Hokejisti Slovana prehrávajú s Jekaterinburgom.
Hokejisti Slovana prehrávajú s Jekaterinburgom. (Autor: TASR)
Sportnet|23. dec 2017 o 00:00

Rozhodujúci gól strelil Golyšev.

KHL 2017/2018 - základná časť:

Slovan Bratislava - Avtomobilist Jekaterinburg 4:5 pp (1:1, 1:1, 2:2 - 0:1)

Góly: 4. Řepík (Kašpar, Boychuk), 31. Buchtele (Ebert, Després), 43. Sádecký (Kašpar, Després), 59. Švarný (Genoway, Ebert) - 8. Paré (Česalin, Golyšev), 26. Česalin (Kučeriavenko), 41. Michnov (Torčeňuk), 41. Kučeriavenko (Obidin, Krikunov), 62. Golyšev (Paré)

Rozhodovali: Jeřábek, Fraňo (obaja ČR) - Goľak, Strelcov (obaja Rus.), vylúčenia: 3:3 na 2 min., navyše Timašov 10 min. za úder do oblasti hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 10.055 divákov

Slovan Bratislava: Štěpánek - Meszároš, Sersen, Ebert, Després, Voráček, Švarný, Bačík - Řepík, Boychuk, Kašpar - Mikúš, Genoway, Buchtele - Lamper, Šťastný, Skalický - Sloboda, Sádecký, Šerbatov

Avtomobilist Jekaterinburg: Sochackij - Čajkovský, Ľamin, Vasilevskij, Megalinskij, Mišarin, Timašov, Kuľaš - Michnov, Torčeňuk, Garejev - Milovzorov, Kučeriavenko, Krikunov - Golyšev, Paré, Česalin - Obidin, Pestunov, Chripunov - Kuznecov

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v sobotňajšom zápase KHL na domácom ľade s Avtomobilistom Jekaterinburg 4:5 po predĺžení a pripísali si už ôsmu prehru za sebou.

V tabuľke Západnej konferencie im patrí naďalej 12. priečka, na ôsmy Spartak Moskva strácajú 20 bodov.

Slovan pokračuje vo výsledkovej mizérii, v decembri ešte nebodoval. Zverenci Eduarda Zankovca sa po domácej sérii najbližšie predstavia na ľade súpera, v utorok 26. decembra ich čaká zápas v Helsinkách proti Jokeritu o 17.30 h SEČ.

Pozrite si, ako Slovan bojoval proti Jekaterinburgu: fotogaléria

23.12.2017

Stručný priebeh zápasu:

I. tretina

Vypredaná aréna hnala Slovan do útoku od samého začiatku, Sochackij musel zasahovať už po niekoľkých sekundách. Hostia vzápätí ohrozili Štěpánka, ale onedlho burácali tribúny po prvý raz.

Řepík tvrdo vystrelil z pravej strany a brankárovi Avtomobilistu prepadol puk za chrbát - 1:0. Hostí tento gól nakopol a jeho hráči sa začali dostávať čoraz viac pred bránku Slovana.

Výsledkom zvýšenej aktivity bol vyrovnávajúci gól Parého v 8. minúte, hostia mali následne k dispozícii aj dve presilové hry za sebou. Brankár Slovana počas nich vytiahol kľúčový zákrok po šanci Milovzorova.

Jekaterinburg si aj vďaka početným výhodám utvoril miernu streleckú prevahu, do kabín však išli mužstvá za nerozhodného stavu.

II. tretina

Hneď na začiatku druhého dejstva mal veľkú šancu Genoway, jeho akcia kopírovala Řepíkov úvodný zásah, Sochackij tentoraz jeho strelu so šťastím udržal.

Ten istý hráč sa dostal do šance aj neskôr, boli to však hostia, ktorí sa dostali do vedenia. Česalin vyhral na modrej čiare súboj s Voráčkom a po excelentnom blafáku nedal Štěpánkovi šancu.

O päť minút bolo opäť vyrovnané, keď Buchtele využil presilovú hru. Hra bola v týchto momentoch vyrovnaná, súperi si nič nedarovali, na strelecké pokusy viedol Slovan po 35 minútach 17:15.

