Vlhová v prvom kole na Shiffrinovú nemala

Shiffrinová totálne ovládla prvé kolo v Záhrebe.

Ilustračná fotografia.(Zdroj: TASR/AP)
Článok pokračuje pod video reklamou

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní - Záhreb (Chor.) - streda:

Slalom žien - 1. kolo:

1.Mikaela ShiffrinováUSA52,99 s
2.Wendy HoldenerováŠvajčiarsko+1,41 s
3.Petra VlhováSlovensko+1,61
4.Bernadette SchildováRakúsko+1,97
5.Frida HansdotterováŠvédsko+2,04

ZÁHREB. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová figurovala po 1. kole stredajšieho slalomu Svetového pohára na treťom mieste.

V Záhrebe zaostala za vedúcou Američankou Mikaelou Shiffrinovou o 1,61 sekundy, na druhú Švajčiarku Wendy Holdenerovú však stratila iba dve desatiny.

Shiffrinová, ktorá mala v priebežnej klasifikácii slalomu na druhú Vlhovú k dobru 135 bodov, totálne ovládla prvé kolo v Záhrebe. Predviedla svoju typickú dynamickú jazdu, ktorou deklasovala konkurentky a za normálnych okolností ich odsúdila do boja o druhú priečku.

"Dalo sa ísť trošku rýchlejšie, od štartu po rovinu som išla veľmi opatrne. Stratila som v strmých pasážach, ale nevadí. Druhé kolo musím ísť naplno a uvidíme, čo to prinesie. Zdravotne to nie je ideálne, ale na druhej strane, nie je to ani najhoršie," povedala Slovenka v cieľových priestoroch.

Žiadna z nich sa jej svojím výkonom ani nepriblížila, Holdenerová na priebežnej druhej pozícii stratila na Američanku 1,41 sekundy.

Vlhová bojovala v utorok s horúčkami, napriek chorobe nastúpila na štart s číslom sedem. Na druhom medzičase bola ešte druhá s odstupom 62 desatín, dolu jej však aj vplyvom choroby dochádzali sily a nabrala ešte sekundu.

Fenomenálna Shiffrinová si išla v stredu opäť "vlastnú ligu", o čom svedčí aj skutočnosť, že do dvoch sekúnd sa zmestili len štyri pretekárky, štvrtá bola s odstupom 1,97 s Rakúšanka Bernadette Schildová.

Online prenos: Slalom žien, Záhreb 2018 - 1. kolo (Petra Vlhová)

