Slovan otočil zápas a ukončil sériu ôsmich prehier

Sportnet|26. dec 2017 o 00:00

Slovan prehrával 0:1.

KHL - základná časť:

Jokerit Helsinki - Slovan Bratislava 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Góly: 7. Ikonen (N. Jensen, Regin), 45. Jormakka (Gilroy, Norman) - 19. Buchtele (Després, Ebert), 21. Řepík (Kašpar), 40. Lamper. Rozhodovali: Sidorenko, Vasiliev - Šeľanin, Sazonov (všetci Rus.), vylúčenia: 1:3 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 10.134 divákov.

Jokerit Helsinki: Rämö - Lepistö, Rissanen, Gilroy, Kivistö, J. Jensen, Lauridsen, Rautanen - N. Jensen, Regin, Ikonen - Anttila, O'Neill, Joensuu - Palola, Norman, Jormakka - Mäki, Huhtala, Wirtanen - Marjamäki

Slovan Bratislava: Štěpánek - Meszároš, Sersen, Ebert, Després, Voráček, Švarný, Bačík - Řepík, Boychuk, Kašpar - Mikúš, Genoway, Buchtele - Lamper, Šťastný, Skalický - Sloboda, Sádecký, Šerbatov

HELSINKI. Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili 3:2 na ľade fínskeho Jokeritu Helsinki v utorňajšom stretnutí KHL.

Hostia sa radujú zo svojho prvého triumfu po sérii ôsmich nezdarov, počas ktorej získali iba jeden bod. Potvrdili, že proti tomuto tímu zo severu Európy sa im darí - prekonali ho za tri body už štvrtý raz v sérii.

Celkovo zabrali premiérovo od 28. novembra, keď pred vlastnými fanúšikmi zdolali Admiral Vladivostok 1:0. Jokerit tiež nezažíva práve najvydarenejšie obdobie: z ostatných deviatich súbojov vyťažil len osem bodov.

Domáci sa dostali do vedenia vďaka gólu Henriho Ikonena v 7. minúte, no Slovan dokázal ešte do konca prvej dvadsaťminútovky vyrovnať gólom Jana Buchteleho v 19. min a deväť sekúnd po začiatku druhej tretiny už po zásahu Michala Řepíka viedol.

Na dvojgólový rozdiel pre hostí zvýšil 59 sekúnd pred koncom druhej tretiny Patrik Lamper a ani gól Jormakku v 45. min nič nezmenil na tom, že Slovan získal tri body.

Stručný priebeh zápasu:

I. tretina

Jokerit si od úvodu zápasu vytvoril veľký tlak, Slovan sa drvivú väčšinu úvodnej dvadsaťminútovky bránil. Fíni výborne korčuľovali a presne kombinovali, čo hosťom robilo veľké problémy.

Štěpánek najskôr zlikvidoval niekoľko šancí, v 7. minúte už ale nestačil na dorážku Henriho Ikonena.

Slovan nedokázal nič vymyslieť ani v presilovke, v oslabení mohol naopak inkasovať. V závere však najskôr pohrozil Šerbatov, Rämö jeho strelu kryl, potom vyšiel Slovanu rýchly protiútok, po ktorom poslal Jan Buchtele oba tímy do kabín za nerozhodného stavu.

II. tretina

Zlepšenú hru zo záveru tretiny Slovan preniesol aj na začiatok tej druhej. Už po ôsmich sekundách posunul Kašpar puk na Michala Řepíka, ktorý tesne spoza modrej čiary prekvapil domáceho brankára tvrdou ranou - 1:2.

Tento gól domácich nakopol k ešte väčšej aktivite a ich strelecké pokusy narastali, ale rovnako tak aj úspešné zákroky Štěpánka. Ten zlikvidoval obrovské šance na vyrovnanie najmä v dvoch po sebe idúcich presilovkách.

Domáci boli pánmi na ľade až do konca druhého dejstva, na strely po ňom vyhrávali 28:16, ale Slovanisti si nielen že zubami-nechtami držali náskok, ale v závere pripravili domácim ďalší šok. Patrik Lamper si v strede ihriska prebral puk, prešiel s ním do pásma a strelou švihom do šibenice zvýšil vedenie Slovana na 3:1.

