Vlhová v prvom kole na Shiffrinovú nemala

Shiffrinová totálne ovládla prvé kolo v Záhrebe.

Ilustračná fotografia.Ilustračná fotografia.(Zdroj: TASR/AP)

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní - Záhreb (Chor.) - streda:

Slalom žien - 1. kolo:

1.Mikaela ShiffrinováUSA52,99 s
2.Wendy HoldenerováŠvajčiarsko+1,41 s
3.Petra VlhováSlovensko+1,61
4.Bernadette SchildováRakúsko+1,97
5.Frida HansdotterováŠvédsko+2,04

ZÁHREB. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová figurovala po 1. kole stredajšieho slalomu Svetového pohára na treťom mieste.

V Záhrebe zaostala za vedúcou Američankou Mikaelou Shiffrinovou o 1,61 sekundy, na druhú Švajčiarku Wendy Holdenerovú však stratila iba dve desatiny.

Shiffrinová, ktorá mala v priebežnej klasifikácii slalomu na druhú Vlhovú k dobru 135 bodov, totálne ovládla prvé kolo v Záhrebe. Predviedla svoju typickú dynamickú jazdu, ktorou deklasovala konkurentky a za normálnych okolností ich odsúdila do boja o druhú priečku.

"Dalo sa ísť trošku rýchlejšie, od štartu po rovinu som išla veľmi opatrne. Stratila som v strmých pasážach, ale nevadí. Druhé kolo musím ísť naplno a uvidíme, čo to prinesie. Zdravotne to nie je ideálne, ale na druhej strane, nie je to ani najhoršie," povedala Slovenka v cieľových priestoroch.

Žiadna z nich sa jej svojím výkonom ani nepriblížila, Holdenerová na priebežnej druhej pozícii stratila na Američanku 1,41 sekundy.

Vlhová bojovala v utorok s horúčkami, napriek chorobe nastúpila na štart s číslom sedem. Na druhom medzičase bola ešte druhá s odstupom 62 desatín, dolu jej však aj vplyvom choroby dochádzali sily a nabrala ešte sekundu.

Fenomenálna Shiffrinová si išla v stredu opäť "vlastnú ligu", o čom svedčí aj skutočnosť, že do dvoch sekúnd sa zmestili len štyri pretekárky, štvrtá bola s odstupom 1,97 s Rakúšanka Bernadette Schildová.

Online prenos: Slalom žien, Záhreb 2018 - 1. kolo (Petra Vlhová)

