Hokejisti Hradca Králové strelili len jeden gól.
Hokejisti Hradca Králové strelili len jeden gól. (Autor: TASR/AP)
SITA|27. dec 2017 o 23:29

V druhom zápase hokejisti HPK Hämeenlinna podľahli Dinamu Riga po predĺžení.

DAVOS. Hokejisti HPK Hämeenlinna podľahli Dinamu Riga 3:4 po predĺžení v stredajšom popoludňajšom zápase 91. ročníka tradičného koncoročného medzinárodného turnaja o Spenglerov pohár vo švajčiarskom Davose.

Hráči fínskeho klubu v riadnom hracom čase trikrát vyrovnali náskok lotyšského súpera, v predĺžení však o triumfe účastníka Kontinentálnej hokejovej ligy rozhodol v 62. min Miks Indrašis.

Riga v tejto Torrianiho skupine po utorňajšej prehre s reprezentáciou Švajčiarska (1:6) dosiahla prvé víťazstvo na podujatí.

Vo večernom dueli si domáci HC Davos v Cattiniho skupine bez problémov poradil s klubom Mountfield Hradec Králové 5:1.

Za český tím iba stanovil výsledok v 55. min Jiří Šimánek, slovenský brankár Patrik Rybár za Mounfield nechytal.

Štvrtkový program:

Torrianiho skupina: Švajčiarsko - HPK Hämeenlinna (Fín.) /15.10/

Cattiniho skupina: Kanada - HC Davos (20.15)

Spenglerov pohár - Davos (Švaj.) - streda:

Torrianiho skupina:

HPK Hämeenlinna (Fín.) - Dinamo Riga (Lot.) 3:4 po predĺžení (1:1, 0:1, 2:1 - 0:1)
Góly:
8. Turunen, 42. Lehtivuori, 58. Vincour - 37. a 47. Kristo, 6. Skvorcovs, 62. Indrašis

Tabuľka:

1.Švajčiarsko110006:13
2.Dinamo Riga201015:92
3.Hämeenlinna100103:41

Cattiniho skupina:

HC Davos (Švaj.) - Mountfield Hradec Králové (ČR) 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
Góly:
1. a 53. Morin, 24. Sallinen, 26. Sciaroni, 34. Buck - 55. Šimánek

Tabuľka:

1.Davos110005:13
2.Kanada110005:33
3.Hradec Králové200024:100

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Hradec Králové prehral aj druhý zápas Spenglerovho pohára, strelil len jeden gól