III. tretina

V tretej tretine neustával tlak domácich, tí sa tlačili pred Štěpánka, v 45. minúte sa im podarilo znížiť. Pekka Jormakka počas ponechanej výhody dostal puk do bránky po teči strely od modrej čiary. Vzápätí po chybe Desprésa mohol vyrovnať Wirtanen, ale Štěpánek opäť podržal svoj tím.

Strelecká prevaha domácich s pribúdajúcimi minútami rapídne narastala, ale skóre sa nemenilo. Tlak domácich narastal najmä počas presilovky v 54. minúte, kedy brankár Slovana predviedol kľúčové zákroky. Slovan si napokon vo zvyšných minútach svoj jednogólový náskok ubránil.

Online prenos: Jokerit Helsinki - HC Slovan Bratislava (KHL 2017/2018)

KHL  2017/2018
26.12.2017 o 17:30
Helsinki
2:3
(1:1, 0:2, 1:0)
60' minúta
Slovan
Góly a asistencie: 7. H. Ikonen (N Jensen, Regin), 45. Jormakka (Gilroy, Norman) – 19. Buchtele (Després, Ebert), 21. Řepík (Kašpar), 40. Lamper. Rozhodca: Sidorenko, Vasiliev – Šeľanin, Sazonov. Diváci: 10.134.
Slovan dnes šokoval nielen svojich fans, ale aj fans za polárnym kruhom, keď po zodpovednom výkone berie na severe Európy u Santa Clausa všetky tri body. Jokerit začal tlakom, otvoril účet večera, no potom mali slovo hostia. Després to začal a gólom do šatne sa to otočilo. V úvode druhej tretiny a aj v jej závere Slovan vsietil a odskočil domácim na dva góly. V tretej tretine sa Jokerit kontaktným gólom vrátil do hry, no to bolo všetko. Štepánek a s ním jeho spoluhráči dokázali odolať a k Dunaju si lietadlom privezú tri cenné body. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 19:3, celkom 47:19. V sobotu si súperi vymenia úlohy, v Bratislave Slovan privíta Jokerit. Pekný sviatočný a víťazný večer priaznivcom belasých želá Vladimír Korduliak.
59:50
Řepík bojuje o puk za bránkou domácich v rohu klziska, Slovan už víťazstvo z rúk nepustí.
59:39
importantTen puk len tesne minul ľavú žrď domácej bránky, Ebert sa tak do listiny strelcov nezapíše, škoda. Vhadzujeme po ľavej ruke Štepánka.
59:28
importantOddychový čas hostí, aj tréner Zankovec dáva pokyny svojim zverencom.
59:28
Zakázané uvoľnenie belasých, ani teraz pokus hostí trafiť prázdnu bránku domácich nevyšiel.
59:11
Buchtele od červenej čiary poslal puk na domácu opustenú bránku, minul ju, zakázané uvoľnenie to však nie je.
58:42
Slovan dostal puk aspoň do stredného pásma a opäť získal cenné sekundy z hry.
58:27
importantRämö na striedačke, Jokerit hrá bez brankára power play.
58:27
importantOddychový čas domácich, ktorí mobilizujú sily na power play.
58:27
Joensuu vystrelil švihom z ľavého kruhu, Štepánek puk poslal na ochrannú sieť.
58:12
Slovan domácim palebný priestor neposkytol a puk poslal aspoň na chvíľu von z pásma, sekundy ubiehajú.
57:42
Després reklamuje, že puk bol tečovaný, arbitri verdikt teraz meniť nebudú, zakázané uvoľnenie belasých.
57:25
Ebert vystrelil z pravého kruhu, puk poslal k vzdialenejšej žrdi do rohu klziska a puk opustil útočné pásmo hostí.
56:49
Jokerit sa nepresnou prihrávkou sám pripravil o útočné pásmo, oba tímy posielajú na ľad čerstvé sily.
56:08
Oblúčikom letiaci puk k bránke hostí Štepánek predsa len pre istotu kryje vo svojej lapačke, aby tak upokojil hru a prerušil tlak domácich.
55:31