Zjazdové lyžovanie

3. January 2018 o 13:00
SP - slalom žien, 1. kolo, Záhreb
Víťaz: Víťazka: Mikaela Shiffrinová (USA)
Prenos
Víťazkou prvého kola pretekov Svetového pohára v chorvátskom Záhrebe sa stala Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorej v cieli namerali čas 52.99. Druhá skončila Wendy Holdenerová, tá však na fenomenálnu Mikaelu stratila 1.41 sekundy. Slovenka Petra Vlhová je po prvom kole na skvelom treťom mieste so stratou 1.61. Vzhľadom k tomu, že včera večer mala zvýšenú teplotu previedla povestnú agresívnu jazdu, od ktorej sa môže odraziť v druhom kole. Medzi najlepšiu tridsiatku sa prebojovala aj Slovenska Martina Dubovská, ktorá reprezentuje Česko.
66Poslednou na trati v prvom kole je aj Chorvátka Ida Stimacová, no ani tá nedokončila preteky.
65-66V Záhrebe predčastne končí aj Američanka Mcjamesová.
64Domáca pretekárka Leona Popovicová sa do druhého kola neprebojovala, no aspoň si v cieli vychutnala potlesk divákov.
63Preteky nedokončila ani Američanka Nina O Breinová.
62Po dlhšom čase previedla úspešnú jazdu Francúzska Josephine Forinová. Jej strata je však cez sedem sekúnd, takže druhé kolo môže sledovať už iba v pozícii diváka.
60-61DNF – diskvalifikácia svieti v cieli aj pri mene Meata Hrovatová, ktorá štartovala s číslom 60. Následne už v hornej časti skončila aj Nórka Lysdahlová.
59Vyzerá to tak, že Martina Dubovská by sa mala dostať do druhého kola. Preteky v Záhrebe nedokončila ani Adriana Jelinková z Holandska.
58Predčastne končí aj Talianka Roberta Midaliová.
56-57Preteky v hlavnom meste Chorvátska nedokončili ďalšie dve slalomárky. Najskôr vypadla Nórka Haugenová, následne aj Japonka Kiyosawová.
55Pomaly sa nám už kryštalizuje prvá tridistka pretekárok. Nič na tom nemení ani Nemka Andrea Gilserová, ktorá so stratou 5.41 obsadila priebežné 41. miesto.
54Tesne pred bránami najlepšej tridsiatky sa umiestnila Švajčiarka Carole Bissigová.
53Švédka Nathalie Eklundová síce začala veľmi dobre, no postupne sa jej čas nabaloval. Nakoniec je z toho strata 5.19, čo jej nestačí na postup do druhého kola.
52Maria Shakanova stráca na prvé miesto 6.48. Priebežne sa zaradila na 45. priečku.
51Trať je už poriadne rozbitá. O druhé kolo stále bojuje Martina Dubovská, ktorá je priebežne na 27. mieste. Jej pozícia sa nemení ani po štarte Nórky Haugenovej, ktorá svoju jazdu nedokončila.
50Preteky v Záhrebe nedokončila ani ďalšia štartujúca – Franziska Gritschová z Rakúska.
49Talianka Azzolová vypadáva.
48Češka Gabriela Capová stráca takmer sedem sekúnd na líderku prvého kola Američanku Shiffrinovú. Mladá pretekárka sa tak nepozrie do druhého kola.
46-47Medzi najlepšiu tridsiatku sa nepozrú ani ďalšie dve pretekárky. Daniothová spoločne s Livkovou chýbala takmer pol sekunda na druhé kolo.
45Do druhého kola sa nestoane ani Švédka Fjaellstroemová. Tá stratila 4.70 sekundy.
44Mireia Gutierrezová nepostúpi medzi tridsiatku najlepších. Na prvom medzičase síce strácala 1.52, no v cieli to bola napokon strata až cez šiestich sekúnd.
43V pretekoch končí aj Alex Tilleyová.
41-42Zatiaľ čo Maierová sa do druhého kola nepozrie. O niečo väčšie šance má Huberová, ktorá so stratou 4.59 je na priebežnom 28. mieste.
40Kanaďanka St-Germainová končí v pretekoch predčasne. V strednej časti vyletela z brány.
