Detroit v deväťgólovom zápase zdolal New York Islanders, Tatar asistoval

Hráči Detroitu strelil New York Islanders šesť gólov.
Hráči Detroitu strelil New York Islanders šesť gólov. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|19. dec 2017 o 23:24

Pozrite si sumár výsledkov nočných zápasov NHL 2017/2018.

TORONTO. Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar prispel asistenciou k triumfu hráčov Detroitu Red Wings na ľade New Yorku Islanders 6:3 v utorňajšom stretnutí severoamerickej NHL.

Dvadsaťsedemročný krídelník prihral na druhý gól svojho tímu Gustavovi Nyquistovi v 17. min. Švéd poslal Red Wings v početnej výhode do vedenia 2:1.

Rozhodla tretia tretina

Pre Tatara to bola šiesta asistencia a 16. bod v tejto sezóne. Jeho krajan Jaroslav Halák za Islanders nechytal.

Hokejisti Red Wings o víťazstve rozhodli po vyrovnanom priebehu až v tretej tretine, keď strelili tri góly a ani raz neinkasovali. Tri body za tri asistencie si v drese hostí pripísali kapitán Henrik Zetterberg a Dylan Larkin.

"Páčili sa mi naše prvé dve tretiny, no nemyslím si, že by sme hrali dobre v záverečnej časti hry.

Je to vždy o tom istom, hráme dobre, no potom súperovi dovolíme dostať sa do šancí a spoliehame sa na brankárov, že všetko chytia. Možno sme si zaslúžili lepší výsledok, ale v tretej tretine sme sa oň pripravili," povedal podľa nhl.com kapitán Islanders John Tavares.

"Hovorili sme si, že prvé dve tretine neboli dosť dobré a naši hráči to pochopili. Mali sme šťastie, že sme stále boli v zápase. V treťom dejstve sme už hrali skvele.

Hrali sme tvrdo, veľa sme korčuľovali a víťazili sme v súbojoch o puk. Jednoducho sme chceli triumfovať," uviedol tréner Detroitu Jeff Blashil.

Toronto ukončilo sériu prehier

Zdeno Chára bol na ľade presne 24 minút pri triumfe hokejistov Bostonu Bruins nad domácim Buffalom Sabres 3:0.

Brankár Bruins Anton Chudobin zastavil všetkých 36 striel hráčov súpera a dosiahol prvý shutout v sezóne, šiesty počas pôsobenia v zámorskej profilige.

Góly Bostonu strelili Jake DeBrusk, Tim Schaller a David Backes. Český útočník Bruins David Pastrňák nebodoval prvýkrát po 12 zápasoch.

Hokejisti Toronta Maple Leafs rozdrvili v utorňajšom zápase na domácej pôde Carolinu Hurricanes 8:1.

Bodovo sa darilo najmä Mitchellovi Marnerovi a Tylerovi Bozakovi, ktorí zaznamenali zhodne po jednom góle a troch asistenciách.

Toronto tak ukončilo trojzápasovú sériu prehier. Slovenský obranca Martin Marinčin v drese Maple Leafs do duelu nezasiahol.

NHL 2017/2018 - výsledky:

Toronto - Carolina 8:1 (4:1, 0:0, 4:0)

Góly: 3. L. Komarov (Hainsey, Hyman), 6. Marner (Rielly, J. van Riemsdyk), 11. J. van Riemsdyk (Bozak, Marner), 14. Bozak (Marner), 50. Marleau (Bozak, Marner), 50. K. Kapanen, 55. W. Nylander (Hyman), 59. Carrick (J. Van Riemsdyk, Bozak) - 10. Skinner (T. Teräväinen, H. Fleury)

New York Islanders - Detroit Red Wings 3:6 (1:2, 2:1, 0:3)

Góly: 7. A. Lee (Tavares, Josh Bailey), 23. Pulock (Eberle), 33. Josh Bailey (Barzal, Tavares) - 10. Frk (Ericsson, D. Larkin), 17. Nyquist (Zetterberg, TATAR), 36. Mantha (Zetterberg), 51. Daley (Zetterberg, D. Larkin), 55. Green (D. Larkin, Athanasiou), 60. Glendening (DeKeyser, Nielsen)

Slovenský útočník Tomáš Tatar (Detroit Red Wings) strávil na ľade 16:23 min., prihrával na jeden gól, bránku súpera ohrozil dvakrát, pripísal si jeden plusový bod a jeden bodyček.