Hostia v plnom počte, Slovan aj toto svoje oslabenie prežil bez ujmy a belasí majú nakročené za bodovým ziskom.
54:43
Meszároš vystrelil z vrcholov kruhov, Rämö v pokľaku puk kryje vo svojom náručí, Slovan má pásmo na vhadzovanie.
54:21
Meszároš ukazuje na stredné pásmo, Regin na útočné, puk skončil na sieti, po porade arbitrov sa vhadzovať napokon bude v strednom pásme.
54:04
Niklas Jensen vystrelil z ľavej strany pri bránkovisku, Štepánek puk poslal pred seba a po malej skrumáži zakrátko vyšiel zo skrumáže ako víťaz gólman belasých.
53:31
Bačík dostal dve minúty za hákovanie, Jokerit dostal ponuku na vyrovnanie.
52:45
Rämö na striedačke a opäť signalizované vylúčenie hráča v bielom drese.
52:16
Lamper vybojoval v strednom pásme pri mantineli puk a poslal ho do útočného pásma, Jokerit stráca čas, Slovan v defenzíve na výbornú.
51:34
Řepík poslal puk von z pásma, Rämö poslal puk na modrú a Ikonen si ho prevzal na svoju hokejku, nakorčuľoval na ľavý kruh a pohotovo vystrelil, Štepánek likviduje v pokľaku aj tento puk z hokejky domáceho borca.
49:52
Slovan vytiahol von z obranného pásma puk a v tom strednom ho len odovzdal na hokejky domácim hráčom, Slovan by mal hrať naďalej svoju hru, Jokerit v tlaku vie uspieť.
48:41
Slovan nahodil puk do pásma domácich a hráči odišli striedať, tlak Jokeritu sa stupňuje.
47:55
importantŠtepánek kryje puk z hokejky Wirtanena, Huhtala zobral puk z hokejky Desprésa, poslal pred bránkovisko a Wirtanen v bekhendovom zakončení Štepánka neprekonal.
47:49
Z otočky z ľavého kruhu vystrelil Niklas Jensen, Štepánek puk vyrazil a ešte vo vzduchu ho dokázal schovať a napokon prikryť od svoju lapačku.
47:12
Čiarový zastavil akciu domácim pre ofsajd, Jormakka vyrobil chybu na útočnej modrej čiare.
46:19
importantTlak Jokeritu po kontaktnom góle sa dal čakať, Voráček teraz zachránil puk na bránkovej čiare a pomohol svojmu krajanovi v bránke belasých, Slovan puk poslal von z obranného pásma.
44:43
44:43
goalJokerit Helsinki dáva gól!
Gilroy vystrelil od modrej, na pravom kruhu PEKKA JORMAKKA sklepol puk dole na ľad a ten skončil v sieti brankára hostí. Hlavný ešte posúdi situáciu s videorozhodcom zápasu a sú len dve možnosti. Hra s vysokou hokejkou alebo ten puk trafil Palola? To by hlavný netelefonoval...tak napokon gól platí, puk Gilroya napokon do siete hostí dostal predsa len Pekka Jormakka. Asistencie: Matthew Gilroy a John Norman.
44:12
Gilroy vystrelil od modrej z pravej strany, Štepánek puk vyrazil na druhú stranu klziska a signalizované vylúčenie hostí, Jokerit so šiestimi hráčmi na ľade.
42:50
Řepík nedovolil domácemu obrancovi hrať na modrej a aj keď boli všetci domáci v obrannom pásme belasých, pôjdu pekne preč, Michal totiž puk dostal aspoň do stredného pásma.
41:29
Šťastného strelecký pokus domáci zblokovali na ochrannú sieť, vhadzujeme po pravej ruke brankára Jokeritu.
41:14
Gilroy, Joensuu a Palola neuspeli pred bránkou hostí, Štepánek puk dostal pod svoje rukavice a domácim sa radovať nedovolil.
40:52
Mikúš vystrelil od modrej z jej stredu a Rämö puk predsa len vyrazil pred seba, napriek tomu, že mal pred sebou dvoch svojich spoluhráčov.
40:26
