Tatar strelil gól, Halákovi zápas nevyšiel a radšej sa nechal vystriedať

Jaroslav Halák inkasuje jeden zo štyroch gólov.
Jaroslav Halák inkasuje jeden zo štyroch gólov. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|14. dec 2017 o 06:11

Slovenský brankár chytal iba do 30. minúty.

NEW YORK. Hokejisti Bostonu Bruins zvíťazili 3:2 po predĺžení nad hráčmi Detroitu Red Wings v nočnom stretnutí zámorskej NHL.

V zápase sa predstavili dvaja Slováci, Zdeno Chára v drese Bostonu a Tomáš Tatar za Detroit. Obranca domácich Chára odohral 22:02 minúty, útočník hostí Tatar 16:29 minúty.

Desiata prehra z jedenástich zápasov

Úvodný gól duelu strelil v 30. minúte práve Tatar. Tuukku Raska v bránke Bruins prekonal strelou švihom z priestoru ľavého kruhu na vhadzovanie, pričom Raskovi clonil Tatarov spoluhráč Justin Abdelkader.

Slovenský krídelník skóroval v presilovej hre, využil ju už po trinástich sekundách. Bol to jeho deviaty presný zásah v aktuálnej sezóne.

Boston neskôr vyrovnal zásluhou Noela Acciariho, ale Detroitu vrátil jednogólový náskok Dylan Larkin. Meranie síl sa dostalo až do predĺženia, pretože Bruins dokázali vyrovnať aj po druhý raz. V 59. minúte sa pri hre Bruins bez brankára presadil David Pastrňák.

Hrdinom Bostonu sa stal útočník Brad Marchand, ktorý prihrával na Pastrňákov gól a po 35 sekundách svojím presným zásahom rozhodol predĺženie.

"Videl som ho, ale je náročné prihrávať cez toľko hokejok. Vyjde iba jeden z desiatich pokusov, možno jeden z dvadsiatich, ten môj bol však úspešný," povedal Marchand ohľadom svojej asistencie na gól českého útočníka pre nhl.com.

"Myslel som si, že bude strieľať. Puk som zbadal v poslednej chvíli, našťastie som bol schopný vystreliť," uviedol Pastrňák.

Red Wings neuspeli ani v šiestom zo šiestich predĺžení v tejto sezóne, navyše prehrali už desiate z posledných jedenástich stretnutí.

Tréner NYI: Halák vie, že druhý gól mohol chytiť

Dallas zdolal New York Islanders 5:2. V bránke newyorského tímu chytal od úvodu zápasu slovenský gólman Jaroslav Halák, inkasoval však štyri góly z dvadsiatich striel a v 30. minúte ho vystriedal Thomas Greiss.

"Myslím si, že vie, že ten druhý gól mohol chytiť. Ale je to frustrujúce. Všetci sme frustrovaní, som si istý, že on tiež," vyjadril sa na adresu rodáka z Bratislavy tréner Doug Weight.

Pozrite si momentky zo zápasu New York Islanders - Dallas Stars: fotogaléria

14.12.2017

Úspešnejším gólmanom bol Kari Lehtonen z Dallasu, ktorý si pripísal 300. víťazstvo v NHL.

"Bola to zábava. Je fajn, že sa mi to podarilo na prvý pokus. Skvelý pocit," poznamenal fínsky brankár. Stal sa 33. gólmanom v histórií zámorskej profiligy, ktorý vychytal 300 víťazstiev.

NHL 2017/2018 - základná časť (14. december):

NY Islanders - Dallas 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)

Góly: 42. A. Lee (Josh Bailey, Tavares), 57. A. Lee (Tavares, Josh Bailey) - 8. Pitlick (Hamhuis, Jamie Benn), 16. A. Radulov (Spezza, Janmark), 22. Elie (Devin Shore, J. Klingberg), 30. Jamie Benn (Honka), 41. Pitlick (Jamie Benn)

/brankár Jaroslav Halák (NY Islanders) inkasoval štyri góly z 20 striel, mal 80-percentnú úspešnosť zákrokov a v 30. minúte sa nechal vystriedať Thomasom Greissom/

Ottawa - NY Rangers 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Góly: 5. B. Ryan (Mark Stone), 36. Ceci (Duchene, B. Ryan), 41. Z. Smith (Pyatt) - 24. Grabner (Zuccarello, McDonagh), 45. Bučnevič (Kreider, Desharnais)

Detroit - Boston 2:3pp (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)

Góly: 30. TATAR (N. Kronwall, Zetterberg), 52. D. Larkin (Helm, Daley) - 44. Acciari (Schaller), 59. Pastrňák (Marchand, Krug), 61. Marchand (Krug)

/útočník Tomáš Tatar (Detroit) odohral 16:29 minúty, raz vystrelil na bránu a bol z toho úvodný gól stretnutia, zaznamenal aj jeden bodyček - obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 22:02 minúty, dvakrát vystrelil na bránu súpera, zaznamenal tri bodyčeky, tri razy zablokoval strelu súpera, dvakrát stratil puk a raz ho získal/

Vancouver - Nashville 1:7 (0:2, 1:2, 0:3)

Góly: 26. Burmistrov (Boeser, H. Sedin) - 2. P.K. Subban, 15. Arvidsson (Johansen, Josi), 24. P.K. Subban, 26. F. Forsberg, 49. C: Smith (Ekholm, Fiala), 52. Fiala (Turris, C. Smith), 53. Järnkrok (F. Forsberg)

Domov»Hokej»NHL»Tatar strelil gól, Halákovi zápas nevyšiel a radšej sa nechal vystriedať