, Kiselevič, Nestěrov, Zub, Zubarev, J. Jakovlev – Andronov (A), Kalinin, Kovaľčuk (A) – Daciuk (C), Kaprizov, N. Gusev – Širokov, Prochorkin, Barabanov – Mozjakin, Grigorenko, Kablukov – Telegin.

USA: Zapolski (Leggio) – Gunderson, Sanguinetti, Welch (A), Gilroy (A), Billins, Blum, Wisniewski – B. Butler, Ch. Bourque, Greenway – O'Neill, Roe, Little – Donato, Terry, Arcobello – B. Gionta (C), Kolarik, Stoa – McCarthy
Podľa všetkých informácii by tento zápas mal pískať slovák Jozef Kubuš.
Pre Rusov, ktorí na tomto turnaji hrajú pod Olympíjskov vlajkou, to bude posledný zápas v skupine, v ktorom sa stretnú s reprezentáciou Spojených štátov Amerických. Rusi, ktorých môžeme považovať za najväčších favoritov na zlato, nezačali vôbec dobre. V úvodnom zápase prehrali práve s našou reprezentáciou 3:2. Proti Slovincom si ale “zborna” napravila chuť, keď Slovincov porazili jednoznačne 8:2.

Američania začali podobne ako Rusi, keďže v prvom zápase podľahli Slovincom po predĺžení. Podobne ako Rusi si však napravili chuť v druhom zápase, v ktorom tesne porazili našich hokejistov 2:1.

Vďaka týmto výsledkom je mierny favorit Rusko, ktoré má navyše papierovo najsilnejší tím na hokejovom turnaji. Vďaka predošlým výsledkom však vieme, že papierové predpoklady neznamenajú nič a tak sa opäť môžeme dočkať prekvapenia.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Rusi nedali šancu USA a priamo postúpili do štvrťfinále