Vlhová skončila v obrovskom slalome deviata, opäť vyhrala Shiffrinová

Slovenka zaútočila zo štrnásteho miesta po prvom kole.

Petra Vlhová máva divákov po dojazde do cieľa druhého kola obrovského slalomu v Kranjskej Gore.(Zdroj: TASR/AP)

Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2017/2018:

Obrovský slalom žien - Kranjska Gora (Slovinsko)

1.Mikaela ShiffrinováUSA1:47,40 s
2.Tessa WorleyováFrancúzsko+ 0,31 s
3.Sofia GoggiováTaliansko+ 0,91 s
4.Wendy HoldenerováŠvajčiarsko+ 0,93 s
5.Stephanie BrunnerováRakúsko+ 0,96 s
6.Federica BrignoneováTaliansko+ 0,98 s
7.Tina RobnikSlovinsko+ 1,39 s
Sara HectorováŠvédsko+ 1,39 s
9.Petra VlhováSR+ 1,51 s
10.Estelle AlphandováŠvédsko+ 1,93 s
Barbara KantorováSRnedokončila 1. kolo

BRATISLAVA. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová skončila deviata v sobotňajšom obrovskom slalome Svetového pohára v slovinskej Kranjskej Gore.

Zvíťazila Američanka Mikaela Shiffrinová s náskokom 31 stotín sekundy pred druhou Francúzkou Tessou Worleyovou.

Tretie miesto obsadila talianska lyžiarka Soffia Goggiová (+0,91).

"Keď predvádzam svoje najlepšie jazdy, všetko sa zdá byť jednoduché. Dnes to ale nebolo možné, najmä v druhom kole bola trať veľmi ťažká. Nemohla som podať stopercentný výkon, ale, samozrejme, víťazstvo ma veľmi teší," uviedla Mikaela Shiffrinová na tlačovej konferencii po pretekoch.

"Či rada jazdím v daždi? Áno, ale radšej som, keď je slnko a modrá obloha. Som veľmi spokojná so súčasnou formou a tým, čo predvádzam. Ďakujem všetkým ľuďom, ktorí mi v tom pomáhajú," dodala Američanka.

V prvom kole to nebola ideálna jazda

Vlhová sa na trať prvého kola, ktorú pripravil francúzsky tréner a manžel Veroniky Velez-Zuzulovej Romain Velez, vydala so štartovým číslom 11.

Už na prvom medzičase síce zaostávala o 86 stotín sekundy, no Shiffrinová odstavila všetky konkurentky. Preto bolo dôležité porovnanie s ostatnými súperkami. Na posun do prvej desiatky chýbali Vlhovej necelé tri desatiny.

Nabudúce musím zlepšiť prvé kolo a možno už preskočím siedme, ôsme, deviate miesto.

Petra Vlhová, slovenská lyžiarka

Na siedmu priečku, ktorá je jej najlepším výsledkom v obrovskom slalome a umiestnila sa na nej v predchádzajúcej súťaži v rakúskom Lienzi, strácala len 55 stotín sekundy.

"Nespravila som veľké chyby, ale nebola to ideálna jazda. Boli tam moje malé chybičky, ktoré robím stále. Potrebujem ich odstrániť," uviedla Vlhová na margo prvého kola. Ďalšia slovenská reprezentantka Barbara Kantorová ho nedokončila.

Je rada, že sa trošku posunula

Po svojej druhej jazde sa dvadsaťdvaročná Petra Vlhová dostala na vedúcu pozíciu, konečné umiestnenie si zlepšila o päť priečok.

Na Shiffrinovú mala manko 1,51 sekundy. Američanka zaznamenala už svoje 39. víťazstvo v kariére a ôsme v aktuálnej sezóne.

"Je to ďalšie umiestnenie v najlepšej desiatke, takže som spokojná. Nabudúce musím zlepšiť prvé kolo a možno už preskočím siedme, ôsme, deviate miesto. V druhom kole bolo dôležité, aby sa športovec nastavil tak, že proste musí ísť. Bolo to totálne rovné, plus tam boli jamy. Musela som riskovať a som rada, že som prišla do cieľa s náskokom a trošku som sa posunula," povedala Vlhová.

Zjazdársky ženský víkend v Kranjskej Gore je náhradou za pôvodne naplánované preteky v Maribore.

