Policajné zložky to nemali jednoduché.
Policajné zložky to nemali jednoduché. (Autor: TASR/AP)
SITA|14. dec 2017 o 09:40

Slovenský futbalista je vraj iba tieňom hráča, ktorý zažiaril na ME hráčov do 21 rokov.

KRAKOV. Najväčšie poľské futbalové derby medzi krakovskými tímami Cracovia a Wisla sa v stredu skončilo víťazstvom hostí 4:1.

Wisla spravila dôležitý krok k výhre tesne pred prestávkou. V 42. minúte zaznamenal po rohovom kope úvodný zásah v stretnutí skúsený stopér Marcin Wasilewski, zakrátko zvýšil na 2:0 pre Wislu Jesús Imaz.

Spomenutý Španiel sa presadil aj v 47. minúte a to bolo na dlhé minúty z futbalu všetko.

Fanúšikovia Cracovie neuniesli nepriaznivý stav súboja s odvekým rivalom a nahromadený hnev sa rozhodli vybiť na priaznivcoch Wisly.

Smerom k sektoru hostí odpaľovali jednu raketu za druhou, nehralo sa približne pol hodiny.

Delegát zápasu nakoniec dovolil, aby sa zápas dohral, no pod podmienkou, že na ihrisko už nesmie priletieť žiadna pyrotechnika. Cracovii hrozia za nepokoje v hľadiska tvrdé sankcie, dokonca aj uzatvorenie štadióna na niekoľko zápasov.

Po znovuotvorení hry útočník Wisly Carlitos López z priameho kopu prekonal domáceho brankára Adama Wilka. Cracovia sa dočkala až v samom závere - v 89. minúte zaznamenal jej čestný úspech Michal Helik.

Spomedzi tria Slovákov na súpiske domácich do zápasu zasiahol iba Jaroslav Mihalík, ktorý hral do 61. minúty. Milan Dimun a Michal Sipľak sedeli na lavičke náhradníkov.

Komentátorov televíznej stanice Canal+ Sport výkon Mihalíka nenadchol. Podľa nich je 23-ročný rodák zo Spišskej Novej Vsi dlhodobo len tieňom hráča, ktorého bolo na tohtoročných mládežníckych ME v Poľsku plné ihrisko.

Krakovské derby nazývané aj "svätá vojna" je jedným z najprestížnejších duelov sezóny v Poľsku. Ako referuje web Wisly, v stredu napísalo už svoju 197. kapitolu. Prvý vzájomný zápas odohrali ešte 20. septembra 1908, mužstvá sa vtedy v priateľskom súboji rozišli zmierlivo po výsledku 1:1.

Wisla sa po víťazstve posunula v tabuľke Ekstraklasy 2017/2018 na šieste miesto (31 bodov - pozn.), Cracovia je predposledná (19).

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Mihalíka v Poľsku kritizujú, veľký šláger poznačilo vyčíňanie fanúšikov