Poliak Kamil Stoch.
Poliak Kamil Stoch. (Autor: TASR/AP)
SITA|30. dec 2017 o 20:16

Druhé preteky 66. ročníka Turné štyroch mostíkov sú na programe na Nový rok.

OBERSTDORF. Poliak Kamil Stoch sa stal víťazom sobotňajších úvodných pretekov 66. ročníka Turné štyroch mostíkov (T4M) v skokoch na lyžiach na mostíku HS-137 v nemeckom Oberstdorfe, započítavaných aj do hodnotenia Svetového pohára (SP) 2017/2018.

279,7

bodu získal Poliak Kamil Stoch. Stal sa tak víťazom podujatia v Nemeckom Oberstdorfe.

Za obhajcom celkového prvenstva a dvojnásobným olympijským víťazom zo Soči 2014 skončil druhý s odstupom 4,2 bodu favorizovaný domáci reprezentant, hrdina piatkovej kvalifikácie a líder SP Richard Freitag, tretí bol s mankom 9,6 bodu ďalší poľský skokan Dawid Kubacki.

Vedúci muž po prvom kole Stefan Kraft z Rakúska sa v náročných podmienkach (dážď a silný vietor) musel uspokojiť napokon so 4. priečkou.

Výborné vystúpenie Poliakov dokumentoval piaty v poradí Stefan Hula, elitnú šestku uzavrel Japonec Junširo Kobajaši.

Nedarilo sa dvom adeptom na najvyššie méty na tomto prestížnom podujatí na prelome rokov: priebežne druhý v SP Andreas Wellinger z Nemecka skončil desiaty, Nór Daniel-André Tande bol až dvadsiaty.

"Boli to náročné preteky. Sústredil som sa najmä na svoj výkon, finálový druhý skok v mojom podaní bol skvelý. Samozrejme, že víťazstvo ma teší, som maximálne spokojný a šťastný.

Radosť mám aj z toho, že Dawid (Kubacki, pozn.) bol tretí a Stefan (Hula, pozn.) piaty," uviedol do mikrofónu Eurosportu víťazný 30-ročný rodák zo Zakopaného Kamil Stoch, ktorému po prvom kole patrila ešte 4. priečka.

V Oberstdorfe mu namerali 126 a 137 metrov, za čo získal od rozhodcov 279,7 bodu.

Druhé preteky 66. ročníka Turné štyroch mostíkov sú na programe tradične na Nový rok v ďalšom nemeckom stredisku Garmisch-Partenkirchen, hlavná súťaž sa začne prvým kolom v pondelok 1. januára 2018.

Kvalifikácia na mostíku HS-140 je v Ga-Pa o deň skôr na Silvestra v nedeľu 31. decembra tiež od 14.00 h.

Turné štyroch mostíkov (T4M) 2017/2018 - Oberstdorf (Nem.)