Tri minúty pred koncom spálil veľkú šancu Šťastný, z pravej strany namieril sám pred brankárom vedľa.

III. tretina

Hostia mali výborný vstup do tretej tretiny, keď sa po 28 sekundách dostal sám pred Štěpánkom k puku Michnov a poslal Avtomobilist do vedenia.

Tento stav vydržal iba dve minúty, pretože na druhej strane gólovo zakončil peknú kombináciu Slovana Sádecký.

Obe mužstvá sa aj naďalej snažili hrať ofenzívne, na čo mala vplyv aj výborná atmosféra, Vasilevskij onedlho trafil hornú žrď. Slovan si stále držal miernu streleckú prevahu, v 51. minúte si však nedal pozor na striedanie a hostia presilovku využili.

Štěpánka po odrazenej strele prekonal Kučeriavenko. Slovan sa snažil o vyrovnanie, dočkal sa dve minúty pred koncom. Duel poslal do predĺženie Švarný. V ňom rozhodol po dvoch minútach Golyšev.

Hlasy po zápase:

Eduard Zankovec, tréner Slovana: "Bol to veľmi dobrý zápas, ale my sme v ňom urobili veľa chýb. Hráčom sa musím poďakovať, pretože siahli na dno svojich síl. Chcem sa divákom poďakovať za skvelú atmosféru. Bola veľkolepá."

Vladimir Krikunov, tréner Jekaterinburgu: "Zápas nás stál veľa síl. Súperovi sme toho dovolili veľmi veľa, s čím nie som spokojný."

Michal Řepík, útočník Slovana: "Sme radi za bod, pretože sme doťahovali výsledok. Súper potrestal naše chyby, ale oddreli sme si to." Ivan Švarný, obranca Slovana: "Škoda, že takýchto zápasov nehráme do roka viac. Hrali sme naplno, snažili sme sa jazdiť hore-dolu, ale nedočkali sme sa. Je mi to ľúto kvôli fantastickým divákom." Nick Ebert, obranca Slovana: "Snažili sme prelomiť sériu prehier, ale žiaľ to nevyšlo. V predĺžení to bol vabank. Bolo úžasné hrať v takejto atmosfére."

Online prenos: HC Slovan Bratislava - Avtomobilist Jekaterinburg (KHL 2017/2018)

