Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Vlhovej sa naposledy darilo. Slávny Holmenkollen na Nový rok prvýkrát zažije paralelný slalom

Na slávnom Holmenkollene sa predstavia muži aj ženy.

Petra Vlhová v ostatnom paralelnom slalome skončila druhá. Porazila ju len hviezdna Shiffrinová.Petra Vlhová v ostatnom paralelnom slalome skončila druhá. Porazila ju len hviezdna Shiffrinová. (Zdroj: TASR/AP)

OSLO. Novoročnou vsuvkou do nabitého slalomového kalendára Svetového pohára alpských lyžiarok bude podujatie v nórskej metropole Oslo.

Tzv. mestské preteky s charakterom a pravidlami paralelného slalomu sa na tomto mieste uskutočnia vôbec po prvý raz a Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) ich schválila snehovou inšpekciou počas Vianoc.

Informuje o tom FIS na svojej webovej stránke.

Prečítajte si tiež: Vlhová od agresívneho štýlu upustila, vo finále bola chvíľami aj pred Shiffrinovou Čítajte

Na slávnom Holmenkollene sa predstavia muži aj ženy, konkrétne 16 najlepších vo vyraďovacích jazdách podľa vopred určeného "pavúka", pričom každá dvojica sa stretne dvakrát a o postupujúcom rozhodne lepší súčet časov.

Vyraďovací systém bude pokračovať až do finále. Slalomári a slalomárky absolvujú aj kvalifikáciu, ktorá sa začne o 15.15 h. hlavná súťaž má začiatok o 16.05 h.

Pretekať sa bude na 180 m dlhom kopci s 18 bránkami a jedným umelým skokom, ktorý sa nachádza na svahu s názvom VM-haugen oproti mostíkom na Holmenkollbakken.

Na novoročné preteky s charakterom paralelného slalomu v rámci Svetového pohára má dobré spomienky aj Slovenka Veronika Velez-Zuzulová.

Prvého januára 2013 v nemeckom Mníchove v nich zvíťazila, odvtedy sa v tomto meste trikrát pre zlé snehové podmienky neuskutočnili.

Okrem Osla sú v pláne v rámci kalendára SP 2017/2018 žien aj mestské preteky vo švédskom Štokholme (30. 1. 2018). Práve v Štokholme sa toto podujatie konalo aj v ostatných dvoch rokoch a v posledný januárový deň 2017 v nich Velez-Zuzulová našla premožiteľku iba v Američanke Mikaele Shiffrinovej.

Na nedávnom podujatí podobného formátu v paralelnom slalome vo francúzskom Courcheveli slávilo slovenské lyžovanie úspech v podobe druhého miesta Petry Vlhovej. Vo finále tesne podľahla rovnako Shiffrinovej.