Wayne Rooney sa raduje zo svojho gólu.
Wayne Rooney sa raduje zo svojho gólu. (Autor: TASR/AP)
SITA|18. dec 2017 o 23:18

Futbalisti domáceho tímu museli stav stretnutia otáčať.

LONDÝN. Domáci futbalisti FC Everton zvíťazili 3:1 nad hráčmi Swansea City v pondelkovom zápase osemnásteho kola anglickej Premier League 2017/2018.

Premier League - 18. kolo:

Everton - Swansea 3:1 (1:1)

Góly: 45.+ Calvert-Lewin, 64. Sigurdsson, 73. Rooney (z pok. kopu) - 35. Fer

Hostia sa ujali vedenia v 35. minúte, po rohovom kope zblízka dorazil loptu do brány Leroy Fer.

Futbalistom Evertonu sa podarilo zmazať manko o desať minút - po strele Wayna Rooneyho zo značky pokutového kopu do žrde poslal loptu do siete mladík Dominic Calvert-Lewin.

Po zmene strán domáci pridali dva zásahy - v 64. minúte spoza šestnástky skvelou strelou skóroval Islanďan Gylfi Sigurdsson, o deväť minút Rooney napravil svoje zaváhanie a druhý pokutový kop premenil - zvolil opačnú stranu.