Banská Bystrica strelila Detve deväť gólov, vyhrala desiaty raz za sebou

Hokejisti úradujúceho majstra si udržali prvé miesto v tabuľke o skóre pred druhou Duklou Trenčín.

Hokejisti Banskej Bystrice majú skvelú formu.(Zdroj: TASR/AP)

TRENČÍN. Favorizovaná Dukla Trenčín zvíťazila 3:1 nad Novými Zámkami v sobotňajšom zápase 34. kola Tipsport ligy 2017/2018.

Prečítajte si tiež: Trenčín reaguje na absenciu útočníkov. Prichádza Růžička

Trenčania viedli po prvej tretine 2:0 zásluhou presných zásahov Tomáša Starostu a Marek Ružičku.

V druhej časti zvýšil už na 3:0 Jozef Švec.

Hosťom sa v tretej tretine podarilo len skorigovať. Čestný úspech zaznamenal lotyšský hokejista Kaspars Saulietis.

Nitrania v ďalšom zo zápasov viedli nad HC Košice už 3:0 po zásahoch Michala Krištofa, Petra Ordzovenského a Henricha Ručkaya. Súper sa však nevzdal a postupne ukrajoval z náskoku domácich.

Presadili sa Marek Hovorka a Blake Kessel, na 3:3 vyrovnal Václav Čížek. Druhý bod pred Nitru zariadil v štvrtej minúte predĺženia Judd Blackwater.

Žilina nedala doma ani gól

Hokejisti Zvolena bez väčších problémov uspeli na ľade Žiliny, keď zvíťazili 3:0. Všetky góly dali Zvolenčania až v záverečnej tretine.

Víťazný dosiahol v 42. minúte Milan Kytnár, ktorý sa po chybe domácich hráčov ocitol úplne voľný pred brankárom Tomekom.

Nehrali sme to, čo sme si povedali pred zápasom. Boli sme málo agresívni. I keď sme mali pred súperom nejaký rešpekt, bol to z našej strany zbabelý výkon.

Petr Rosol, tréner Žiliny

Gólové poistky potom pridali Lukáš Dubeň a Rastislav Špirko.

Banskobystričania si pripísali desiate víťazstvo v sérii a udržali si prvé miesto v tabuľke. V sobotu zdolali Detvu presvedčivo 9:1.

Keď Matej Giľák doklepol sám pred striedajúcim brankárom Matthewom Hackettom puk do bránky, viedli domáci v 16. minúte už 4:0. Rastislav Gašpar v 18. minúte znížil na 1:4, no potom už pridávali góly iba domáci.

O ich deväť gólov sa postaralo sedem strelcov a Banská Bystrica si výrazne zlepšila skóre, vďaka ktorému vedie ligu pred Trenčínom.

Mikulášania dlho čakajú na výhru

Hráči Popradu zvíťazili 3:2 nad Liptovským Mikulášom. Poprad sa dostal do rýchleho vedenia, Dávid Buc skóroval už v 82. sekunde.

Ešte pred prvou prestávkou zvýšil Patrik Svitana na 2:0. Poprad si výhru ustrážil, aj keď Liptáci dvakrát skorigovali na rozdiel jedného gólu.

Ten druhý dosiahol Marek Uram 87 sekúnd pred koncom tretej tretiny. Liptáci nezvíťazili už v jedenástom ligovom zápase za sebou.

TIPSPORT LIGA 2017/2018 - 34. kolo:

Trenčín - Nové Zámky 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)

Góly: 16. Starosta (Radivojevič, Bezúch), 19. Marek Ružička (Bezúch, Sojčík), 27. Švec (Gašparovič) - 52. Saulietis (A. Zbořil, Šimun)

Vylúčení: 7:6, navyše Michal Novák (Nové Zámky) 10 + DKZ za napádanie rozhodcov, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0 rozhodovali: Müllner, M. Novák - Synek, Kacej, 2452 divákov

Trenčín: Hiadlovský - Starosta, Bohunický, Frühauf, Cebák, Holenda, Pač, Adam Themár, Špankovič - Radivojevič, Ölvecký, T. Varga - Sojčík, Marek Ružička, Bezúch - O. Mikula, Dlouhý, M. Hecl - J. Švec, Pardavý, Gašparovič

Nové Zámky: Samuel Baroš - Látal, Salija, Michal Novák, Plášil, Vidovič, M. Hruška, M. Jass, Šimek - R. Varga, Š. Novotný, Cetkovský - Zbořil, Šimun, Saulietis - Lantoši, Škoda, Lorraine - D. Novák, Fábry, Tužinský

