Chelsea a Arsenal zvíťazili tesne, Manchester City dominoval

Mesut Ozil sa teší z gólu, jeho zásah priniesol Arsenalu tri body.
Mesut Ozil sa teší z gólu, jeho zásah priniesol Arsenalu tri body. (Autor: SITA/AP)
SITA|16. dec 2017 o 18:22

Na ihriskách súperov dominovali Crystal Palace a Huddersfield.

LONDÝN. Domáci futbalisti londýnskej Chelsea zvíťazili nad Southamptonom 1:0 v sobotňajšom zápase 18. kola najvyššej anglickej súťaže Premier League.

O jediný gól stretnutia sa postaral v nadstavenom čase prvého polčasu domáci Marcos Alonso.

Najtesnejší triumf zaznamenal aj Arsenal Londýn, ktorý na vlastnom ihrisku zdolal 1:0 hráčov Newcastlu. Za "kanonierov" v 23. minúte skóroval nemecký reprezentant Mesut Özil.

Leicester doma podľahol hráčom Crystal Palace hladko 0:3. Hostia rozhodli o triumfe už v prvom polčase, keď skórovali belgický útočník Christian Benteke a reprezentant Pobrežia Slonoviny Wilfried Zaha. Tretí gól hostí pridal v nadstavenom čase druhého polčasu Bakary Sako.

Futbalisti Manchestru City vyhrali nad Tottenhamom Hotspur vysoko 4:1. Bolo to ich šestnáste ligové víťazstvo v rade, ktorým prekonali svoj vlastný rekord. V tabuľke majú 14-bodový náskok pred mestským rivalom United a londýnskou FC Chelsea.

Premier League - 18. kolo:

Leicester - Crystal Palace 0:3 (0:2)

Góly: 19. Benteke, 40. Zaha, 90. Bakary Sako, ČK: 61. Ndidi (Leicester) po druhej ŽK

Arsenal Londýn - Newcastle 1:0 (1:0)

Gól: 23. Özil

Brighton - Burnley 0:0

FC Chelsea - Southampton 1:0 (1:0)

Gól: 45.+ M. Alonso

Watford - Huddersfield 1:4 (0:2)

Góly: 68. Doucouré - 23. a 89. Mooy (druhý z pok. kopu), 6. Kachunga, 50. Depoitre, ČK: 33. Deeney - 61. Hogg po druhej ŽK

Stoke - West Ham 0:3 (0:1)

Gól: 19. Noble (z pok. kopu), 75. Arnautovič, 86. D. Sakho

Manchester City - Tottenham 4:1 (1:0)

Góly:80. a 90. Sterling, 14. Gündogan, 70. De Bruyne - 90.+ Eriksen

Domov»Futbal»Anglicko»Chelsea a Arsenal zvíťazili tesne, Manchester City dominoval