Trenčín deklasoval Podbrezovú. (Autor: TASR)
SITA|27. dec 2017 o 14:59

Pozrite si program zimnej prípravy fortunaligového AS Trenčín.

TRENČÍN. Futbalisti fortunaligového AS Trenčín si v rámci prípravného kempu v tureckom Beleku (24. januára - 3. februára 2018) postupne zmerajú sily s hráčmi chorvátskeho Hajduku Split (27. 1.), ruského Dinama Moskva (30. 1.) a srbského Napredaku Kruševac (2. 2.).

Šesťnásobný chorvátsky šampión a šesťnásobný víťaz národného pohára Hajduk Split získal dosiaľ posledný majstrovský titul v roku 2005.

V minulom ročníku obsadil tretiu priečku za suverénmi súťaže HNK Rijeka a Dinamo Záhreb. Po jesennej časti aktuálnej sezóny patrí Splitu druhá pozícia, na Dinamo Záhreb má 12-bodové manko.

Hajduk bol súperom Trenčína počas sústredenia aj pred rokom, AS vtedy prehral 2:4 (0:4).

Dinamo Moskva má na konte jedenásť ruských titulov a sedem triumfov v národnom pohári, titul však získalo naposledy v roku 1976. Aktuálne je ako nováčik na dvanástej priečke najvyššej ruskej súťaže.

Tradičný ruský klub bol v druhej lige iba rok, ihneď sa vrátil medzi elitu.

Aktuálne siedmy tím srbskej Superligy Napredak Kruševac bojuje o účasť v elitnej osmičke, ktorá bude hrať o titul. Z uplynulých desiatich rokov strávil štyri v druhej lige.

V najvyššej súťaži skončil raz na piatom a dvakrát na šiestom mieste.

Informácie sú z webu AS Trenčín.

Aktualizovaný program zimnej prípravy fortunaligového AS Trenčín:

5. januára: zraz a prvý tréning (9.00)

13. januára: zápas Baník Ostrava (ČR) - AS Trenčín

20. januára: zápas AS Trenčín - AFC Nové Mesto nad Váhom (II. liga)

24. januára - 3. februára: prípravný kemp v tureckom Beleku

27. januára: zápas AS Trenčín - Hajduk Split (Chor.) - v rámci kempu v Turecku

30. januára: zápas AS Trenčín - Dinamo Moskva (Rus.) - v rámci kempu v Turecku

2. februára: zápas AS Trenčín - Napredak Kruševac (Srb.) - v rámci kempu v Turecku

10. februára: zápas AS Trenčín - Inter Bratislava (II. liga)

Domov»Futbalnet»Trenčín sa v príprave stretne aj s Hajdukom Split a Dinamom Moskva