KHL  2017/2018
23.12.2017 o 17:30
Slovan
4:5
(1:1, 1:1, 2:2, 0:1)
62' minúta
Jekaterinburg
Góly a asistencie: 4. Řepík (Boychuk, Kašpar), 31. Buchtele (Ebert, Després), 43. Sádecký (Kašpar, Després), 59. Švarný (Co. Genoway, Ebert) – 8. Paré (Česalin, Golyšev), 26. Česalin (Kučeriavenko), 41. Michnov (Torčeňuk), 51. Kučeriavenko (Obidin, Krikunov), 62. Golyšev (Paré). Rozhodca: Jeřábek, Fraňo (CZE) – Goľak, Strelcov. Diváci: 10.055.
Je dobojované, najlepšími hráčmi zápasu vyhlásení: v tíme hostí Jevgenij Česalin, v tíme domácich Michal Řepík. Publikum si dnes vychutnalo hokej, hostí do šatne vyprevadilo potleskom a prichádza rozlúčka s tímom domácich. Aréna si zaspieva Tichú noc a to bude na dnes všetko. Požehnané a pokojné sviatky všetkým priaznivcom športu z Bratislavy želá Vladimír Korduliak.
61:53
61:53
goalJekaterinburg dal gól!
Prečíslenie hostí dva na jeden, Paré z pravej strany poslal puk vľavo a ANATOLIJ GOLYŠEV ukončil dnešný zápas. Asistencia: Francis Paré.
61:17
Kašpar vystrelil švihom spoza kruhov, Sochatskij puk vyrazil späť do hry, belasí držia puk na hokejkách v pásme hostí.
60:37
importantEbert a jeho príklep z ľavej strany vyprášil betóny gólmana hostí.
60:16
Kašpar sa dostal k puku na pravom kruhu, vystrelil a prestrelil bránku hostí.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Ani tretia tretina nerozhodla o majiteľovi troch bodov a aj keď Slovan dvakrát doťahoval náskok súpera, zápas dokázal v samom závere poslať do predĺženia. Diváci tak zostávajú na svojich miestach a možno sa dnes dočkajú aj obľúbených samostatných nájazdov. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 13:18.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:27
Timašov vystrelil od modrej po ľade, Štepánek puk poslal vľavo k mantinelu a domáci majú puk na svojich hokejkách.
58:39
Řepík vystrelil z ľavej strany pri bránkovisku, Sochatskij vykryl priestor pri žrdi a puk v pokľaku zlikvidoval niekde vo svojom výstroji.
58:10
58:10
goalSlovan Bratislava dal gól!
IVAN ŠVARNÝ vystrelil od modrej a prestrelil všetko, čo mu v ceste stálo. Asistencie: Colby Genoway a Nick Ebert.
57:26
Malá skrumáž pred bránkou hostí gólom nekončí, puk hostia poslali za svoju bránkovú čiaru.
56:45
Řepík spoza bránky poslal puk pred bránkovisko, Boychuk ho netrafil a puk opustil obranné pásmo Avtomobilistu.
55:59
Ľamin vystrelil od modrej, Štepánek puk vyrazil späť do hry, hostia ho majú na svojich hokejkách v strednom pásme.
55:01
Paré vystrelil z pravého kruhu, Štepánek pravým betónom puk vyrazil späť do hry a belasí vyrážajú do akcie.
54:45
Zakázané uvoľnenie hostí, hra sa vráti do pásma Avtomobilistu.
54:08
Jekaterinburg len vyhodil puk von z pásma, zakázané uvoľnenie a hra sa vráti pred gólmana hostí.
52:27
Nahadzovaný puk od modrej z ľavej strany Štepánek zrazil dole na ľad, nevedel, kde má puk, spoluhráč mu pomohol a puk od betónov poslal k mantinelu.
52:12
Štepánek v pokľaku likviduje puk hostí vo svojom náručí.
51:35
Belasí upokojili hru na ľade, keď predtým zákrok na útočnej modrej na jedného z hráčov domácich publikum vyhodnotilo ako nedovolený a dožadovalo sa vylúčenia, arbitri mali iný názor.
50:09
50:09
Krikunov z pravého kruhu poslal puk pred bránkovisko, odtiaľ ho usmernil na bránku domácich Obidin, Štepánek puk vyrazil vpravo od seba a v pohotovej dorážke uspel ALEXANDER KUČERIAVENKO. Asistencie: Andrej Obidin a Iľja Krikunov.
49:15
Šesť korčuliarov v modrých dresoch na ľade, trest pre hráčsku lavičku odsedí Mikúš, presilovka pre Jekaterinburg.
48:11
Nahodený puk na bránku domácich Štepánek v pokľaku likviduje vo svojom náručí.
47:55
Hostia v plnom počte, Slovan možnosť na gólový brejk od svojho súpera teraz neprijal.
47:09
Buchtele pálil švihom od modrej, Sochatskij puk vyrazil vpravo od seba a tam oň bojujú hráči oboch tímov.
46:24
Meszároš to len nahadzoval pred bránkovisko, hostia puk zachytili a poslali ho von cez všetky čiary.
45:55
Podrazenie a na dve minúty usadá na trestnú Timašov, presilovku si zahrá tím spod Tatier.
45:46
Slovan prechod do útočného pásma pokazil, čiarový mu akciu zastavil pre zakázané uvoľnenie.
45:30
Šťastný dostal tvrdú ranu, pozbieral sa z ľadu a zamieril do šatne, snáď to nebude nič vážne. Chvíľu hrať nebudeme, chlapci musia očistiť ľad od stôp krvi.
