Costa skóroval. Potom dostal za oslavy druhú žltú kartu a zápas nedohral

Diego Costa prišiel do Atlética Madrid iba koncom minulého roka.
Diego Costa prišiel do Atlética Madrid iba koncom minulého roka. (Autor: SITA/AP)
SITA|6. jan 2018 o 16:53

V sevillskom derby Betis vyhral na ihrisku FC 5:3.

MADRID. Futbalisti Atlética Madrid zvíťazili doma bez väčších problémov 2:0 nad ďalším tímom z hlavného mesta Španielska Getafe v sobotňajšom stretnutí osemnásteho kola La Ligy. O góly sa postarali argentínsky útočník Ángel Correa v 18. minúte a španielsky reprezentant Diego Costa v 68. minúte.

Druhý menovaný následne pre prílišné oslavy videl druhú žltú kartu.

Zápas sa tak preňho predčasne skončil.

Alético znížilo stratu na vedúcu Barcelonu na šesť bodov, Katalánci ale majú k dobru nedeľňajší domáci duel s Levante.

Večerný súboj dvoch sevillských tímov priniesol gólovú prestrelku, po ktorej sa radujú priaznivci Betisu. Ten triumfoval na pôde konkurenčného FC 5:3. V tabuľke La Ligy sa posunul na priebežné 8. miesto.

La Liga - 18. kolo:

FC Sevilla - Betis Sevilla 3:5 (2:2)
Góly: 13. Ben Yedder, 40. Kjaer, 67. Lenglet - 1. F. Ruiz, 21. Feddal, 63. Durmisi, 65. Leon, 90.+ Tello

FC Valencia - Girona 2:1 (1:1)
Góly: 27. Ramalho (vlastný), 48. Dani Parejo (z pok. kopu) - 8. Portu

Las Palmas - Eibar 1:2 (1:0)
Góly: 32. J. Vieira (z pok. kopu) - 73. Orellana, 78. Enrich

Atlético Madrid - Getafe 2:0 (1:0)
Góly: 18. Correa, 68. Diego Costa, ČK: 68. Diego Costa (Atlético) po 2. ŽK

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Costa skóroval. Potom dostal za oslavy druhú žltú kartu a zápas nedohral