Bayern mal šťastie v Stuttgarte, domáci zahodili penaltu v nadstavení

Andreas Beck zo Stuttgartu bojuje s Arturom Vidalom z Bayernu.
Andreas Beck zo Stuttgartu bojuje s Arturom Vidalom z Bayernu. (Autor: SITA/AP)
SITA|16. dec 2017 o 18:10

Prvé ligové víťazstvo v tejto sezóne si pripísali hráči Kolína nad Rýnom.

BERLÍN .Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili na ihrisku Stuttgartu 1:0 v sobotňajšom stretnutí 17. kola najvyššej nemeckej súťaže I. bundesligy 2017/2018.

O triumfe majstra rozhodol v 79. minúte Thomas Müller. Domáci mali šancu vyrovnať v nadstavenom čase, no domáci útočník Chadrac Akolo nepremenil pokutový kop.

Prvé ligové víťazstvo v tejto sezóne si pripísali hráči Kolína nad Rýnom, doma zvíťazili najtesnejším rozdielom nad Wolfsburgom - o jediný presný zásah stretnutia sa v 67. minúte postaral domáci Christian Clemens.

Gólovú prestrelku videli diváci v Augsburgu, domáci dvoma presnými zásahmi v nadstavenom čase druhého polčasu vyrovnali na 3:3 v zápase proti Freiburgu. Všetky tri góly domácich strelil islandský reprezentant Alfred Finbogasson.

Borussia Dortmund v záverečnej polhodine otočila domáci duel s Hoffenheimom. Víťazný gól strelil v 89. min americký stredopoliar Christian Pulisic, ktorého v tomto týždni vyhlásili za najlepšieho amerického futbalistu v roku 2017.

Góly: 63. Aubameyang (z pok. kopu), 89. Pulisic - 21. Uth

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Bayern mal šťastie v Stuttgarte, domáci zahodili penaltu v nadstavení