Nitra - Košice 4:3 pp (2:0, 1:1, 0:2 - 1:0)

Góly: 3. Krištof (Paulovič), 20. Ordzovenský (Blackwater, Milam), 23. H. Ručkay (Csányi), 64. Blackwater (M. Slovák, Mezei) - 36. Hovorka (Kafka), 45. B. Kessel (L. Nagy, Spilar), 54. Čížek (L. Nagy, Spilar)

Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0 rozhodovali: P. Jonák, Goga - Výleta, Gegáň, 3510 divákov

Nitra: M. Laco - Rais, Mezei, Milam, Ordzovenský, M. Versteeg, Rýgl, Michal Pupák - Macík, Krištof, Paulovič - Kovacs, M. Slovák, Blackwater - Csányi, J. Ručkay, H. Ručkay - Fominych, Ondrušek, Rzavský - Miroslav Pupák

Košice: Lundström (23. Habal) - B. Kessel, Václav Čížek, Koch, E. Šedivý, Pulli, Michalčin, M. Novotný, Pavúk - Jenčík, Pacan, Spilar - Suja, Hovorka, Kafka - L. Nagy, Boltun, Šoltés - T. Klíma, Vrábeľ, Š. Petráš

Žilina - Zvolen 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)

Góly: 42. Kytnár (Šišovský), 47. Dubeň (Špirko), 54. Špirko (Coffman, Drgoň)

Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Stano - Junek, Krajčík, 1278 divákov

Žilina: T. Tomek - L. Kozák, Juraško, Martin Mazanec, Poulin, Michal Roman, Chaloupka, Mendrej, Meliško - Klimenta, Handlovský, Pospíšil - Tvrdoň, R. Hruška, J. Jurík - Konečný, Witala, Stupka - Švihálek, Húževka, Rogoň

Zvolen: Šimko - Ross, Drgoň, Hraško, T. Bokroš, Ťavoda, Wharton, Andersons - Obdržálek, Špirko, Coffman - Michal Chovan, Kytnár, Šišovský - Martin Ďaloga, O. Steen, Matis - Dubeň, L. Jurík, Síkela

Banská Bystrica - Detva 9:1 (5:1, 3:0, 1:0)

Góly: 4. Sedlák (Gabor, Bubela), 5. Bortňák (Košecký, Češík), 10. Hrnka (Bubela, Gélinas), 16. Giľák, 18. Asselin, 24. Giľák (Asselin), 36. Bortňák (Aliu), 39. Kubka (Rosandič, Kabáč), 47. Gabor (Bartánus, Bubela) - 18. Gašpar (Ondris)

Vylúčení: 3:6 na 2 min, Hackett (Detva) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0 rozhodovali: Orolin, Lauff - Stanzel, Bogdaň, 2841 divákov

Banská Bystrica: Lukáš - B. Kubka, Ďatelinka, Sedlák, Mislav Rosandič, Aliu, G. Gélinas, Košecký - Hrnka, T. Surový, Brittain - Gabor, Bubela, Bartánus - Giľák, Faille, Asselin - Kabáč, Češík, Bortňák - Róth

Detva: A. Nagy (5. Hackett) - Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Vyskoč, Macejko, D. Jendroľ, Šimon - Belluš, Ščurko, Sitnikov - Milý, Surovka, Žilka - Videlka, Murček, Piačka - Ondris, R. Gašpar, M. Surový

Poprad - Liptovský Mikuláš 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Góly: 9. Buc (Abdul), 15. Svitana (Matej Paločko), 53. Mlynarovič (Štrauch) - 38. Rudolf Huna (Števuliak), 59. Uram (Tabaček)

Vylúčení: 3:4 na 2 min, Nádašdi (L. Mikuláš) 10 min za nešp. správ., presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Štefik - Gajan, Gavalier, 1521 divákov

Poprad: Corbeil - McDowell, D. Brejčák, Petran, P. König, Dinda, Fabian, Davydov - Svitana, Mlynarovič, Štrauch - Buc, Heizer, Abdul - D. Bondra, Vartovník, Matúš Paločko - Hvila, Matej Paločko, Lichanec - Ježek

Liptovský Mikuláš: Košarišťan - Tabaček, Moravčík, Kurali, Suchý, Nádašdi, Mezovský, J. Nemec, Gründling - Rudolf Huna, Langhammer, Števuliak - B. Rapáč, Paukovček, J. Sukeľ - Kriška, M. Sukeľ, Uram - A. Laco, Piatka, Uhrík