44:16
importantVasilevskij tvrdým príklepom pálil z vrcholu ľavého kruhu, svojim pukom opečiatkoval konštrukciu domácej bránky!
42:42
42:42
Celé to vymyslel Després, ktorý poslal puk z pravej strany pred bránku, Kašpar nezakončil, prešiel s pukom na hokejke poza bránku a pred bránkoviskom našiel BORISA SÁDECKÉHO, ktorý vyškolil brankára hostí a zavesil. Asistencia: Lukáš Kašpar a Simon Després.
41:58
Avtomobilist vyrobil zakázané uvoľnenie, striedať nemôže, hra sa sťahuje do pásma hostí.
41:29
Česalin vystrelil po ľade z ľavého kruhu, Štepánek cez betón puk poslal späť do hry a belasí ho majú na svojich paliciach.
40:28
40:28
Slovan chyboval v obrannom pásme, z pravej strany Torčeňuk poslal puk pred bránkovisko a ALEXEJ MICHNOV zakončil do vrchných partií domácej klietky. Asistencia: Alexander Torčeňuk.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 19:15.
Aj v druhej tretine sme videli po jednom góle a rovnako tak na každej strane. Hostia odskočili domácim do brejku, no zakrátko dostal Slovan možnosť hrať presilovku a využil ju, keď sa o vyrovnanie postaral Buchtele. Videli sme hokej vo svižnom tempe, vo výbornej hokejovej atmosfére a obaja gólmani ukázali svoje umenie. Pomer striel medzi žrde v druhej tretine , pred treťou časťou hry je všetko otvorené.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:43
importantKašpar dostal puk na pravú stranu a smeroval k bránke súpera, vystrelil pri bránkovisku, Sochatskij puk poslal späť do hry cez ľavý betón a gól do šatne neuvidíme.
39:05
Švarný vypálil príklepom od modrej z jej stredu, puk ponad bránku skončil na ochrannom skle, hostia ho vyvážajú von z pásma.
38:20
Teraz to bol Avtomobilist, kto vyhodil puk von z pásma cez všetky čiary a vyrobil zakázané uvoľnenie, hra sa vráti späť do pásma hostí.
36:35
Obidin v individuálnej akcii zakončil z ľavej strany od kruhu, Štepánek v pokľaku puk vyrazil späť do hry, pod kontrolu ho dostali domáci hokejisti.
35:35
importantSkalický prenechal puk na modrej Šťastnému, Andrej nakorčuľoval po pravej strane až k bránkovisku a vystrelil, popred bránku puk poslal na ochranné sklo, ach jáj.
33:28
Řepík vystrelil z pravej strany pri bránkovisku, minul svoj cieľ, domáca aréna sa tak radovať nemôže.
33:00
Slovan chyboval zakázaným uvoľnením, hra sa musí presťahovať späť pred Štepánka.
32:08
Ebert sa zrazil so Sersenom v strednom pásme, po ľavej strane ušiel domácim Kuznecov, Ebert sa mu hodil na ľad do strely, Kuznecov popred bránkovisko puk poslal do rohu klziska.
30:23
30:23
Després poslal po modrej puk na ľavý kruh, odtiaľ príklepom vystrelil Ebert, Sochatskij puk vyrazil pred seba a po kľučke JAN BUCHTELE puk poslal do odkrytej bránky Jekaterinburgu. Asistencie: Nick Ebert a Simon Després.
29:29
importantPrečíslenie hostí dva na jeden, Torčeňuk z pravej strany poslal puk vľavo a v dobrej pozícii Garejev puk poslal len do ochranného skla, ešteže tak.
28:59
Timašov za faul na hlavu a krk inkasuje dve + desať, Slovan si zahrá presilovú hru s možnosťou na vyrovnanie.
28:03
Švarný a jeho príklep od modrej z ľavej strany, Sochatskij mal opäť dobrý výhľad a puk poľahky poslal do rohu klziska.
27:40
Švihom od modrej spoza kruhov pekne vystrelil Obidin, puk letiaci tesne nad ľadom Štepánek efektne zatočil do svojej lapačky.
27:16
Slovan sa opäť previnil proti pravidlám zakázaným uvoľnením, hra sa tak opäť sťahuje pred Štepánka.
25:09
25:09
Najskôr sa dostali do prečíslenia domáci, Genoway to však pokazil a do brejku vyrazil z obranného pásma s pukom na hokejke JEVGENIJ ČESALIN, ktorý vykúpal Štepánka v bránkovisku a po kľučke vľavo po ľade jednoducho zasunul. Asistencia: Alexander Kučeriavenko.
23:26
Řepíkov strelecký pokus z medzikružia Sochatskij zneškodnil a puk vyrazil späť do hry, diváci ženú domácich vpred, Jekaterinburg v defenzíve zatiaľ odoláva.
21:25
importantGenoway sa predviedol príklepom z pravého kruhu, Sochatskij vykorčuľoval z bránky, zmenšil mu palebný uhol a puk schoval niekde vo svojom výstroji.
20:32
Sersen vystrelil od ľavého kruhu, Sochatskij puk oblúčikom vyrazil nad seba a potom hokejkou odpálil na chvíľku do bezpečia.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 18:25.
