Vlhová: Prvé kolo som išla katastrofálne. Je neuveriteľné, že som skončila štvrtá

Slalom v Kranjskej Gore suverénne vyhrala Mikaela Shiffrinová.

Petra Vlhová v cieli druhého kola nedeľňajšieho slalomu v Kranjskej Gore.Petra Vlhová v cieli druhého kola nedeľňajšieho slalomu v Kranjskej Gore.(Zdroj: Jozef Jakubčo - SME)

Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2017/2018:

Výsledky slalomu žien - Kranjska Gora (Slovinsko):

1.Mikaela ShiffrinováUSA1:43,50 min
2.Frida HansdotterováŠvédsko+ 1,64 s
3.Wendy HoldenerováŠvajčiarsko+ 1,87 s
4.Petra VlhováSR+ 2,18 s
5.Bernadette SchildováRakúsko+ 2,43 s
6.Mélanie MeillardováŠvajčiarsko+ 3,68 s
7.Christina GeigerováNemecko+ 4,01 s
8.Estelle AlphandováŠvédsko+ 4,16 s
46.Barbara KantorováSRnepostúpila do 2. kola

KRANJSKA GORA. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila štvrté miesto v nedeľňajšom slalome Svetového pohára v slovinskej Kranjskej Gore.

Prečítajte si tiež: Vlhová stratila vyše dve sekundy, bude však bojovať o pódium

V slovinskom stredisku opäť suverénne dominovala Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá slávila v 22 rokoch svoj jubilejný 40. triumf v seriáli.

Američanka dosiahla už svoje deviate víťazstvo v tejto sezóne.

Je jasnou priebežnou líderkou celkového poradia vo Svetovom pohári a tiež v najtočivejšej disciplíne.

Druhé kolo postavil jej tréner

Vlhovej patrila po úvodnej časti tiež štvrtá pozícia - s mankom 2,30 sekundy na Shiffrinovú. Trať druhého kola postavil jej taliansky tréner Livio Magoni.

Druhá Slovenka Barbara Kantorová zašla v prvom kole 46. najrýchlejší čas (+ 7,70 sekundy) a medzi tridsiatkou najlepších sa nepredstavila.

Rekonvalescentka Veronika Velez-Zuzulová sa napriek pozitívnym avízam v Kranjskej Gore nepredstavila, po operácii kolena trpezlivo a opatrne všetko podriaďuje februárovým zimným olympijským hrám v Pjongčangu.

Výrazné odstupy medzi slalomárkami

"Som sklamaná, pretože prvé kolo som pokazila. Išla som úplne katastrofálne. Takže nie som spokojná, pretože viem, na čo mám, a viem, ako lyžujem," povedala Slovenka po druhom kole.

"Hnevá nás to všetkých. Kladiem si otázku, prečo sa to stalo. Na rozjazdení to bolo dobré, ale prídu preteky a neviem podať môj výkon a moju jazdu. Potrebujem riskovať. Je neuveriteľné, že s tým, čo som išla v prvom kole, som skončila štvrtá. Povedala by som, že som desiata alebo pätnásta."

Shiffrinová totálne ovládla už prvé kolo. Predviedla v ňom svoju typickú dynamickú a agresívnu jazdu, ktorou deklasovala všetky konkurentky.

Nešla preteky, len zišla dole. Neviem, čo sa stalo.

Livio Magoni, tréner Petry Vlhovej po prvom kole

Krajnska Gora je pre ženy náročný svah, čo sa premietlo do výrazných odstupov. Je tam minimum prejazdových a teda plochejších úsekov, veľká väčšina trate je zatvorená.

V druhom kole Shiffrinová kontrolovala situáciu, dosiahla v ňom druhý najlepší čas a nadviazala na sobotňajší triumf z obrovského slalomu.

"Som spokojná, jazdy som si užívala. Podmienky mi vyhovovali. Je pre mňa veľmi dôležité, že som vyhrala obe disciplíny. To bol vždy môj cieľ, aby som bola na tejto úrovni," povedala víťazka bezprostredne po dojazde.

Náhrada za Maribor

Vlhová, ktorá v sobotu v obrovskom slalome v tomto dejisku skončila deviata, nastúpila na štart s číslom päť. Na náročnom svahu v 1. kole nabrala výraznú stratu a jej tréner Livio Magoni nebol s jej výkonom spokojný.

"Je pre mňa veľmi veľké prekvapenie, ako lyžovala. Nešla preteky, len zišla dole. Neviem, čo sa stalo," povedal v cieľových priestoroch.