Obrovský slalom a slalom sa tam v rámci 54. ročníka Zlatej lisice nemohli uskutočniť pre zlé snehové podmienky a pretrvávajúce teplé počasie.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2017/2018:

Priebežné celkové poradie vo Svetovom pohári (po 17 pretekoch):

1.Mikaela ShiffrinováUSA1181 b
2.Viktoria RebensburgováNemecko534 b
3.Petra VlhováSR504 b
4.Wendy HoldenerováŠvajčiarsko500 b
5.Tessa WorleyováFrancúzsko416 b
6.Tina WeiratherováLichtenštajnsko383 b

Poradie vo SP v hodnotení obrovského slalomu (po 5. pretekoch):

1.Mikaela ShiffrinováUSA385 b
2.Tessa WorleyováFrancúzsko330 b
3.Viktoria RebensburgováNemecko322 b
4.Stephanie BrunnerováRakúsko203 b
5.Manuela MölggováTaliansko200 b
6.Federica BrignoneováTaliansko185 b
10.Petra VlhováSR109 b

Online prenos: Obrovský slalom žien - Kranjska Gora 2018 (2. kolo, Petra Vlhová)

Stav si vo Fortune za 30 EUR úplne bez rizika! >>

Zjazdové lyžovanie

6. January 2018 o 12:15
SP - obrovský slalom žien, 2. kolo, Kranjska Gora
Víťaz: Víťazka: Mikaela Shiffrinová (USA)
Prenos
Textovým prenosom 2. kola obrovského slalomu žien v Kranjskej Gore vás sprevádzal Viktor Kalinács. Ja vám týmto ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok soboty.
Konečné poradie:

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1:47,40
2. Tessa Worleyová (FRA) +0,31
3. Sofia Goggiaová (ITA) +0,91

4. Wendy Holdenerová (SUI) +0,93
5. Stephanie Brunnerová (AUT) +0,96
6. Federica Brignoneová (ITA) +0,98
7. Tina Robniková (SLO) +1,39
7. Sara Hectorová (SWE) +1,39
9. Petra Vlhová (SVK) +1,51
10. Estelle Alphandová (SWE) +1,93
11. Viktoria Rebensburgová (GER) +1,95
12. Mélanie Meillardová (SUI) +1,96
13. Meta Hrovatová (SLO) +1,98
14. Elisabeth Kappaurerová (AUT) +2,01
15. Lara Gutová (SUI) +2,07
Najväčšou skokankou sa stala Estelle Alphandová zo Švédska, ktorá z 29. priečky poskočila až na desiatu!
Závod obrovského slalomu žien v Kranjskej Gore je minulosťou. Vyhrala ho Američanka Mikaela Shiffrinová, no nebolo to úplne suverénne. Druhá končí Tessa Worleyová z Francúzska, stupeň víťaziek dopĺňa Talianka Sofia Goggiaová.

Slovenka Petra Vlhová si oproti prvému kolu polepšila o päť miest, je z toho umiestnenie v TOP 10, a teda konečná deviata pozícia!
30 Až dvadsiaty prvý najlepší čas druhého kola od Shiffrinovej, reprezentantka USA ale bezpečne končí na prvom mieste! Náskok v cieli na Francúzku Worleyovú hovorí o 31 stotinách!
30 Rovnako aj na druhom!
30 Na prvom medzičase sa náskok Američanky znížil o dve desatiny.
30 Mikaela Shiffrinová je pripravená, teraz sa rozhodne o víťazke tohto podujatia!
29 Tessa Worleyová z Francúzska mala na začiatku náskok takmer celej sekundy. Ten sa pomaličky navyšoval, nakoniec však predsa len klesol na úroveň šiestich desatín. Aj to však stačí na priebežnú prvú pozíciu!
28 Stephanie Brunnerová si celý čas držala viac-menej rovnaký odstup od Goggiovej, aby až cieľ rozhodol o tom, že Rakúšanka končí na tretej pozícii s odstupom piatich stotín. Frustrácia v tvári hovorí za všetko.
Pred nami sú výkony najlepších troch lyžiarok z prvého kola. Poďme na to!
27 Dobrý pocit zo seba nebude mať ani Ragnhild Mowinckelová z Nórska. Najpomalšia jazda v celom druhom kole, prepad do druhej desiatky a strata 1,4 sekundy. Hrôza.
26 Talianka Federica Brignoneová si celý čas držala náskok na svoju krajanku, v cieli je však výrazne nahnevaná. Opäť to bol záver trate, ktorý oberá závodnicu o možnosť priebežného líderstva! Stačí to "iba" na tretie miesto.
25 Viktoria Rebensburgová z Nemecka šla viac na istotu, ako na doraz. Aj preto Nemka stráca niekoľko pozícií, konkrétne je aktuálne na tej siedmej... Z pohľadu slovenských fanúšikov je to dobré, Petra Vlhová získala priečku k dobru.
24 Tina Robniková sa naozaj snažila. Už, už sa zdalo, že by z toho mohla byť aj prvá pozícia, Slovinka sa pred domácimi fanúšikmi bude radovať najlepšie z tretieho miesta. Slabý záver obrovského slalomu, strata takmer pol sekundy.
23 Dlho to vyzeralo tak, že Sofia Goggiaová stratila svoj minimálny náskok. Na cieľovej páske sa však strata Goggiaovej zmazala a Talianka mieri na prvú pozíciu s náskokom dvoch stotín!
Petra si už v tomto momente polepšila o tri pozície voči prvému kolu. Pred nami je ešte jedna krátka pauza, po ktorej príde na trať osem najlepších pretekárok z prvého kola.
Priebežné poradie:

