Gáborík strelil gól, Pánik sa opäť nedostal do zostavy Chicaga

Marián Gáborík oslavuje svoj gól so spoluhráčmi.
Marián Gáborík oslavuje svoj gól so spoluhráčmi. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|29. dec 2017 o 06:45

V akcii boli iba dvaja slovenskí hokejisti.

NEW YORK. Šiesty gól v sezóne Mariána Gáboríka nestačil hokejistom Los Angeles na domáce víťazstvo nad nováčikom z Las Vegas vo štvrtkovom zápase zámorskej NHL.

Gáborík v 9. minúte otvoril skóre, ale Kings prehrali 2:3 po predĺžení. Rozhodnutie padlo z hokejky Davida Perrona v 64. minúte.

Trenčiansky odchovanec odohral 15:12 minúty, trikrát vystrelil a okrem gólu si pripísal aj jeden plusový bod.

Tesne prehral aj Boston so slovenským kapitánom Zdenom Chárom. Bruins viedli na ľade Washingtonu už po niečo vyše troch minútach prvej tretiny 2:0 zásahmi Davida Backesa a Noela Acciariho, ale napokon brali len bod za prehru 3:4 po samostatných nájazdoch.

Ten rozhodujúci premenil domáci kapitán Alexander Ovečkin, ktorý predtým priebežne vyrovnal na 2:2. Rus má na konte 24 gólov a spolu s krajanom Nikitom Kučerovom spoločne naďalej okupujú čelo tabuľky kanonierov NHL.

Boston prehral s Washingtonom po dvanásty raz v neprerušenej sérii a aktuálne prišiel o pokračovanie šnúry piatich víťazstiev. Tréner Capitals Barry Trotz odkoučoval 736. víťazný zápas v NHL, čím sa vyrovnal Lindymu Ruffovi na piatej priečke historickej úspešnosti.

"Súperovi sme dovolili viac ako v predchádzajúcich zápasoch. Je však skvelé ako sme sa dokázali vrátiť do diania a nakoniec zvíťaziť," uviedol Ovečkin na webe NHL.

"Bod je dobrý, ale my sme vyvinuli dosť snahy na to, aby sme získali dva," poznamenal Backes.

NHL 2017/2018 - základná časť:

Florida - Philadelphia 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)

Góly: 7. McCann (Bjugstad, Matheson), 30. MacKenzie (Sceviour), 34. Huberdeau (Bjugstad, Barkov) - 53. Laughton (Konecny, Raffl), 58. Couturier (Gostisbehere, Giroux)

Tampa Bay - Montreal 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Góly: 40. Stamkos (Kučerov, Hedman), 41. Point (T. Johnson, Palát), 45. Stamkos (Namestnikov, Palát) - 24. Gallagher (Hudon, Morrow)

/brankár Peter Budaj (Tampa Bay) bol iba na striedačke v pozícii tímovej dvojky/

Washington - Boston 4:3pp (0:2, 2:0, 1:1 - 1:1)

Góly: 33. Eller (T. Wilson), 35. Ovečkin (Carlson, Kuznecov), 52. Connolly (Eller, Bowey), rozhod. nájazd Ovečkin - 2. Backes (Riley Nash, Heinen), 3. Acciari (Kuraly), 48. Backes (Heinen, DeBrusk)

/obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 23:48 minúty, raz vystrelil na bránu súpera, prezentoval sa dvoma bodyčekmi a zablokoval tri strely súpera/

Arizona - Toronto 4:7 (2:3, 1:3, 1:1)

Góly: 15. Archibald (Martinook), 16. Perlini (Rieder, Stepan), 39. Martinook (Rieder, Chychrun), 55. Fischer (Keller, Goligoski) - 9. Hyman, 11. Matthews (W. Nylander, Gardiner), 12. Marner (Bozak, J. van Riemsdyk), 30. Marleau (Marner, Rielly), 36. W. Nylander, 36. Marleau (Marner, Komarov), 58. C. Brown (Rielly, Marleau)

Los Angeles - Las Vegas 2:3pp (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 9. Gáborík (Forbort, Doughty), 56. Doughty (Muzzin) - 39. Marchessault (C. Miller, R. Smith), 52. Leipsic (Tuch, Eakin), 64. Perron (R. Smith)

/útočník Marián Gáborík (LA) odohral 15:12 minúty, strelil jeden gól z troch striel na bránu a pripísal si aj jeden plusový bod/

Vancouver - Chicago 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)

Góly: 8. Gagner (Goldobin, Vanek), 33. Vanek (Gagner, Boeser), 42. Gagner (Vanek, Boeser), 57. Vanek (Boeser, Stecher), 59. Boeser (Vanek, Edler) - 12. Schmaltz (P. Kane, Keith), 60. Hartman (DeBrincat, Hayden)

/útočník Richard Pánik (Chicago) nehral, bol medzi zdravými náhradníkmi/

San Jose - Calgary 3:2sn (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 8. Pavelski (Thornton, Labanc), 52. Meier (Burns, Dillon), rozhod. nájazd Pavelski - 5. Hathaway (S. Bennett, Jankowski), 16. Backlund (M. Tkachuk, Giordano)