Dánski mladíci vyhrali aj druhý zápas a udržali sa medzi elitou

Dánski mladíci sa udržali medzi elitou, ilustračná snímka.
Dánski mladíci sa udržali medzi elitou, ilustračná snímka. (Autor: TASR/AP)
TASR|4. jan 2018 o 21:19

Hokejistov Bieloruska nahradí v elitnej kategórii Kazachstan.

BUFFALO. Dánski hokejisti zvíťazili v druhom zápase o udržanie sa v elitnej kategórii majstrovstiev sveta do 20 rokov nad Bieloruskom 3:2 po samostatných nájazdoch. V prvom dueli triumfovali 5:4, čo znamená, že do 1-A divízie zostúpil ich súper.

Bielorusov medzi elitou nahradia na budúcoročnom šampionáte hokejisti Kazachstanu.

Dáni si vypracovali v prvej tretine dvojgólový náskok, ktorý im vydržal až do 49. minúty. Bielorusom potom stačilo 46 sekúnd na vyrovnanie a zápas dospel do predĺženia.

Napokon sa rozhodovalo až v samostatných nájazdoch, ktoré lepšie zvládli severania, keď premenili štyri pokusy oproti dvom súperovým.

MS hokejistov do 20 rokov 2018, Buffalo - 2. zápas o zotrvanie:

Dánsko - Bielorusko 3:2sn (2:0, 0:0, 0:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 11. Nielsen (Blichfeld, Röndbjerg), 13. Röndbjerg (Blichfeld, Schmidt-Svejstrup), rozhodujúci sn Schmidt-Svejstrup - 49. Suško (Jeromenko), 50. Litvinov (Bovbel, Suško)

Domov»Hokej»Reprezentácie»Dánski mladíci vyhrali aj druhý zápas a udržali sa medzi elitou