39Ksenia Alopina z Ruska sa nepredstaví v druhom kole. Po viacerých chybách však prišla do cieľa, no jej strata bola až cez šesť sekúnd.
38Dobrú jazdu predviedla aj Roni Remmeová, ktorá stratila iba 3.48 a zaradila sa na 18. miesto.
37Na trati je už aj Češka zo slovenskými koreňmi Martina Dubovská. V úvode síce pôsobila trošku zakríknuto, no v strmšej časti nabrala rýchlosť a dostala sa do dobrého rytmu. V cieli jej namerali stratu 4.49, čo ju zaradilo na 26. priečku. Dubovská má šancu, aby sa dostala do druhého kola.
36Asa Ando z Japonska sa nepredstaví v druhom kole. Jej strata je cez päť sekúnd, čo určite nebude stačiť.
35Katharina Liensbergerová previedla fantastickú jazdu. Talentovaná 20-ročná pretekárka stavila na agresívnu jazdu, skvele triafala nájazd do brán, čo ju dostalo na 8. miesto.
34Fúú... Tak Ruska Tkachenková určite nepreviedla jazdu podľa svojich predtáv. Po viacerých chybách sa zaraďuje na priebežnú 30. priečku. Jej strata bola takmer šesť sekúnd.
33Nestarnúca Emi Hasegawa sa taktiež nepozrie do druhého kola. So stratou 5.22 sa dostala na 28. miesto.
32Staalnecká sa ešte zmestila pod stratu štyroch sekúnd. Vzhľadom ku kvalite trati by to ešte malo stačiť na postup do druhého kola.
31Nevena Ignjatovicová sa pravdepodobne nepredstaví v druhom kole. V cieli jej namerali stratu 5.27.
30Rakúšanka Julia Gruewaldová začala výborne. Na prvom medzičase strácala 0.99, postupne síce na odstupe niečo nabrala, ale nakoniec sa s časom 56.42 zaradila na 14. miesto.
29Ďalšou pretekárkou, ktorá nedkončila dnešný slalom je Nastasia Noensová.
28Nemka Maren Wieslerová si pripisuje stratu 4.68. Uvidíme, či jej to bude stačiť.
27Slovinka Ferková nakoniec doplatila na chybu v hornej časti. Vyzeralo to tak, že preteky možno nedkončí, no svoje zaváhanie bravúrne zvládla. V cieli síce mala stratu 4.26, čo by tesne malo stačiť na postup do druhého kola.
26talianka Manuela Moelggová bude netrpezlivo čakať, či z toho bude postup do druhého kola. Na Shiffrinovú stráca priepastných 4.61.
25Po dvoch diskvalifikáciach prišla skvelá jazda v podaní Švédky Estelle Alphandeovej, ktorá sa s číslom 25 dostala až na šieste miesto. V cieli jej namerali stratu 2.23.
24Preteky nedokončí ani Francúzska Baudová!
23Brunnerová vypadáva. Rakúšanka začala celkom dobre, no v strednej časti si nevypočítala nájazd do bránky, kde chytila "špicara".
Trať dostáva poriadne zabrať. V cieli sa teplota pohybuje okolo nuly. V okolí záverečných bránok sa tvoria menšie diery, na ktoré si budú musieť dávať štartujúce veľký pozor.
22Erin Mielzynská zajazdila už o niečo lepšie ako predchádzajúca pretekárka. So stratou 3.31 sa zaradila na desiate miesto.
21Carmen Thalmannová síce na prvom medzičase strácala menej ako sekundu, no následne pomaly vyšla z rytmu a napokon stratila rovné štyri sekundy.
20Anna Swenn Larsson je v cieli. Jej čas 56.58, čo činí stratu 3.59. Švédka sa tak zaradila na 16. priečku.
19Po dlhšom čase tu je strata pod tri sekundy. Vynikajúcu jazdu previedla Rakúšanka Katharina Gallhuberová. V cieli jej už síce trošku chýbali sily, no napokon so stratou 2.73 sa zaradila na skvelé siedme miesto.
18Marina Wallnerová z Nemecka úspešne došla do cieľa. So stratou 3.47 sa zaradila medzi najlepšiu pätnástku.
17Resi Stieglerová previedla veľmi dobrú jazdu vzhľadom k jej číslu. So stratou 3.46 sa zariadla na jedenáste miesto. V cieli pridala svoju typickú oslavu, následne pozdravila aj divákov.