Zjazdové lyžovanie

3. January 2018 o 13:00
SP - slalom žien, 1. kolo, Záhreb
Víťaz: Víťazka: Mikaela Shiffrinová (USA)
Prenos
Víťazkou prvého kola pretekov Svetového pohára v chorvátskom Záhrebe sa stala Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorej v cieli namerali čas 52.99. Druhá skončila Wendy Holdenerová, tá však na fenomenálnu Mikaelu stratila 1.41 sekundy. Slovenka Petra Vlhová je po prvom kole na skvelom treťom mieste so stratou 1.61. Vzhľadom k tomu, že včera večer mala zvýšenú teplotu previedla povestnú agresívnu jazdu, od ktorej sa môže odraziť v druhom kole. Medzi najlepšiu tridsiatku sa prebojovala aj Slovenska Martina Dubovská, ktorá reprezentuje Česko.
66 Poslednou na trati v prvom kole je aj Chorvátka Ida Stimacová, no ani tá nedokončila preteky.
65-66 V Záhrebe predčastne končí aj Američanka Mcjamesová.
64 Domáca pretekárka Leona Popovicová sa do druhého kola neprebojovala, no aspoň si v cieli vychutnala potlesk divákov.
63 Preteky nedokončila ani Američanka Nina O Breinová.
62 Po dlhšom čase previedla úspešnú jazdu Francúzska Josephine Forinová. Jej strata je však cez sedem sekúnd, takže druhé kolo môže sledovať už iba v pozícii diváka.
60-61 DNF – diskvalifikácia svieti v cieli aj pri mene Meata Hrovatová, ktorá štartovala s číslom 60. Následne už v hornej časti skončila aj Nórka Lysdahlová.
59 Vyzerá to tak, že Martina Dubovská by sa mala dostať do druhého kola. Preteky v Záhrebe nedokončila ani Adriana Jelinková z Holandska.
58 Predčastne končí aj Talianka Roberta Midaliová.
56-57 Preteky v hlavnom meste Chorvátska nedokončili ďalšie dve slalomárky. Najskôr vypadla Nórka Haugenová, následne aj Japonka Kiyosawová.
55 Pomaly sa nám už kryštalizuje prvá tridistka pretekárok. Nič na tom nemení ani Nemka Andrea Gilserová, ktorá so stratou 5.41 obsadila priebežné 41. miesto.
54 Tesne pred bránami najlepšej tridsiatky sa umiestnila Švajčiarka Carole Bissigová.
53 Švédka Nathalie Eklundová síce začala veľmi dobre, no postupne sa jej čas nabaloval. Nakoniec je z toho strata 5.19, čo jej nestačí na postup do druhého kola.
52 Maria Shakanova stráca na prvé miesto 6.48. Priebežne sa zaradila na 45. priečku.
51 Trať je už poriadne rozbitá. O druhé kolo stále bojuje Martina Dubovská, ktorá je priebežne na 27. mieste. Jej pozícia sa nemení ani po štarte Nórky Haugenovej, ktorá svoju jazdu nedokončila.
50 Preteky v Záhrebe nedokončila ani ďalšia štartujúca – Franziska Gritschová z Rakúska.
49 Talianka Azzolová vypadáva.
48 Češka Gabriela Capová stráca takmer sedem sekúnd na líderku prvého kola Američanku Shiffrinovú. Mladá pretekárka sa tak nepozrie do druhého kola.
46-47 Medzi najlepšiu tridsiatku sa nepozrú ani ďalšie dve pretekárky. Daniothová spoločne s Livkovou chýbala takmer pol sekunda na druhé kolo.
45 Do druhého kola sa nestoane ani Švédka Fjaellstroemová. Tá stratila 4.70 sekundy.
44 Mireia Gutierrezová nepostúpi medzi tridsiatku najlepších. Na prvom medzičase síce strácala 1.52, no v cieli to bola napokon strata až cez šiestich sekúnd.
43 V pretekoch končí aj Alex Tilleyová.
41-42 Zatiaľ čo Maierová sa do druhého kola nepozrie. O niečo väčšie šance má Huberová, ktorá so stratou 4.59 je na priebežnom 28. mieste.
40 Kanaďanka St-Germainová končí v pretekoch predčasne. V strednej časti vyletela z brány.
39 Ksenia Alopina z Ruska sa nepredstaví v druhom kole. Po viacerých chybách však prišla do cieľa, no jej strata bola až cez šesť sekúnd.
38 Dobrú jazdu predviedla aj Roni Remmeová, ktorá stratila iba 3.48 a zaradila sa na 18. miesto.
37 Na trati je už aj Češka zo slovenskými koreňmi Martina Dubovská. V úvode síce pôsobila trošku zakríknuto, no v strmšej časti nabrala rýchlosť a dostala sa do dobrého rytmu. V cieli jej namerali stratu 4.49, čo ju zaradilo na 26. priečku. Dubovská má šancu, aby sa dostala do druhého kola.
36 Asa Ando z Japonska sa nepredstaví v druhom kole. Jej strata je cez päť sekúnd, čo určite nebude stačiť.
35 Katharina Liensbergerová previedla fantastickú jazdu. Talentovaná 20-ročná pretekárka stavila na agresívnu jazdu, skvele triafala nájazd do brán, čo ju dostalo na 8. miesto.
34 Fúú... Tak Ruska Tkachenková určite nepreviedla jazdu podľa svojich predtáv. Po viacerých chybách sa zaraďuje na priebežnú 30. priečku. Jej strata bola takmer šesť sekúnd.
33 Nestarnúca Emi Hasegawa sa taktiež nepozrie do druhého kola. So stratou 5.22 sa dostala na 28. miesto.
32 Staalnecká sa ešte zmestila pod stratu štyroch sekúnd. Vzhľadom ku kvalite trati by to ešte malo stačiť na postup do druhého kola.
31 Nevena Ignjatovicová sa pravdepodobne nepredstaví v druhom kole. V cieli jej namerali stratu 5.27.
30 Rakúšanka Julia Gruewaldová začala výborne. Na prvom medzičase strácala 0.99, postupne síce na odstupe niečo nabrala, ale nakoniec sa s časom 56.42 zaradila na 14. miesto.
29 Ďalšou pretekárkou, ktorá nedkončila dnešný slalom je Nastasia Noensová.
28 Nemka Maren Wieslerová si pripisuje stratu 4.68. Uvidíme, či jej to bude stačiť.