importantNiklas Jensen pekne zakončil z ľavého kruhu, Štepánek mu puk efektne zjedol vo svojej lapačke.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 19:10.
V druhej tretine sme opäť videli dva góly, no Hartwall Aréna je v šoku, keď oba puky skončili v sieti domácich. Ako blesk z jasného neba nakopol belasých Řepík, ktorý poslal Slovan do vedenia. Jokerit hral štyri minúty v početnej výhode, Slovan sa ubránil a aj keď sa domáci snažili dostať súpera pod tlak, belasí hrozili brejkovými akciami. No a jedna taká vyšla v závere tretiny a Lamper si otvoril strelecký účet v KHL. Pomer striel medzi žrde v druhej tretine 18:10.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:31
Slovan odzbrojil domácich za svojou bránkovou čiarou a kus poctivej práce odviedol kapitán belasých Meszároš, Slovan si už puk v tejto tretine postráži na svojich paliciach.
39:01
39:01
goalSlovan Bratislava dal gól!
Slovan začal excelentne druhú tretinu a excelentne ju aj končí. PATRIK LAMPER vystrelil z ľavého kruhu a puk zavesil pod brvno domácej klietky.
38:45
Malú skrumáž pred domácou bránkou vyriešil Rämö, ktorý sa dostal k odrazenému puku a schoval ho pod svoju rukavicu.
38:25
Després potiahol puk poza bránku späť na modrú, poslal ho Ebertovi na vrchol ľavého kruhu, Nick však len trafil len do brániaceho hráča domácich.
37:49
Jokerit opäť chybuje v tejto tretine ďalším zakázaným uvoľnením, ani tento nahodený puk sa počítať nebude, vhadzujeme po pravej ruke domáceho brankára.
37:32
Pri pravej žrdi Štepánek puk kryje pod svoju rukavicu, aby tak Jakub upokojil hru na ľadovej ploche.
37:14
Slovan chyboval zakázaným uvoľnením, predtým musel Rämö ďaleko von vykorčuľovať z bránky, Řepík bol pokrytý a kľučku na domáceho gólmana vyrobiť nedokázal.
36:51
Slovan vyhral buly, od modrej pálil Voráček, Rämö puk vyrazil pred seba, Řepík bol tiesnený a k dorážke sa nedostal, Rämö následne puk schoval pod svoje rukavice.
36:43
Opäť zakázané uvoľnenie Jokeritu, ktorý tak striedať nemôže, vhadzujeme po ľavej ruke domáceho brankára.
36:37
Šťastný vystrelil a opäť bol v akcii Rämö, ktorý puk vyrazil späť do hry, nuž a Lepistö pohotovo poslal puk von z pásma na zakázané uvoľnenie.
35:50
Genoway po prechode modrou hodil žabku vpravo Mikúšovi, to Juraj spracovať nemohol a Slovan v pásme domácich poľahky puk stráca.
34:30
Boychuk poslal do akcie Řepíka, Michal vystrelil zápästím z pravého kruhu, Rämö puk vyrazil medzi kruhy, no tam boli len hráči v modrých dresoch.
33:38
importantNorman si nakorčuľoval od pravého kruhu až pred bránkovisko a zakončil, Štepánek puk poslal do rohu klziska a podržal tím belasých.
32:50
Gilroy príklepom pálil od modrej, jeden z hráčov v bielom drese vložil do dráhy puku hokejku a puk skončil na ochrannej sieti, vhadzujeme po ľavej ruke Štepánka.
32:12
Štepánek v pokľaku kryje nahodený puk na jeho bránku, aj keď ten puk pred Jakubom nepríjemne poskočil.
31:35
Niklas Jensen to skúsil nahodeným pukom, belasí domácim puk za bránkou zobrali a vyrazili do akcie. Jokerit akoby nevedel v tejto fáze hry nájsť na hru súpera recept.
29:43
Hostia v plnom počte, Slovan aj toto svoje oslabenie prežil bez ujmy a drží so súperom krok v nádeji na bodový zisk.
29:22