1. Wendy Holdenerová (SUI)
2. Sara Hectorová (SWE) +0,46
3. Petra Vlhová (SVK) +0,58

4. Estelle Alphandová (SWE) +1,00
5. Mélanie Meillardová (SUI) +1,03
6. Meta Hrovatová (SLO) +1,05
22 Wendy Holdenerová sa do toho pustila naozaj nebojácne, na prvom medzičase získala na Hectorovú pol sekundy, potom sa už náskok Švajčiarky zmenšoval, napokon to však pohodlne stačilo na prvé miesto! Petra Vlhová sa tak posúva na bronzový stupienok.
21 Frida Hansdotterová, opäť reprezentantka severskej krajiny. Po výbornom prvom medzičase prichádza chyba v strede trate. Ďalšia hrúbka sa nabalila aj na konci, je z toho až ôsma pozícia so stratou 75 stotín.
20 Švédkam sa v Kranskej Gore darí. Sara Hectorová si berie prvé miesto po výbornom druhom "sektore" trate, kde na našu reprezentantku získala štyri desatiny sekundy.
19 A ďalšia Švajčiarka. Lara Gutová držala odstup na Petru Vlhovú najprv na desiatich stotinách, potom na jednej, následne na dvoch, aby vo finiši skončila s rozostupom vyše pol sekundy. Nestačí to ani na umiestnenie v TOP 5.
18 Je jasné, že slovenská lyžiarka si polepší oproti prvému kolu minimálne o jednu pozíciu. Nórka Nina Haver-Løsethová nezvládla prvé metre po štarte, závod tak Haver-Løsethová nedokončila.
17 Petra Vlhová to zvládla, mení sa priebežná líderka! Aj Slovenka strácala na medzičasoch, vyzeralo to už zle-nedobre, napokon sa na tom záverečnom Vlhová odtrhla a je aktuálne na prvom mieste s náskokom 42 stotín!
17 Na štarte už Petra Vlhová, držte palce!
16 Švajčiarska reprezentantka mala na začiatku kola náskok na Alphandovú už vyše jednu sekundu. Meillardová postupne strácala, bola z toho veľká strata na druhom medzičase, nakoniec je z toho druhé miesto so stratou troch stotín.
Nasleduje krátka pauza určtená na úpravu trate. Po nej na ňu vlietne Mélanie Meillardová a potom sa už môžeme tešiť na Slovenku Petru Vlhovú!
15 Marta Bassinová už hneď na prvom medzičase oproti štartu stratila presne osem desatín, čo neveštilo nič dobré. V cieli je Talianka na deviatom mieste, bola to celkovo najpomalšia jazda v celom druhom kole.
14 Coralie Frasseová Sombetová odsúva domácu Drevovú na šiestu priečku, Francúzska je priebežne piata. Rozhoduje najmä už niekoľkokrát spomínaná stredná časť slalomu.
13 To je neuveriteľné! Irene Curtoniová mala na začiatku druhého kola náskok deviatich desatín, v cieli však stratila rovnaký čas na súperku. Dokopy nám to dáva 1,8 sekundy v prospech líderky zo Švédska.
12 Povzbudzovaná domácim publikom, Ana Drevová to vzala riadnym štýlom, no ani ona sa nevyhla bezchybnej jazde. Výsledkom je momentálne piate miesto.
11 Ricarda Haaserová tiež s miernou chybou, ktorá ju odsúva na priebežné siedme miesto. Až teraz sa dostáva uznaniu skvelej jazde Švédku Alphandovej, ktorá je stále na prvej pozícii.
10 Manuela Mölggová si dnes body do Svetového pohára nepripíše. Veľký risk sa nie vždy vyplatí, Talianka doplatila na rýchlu strednú pasáž trate. Mölggová závod nedokončila.
9 Domáca pretekárka Meta Hrovatová sa posúva na druhé miesto, ani teraz to nestačilo na prvú Švédku. Hranica straty sa posúva, aktuálne je medzi prvou a druhou lyžiarkou rozdiel piatich stotín.