New York Rangers - Anaheim Ducks 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Góly: 20. Carey (Desharnais, Holden), 21. K. Hayes (Zuccarello, Holden), 33. Carey (Desharnais, Vesey), 57. Grabner (Fast) - 55. O. Kaše (Getzlaf, Manson)

Ottawa Senators - Minnesota Wild 4:6 (1:1, 2:2, 1:3)

Góly: 3. E. Karlsson (Brassard, Dzingel), 22. E. Karlsson (Mark Stone, Hoffman), 26. Pageau (Pyatt, N. Thompson) (z tr. strieľania), 59. Brassard (Mark Stone, Hoffman) - 12. E. Staal (Suter, Coyle), 31. Stewart (Eriksson Ek, Prosser), 40. M. Koivu (Suter, Dumba), 42. Prosser, 45. Brodin (E. Staal), 57. E. Staal (Niederreiter, Coyle)

Buffalo Sabres - Boston Bruins 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Góly: 31. DeBrusk (McAvoy, Spooner), 59. Schaller, 60. Backes (Riley Nash, Heinen)

Slovenský obranca Zdeno Chára (Boston Red Wings) odohral 24 minút, dvakrát obrozil bránku súpera a pripísal si dva plusové body.

Nashville Predators - Winnipeg Jets 4:6 (2:1, 1:3, 1:2)

Góly: 20. Järnkrok, 20. Fiala (C. Smith), 28. P. K. Subban (F. Forsberg, Johansen), 41. Y. Weber (Fiala) - 9. Lowry (T. Myers, B. Tanev), 27. Laine (D. Kulikov), 29. Ehlers (Scheifele, Wheeler), 36. Ehlers (T. Myers, Perreault), 59. B. Tanev (Morrissey), 60. Wheeler (T. Myers)

Dallas Stars - Washington Capitals 3:4 po predĺžení (1:1, 1:1, 1:1, 0:1)

Góly: 16. Jamie Benn (J. Klingberg, Radulov), 32. G. Smith (Hamhuis, Spezza), 56. Radulov (Pateryn) - 11. Burakovsky (Connolly, Eller), 34. Orlov (Bäckström), 57. Connolly (Burakovsky, Eller), 62. Burakovsky (Carlson)

Arizona Coyotes - Florida Panthers 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)

Góly: 16. C. Fischer (Keller, Ekman-Larsson), 39. Stepan (Rieder, Perlini) - 40. Bjugstad (MacKenzie), 44. Malgin (Dadonov, Trocheck), 46. Matheson (Dadonov)

Vancouver Canucks - Montreal Canadiens 5:7 (1:1, 2:3, 2:3)

Góly: 12. Vanek (D. Pouliot, Gagner), 34. Vanek (Biega, Eriksson), 38. D. Sedin (Vanek, Gudbranson), 54. Boeser (D. Sedin, H. Sedin), 59. Vanek (Boeser, H. Sedin) - 17. Carr (Schlemko, Hudon), 28. Deslauriers (Froese, Petry), 38. Deslauriers (Carr, Alzner), 40. Petry (A. Shaw), 42. Byron (Pacioretty, Drouin), 58. Galchenyuk (Danault), 60. Danault (Pacioretty, Plekanec)

Vegas Golden Knights - Tampa Bay Lightning 4:3 (0:2, 2:0, 2:1)

Góly: 31. Neal (Perron, Theodore), 39. Marchessault (Perron, Theodore), 45. Haula (Theodore, Perron), 60. Theodore (Marchessault, Haula) - 8. Stamkos (Hedman, Kučerov), 20. Namestnikov (Kučerov, Hedman), 57. Hedman (Stamkos)

Domov»Hokej»NHL»Detroit v deväťgólovom zápase zdolal New York Islanders, Tatar asistoval