Podujatie v Kranjskej Gore je náhradou za Maribor, kde chýbal pre vysoké teploty sneh. Medzinárodná lyžiarska federácia teda určila ako náhradné dejisko 54. ročníka podujatia s názvom Zlatá líška teda Kranjsku Goru.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2017/2018:

Celkové poradie vo Svetovom pohári (po 18 z 37 pretekov):

1.Mikaela ShiffrinováUSA1281 b
2.Wendy HoldenerováŠvajčiarsko560 b
3.Petra VlhováSR554 b
4.Viktoria RebensburgováNemecko534 b
5.Frida HansdotterováŠvédsko439 b
6.Tessa WorleyováFrancúzsko416 b

Priebežné poradie v hodnotení slalomu (po 7 z 12 pretekov):

1.Mikaela ShiffrinováUSA680 b
2.Petra VlhováSR445 b
3.Wendy HoldenerováŠvajčiarsko405 b
4.Frida HansdotterováŠvédsko371 b
5.Bernadette SchildováRakúsko252 b
6.Mélanie MeillardováŠvajčiarsko227 b

Online prenos: Slalom žien, Kranjska Gora 2018 - 2. kolo (Petra Vlhová)

Zjazdové lyžovanie

7. January 2018 o 12:15
SP - slalom žien, 2. kolo, Kranjska Gora
Víťaz: Mikaela Shiffrinová
Prenos
Mikaela Shiffrinová ovládla štvrtý špeciálny slalom v rade a ukázala, že v tejto disciplíne nemá konkurenciu. V prvom kole si vytvorila komfortný náskok, ktorý v druhej jazde dokonca navýšila a teší sa z ďalšieho triumfu. Na stupňoch víťazov ju doplnili Frida Hansdotterová a Wendy Holdenerová. Na tretie miesto márne útočila Petra Vlhová, ktorej výborné druhé kolo nestačilo k posunu vyššie. Po prvej jazde totiž výrazne strácala na elitné trio a nedokázala manko zmazať. Platí však konštatovanie, že v doterajších piatich slalomoch bola vždy v TOP 5. Výborné druhé kolo zabezpečilo piatu pozíciu Bernadette Schildovej.
Konečné poradie 2. kola:
1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1:43,50 min.
2. Frida Hansdotterová (SWE) + 1,64 s
3. Wendy Holdenerová (SUI) + 1,87 s
4. Petra Vlhová (SVK) + 2,18 s
5. Bernadette Schildová (AUT) + 2,43 s
6. Mélanie Meillardová (SUI) + 3,68 s
7. Christina Geigerová (GER) + 4,01 s
8. Estelle Alphandová (SWE) + 4,16 s
9. Nina Haver-Løsethová (NOR) + 4,38 s
10. Anna Swenn-Larssonová (SWE) + 4,67 s
Druhé kolo slalomu slovinskej Kranjskej Gore bolo ukončené.
1Američanka Mikaela Shiffrinová vstupovala do druhého kola s náskokom 1,47 sekundy. Slalomárska hviezda zase potvrdila svoju extratriedu a v cieli sa ocitla o 1,64 sekundy rýchlejšie ako Hansdotterová.
2Frida Hansdotterová predviedla tradične bezchybnú jazdu. Švédka si ustrážila náskok pred Holdenerovou a dostáva sa na prvú pozíciu.
3Wendy Holdenerová nezačala najlepšie a v úvode stratila polovicu zo svojho náskoku. V druhej polovici trate sa však vyhla chybám a prekonala Slovenku o 31 stotín sekundy.
4Petra Vlhová dokázala prekonať Schildovú. Dosiahla druhé najrýchlejšie druhé kolo a môže reálne pomýšľať na pódiové umiestnenie. Odstup prvých troch pretekárok je však veľký.
5Mélanie Meillardová urobila veľkú chybu hneď v úvodných bránkach. Švajčiarka preto od prvého medzičasu strácala a v cieli bola rada aj za druhú pozíciu.
6Christina Geigerová v prvom kole prekvapila kvalitnou jazdou, ale šiestu pozíciu si asi neudrží. Nemka stratila na Schildovú viac ako sekundu, no je druhá.
7Schildová položila latku mimoriadne vysoko. Jej krajanka Katharina Liensbergerová ju nedokázala prekonať, pretože tesne po prvom medzičase vypadla.
