El Clásico je tiež súbojom dvoch najlepších futbalistov sveta - Lionela Messiho (vpravo) a Cristiana Ronalda. (Autor: TASR/AP)
Andrej Kuzmány|20. dec 2017 o 14:00

Pozrite si vybrané momenty Cristiana Ronalda a Lionela Messiho v najslávnejšom zápase na svete El Clásicu.

BRATISLAVA. Už celé desaťročie sú najväčšími osobnosťami svetového futbalu.

Od roku 2008 získal ocenenie pre najlepšieho futbalistu planéty vždy jeden z nich. A až na jednu výnimku (rok 2010, pozn. red.) zakaždým platilo, že ten druhý skončil na druhom mieste.

Blížiace sa El Clásico nebude len súbojom dvoch najdrahších tímov sveta, ale tiež dvoch hviezdnych individualít – Cristiana Ronalda a Lionela Messiho.

Slávny zápas medzi Realom Madrid a FC Barcelona je na programe 23. decembra od 13:00 a naživo ho vysiela DIGI Sport.

Keď sú rozdielovým faktorom

Argentínčan Messi je rekordérom v počte gólov v El Clásico. Dal ich už 24 – to sa proti najslávnejšiemu klubu sveta nikomu nepodarilo. Ronaldo skóroval v súťažných zápasoch proti Barcelone 17-krát.

Práve výkon jedného alebo druhého môže byť rozdielovým faktorom – tak ako tomu bolo už niekoľkokrát v minulosti. Naposledy v apríli tohto roka, keď Barcelona v ligovom stretnutí uspela v Madride po výsledku 3:2. Messi dal dva góly, z toho druhým rozhodol. Z poslednej akcie.

Svätý Messi, hlásal vtedy napríklad katalánsky sport.es.

"Messi je rozhodujúci aj vtedy, keď sedí doma a večeria. Aj keď sú všetci naňho pripravení mentálne a takticky. Je to najlepší futbalista v dejinách,“ opisoval pre španielske médiá v tom čase ešte tréner Barcelony Luis Enrique.

Messi žiaril už vo svojom prvom El Clásicu

Messi prvýkrát zažiaril v stretnutí proti Realu Madrid už v sezóne 2006/2007, kedy ešte nepatril medzi najväčšie hviezdy svetového futbalu. Mal vtedy len devätnásť rokov. A nastúpil na svoje vôbec prvé El Clásico.

V marci 2007 strelil hetrik.

Barcelone však na víťazstvo nestačil, zápas sa skončil remízou 3:3. Dva góly Madridčanov dal Ruud van Nistelrooy, jeden terajší kapitán Sergio Ramos.

Ronaldo si na prvý gól v El Clásicu musel počkať až do apríla 2011. Vtedy na domácom ihrisku z pokutového kopu vyrovnával na konečných 1:1.

Aj gól Barcelony padol z penalty – a premenil ju Messi.

Barcelona - Real 2:2, Messi - Ronaldo 2:2

Dôležitosť oboch hráčov pocítili jednotlivé mužstvá v sezóne 2012/2013. V októbri 2012 na Camp Nou otvoril skóre v 22. minúte Ronaldo. O deväť minút neskôr domáci Messi vyrovnal. Po hodine hry dostal Argentínčan svoj tím dokonca do vedenia, ale na konečných 2:2 upravil už o šesť minút Ronaldo.

Zápas Barcelona - Real sa skončil 2:2, rovnako aj minisúboj Messi - Ronaldo.

Sezónu predtým mal väčší dôvod na radosť Ronaldo, ktorý v 73. minúte strelil rozhodujúci gól a Madridčania triumfovali na barcelonskej pôde 2:1.

Bolo to jedno z kľúčových víťazstiev, Real nakoniec slávil majstrovský titul s deväťbodovým náskokom práve pred Barcelonou.

Domov»Futbal»Španielsko»Dve najväčšie svetové hviezdy opäť nastúpia proti sebe. Kto sa bude tešiť tentoraz?