Real len remizoval so Celtou Vigo, na Barcelonu stráca už šestnásť bodov

Brankár Realu Madrid Keylor Navas zastavuje pokutový kop Iaga Aspasa.
Brankár Realu Madrid Keylor Navas zastavuje pokutový kop Iaga Aspasa. (Autor: TASR/AP)
SITA|7. jan 2018 o 18:28

Od 73. minúty hral aj Slovák Stanislav Lobotka.

MADRID. Celta Vigo remizovala v domácom prostredí s Realom Madrid 2:2 v nedeľňajšom súboji 18. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División 2017/2018. Za domácich duelu zasiahol aj slovenský reprezentant Stanislav Lobotka, ktorý hral od 73. minúty.

Nový člen kádra Celty Róbert Mazáň nesedel ani na lavičke náhradníkov.

Domácich poslal do vedenia Dán Wass, no ešte pred prestávkou Bale dvoma presným zásahmi upravil na 1:2.

Po zmene strán Aspas nepremenil pokutový kop, no vyrovnanie na konečných 2:2 zariadil Maxi Gómez.

Real je v tabuľke La Ligy na štvrtom mieste s 32 bodmi. Na vedúci FC Barcelona stráca priepastných šestnásť bodov, má však k dobru jeden zápas.

Spomenutý FC Barcelona zvíťazil hladko 3:0 nad Levante.

Katalánci mali od úvodu stretnutie pod kontrolou. V dvanástej minúte otvoril skóre Lionel Messi a v 38. minúte pridal druhý gól Luís Suárez. V závere stretnutia dal konečnú podobu výsledku Paulinho.

FC Barcelona má na čele La Ligy náskok 9 bodov pred Atléticom Madrid.

Bilbao - Alavés 2:0 (1:0)
Góly: 8. Etxeita, 64. Aduriz (z pok. kopu)

Villarreal - La Coruňa 1:1 (1:0)
Góly: 30. Unal - 84. Andone

Celta Vigo - Real Madrid 2:2 (1:2)
Góly: 33. Wass, 82. M. Gómez - 36. a 38. Bale
/Stanislav Lobotka hral od 73. minúty, Róbert Mazáň (obaja Celta) nesedel ani na lavičke náhradníkov/

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Real len remizoval so Celtou Vigo, na Barcelonu stráca už šestnásť bodov