8Bernadette Schildová potvrdila svoje kvality a zužitkovala komfortný náskok zo štartu. Rakúšanka prišla do cieľa s náskokom 1,73 sekundy. Dosiahla najlepšie druhé kolo.
9Nina Haver-Løsethová pokračuje vo výsledkovom trápení. Nórka stratila na prvom medzičase už sedem desatín zo svojho vyše sekundového náskoku. V cieli je na druhom mieste.
Priebežné poradie 2. kola:
1. Estelle Alphandová (SWE) 1:47,66 min.
2. Anna Swenn-Larssonová (SWE) + 0,51 s
3. Michelle Gisinová (SUI) + 0,55 s
4. Irene Curtoniová (ITA) + 0,63 s
5. Lena Dürrová (GER) + 0,74 s
10Estelle Alphandová má istotu umiestnenia v najlepšej desiatke. Michelle Gisinová nevyužila svoj náskok deviatich desatín sekundy a po niekoľkých zaváhaniach je na tretej pozícii.
11Lena Dürrová takisto nedokázala prekonať Alphandovú. Nemecká slalomárka stratila v cieli 74 stotín sekundy a je priebežne štvrtá.
12Chiara Costazzová na prvých dvoch medzičasoch atakovala líderskú pozíciu, ale chyby v spodnej časti trate ju pripravili o lepšie umiestnenie. Zatiaľ je tretia.
13Irene Curtoniová sa zmestila na virtuálne stupne víťazov. V cieli stratila presne sekundu a priebežne figuruje na tretej pozícii.
14Dá sa očakávať, že Alphandová bude na prvej pozícii ešte dlho. Jej krajanka Anna Swenn-Larssonová stratila pol sekundy a je druhá.
15Denise Feierabendová sa nedostala ani na prvý medzičas. Švajčiarka neprešla bránkou v súlade s predpismi a nemohla ďalej pokračovať.
Priebežné poradie 2. kola:
1. Estelle Alphandová (SWE) 1:47,66 min.
2. Erin Mielzynská (CAN) + 1,23 s
3. Katharina Truppeová (AUT) + 1,42 s
4. Carole Bissigová (SUI) + 1,51 s
5. Elena Stoffelová (SUI) + 1,70 s
16Vo forme jazdiaca Estelle Alphandová uzavrela prvú pätnástku druhého kola. Švédka mala na štarte náskok jednej sekundy pred Mielzynskou a v cieli pridala ďalších 23 stotín. Preto je jasnou líderkou.
17Katharina Truppeová sa vyhla väčším chybám, ale nemala potrebnú rýchlosť. V cieli preto zaostáva za Mielzynskou o 24 stotín sekundy a je druhá.
18Najlepšia Slovinka v prvom kole bola Klara Livková s číslom 50. V druhej jazde už nedokázala nadviazať na svoj výkon a tesne pred cieľom vypadla.
19Manuela Mölggová atakovala prvú priečku Mielzynskej, ale predposlednú bránku neprešla podľa pravidiel a nezíska dnes ani jeden bod.
20Nemka Marina Wallnerová od začiatku výraznejšie strácala. Už na prvom medzičase prišla o polsekundový náskok a v cieli je klasifikovaná na šiestej pozícii.
21Máme za sebou prvú desiatku pretekárok v druhom kole. Domáci priaznivci zbystrili pozornosť, pretože na trati bola Maruša Ferková. Skúsená Slovinka ich však nepotešila a je až piata.
22Elena Stoffelová predviedla kvalitnú jazdu, ale v druhej polovici trate začala strácať a zaradila sa na tretiu priečku. Švajčiarka bude určite vďačná za body, ktoré pravidelne nezbiera.
23Erin Mielzynská je tradičnou účastníčkou druhých kôl. Kanaďanka postupne strácala zo svojho náskoku, ale v cieli je prvá. K dobru mala 28 stotín sekundy.
24Až dvadsaťtri výpadkov v prvom kole otvorilo cestu ďalej aj Švédke Nathalie Eklundovej. So štartovým číslom 56 bude bodovať, pretože v cieli je na piatej priečke.
25Maren Skjøldová naopak pokazila úvodné kolo a teraz si mohla napraviť chuť. Nórka z druhej nasadenej skupiny však nestačila na konkurenciu. Priebežne sa zaradila na tretiu pozíciu.
