Bö triumfoval aj v stíhacích pretekoch, Otčenáš získal bod

Johannes Thingnes Boe vyráža zo strelnice na trať. Ilustračné foto
Johannes Thingnes Boe vyráža zo strelnice na trať. Ilustračné foto (Autor: SITA/AP)
TASR|16. dec 2017 o 16:06

Nór vyhral suverénnym spôsobom, Fourcade nabral minútovú stratu.

Svetový pohár v biatlone 2017/2018 - Annecy:

Stíhacie preteky mužov na 12,5 km:

1. Johannes Thingnes BöNórsko32:52,7 min.0 tr. okr
2. Martin FourcadeFrancúzsko+1:01,0 min2 tr. okr.
3. Anton ŠipulinRusko+1:10,5 min1 tr. okr.
4. Aleksandr LoginovRusko+1:10,7 min1 tr. okr.
5. Simon SchemppNemecko+1:32,3 min2 tr. okr.
6. Simon DesthieuxFrancúzsko+1:41,9 min2 tr. okr.
40. Martin OtčenášSlovensko+4:05,5 min4 tr. okr.
51. Matej KazárSlovensko+5:22,0 min4 tr. okr.

ANNECY LE GRAND-BORNAND. Nór Johannes Thingnes Bö nadviazal na svoj víťazný šprint a triumfoval aj v stíhacích pretekoch 3. kola Svetového pohára v biatlone.

Opäť na neho nestačil vedúci muž priebežného poradia Francúz Martin Fourcade, ktorý na 12,5 km trati zaostal až 1:01,4 minúty, tretia priečka patrila Rusovi Antonovi Šipulinovi (+1:10,5).

Z dvojice slovenských biatlonistov bol lepší s jedným bodom do SP na 40. mieste Martin Otčenáš (+4:05,5), až 51. dobehol Matej Kazár (+5:22,0).

Najviac napätia do stíhačky vnášal predpokladaný súboj dvoch sezónnych veličín, J.T. Böa a M. Fourcada. Prvá streľba bola v znamení ich bezchybnosti a aj výrazného náskoku 27,9 sekundy Nóra. Druhá streľba zapôsobila rovnako, no severan náskok zveľadil už na 36,8 s.

Druhá polovica stíhačky naskytovala rovnaký pohľad na čele s jasnou vyše minútovou nadvládou J.T. Böa, najmä keď prvú stojku zvládol za 21 sekúnd a M. Fourcade nevyčistil štvrtý terč. Vznikla tak zápletka a boj o druhú priečku, na ktorú sa zameral Rus Šipulin, zaostávajúci len 5,5 s za Francúzom.

Dvadsaťštyriročný J. T. Bö podal brilantný výkon aj v záverečnej streľbe a piatykrát v sezóne zvíťazil, štvrtý raz za sebou, 18-krát v kariére.