8 Ani Elisabeth Kappaurerová nedokázala zosadiť z trónu Alphandovú, jej výkon bol ako na hojdačke. Najprv zvýšenie náskoku, potom strata vyše šiestich desatín. V cieli to bolo zatiaľ najtesnejšie, reprezentantka Rakúska je na druhom mieste so stratou ôsmich stotín.
7 Škoda mierne chybičky v strede trate, Simone Wildovej to zobralo šancu na lepší čas. Takto je z toho tretia pozícia so stratou siedmych desatín.
6 Katharina Liensbergerová predviedla zaujímavú jazdu. Na prvých dvoch medzičasoch šla pomalšie ako priebežná líderka, v tom záverečnom ale stiahla niečo cez jednu desatinu. Stačí to na druhé miesto so stratou 0,31 sekundy.
5 Švédka Estelle Alphandová nastavila naozaj vysoké tempo, aj Taïna Bariozová stratila na svoju súperku vyše sekundu.
4 Michelle Gisinová zo Švajčiarska stratila už na prvom medzičase nejaký ten čas. To isté platilo aj na zvyšných metroch trate, jej strata sa prehupla cez sekundu – aktuálne tretie miesto.
3 Tina Weiratherová stratila svoj mierny náskok a posúva sa na tretiu pozíciu s odstupom vyše deviatich desatín.
2 Švédka Estelle Alphandová to vzala z ostra, z 15 stotín na štarte urobila v cieli náskok sekundy a osemnástich stotín.
1 Alexandra Tilleyová je v cieli, "prekvapivo", prvá. Jej čas činí 1:50,51 sekundy.
O minútu sa to začne, na štarte už stojí netrpezlivá Alexandra Tilleyová z Veľkej Británie.
Ako som už spomínal, Petra Vlhová by sa mohla dokonca umiestniť aj v prvej päťke. Strata Slovenky na priebežne štvrtú Ragnhild Mowinckelovú z Nórska činí presne šesť desatín.
Vážení diváci, pred nami je druhé kolo v obrovskom slalome žien v slovinskej Kranjskej Gore. V tom prvom sa solídnym výkonom prezentovala Petra Vlhová, ktorá sa umiestnila na 14. mieste so stratou 2,23 sekundy na prvú Mikaelu Shiffrinovú. Šanca na pozíciu v TOP 10 tam ale určite je. Druhá Slovenka v štartovej listine prvé kolo neukončila, Barbare Kantorovej osud neprial. Jediná z Češiek, Gabriela Capová, skončila v cieli prvého kola až na 63. mieste s vyše osemsekundovou stratou na líderku.

Štart druhého kola je naplánovaný na 12:15.
Poradie po 1. kole:

1. Mikaela Shiffrinová (USA)
2. Tessa Worleyová (FRA) +0,86
3. Stephanie Brunnerová (AUT) +1,30
4. Ragnhild Mowinckelová (NOR) +1,63
5. Federica Brignoneová (ITA) +1,64
6. Viktoria Rebensburgová (GER) +1,67
7. Tina Robniková (SLO) +1,68
8. Sofia Goggiaová (ITA) +1,84
9. Wendy Holdenerová (SUI) +1,86
10. Frida Hansdotterová (SWE) +1,97
11. Sara Hectorová (SWE) +2,01
12. Lara Gutová (SUI) +2,13
13. Nina Haver-Løsethová (NOR) +2,18
14. Petra Vlhová (SVK) +2,23
15. Melanie Meillardová (SUI) +2,31
16. Marta Bassinová (ITA) +2,39
17. Coralie Frasseová Sombetová (FRA) +2,41
18. Irene Curtoniová (ITA) +2,44
19. Ana Drevová (SLO) +2,60
20. Ricarda Haaserová (AUT) +2,71
21. Manuela Mölggová (ITA) +2,76
22. Meta Hrovatová (SLO) +2,85
23. Elisabeth Kappaurerová (AUT) +3,04
24. Simone Wildová (SUI) +3,13
25. Katharina Liensbergerová (AUT) +3,20
26. Taïna Bariozová (FRA) +3,24
27. Michelle Gisinová (SUI) +3,26
28. Tina Weiratherová (LIE) +3,31
29. Estelle Alphandová (SWE) +3,34
30. Alexandra Tilleyová (GBR) +3,49
-------------------------------------------------
63. Gabriela Capová (CZE) +8,41

