Velez-Zuzulová ankety nerieši: Niektorým som sympatickejšia ako iným

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová počas tlačovej konferencie.
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová počas tlačovej konferencie. (Autor: SME - Jozef Jakubčo)
TASR|22. dec 2017 o 22:48

V kategórii jednotlivcov sa historicky prvýkrát objavili v Top 3 až dve lyžiarky.

BRATISLAVA. Slovenské zjazdové lyžovanie má za sebou veľmi úspešný rok 2017, čo sa odzrkadlilo aj v ankete Športovec roka 2017.

V kategórii jednotlivcov sa historicky prvýkrát objavili v Top 3 až dve lyžiarky, Petra Vlhová obsadila druhé miesto a Veronika Velez Zuzulová skončila hneď za ňou.

Obe boli navyše členkami aj miešaného družstva, spolu s Andreasom Žampom a Matejom Falatom, ktoré si na majstrovstvách sveta v St. Moritzi vyjazdilo striebro a vďaka tomu dosiahlo v koncoročnej ankete prvé miesto v kategórii kolektívov.

Pozrite si, ako prebiehal galavečer Športovec roka 2017 (fotogaléria): fotogaléria

6.12.2018

Vlhová má skvelý úvod novej sezóny

Kým na začiatku roka dominovala na svahoch Velez Zuzulová, do novej sezóny vstúpila vynikajúcimi výkonmi jej mladšia kolegyňa a kamarátka.

Tá vyhrala úvodný slalom SP v Levi, v Killingtone skončila druhá a rovnako aj v paralelnom slalome v Courchevel. V ankete ju zdolal iba Peter Sagan.

"Som šťastná, že vôbec môžem byť v Top 10 ankety a som šťastná, že som na druhom mieste. Ale aj keby som bola piata, šiesta bola by som rada, že som tam. Ďakujem novinárom za všetky hlasy, a že mi prejavili takúto vďaku," povedala.

Potešilo ju, že sa do Top 3 dostala aj druhá zástupkyňa jej športu a problém by nebol, aj keby medzi nimi bolo poradie opačné.

"Neriešim, ktorá z nás ja vyššie. Myslím si, že je všeobecne dobré pre slovenské lyžovanie, že v Top 3 sú dve lyžiarky. Som šťastná, že sme obe tam a vážim si to," uviedla.

Velez-Zuzulová ankety nerieši

Spomienkami sa vrátila aj k februáru v St. Moritzi, kde získala svoju prvú medailu na majstrovstvách sveta. Tesne jej ušla tá zo slalomu, v ktorom skončila na štvrtom mieste, v obráku bola ôsma, ale všetko si vynahradila v tímovej súťaži.

"Keď sme vyhrali súťaž miešaných družstiev, boli to pekné momenty a veľká vec pre Slovensko. Som rada, že som mohla byť v tom tíme, a že mám prvú medaily z MS," dodala.

Velez Zuzulovú výsledok v ankete potešil, aj keď ich príliš nerieši. "Ja v anketách nikdy nemám nejaké ciele, pretože o tom rozhodujú ľudia a niektorým som sympatickejšia ako iným. Tak to aj beriem. Ale vždy to poteší."

Domov»Halové športy»Hádzaná»Velez-Zuzulová ankety nerieši: Niektorým som sympatickejšia ako iným