O´Neill prihrával z vrcholu pravého kruhu, Ikonen na medzikruží vložil do dráhy puku hokejku a puk poslal na zadný mantinel za bránkou Slovana.
29:15
Až teraz Jokerit zamkol hostí v pásme, Slovan vzdoruje presilovke domácich.
28:18
Řepík nakorčuľoval s pukom na ľavú stranu k bránkovisku domácich, nevystrelil, korčuľoval s pukom poza bránku, Rämö akoby ho chcel naháňať, no Michal už nemal dostatok síl zakončiť z druhej strany a po páde skončil na ľade a bez puku.
27:43
Skalický si sadol na trestnú, dve minúty za hákovanie a Jokerit bude pokračovať vo svojom tlaku.
27:34
Hostia v plnom počte, ale máme tu signalizované vylúčenie hráča v bielom drese, Jokerit so šiestimi korčuliarmi na ľade.
26:55
Lamper na výbornú v obrannej činnosti, keď pomohol svojmu brankárovi Štepánkovi, Jokerit má stále puk na svojich hokejkách.
26:22
Boychuk sa dostal do brejku po pravej strane, od kruhu vystrelil, trafil do masky domáceho brankára, ktorý puk zrazil dole na ľad a domáci vyrážajú do svojej presilovkovej akcie.
25:34
Genoway inkasuje dve minúty za seknutie, Jokerit dostal ponuku od belasých na vyrovnanie.
25:19
Šťastný zachytil puk v obrannom pásme a potiahol ho von, nahodil do pásma Jokeritu a oba tímy posielajú na ľad čerstvých mužov.
24:29
Jokerit sa snaží dostať súpera pod tlak, Slovan v defenzíve na výbornú a domácim pásmo poskytnúť nechce.
23:24
Boychuk zabudol puk v strednom pásme a čiarový tak správne prerušil akciu hosťom pre ofsajd.
22:46
Slovan teraz pokazil prechod do útočného pásma a vyrobil zakázané uvoľnenie.
21:19
Palola vystrelil z pravej strany od kruhu, Štepánek puk vyrazil pred seba, defenzíva hostí ho nedokázala poslať do bezpečia a tak belasí zvádzajú v okolí svojej bránky boje o puk s domácim Jokeritom.
20:09
20:09
MICHAL ŘEPÍK šokuje Hartwall Arénu, Kašpar od obrannej modrej poslal diagonálny puk na útočnú modrú a príklepom Michal poslal puk k vzdialenejšej žrdi domácej bránky. Asistencia: Lukáš Kašpar.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 18:20.
V prvej tretine sme videli počiatočný tlak domácich, ktorý vyvrcholil úvodným gólom v zápase. Potom hral Slovan presilovku, no ani si neťukol, domáci ho k ničomu nepustili. Jokerit potom poľavil na dôraze a aj keď mal viac z hry, do šancí sa dostávali aj hráči v bielych dresoch. Šerbatov vo svojej šanci ešte neuspel, no potom Després naservíroval gólový puk na hokejku Buchteleho a bolo vyrovnané. Pomer striel medzi žrde v prvej tretine 10:6.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:17
Lepistö vystrelil švihom z ľavého kruhu spoza hráča v bielom drese, Štepánek v pokľaku puk letiaci na jeho bránku schoval vo svojej rukavici.
18:01
18:01
V závere prvej tretiny Slovan vyrovnáva, Després si prevzal na modrej puk, nakorčuľoval na pravý kruh, puk poslal vľavo k bránkovisku a JAN BUCHTELE usmernil puk za chrbát domáceho brankára. Asistencie: Simon Després a Nick Ebert.
16:33
Niklas Jensen priviezol puk z pravej strany pred bránku hostí, nikoho zo spoluhráčov k zakončeniu nevyzval a tak po strate puku belasí vyrazili do akcie, ktorú ukončili po prechode útočnou modrou čiarou.
15:38
Po prechode modrou vystrelil jeden z hráčov v modrom drese, Štepánek šiel dole na ľad a puk kryje vo svojom náručí.