27 Slovinka Ferková nakoniec doplatila na chybu v hornej časti. Vyzeralo to tak, že preteky možno nedkončí, no svoje zaváhanie bravúrne zvládla. V cieli síce mala stratu 4.26, čo by tesne malo stačiť na postup do druhého kola.
26 talianka Manuela Moelggová bude netrpezlivo čakať, či z toho bude postup do druhého kola. Na Shiffrinovú stráca priepastných 4.61.
25 Po dvoch diskvalifikáciach prišla skvelá jazda v podaní Švédky Estelle Alphandeovej, ktorá sa s číslom 25 dostala až na šieste miesto. V cieli jej namerali stratu 2.23.
24 Preteky nedokončí ani Francúzska Baudová!
23 Brunnerová vypadáva. Rakúšanka začala celkom dobre, no v strednej časti si nevypočítala nájazd do bránky, kde chytila "špicara".
Trať dostáva poriadne zabrať. V cieli sa teplota pohybuje okolo nuly. V okolí záverečných bránok sa tvoria menšie diery, na ktoré si budú musieť dávať štartujúce veľký pozor.
22 Erin Mielzynská zajazdila už o niečo lepšie ako predchádzajúca pretekárka. So stratou 3.31 sa zaradila na desiate miesto.
21 Carmen Thalmannová síce na prvom medzičase strácala menej ako sekundu, no následne pomaly vyšla z rytmu a napokon stratila rovné štyri sekundy.
20 Anna Swenn Larsson je v cieli. Jej čas 56.58, čo činí stratu 3.59. Švédka sa tak zaradila na 16. priečku.
19 Po dlhšom čase tu je strata pod tri sekundy. Vynikajúcu jazdu previedla Rakúšanka Katharina Gallhuberová. V cieli jej už síce trošku chýbali sily, no napokon so stratou 2.73 sa zaradila na skvelé siedme miesto.
18 Marina Wallnerová z Nemecka úspešne došla do cieľa. So stratou 3.47 sa zaradila medzi najlepšiu pätnástku.
17 Resi Stieglerová previedla veľmi dobrú jazdu vzhľadom k jej číslu. So stratou 3.46 sa zariadla na jedenáste miesto. V cieli pridala svoju typickú oslavu, následne pozdravila aj divákov.
16 Rakúšana Truppeová síce začala dobre, no v spodnej časti doplatila na veľkú chybu. V zlome vyletela z brány, kde takmer zastala. Nakoniec sa však dostala do cieľa, lenže so stratou 4.61s.
15 Ďalšia Švajčiarka Denise Feierabendová už časom pod tri sekundy nenadviazala na Gisinovú, no so stratou 3.36s sa zaraďuje na priebežné deviate miesto.
14 Po dlhšom čase sa dostala pretekárka pod tri sekundy. Michelle Gisinová v istých pasážach trošku zariskovala, čo sa nakoniec aj vyplatilo. Pre Švajčiarku je to priebežné siedme miesto s časom 55.96. Ten je určite bude stačiť na postup do druhého kola.
13 Nemka Lena Duerrová previedla istú, ale opatrnú jazdu, ktorá by jej však mala zaručiť postup do druhého kola. Duerrová je priebežne 11. so stratou 3.85 sekundy.
12 Na trati je v poradí už druhá Talianska. Po Curtoniovej vyštartovala Costazzová. Tá síce bojovala s podmienkami, no nakoniec je z toho dobrý čas 56.35, ktorý ju zaradil na ôsme miesto.
11 Maren Skjoeldová previedla svoju typickú jazdu, no o väčšie prekvapenie sa nepostarala. S časom 56.94 stráca na líderku Shiffrinovú takmer štyri sekundy.
10 Pretekárky pomaly už začínajú bojovať aj s traťou. Plusové teploty najmä v nižších častiach sa podpisujú na kvalitu podkladu. Irene Curtoniová je ďalšou pretekárkou, ktorá sa predstavila v Záhrebe. S časom 56.48 sa zaradila na deviate miesto.
9 Vyzerá to tak, že Američanka Shiffrinová opäť nastolila latku, ktorú sa v prvom kole už nepodarí pravdepodobne nikomu prekonať. V cieli je už aj Nemka Christina Geigerová, ktorá sa s časom 56.46 zaridala na priebežné deviate miesto.
8 Slovinka Ana Buciková nie je v cieli spokojná so svojou jazdou. Nie sa čo čudovať, po tom čo sa zaridala na siedme miesto. Na líderku stráca +3.16s.
7 Na trati je už aj Slovenka Petra Vlhová. Pred pretekmi jej narobila starosti horúčka, no napokon rodáčka z Liptovského Mikuláša predviedla skvelú jazdu. V cieli však stratila na Američanku +1.61, no zaradila sa na priebežné tretie miesto.
6 Švédka je v tejto sezóne zatiaľ nevýrazná, ale vždy si zastane miesto v najlepšej sedmičky. Opatrná jazda na istotu zaistila Handotterovej priebežné štvrté miesto.
6 Na trati v Záhrebe je už aj Frida Hansdotterová.
5 V cieli je už aj Bernadette Schildová, ktorá sa dostala na priebežné tretie miesta.
4 Fenomenálna Mikaela Shiffrinová nenechala nič na náhodu a opäť potvrdila svoje kvality. Dokázala prekonať aj skvelú jazdu Holdenerovej, ktorej nakoniec nadelila až 1.41 sekundy. Parádna jazda v podaní Američanky, ktorá sa ujala vedenia.
3 Prekvapenie tejto sezóny Melanie Meillardová, ktorá pred pár dňami vyradila v Osle Vlhovú štartuje dnes číslom tri. v cieli však na Švajčiarku stráca +1.42.
2 S číslom dva vyštartovala Nórka Nina Loesethová. Tá však v prejazdovej bráne chytila síce veľkú rýchlosť, ale dostala "špicar" a v pretekoch končí.
1 Skvelá jazda v podaní Švajčiarky Holdenerovej. V cieli má nameraný čas 54.40.
Pred pár sekundami odštartovalo prvé kolo. Ako prvá sa predstaví Švajčiarka Wendy Holdenerová.
Vážení čitatelia, vítam vás pri sledovaní textového prenosu z alpského lyžovania. Najlepšie slalomárky sveta sa dnes predstavia v chorvátskom Záhrebe, ktorý hostí piate podujatie najtočivejšej disciplíny v rámci Svetového pohára. V prvom kole sa predstaví celkovo 67 pretekárok, vrátane Petry Vlhovej