16Rakúšana Truppeová síce začala dobre, no v spodnej časti doplatila na veľkú chybu. V zlome vyletela z brány, kde takmer zastala. Nakoniec sa však dostala do cieľa, lenže so stratou 4.61s.
15Ďalšia Švajčiarka Denise Feierabendová už časom pod tri sekundy nenadviazala na Gisinovú, no so stratou 3.36s sa zaraďuje na priebežné deviate miesto.
14Po dlhšom čase sa dostala pretekárka pod tri sekundy. Michelle Gisinová v istých pasážach trošku zariskovala, čo sa nakoniec aj vyplatilo. Pre Švajčiarku je to priebežné siedme miesto s časom 55.96. Ten je určite bude stačiť na postup do druhého kola.
13Nemka Lena Duerrová previedla istú, ale opatrnú jazdu, ktorá by jej však mala zaručiť postup do druhého kola. Duerrová je priebežne 11. so stratou 3.85 sekundy.
12Na trati je v poradí už druhá Talianska. Po Curtoniovej vyštartovala Costazzová. Tá síce bojovala s podmienkami, no nakoniec je z toho dobrý čas 56.35, ktorý ju zaradil na ôsme miesto.
11Maren Skjoeldová previedla svoju typickú jazdu, no o väčšie prekvapenie sa nepostarala. S časom 56.94 stráca na líderku Shiffrinovú takmer štyri sekundy.
10Pretekárky pomaly už začínajú bojovať aj s traťou. Plusové teploty najmä v nižších častiach sa podpisujú na kvalitu podkladu. Irene Curtoniová je ďalšou pretekárkou, ktorá sa predstavila v Záhrebe. S časom 56.48 sa zaradila na deviate miesto.
9Vyzerá to tak, že Američanka Shiffrinová opäť nastolila latku, ktorú sa v prvom kole už nepodarí pravdepodobne nikomu prekonať. V cieli je už aj Nemka Christina Geigerová, ktorá sa s časom 56.46 zaridala na priebežné deviate miesto.
8Slovinka Ana Buciková nie je v cieli spokojná so svojou jazdou. Nie sa čo čudovať, po tom čo sa zaridala na siedme miesto. Na líderku stráca +3.16s.
7Na trati je už aj Slovenka Petra Vlhová. Pred pretekmi jej narobila starosti horúčka, no napokon rodáčka z Liptovského Mikuláša predviedla skvelú jazdu. V cieli však stratila na Američanku +1.61, no zaradila sa na priebežné tretie miesto.
6Švédka je v tejto sezóne zatiaľ nevýrazná, ale vždy si zastane miesto v najlepšej sedmičky. Opatrná jazda na istotu zaistila Handotterovej priebežné štvrté miesto.
6Na trati v Záhrebe je už aj Frida Hansdotterová.
5V cieli je už aj Bernadette Schildová, ktorá sa dostala na priebežné tretie miesta.
4Fenomenálna Mikaela Shiffrinová nenechala nič na náhodu a opäť potvrdila svoje kvality. Dokázala prekonať aj skvelú jazdu Holdenerovej, ktorej nakoniec nadelila až 1.41 sekundy. Parádna jazda v podaní Američanky, ktorá sa ujala vedenia.
3Prekvapenie tejto sezóny Melanie Meillardová, ktorá pred pár dňami vyradila v Osle Vlhovú štartuje dnes číslom tri. v cieli však na Švajčiarku stráca +1.42.
2S číslom dva vyštartovala Nórka Nina Loesethová. Tá však v prejazdovej bráne chytila síce veľkú rýchlosť, ale dostala "špicar" a v pretekoch končí.
1Skvelá jazda v podaní Švajčiarky Holdenerovej. V cieli má nameraný čas 54.40.
Pred pár sekundami odštartovalo prvé kolo. Ako prvá sa predstaví Švajčiarka Wendy Holdenerová.
Vážení čitatelia, vítam vás pri sledovaní textového prenosu z alpského lyžovania. Najlepšie slalomárky sveta sa dnes predstavia v chorvátskom Záhrebe, ktorý hostí piate podujatie najtočivejšej disciplíny v rámci Svetového pohára. V prvom kole sa predstaví celkovo 67 pretekárok, vrátane Petry Vlhovej