26Príjemným prekvapením prvého kola bola Češka Gabriela Capová, ktorá prvýkrát v kariére prenikla do druhej jazdy v slalome v rámci Svetového pohára. V cieli je zatiaľ druhá a bude bodovať.
27Trať druhého kola postavil tréner Petry Vlhovej, Talian Livio Magoni. Zatiaľ jeho postavenie bránok nerobí slalomárkam problémy. Do cieľa sa dostala aj Nevena Ignjatovićová. Srbka je priebežne tretia.
28Ruska Jekaterina Tkačenková prvýkrát v sezóne prenikla do druhého kola. Jej jazda nebola rýchla, no bude mať garantovaný minimálne jeden bod. V cieli má stratu nad tri sekundy.
29Druhá sa spustila svahom Švajčiarka Carole Bissigová, ktorá mala v prvom kole totožný čas ako Asa Andová. S číslom 57 bude dnes bodovať, pretože Japonku zdolala o 77 stotín sekundy.
30V štartovej listine figurovala Japonka Asa Andová až na druhej pozícii, no na trať vyšla ako prvá. V cieli dosiahla čas 1:49,94 min.
Druhé kolo ženského slalomu v Kranjskej Gore bolo odštartované.
Štartová listina 2. kola:
1. Carole Bissigová (SUI)
2. Asa Andová (JPN)
3. Jekaterina Tkačenková (RUS)
4. Nevena Ignjatovićová (SRB)
5. Gabriela Capová (CZE)
6. Maren Skjøldová (NOR)
7. Nathalie Eklundová (SWE)
8. Erin Mielzynská (CAN)
9. Elena Stoffelová (SUI)
10. Maruša Ferková (SLO)
11. Marina Wallnerová (GER)
12. Manuela Mölggová (ITA)
13. Klara Livková (SLO)
14. Katharina Truppeová (AUT)
15. Estelle Alphandová (SWE)
16. Denise Feierabendová (SUI)
17. Anna Swenn-Larssonová (SWE)
18. Irene Curtoniová (ITA)
19. Chiara Costazzová (ITA)
20. Lena Dürrová (GER)
21. Michelle Gisinová (SUI)
22. Nina Haver-Løsethová (NOR)
23. Bernadette Schildová (AUT)
24. Katharina Liensbergerová (AUT)
25. Christina Geigerová (GER)
26. Mélanie Meillardová (SUI)
27. Petra Vlhová (SVK)
28. Wendy Holdenerová (SUI)
29. Frida Hansdotterová (SWE)
30. Mikaela Shiffrinová (USA)
Mikaela Shiffrinová ukázala svojim súperkám, že je výkonnostne úplne inde. Americká hviezda ovládla prvé kolo dominantným spôsobom a druhej Fride Hansdotterovej nadelila takmer sekundu a pol. Približne rovnako stráca aj tretia Wendy Holdenerová. Petra Vlhová nebola spokojná so svojou jazdou, ale napriek tomu figuruje na štvrtej pozícii. O stotinu sekundy za ňou je Melanie Meillardová. V závere štartového poľa sa predstavila aj druhá Slovenka Barbara Kantorová, no tá nedokázala postúpiť do druhého kola. Ku cti jej slúži, že vôbec prešla traťou, pretože až 23 pretekárok vypadlo.
Konečné poradie 1. kola:
1. Mikaela Shiffrinová (USA) 51,44 s
2. Frida Hansdotterová (SWE) + 1,47 s
3. Wendy Holdenerová (SUI) + 1,60 s
4. Petra Vlhová (SVK) + 2,30 s
5. Mélanie Meillardová (SUI) + 2,31 s
6. Christina Geigerová (GER) + 2,79 s
7. Katharina Liensbergerová (AUT) + 2,90 s
8. Bernadette Schildová (AUT) + 2,94 s
8. Nina Haver-Løsethová (NOR) + 2,94 s
10. Michelle Gisinová (SUI) + 3,17 s
11. Lena Dürrová (GER) + 3,39 s
12. Chiara Costazzová (ITA) + 3,43 s
13. Irene Curtoniová (ITA) + 3,52 s
14. Anna Swenn-Larssonová (SWE) + 3,75 s
15. Denise Feierabendová (SUI) + 3,82 s
-------
46. Barbara Kantorová (SVK) + 7,70 s
Vítame vás pri sledovaní on-line prenosu zo Svetového pohára v alpskom lyžovaní. Ženy majú dnes na programe piaty klasický slalom v aktuálnej sezóne v slovinskom stredisku Kranjska Gora.