Slovenka Barbara Kantorová 1. kolo nedokončila.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 12:15.

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


 1. Tatra banka spustila najmodernejší internet banking pre firmy
 2. Egejská riviéra: Ktoré letovisko je pre vás najlepšie?
 3. Slovensko má pralesy, púšť aj kameňopád. Už ste ich videli?
 4. Volkswagen T-Roc: Pre nerozhodných
 5. Leto 2018 v Grécku s odletom z Bratislavy
 6. Dlhopisy 7,25 % p.a. majú najvýhodnejšiu nákupnú cenu v roku
 7. Zelené Grunty vám ponúknu viac, ako očakávate
 8. Kam do tepla v januári?
 9. First moment Turecko: využite zľavy na špičkové hotely
 10. Konzultácia so svetovými odborníkmi dokáže zachrániť život
 1. Objavte majestátne Tatry kúsok po kúsku
 2. Alarica – new business project in the market of shoes
 3. Ako jazdiť na snehu alebo ľade?
 4. Egejská riviéra: Ktoré letovisko je pre vás najlepšie?
 5. Slovensko má pralesy, púšť aj kameňopád. Už ste ich videli?
 6. Toto tajomstvo vrcholoví športovci dlho skrývali
 7. Vlani sme si vyberali z vyše pol milióna inzerovaných áut
 8. V centre našej pozornosti sú zákazníci. Už 50 rokov
 9. Začiatok roka patrí dani z nehnuteľností
 10. Volkswagen T-Roc: Pre nerozhodných
 1. Egejská riviéra: Ktoré letovisko je pre vás najlepšie? 8 359
 2. Slovensko má pralesy, púšť aj kameňopád. Už ste ich videli? 6 019
 3. Volkswagen T-Roc: Pre nerozhodných 5 347
 4. Tatra banka spustila najmodernejší internet banking pre firmy 4 271
 5. Leto 2018 v Grécku s odletom z Bratislavy 3 412
 6. Toto tajomstvo vrcholoví športovci dlho skrývali 3 406
 7. Kam do tepla v januári? 2 335
 8. First moment Turecko: využite zľavy na špičkové hotely 2 017
 9. Dlhopisy 7,25 % p.a. majú najvýhodnejšiu nákupnú cenu v roku 1 963
 10. Zelené Grunty vám ponúknu viac, ako očakávate 1 189

Téma: Online prenosy


Článok je zaradený aj do ďalších tém Lyžovanie

Hlavné správy zo Sme.sk

KOMENTÁRE

Milujeme Slovensko

Vieme, že na to máme vo všetkých možných disciplínach.

ŠPORT

Rybáriková: Keby mi to niekto povedal, pošlem ho na liečenie

Slovenská tenistka postúpila už do osemfinále Australian Open.

KOMENTÁRE

Stavebné sporenie sa môže zapojiť do kampane „me too“

Nájsť čosi zneužívanejšie vo svete než tento produkt na Slovensku nenájdete.

Neprehliadnite tiež

Rybáriková: Keby mi to niekto povedal, pošlem ho na liečenie

Slovenská tenistka postúpila už do osemfinále Australian Open. Tak ďaleko nikdy nebola.

Ladislav Nagy zariadil triumf Košíc, Poprad zdolal Trenčín

Pozrite si sumár piatkových výsledkov Tipsport ligy.

Je až na konci svetovej päťdesiatky. Prečo cena Ronalda rapídne klesla?

Je to ako s nehnuteľnosťami. Ceny najlepších futbalistov určujú trh a kvalita.

Odmietla doping. Tak ju na hraniciach vysadili z mikrobusu

Skvelá lyžiarka Alžbeta Havrančíková dnes učí v dedinskej škole.