VLHOVEJ PIATE MIESTO

Kráľovnou tejto lyžiarskej sezóny je opäť americká kométa Mikaela Shiffrinová. Aj dnes bude najväčšou favoritkou a určite by rada nadviazala na triumf z Osla. V atraktívnom paralelnom slalome naposledy zdolala Wendy Holdenerovú.

O niečo menej šťastia mala Petra Vlhová, ktorá na slávnom Holmenkollene vypadla vo štvrťfinále, po tom čo na svoju premožiteľku Melanie Meillardovú stratila iba jednu stotinku. Talentovaná 22-ročná Liptáčka si tak do hodnotenia Svetového pohára pripísala 45 bodov a aj naďalej jej v celkovom poradí slalomu patrí druhá priečka. V boji o veľký glóbus je Vlhová tretia.

S ČÍSLOM 7

Rodáčka z Liptovského Mikuláša odštartuje preteky v hlavnom meste Chorvátska s číslom 7. Rozhodol o tom verejný žreb, ktorý bol na programe v utorok večer. Ako prvá pôjde Švajčiarka Wendy Holdenerová, ktorá v celkovom poradí najtočivejšej disciplíny z tretieho miesta dýcha na chrbát 22-ročnej Slovenke. Hviezdna Mikaela Shiffrinová vyštartuje ako štvrtá.

BEZ MINULOROČNEJ VÍŤAZKY

Práve chorvátsky Záhreb v minulom roku ovládla ďalšia Slovenka Veronika Velez-Zuzulová, ktorá sa stále ešte pripravuje na návrat do kolotoča Svetového pohára, po tom čo v rámci prípravy utrpela zranenie kolena.

Prvé kolo slalomu sa začne o 13.00h. Štart druhého kola je na programe o 16:30h. Prajeme Vám príjemný športový zážitok.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 13:00.

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

 1. Tip na aukciu: 15 objektov, kde sa dá rozbehnúť biznis
 2. Konajte čo najskôr. Pri inkontinencii pomáha tento postup
 3. Tatra banka otvorila pobočku budúcnosti
 4. Pomôžeme aj vašim deťom pochopiť hodnotu peňazí
 5. Pobyt na čerstvom vzduchu je skvelý liek. Skúste to vo vlastnom
 6. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci
 7. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
 8. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
 9. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov
 10. Investment Advisory Guide for Slovakia
 1. Kúpa spoločnosti, ktorá je platiteľom DPH
 2. Konajte čo najskôr. Pri inkontinencii pomáha tento postup
 3. Vaše šatstvo poputuje pre dobrú vec
 4. Ako ďalej s obnovou Balassovho paláca
 5. Prvé ocenenia A+ udelené
 6. Regionálne servisné centrum PwC
 7. Napredujeme vďaka zmenám
 8. Bezkonkurenčná rozmanitosť
 9. Rozvíjajte svoj potenciál s nami
 10. Staň sa súčasťou sveta pohybu
 1. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov 31 165
 2. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov 27 611
 3. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci 25 271
 4. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky 20 393
 5. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka 10 456
 6. Forum Prešov má platné stavebné povolenie a začína s výstavbou 7 112
 7. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť 7 008
 8. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross! 3 221
 9. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali 3 017
 10. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019 2 976

Téma: Alpské lyžovanie


Článok je zaradený aj do ďalších tém Petra Vlhová, Online prenosy, Lyžovanie

Hlavné správy zo Sme.sk

Kočner bol pre Privatbanku už príťažou, Haščák ho usvedčuje z klamstva

Banka mala pod kontrolou dôležitú sériu prevodov pri tunelovaní Technopolu.

Budovu Technopolu podľa polície vytunelovali ľudia, ktorí sú blízki Marianovi Kočnerovi. Sám Kočner je v prípade vyšetrovaný, ale nie obvinený.
Dobré ráno naživo

Dobré ráno: Hľadá sa ten, kto rozmetá koalíciu

Druhá živá nahrávka podcastu Dobré ráno.

Predvolebná debata kandidátov na prezidenta v televízii Markíza pred druhým kolom prezidentských volieb.
KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Pellegrini si vybral hanbu

Ak to povie Fico, premiér urobí hocičo.

Peter Tkačenko

Neprehliadnite tiež

Nominácia podľa SME: Kto si zahrá na domácom šampionáte?

Slovenskú nomináciu hodnotí Ján Pardavý.

Generálny manažér slovenskej hokejovej reprezentácie Miroslav Šatan.
Futbalisti Brazílie.

Taliansko doma deklasovalo súpera. Švajčiari premrhali trojgólový náskok

Favoriti uspeli v zápasoch kvalifikácie na EURO 2020.

Taliansko doma deklasovalo Lichtenštajsko.
Peter Sagan.
Dominik Graňák.