VLHOVEJ PIATE MIESTO

Kráľovnou tejto lyžiarskej sezóny je opäť americká kométa Mikaela Shiffrinová. Aj dnes bude najväčšou favoritkou a určite by rada nadviazala na triumf z Osla. V atraktívnom paralelnom slalome naposledy zdolala Wendy Holdenerovú.

O niečo menej šťastia mala Petra Vlhová, ktorá na slávnom Holmenkollene vypadla vo štvrťfinále, po tom čo na svoju premožiteľku Melanie Meillardovú stratila iba jednu stotinku. Talentovaná 22-ročná Liptáčka si tak do hodnotenia Svetového pohára pripísala 45 bodov a aj naďalej jej v celkovom poradí slalomu patrí druhá priečka. V boji o veľký glóbus je Vlhová tretia.

S ČÍSLOM 7

Rodáčka z Liptovského Mikuláša odštartuje preteky v hlavnom meste Chorvátska s číslom 7. Rozhodol o tom verejný žreb, ktorý bol na programe v utorok večer. Ako prvá pôjde Švajčiarka Wendy Holdenerová, ktorá v celkovom poradí najtočivejšej disciplíny z tretieho miesta dýcha na chrbát 22-ročnej Slovenke. Hviezdna Mikaela Shiffrinová vyštartuje ako štvrtá.

BEZ MINULOROČNEJ VÍŤAZKY

Práve chorvátsky Záhreb v minulom roku ovládla ďalšia Slovenka Veronika Velez-Zuzulová, ktorá sa stále ešte pripravuje na návrat do kolotoča Svetového pohára, po tom čo v rámci prípravy utrpela zranenie kolena.