14:09
importantŠerbatov sa dostal k zakončeniu na pravej strane pri bránkovisku, umne vystrelil, Rämö mal odkrytý výhľad a pohotovým zákrokom puk zrazil do rohu klziska.
13:51
Lamper dostal puk na hokejku do pásma domácich, cez troch hráčov sa nepresadil, puk domáci poslali von z pásma.
12:49
Genoway z medzikružia posielal prihrávku vpravo, Buchteleho nenašiel, belasí puk stratili a Jokerit puk dostal na svoje hokejky.
12:08
Genoway puk poslal von z pásma len za cenu zakázaného uvoľnenia, hra sa vráti pred Štepánka, Slovan striedať nemôže.
11:15
Regin z pravej strany od mantinelu nahadzoval puk pred bránkovisko, Ikonena nenašiel a tak belasí puk poslali von z pásma a oba tímy striedajú počas hry, puk v pásme Jokeritu.
10:39
Anttila od modrej vystrelil a puk skončil na ochrannej sieti, vhadzovať sa bude v strednom pásme.
10:12
Hostia v plnom počte, Rämö v bránke domácich nemusel ani jeden raz zasahovať, Jokerit hral v oslabení so súperom vyrovnanú partiu.
09:23
Slovan ešte nezamkol domácich v pásme, každý jeden puk Jokerit vyhadzuje pohotovo von z pásma.
08:12
Rautanen inkasuje dve minúty za hákovanie, presilovka pre belasých.
07:58
Mikúš poslal puk z pravej strany na vrchol ľavého kruhu, Genoway vystrelil príklepom, Rämö cez betóny puk poslal do rohu klziska.
06:30
06:30
Regin vystrelil z pravej strany pri bránkovisku, Štepánek puk vyrazil pred seba, tiesnený Niklas Jensen puk dopravil pred bránkovisko, zakončiť nedokázal, no za ním korčuľujúci HENRI IKONEN už áno a svojim pukom otvoril účet dnešného večera. Asistencie: Niklas Jensen a Peter Regin.
05:59
Després a či Sersen chyboval s pukom v strednom pásme, Regin sa však k zakončeniu nedostal, čiarový mu akciu prerušil pre ofsajd, keďže v pásme belasých bol ešte jeden z domácich hráčov.
05:00
Řepík preveril pozornosť gólmana Jokeritu, s jeho pukom z ľavého kruhu si Rämö v pokľaku hravo poradil.
04:20
Jormakka nakorčuľoval s pukom na ľavý kruh a príklepom pohotovo vystrelil, Štepánek mal odkrytý výhľad a puk poľahky poslal do rohu klziska.
03:56
Propagačná strela domácich z pravej strany od kruhu, Štepánek v pokľaku puk kryje niekde vo svojom výstroji.
03:06
Jokerit drží súpera v pásme, z vrcholu ľavého kruhu švihom vystrelil Ikonen, bol však nepresný a Štepánek teraz zasahovať nemusel.
02:43
Puk skončil po súboji v rohu klziska na ochrannej sieti, vhadzovať budeme po ľavej ruke brankára hostí Štepánka.
02:05
Jokerit vyhral v pásme belasých buly, puk z pravej strany Štepánek vyrazil na druhú stranu, Mäki sa k dorážke nedostal, Sádecký mu to nedovolil.
01:30
Jokerit chvíľu hral s pukom na hokejkách v pásme hostí, Després vybojoval puk za bránkou a Genoway ho na hokejke potiahol von z pásma.
00:06
Jokerit vyhral úvodné buly zápasu a s pukom nakorčuľoval do pásma belasých, vyrobil však hneď v úvode zakázané uvoľnenie.
00:01
Príjemný podvečer vám želám pri sledovaní nášho textového prenosu z hlavného mesta Fínska, kde sa dnes predstaví tím zo Slovenska, aby si oba tímy zmerali sily aj v sobotu v odvete, ktorá sa bude hrať v Bratislave. Slovan v rovnakom zložení, ako v poslednom domácom zápase proti Jekaterinburgu.

