Adamovi Žampovi chýbalo sedem stotín. Bolo tam veľa pozitív, tvrdí

Adamovi Žampovi ušiel postup do druhého kola len veľmi tesne.
Adamovi Žampovi ušiel postup do druhého kola len veľmi tesne. (Autor: TASR/P)
Sportnet|7. jan 2018 o 12:24

Slalom v Adelbodene vyhral Rakúšan Marcel Hirscher. Dosiahol tretie víťazstvo za posledné štyri dni.

Andreas ŽampaSRnenastúpil na 1. kolo

ADELBODEN. Rakúsky lyžiar Marcel Hirscher vyhral nedeľňajší slalom Svetového pohára vo švajčiarskom Adelbodene.

Na druhé miesto v ňom odsunul o 13 stotín krajana Michaela Matta. Tretí skončil Nór Henrik Kristoffersen (+0,16 sekundy).

Tri víťazstvá za štyri dni

Víťaz potvrdil náskok 25 stotín sekundy z 1. kola, ktorý mal pred Mattom. Tretí so 44-stotinovým odstupom figuroval po úvodnom kole švédsky lyžiar André Myhrer. Ten skončil nakoniec štvrtý.

Dvadsaťosemročný Hirscher ukoristil tretie víťazstvo vo Svetovom pohári za uplynulé štyri dni. Predtým vo štvrtok vyhral slalom v Záhrebe.

V sobotu v Adelbodene triumfoval aj v obrovskom slalome.

V nedeľu zaznamenal už 52. triumf vo SP v kariére. Upevnil si tak vedúce postavenie v celkovom hodnotení celého seriálu a tiež aj v disciplíne.

Adamovi Žampovi chýbalo sedem stotín

Slovenský lyžiar Adam Žampa stratil na lídra v prvom kole 4,05 sekundy a tesne nepostúpil do druhého kola medzi elitnú tridsiatku. Skončil na 31. mieste, keď mu na postup chýbalo len sedem stotín sekundy.

"Myslím si, že so štartovým číslom 42 som podal maximum. Škoda troch-štyroch chýb v hornej časti, kde som stratil rýchlosť, ale zajazdil som veľmi dobre strednú pasáž a výbornú spodnú pasáž," povedal Adam Žampa.

"Možno chýbalo trochu šťastia, do druhého kola som nepostúpil o sedem stotiniek a skončil som 31. No nie je to žiadna katastrofa, bolo tam kopec pozitív. A vzhľadom na podmienky to bolo celkom v pohode. Uvidíme, ako to pôjde ďalej. Na pláne máme nejaký tréning a potom Wengen," dodal.

Jeho brat Andreas mal pôvodne vyjsť na trať s číslom 72, ale napokon v pretekoch vôbec neštartoval.