Pôvodným dejiskom tohto slalomu mal byť Maribor, ale nevyhovujúce podmienky donútili organizátorov k presunu do Kranjskej Gory. Ani tu nie je počasie ideálne. Včerajší obrovský slalom bol poznačený dažďom a plusovými teplotami, no pretekárky situáciu zvládli a s rovnakými ťažkosťami sa budú musieť vyrovnať aj dnes.

Najväčšou favoritkou na víťazstvo je tradične Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá je celkovou líderkou Svetového pohára aj bodovania najtočivejšej disciplíny. Mladá fenoménka ovládla ostatné tri špeciálne slalomy, dva paralelné slalomy, ale aj včerajší obrovský slalom.

Americkej hviezde môže konkurovať Slovenka Petra Vlhová. Talentovaná Liptáčka je vo Svetovom pohári na tretej pozícii a v slalome jej patrí dokonca druhá priečka. Vlhová bola v aktuálnej sezóne v klasických slalomoch na prvom, druhom, piatom a štvrtom mieste, čo ju radí medzi absolútnu svetovú špičku. Navyše sa presadzuje aj v obráku, kde dosiahla dvakrát po sebe umiestnenie v TOP 10 (7. miesto v Lienzi a 9. miesto v Kranjskej Gore).

Do boja o pódiové umiestnenie by sa mali zaradiť Švajčiarka Wendy Holdenerová, Švédka Frida Hansdotterová alebo Rakúšanka Bernadette Schildová. V ostatných týždňoch však preukazujú vynikajúcu formu aj ďalšia Švajčiarka Melanie Meillardová či Švédka Estelle Alphandová, ktorá sa tlačí dopredu z úzadia.

Priebežné poradie Svetového pohára:
1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1181 bodov
2. Viktoria Rebensburgová (GER) 534 bodov
3. Petra Vlhová (SVK) 504 bodov
4. Wendy Holdenerová (SUI) 500 bodov
5. Tessa Worleyová (FRA) 416 bodov

Priebežné poradie hodnotenia slalomu:
1. Mikaela Shiffrinová (USA) 580 bodov
2. Petra Vlhová (SVK) 395 bodov
3. Wendy Holdenerová (SUI) 345 bodov
4. Frida Hansdotterová (SWE) 291 bodov
5. Bernadette Schildová (AUT) 207 bodov
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 12:15.

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

 1. Konajte čo najskôr. Pri inkontinencii pomáha tento postup
 2. Tip na aukciu: 15 objektov, kde sa dá rozbehnúť biznis
 3. Tatra banka otvorila pobočku budúcnosti
 4. Pomôžeme aj vašim deťom pochopiť hodnotu peňazí
 5. Pobyt na čerstvom vzduchu je skvelý liek. Skúste to vo vlastnom
 6. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci
 7. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
 8. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
 9. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov
 10. Investment Advisory Guide for Slovakia
 1. Kúpa spoločnosti, ktorá je platiteľom DPH
 2. Konajte čo najskôr. Pri inkontinencii pomáha tento postup
 3. Vaše šatstvo poputuje pre dobrú vec
 4. Ako ďalej s obnovou Balassovho paláca
 5. Prvé ocenenia A+ udelené
 6. Regionálne servisné centrum PwC
 7. Napredujeme vďaka zmenám
 8. Bezkonkurenčná rozmanitosť
 9. Rozvíjajte svoj potenciál s nami
 10. Staň sa súčasťou sveta pohybu
 1. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov 31 172
 2. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov 27 561
 3. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci 25 271
 4. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky 20 416
 5. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka 10 448
 6. Forum Prešov má platné stavebné povolenie a začína s výstavbou 7 112
 7. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť 7 002
 8. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross! 3 213
 9. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali 3 015
 10. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019 2 975

Téma: Alpské lyžovanie


Článok je zaradený aj do ďalších tém Petra Vlhová, Online prenosy, Lyžovanie

Hlavné správy zo Sme.sk

Kočner bol pre Privatbanku už príťažou, Haščák ho usvedčuje z klamstva

Banka mala pod kontrolou dôležitú sériu prevodov pri tunelovaní Technopolu.

Budovu Technopolu podľa polície vytunelovali ľudia, ktorí sú blízki Marianovi Kočnerovi. Sám Kočner je v prípade vyšetrovaný, ale nie obvinený.
Dobré ráno naživo

Dobré ráno: Hľadá sa ten, kto rozmetá koalíciu

Druhá živá nahrávka podcastu Dobré ráno.

Predvolebná debata kandidátov na prezidenta v televízii Markíza pred druhým kolom prezidentských volieb.
KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Pellegrini si vybral hanbu

Ak to povie Fico, premiér urobí hocičo.

Peter Tkačenko

Neprehliadnite tiež

Nominácia podľa SME: Kto si zahrá na domácom šampionáte?

Slovenskú nomináciu hodnotí Ján Pardavý.

Generálny manažér slovenskej hokejovej reprezentácie Miroslav Šatan.
Futbalisti Brazílie.

Taliansko doma deklasovalo súpera. Švajčiari premrhali trojgólový náskok

Favoriti uspeli v zápasoch kvalifikácie na EURO 2020.

Taliansko doma deklasovalo Lichtenštajsko.
Peter Sagan.
Dominik Graňák.