Prvé kolo slalomu sa začne o 13.00h. Štart druhého kola je na programe o 16:30h. Prajeme Vám príjemný športový zážitok.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 13:00.

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


 1. Tipy od sprievodkyne: Spoznajte tajné zákutia Barcelony
 2. Najväčší veľtrh na východe sa blíži - od zvoncov po rodinné domy
 3. Talent - vzdelanie - úspech
 4. Prepojenie Smokovcov s Lomnicou pomôže obom strediskám
 5. Volkswagen v Ženeve: kruh sa uzatvára
 6. Košice vo veľkom finále!
 7. Motorkári sú šťastnejší ľudia. Prečo je to tak?
 8. Dovolenka s deťmi v Grécku: Najlepšie hotely pre rodiny
 9. Investícia do dlhopisov s fixným výnosom 5 – 6,6 % p.a.
 10. Máte radi zázvorový čaj? Táto slovenská firma s ním prišla prvá
 1. Naše finančné družstvo dokončilo rekonštrukciu budovy
 2. Spoločnosť HB Reavis uzavrela partnerstvo s CIC
 3. Bude rok 2018 rokom kryptomien?
 4. Spolupráca SPU v Nitre s Tishreen University v Sýrii
 5. Tipy od sprievodkyne: Spoznajte tajné zákutia Barcelony
 6. Najväčší veľtrh na východe sa blíži - od zvoncov po rodinné domy
 7. Sú lieky na erekciu minulosťou?
 8. Objavujte svet s Našim finančným družstvom - USA
 9. Diskusia o budúcnosti Európy na EU v Bratislave
 10. Prijatie delegácie z Tishreen University v Sýrii
 1. Motorkári sú šťastnejší ľudia. Prečo je to tak? 13 947
 2. Tipy od sprievodkyne: Spoznajte tajné zákutia Barcelony 11 191
 3. Dovolenka s deťmi v Grécku: Najlepšie hotely pre rodiny 10 456
 4. Tento ťažký kvíz o zdravom bývaní zvládne iba 1 z 10 ľudí 9 793
 5. Máte radi zázvorový čaj? Táto slovenská firma s ním prišla prvá 8 405
 6. Košice vo veľkom finále! 7 284
 7. Unikátna liečba kĺbov odstráni nielen bolesť, ale aj jej príčinu 7 278
 8. Prepojenie Smokovcov s Lomnicou pomôže obom strediskám 7 025
 9. Online test: Aké bude Vaše zdravie o pár rokov? 6 500
 10. Volkswagen v Ženeve: kruh sa uzatvára 4 654

Téma: Online prenosy


Článok je zaradený aj do ďalších tém Lyžovanie

Hlavné správy zo Sme.sk

EKONOMIKA

Zistili, ktoré balené vody obsahujú mikroplasty. Sú aj na slovenských pultoch

Prítomnosť mikročastíc plastu zistila americká organizácia v každej z 259 testovaných fliaš.

EKONOMIKA

Šéf Slovensko.digital: Pellegrini málo dbal na systémové zmeny

Ľudia elektronické služby štátu zatiaľ radi nepoužívajú, hovorí Ján Hargaš.

KOMENTÁRE

Aby bola spravodlivosť na Slovensku

Radšej sa budú zodpovední tváriť, že u nás žiadna väčšia korupcia nie je.

Neprehliadnite tiež

Poľský novinár: Sagan a Kwiatkowski sledovali viac seba, než ostatných

Vincenzo Nibali vyhral Miláno - San Remo 2018. Peter Sagan o triumf ani nebojoval.

Sagan jazdil rozumne, nechyboval. Nibali však dokázal, čo malo byť nemožné

Vincenzo Nibali vyhral klasiku Miláno – San Remo po sólovom úniku. Peter Sagan skončil šiesty.

Jurčo strelil svoj štvrtý gól v sezóne, Chicago ale v Buffale prehralo

Slovenský útočník vyrovnával na priebežných 2:2.

Trenčín vyhral gólom zo 60. minúty, Banská Bystrica uspela po nájazdoch

V Trenčíne padol jediný gól, Poprad ho inkasoval 34 sekúnd pred koncom.

Meszároš: Mohol som hrať v Trenčíne či Nitre a na olympiádu by som zrejme išiel

Ešte nikdy som v živote nezažil, že prvého marca mám po sezóne, hovorí hokejista Andrej Meszároš.