V prvej tretine sme videli dva góly, najskôr sa ujali vedenia domáci borci, keď peknú brejkovú akciu zakončil Řepík. Hostia nás na odpoveď dlho čakať nenechali a exslovanista Paré sa postaral o vyrovnanie. Avtomobilist hral dve presilovky, Slovan jednu, ani jeden z tímov početnú výhodu nevyužil. Pomer striel medzi žrde v prvej perióde 11:9.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
18:52
Jekaterinburg sa príliš ponáhľal do pásma belasých a vyrobil ofsajd, čiarový mu akciu musel zastaviť.
17:51
Voráček poslal puk von z obranného pásma belasých len za cenu zakázaného uvoľnenia, domáci striedať nemôžu, hra sa sťahuje pred Štepánka.
17:41
16:16
Hostia v plnom počte, ani Slovan ponuku od súpera na gólový brejk neprijal.
16:10
Meszároš vystrelil príklepom od modrej, Ľamin puk zablokoval a do brejku sa dostali hostia, akciu zakončil strelou z ľavej strany pri bránkovisku Garejev, Štepánek v pokľaku cez masku puk zrazil na ľad a zneškodnil.
15:08
Després pálil od modrej, puk skončil medzi kruhmi a napokon ho hráči v bielych dresoch predsa len dostali von zo svojho obranného pásma.
14:29
Štepánek po vyhodení puku súperom začína presilovkovú akciu Slovana.
14:16
Za podrazenie smeruje na lavicu hanby Mišarin, Slovan si teraz zahrá svoju presilovku.
13:44
Štepánek v pokľaku likviduje puk z hokejky súpera, Jekaterinburg dohrával svoju presilovkovú akciu v pásme domácich a zakončil ju strelou do priestoru bránky.
13:39
Domáci v plnom počte, Slovan opäť svoje oslabenie prežil bez ujmy a opäť sa v oslabení belasí dostali do brejku.
13:16
Řepík ušiel v oslabení do brejku a po prechode modrou pálil spoza pravého kruhu, Sochatskij mal ideálny výhľad a puk len usmernil za svoju bránku.
12:25
Slovan poslal puk von z pásma cez všetky čiary a získal cenné sekundy zo svojho oslabenia.
11:39
Kašpar si sadol na trestnú a tak si hostia opäť zahrajú presilovku, dve minúty za hákovanie.
11:35
Zakázané uvoľnenie hostí, predtým Šerbatov našiel z pravej strany medzi kruhmi Slobodu, Marekov puk zablokovala defenzíva v bielych dresoch.
10:15
Šerbatov posielal spred bránkoviska puk vľavo a Řepík minul cieľ, puk poslal len na ochranné sklo.
09:45
Domáci v plnom počte, Slovan svoje oslabenie prežil bez ujmy.
09:06
Vasilevskij vystrelil príklepom od modrej od mantinelu z ľavej strany, Štepánek v rozkľaku pravým betónom puk poslal späť do hry.
08:09
Lamper a Šťastný sa dostali do prečíslenia, no nič z toho, Lamper posielal puk z pravej strany vľavo, defenzíva hostí jeho úmysel vystihla.
07:45
Bačík inkasuje dve minúty za seknutie, Avtomobilist si dnes ako prvý tím zahrá v zápase presilovú hru.
07:28
07:28
Česalin z pravého kruhu poslal puk na vnútornú stranu ľavého kruhu a FRANCIS PARÉ puk pohotovo poslal pod brvno domácej bránky. Asistencie: Jevgenij Česalin a Anatolij Golyšev.
06:52
Genoway si teraz nerozumel s Buchtelem a tak belasí puk v pásme hostí stratili.
05:59
Šerbatov poslal z pravého kruhu puk do lapačky brankára hostí, Sochatskij vykryl priestor pri ľavej žrdi svojej bránky a prekvapenie nepripustil.
03:53
03:53
Kašpar vytiahol puk z pásma, posunul ho Boychukovi, ten vpravo MICHALOVI ŘEPÍKOVI, ktorý nakorčuľoval na pravý kruh a vystrelil, Sochatskij v pokľaku a puk mu prekĺzol okolo lapačky do siete. Asistencie: Zach Boychuk a Lukáš Kašpar.
02:18
Štepánek si puk spred bránkoviska potiahol hokejkou k sebe a prikryl pod rukavicu. Vhadzujeme po pravej ruke domáceho brankára.
01:27
Genoway priviezol puk pred bránku súpera z ľavej strany, puk hodil pred bránkovisko, našiel však len hokejku hráča v bielom drese.
00:01
Vypredaná Aréna Ondreja Nepelu víta na ľadovej ploche oba tímy, vypočujeme si hymny oboch krajín, najskôr hymnu Ruskej federácie a po nej hymnu Slovenskej republiky, nuž a všetko bude pripravené k úvodnému buly dnešného duelu.
Príjemný podvečer z Arény Ondreja Nepelu vám želám, na ľadovej ploche prebieha rozkorčuľovanie oboch tímov. Hostia v bielo-červenej kombinácii farieb, domáci v bledomodrých farbách. Dnešný duel povedie rozhodcovská dvojka z Českej republiky, hlavní Antonín Jeřábek a Martin Fraňo, na čiarach už chlapci z Ruskej federácie, Dmitrij Goľak a Jevgenij Strelcov.