Jokerit Helsinki:

Rämö (Zapolski) – Lepistö, Rissanen, Gilroy, Kivistö, J. Jensen, Lauridsen, Rautanen – N. Jensen, Regin (C), Ikonen – Anttila, O´Neill, Joensuu (A) – Palola, Norman, Jormakka – Mäki, Huhtala, Wirtanen – Marjamäki

HC Slovan Bratislava:

Štepánek (Sedláček) – Meszároš (C), Sersen (A), Ebert, Després, Voráček, Švarný, Bačík – Řepík, Boychuk, Kašpar (A) – Mikúš, Genoway, Buchtele – Lamper, Šťastný, Skalický – Sloboda, Sádecký, Šerbatov

Rozhodca:

Sidorenko, Vasiliev – Šeľanin, Sazonov.
Hokejisti Slovana nemajú ani počas vianočných sviatkov voľno a hneď na deň svätého Štefana sa predstavia na ľade Hartwall Arény v Helsinkách, kde ich budú čakať domáci „žolíci“.

Jokerit Helsinki, šesťnásobný majster krajiny tisícich jazier, vznikol v roku 1967. Do KHL vstúpil v jej siedmej sezóne a rozhodne nebol len tímom do počtu. Svojimi výkonmi sa prebojoval do play-off súťaže, kde najskôr vyradil Dinamo Minsk po sérii 4:1 na zápasy, no v semifinále konferencie nestačil na CSKA Moskva a zo súťaže sa porúčal po sérii 1:4, no bola z toho krásna 6. priečka v celkovom hodnotení klubov. V tej ôsmej sezóne to bola opäť účasť v play-off, v prvom kole však Jokerit nestačil na Nižnij Novgorod a po sérii 2:4 na zápasy zaknihoval celkové 10. miesto. Nuž a v ostatnej sezóne Jokerit opäť vybojoval miestenku v play-off súťaže, no v prvom kole nezvíťazil ani v jednom meraní síl s vojakmi z Moskvy a tak CSKA postupoval ďalej po sérii 4:0 na zápasy. Jokerit v konečnom hodnotení klubov obsadil 13. miesto. Aj tento rok v silnej konkurencii ruských tímov má Jokerit len tie najvyššie ciele – získať Gagarinov pohár.

Modro-červený dres klubu obliekajú okrem domácich hráčov z Fínska aj štyria hráči z Dánska a rovnako štyria z USA, dvaja hokejisti majú občianstvo Švédska. Jokerit hráva svoje domáce zápasy v Hartwall Aréne s kapacitou 13.349 divákov. Hlavným trénerom mužstva je domáci kouč Jukka Jalonen.

V aktuálnej tabuľke KHL zaznamenal Jokerit Helsinki z 41 zápasov 84 bodov, Slovan odohral o tri zápasy viac a získal doposiaľ 41 bodov. V uplynulých dvoch sezónach platilo pravidlo „Môj dom, môj hrad“, podarí sa belasým túto sériu pretrhnúť a na pôde nie v práve optimálnej forme hrajúceho Jokeritu uchmatnúť nejaký ten bod?

Najproduktívnejším hráčom v tíme hostí 26 bodový Colby Genoway (7+19), na druhej pozícii 20 bodový Lukáš Kašpar (4+16). V tíme domácich je na čele kanadského bodovania 32 bodový Eeli Tolvanen (17+15), na druhej priečke 26 bodový Niklas Jensen (13+13). Gólman hostí Jakub Štepánek s 90,8% úspešnosť zásahov s priemerom 2,98 gólov na zápas. Na druhej strane Ryan Zapolski s 93,6% úspešnosťou zásahov pri priemere 1,63 gólov na zápas, Kari Ramo93,1% úspešnosť zásahov s priemerom 1,90 gólov na zápas.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, Hartwall Arena bude hostiť klub od Dunaja a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na ľadovej ploche.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.