HC Slovan Bratislava:

Štepánek (Sedláček) – Meszároš (C), Sersen (A), Ebert, Després, Voráček, Švarný, Bačík – Řepík, Boychuk, Kašpar (A) – Mikúš, Genoway, Buchtele – Lamper, Šťastný, Skalický – Sloboda, Sádecký, Šerbatov

Avtomobilist Jekaterinburg:

Sochatskij (Kovář) – Čajkovský, Ľamin, Vasilevskij (C), Megalinskij, Mišarin (A), Timašov, Kuľaš – Michnov, Torčeňuk, Garejev – Milovzorov, Kučeriavenko, Krikunov – Golyšev, Paré, Česalin (A)– Obidin, Pestunov, Chripunov – Kuznecov

Rozhodca:

Jeřábek, Fraňo (CZE) – Goľak, Strelcov.
Hokejisti HC Slovan ťahajú nelichotivú sériu prehier a deň pred začiatkom Vianoc môžu urobiť tomu koniec. A okrem toho potešiť svojich fans, ktorých je na tribúnach čoraz menej, v aktuálnej sezóne bolo vypredané len na Petrohrad a Chabarovsk. Tretím mužstvom v poradí, kto vypredal Arénu Ondreja Nepelu je Avtomobilist Jekaterinburg. Najvyšší čas nakopnúť sa, vzhľadom k divákom, za lepším výkonom a výsledkom.

Jekaterinburg je s počtom obyvateľov 1.300.000 štvrtým najväčším mestom Ruskej federácie. Je hraničným mestom medzi Európou a Áziou, pričom polovica rozlohy mesta patrí Európe adruhá Ázii. História mesta siaha do roku 1680. V roku 1723 tu boli založené železiarne, a oblasť zakladatelia pomenovali po žene cára Petra Veľkého – Kataríny I. Mesto nieslo tento názov do roku 1924. V rokoch 1924 až 1991 nieslo názov Sverdlovsk. V júni 1918 obsadili mesto československé légie a na Michajlovskom cintoríne je postavený pamätník československým obetiam. Jekaterinburg je nielen administratívnym centrom Sverdlovskej oblasti a Uralského okruhu, ale predovšetkým mestom Univerzít a výskumných vojenský objektov. Predstavitelia zoskupenia BRICS sa na svojom prvom zakladajúcom oficiálnom summite stretli v júni 2009 práve v Jekaterinburgu.

Avtomobilist Jekaterinburg, hokejový klub vznikol v roku 2006. Avtomobilist je účastníkom KHL od roku 2009, no v lige hráva len „druhé husle“ . V úvodnom ročníku sa síce borci prebojovali do play-off, no v prvom kole vypadli s hráčmi z Ufy a po sérii 1:3 na zápasy obsadili celkove 16. miesto. V ďalších troch ročníkoch skončil klub na 20. , 22. a 26. mieste. V šiestej sezóne sa tím prebojoval do záverečnej fázy, no hneď v prvom kole play-off boli nad jeho sily hráči Barys Astana, Avtomobilist prehral všetky štyri zápasy a v súťaži skončil. Záverečné účtovanie vynieslo klub na 15. miesto, o stupienok vyššie ako v úvodnej sezóne. V siedmej sezóne Avtomobilist stroskotal rovnako v prvom kole play-off na neskoršom finalistovi Gagarinovho pohára, Kazaň zvíťazila v sérii 4:1 na zápasy a Jekaterinburg zaknihoval konečnú 16. priečku. V ôsmej sezóne to bola opäť účasť v play-off súťaže, neskorší víťaz Gagarinovho pohára Metallurg Magnitogorsk zaknihoval výhru 4:2 na zápasy a Avtomobilist skončil napokon na 14. priečke. Nuž a v tej uplynulej zostali brány play-off pre Jekaterinburg zatvorené a v konečnom zúčtovaní klubov z toho bola 21. priečka.

Červeno-čierny dres klubu obliekajú hráči z Ruskej federácie, káder je doplnený tromi hráčmi z Kanady, po jednom hráčovi majú zastúpenie Slovenská republika – Michal Čajkovský a aj Česká republika – Jakub Kovář. Avtomobilist hráva svoje domáce zápasy v Kultúrno-zábavnom komplexe Uralec, ktorý má kapacitu 5.545 divákov, súčasným hlavným trénerom je domáci Vladimír Vasilijevič Krikunov.

V aktuálnej tabuľke KHL zaznamenal Avtomobilist zo 42 zápasov 75 bodov, Slovan odohral o jeden zápas viac a získal celkom 40 bodov. Súperi sa stretli na ľade v Jekaterinburgu v októbri, Slovan podľahol Avtomobilistu 3:6, pričom góly belasých zaznamenali Smoleňák, Švarný a Genoway.

Najproduktívnejším hráčom v tíme hostí je exslovanista Francis Paré s 25 kanadskými bodmi (10+15), na druhej priečke Iľja Krikunov s 23 bodmi (7+16). V tíme domácich je na čele kanadského bodovania 25 bodový Colby Genoway (7+18), na druhej pozícii dvaja 18 bodoví: Marek Viedenský (10+8) a Zach Boychuk (8+10). Gólman hostí Jakub Kovář disponuje k dnešnému dňu v aktuálnej sezóne 93,1% úspešnosťou zásahov s priemerom 2,08 gólov na zápas, Vladimír Sochatskij s 91,8% úspešnosťou drží priemer 2,34 gólov na zápas. Gólman domácich Jakub Štepánek s 91,0% úspešnosť zásahov s priemerom 2,89 gólov na zápas.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, Aréna Ondreja Nepelu privíta klub Avtomobilist Jekaterinburg a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na bratislavskej ľadovej ploche.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.