Hokejisti HC Slovan Bratislava sa radujú z víťazstva.
Hokejisti HC Slovan Bratislava sa radujú z víťazstva. (Autor: TASR)
Sportnet|9. jan 2018 o 00:00

Slovanisti vyhrali o jeden gól.

KHL 2017/2018 - základná časť:

HC Slovan Bratislava - Metallurg Magnitogorsk 4:3 (1:0, 3:1, 0:2)

Góly: 9. Mikúš, 27. Ebert (Garbutt), 29. Sloboda (Ebert, Šerbatov), 38. Boychuk (Mikúš, Řepík) - 28. Wolski (Lee, Kovář), 51. Bobrjašov, 55. Ellison (Wolski, Mozjakin).

Rozhodovali: Ansons (Lot.), Hofman - Šalagin, Šišlo (všetci Rus.), vylúčenia: 7:6 na 2 min, navyše Boychuk 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, 6651 divákov.

Zostava Slovana Bratislava: Štepánek - Meszároš, Sersen, Ebert, Després, Voráček, Švarný, Bačík - Řepík, Genoway, Kašpar - Mikúš, Šerbatov, Buchtele - Lamper, Šťastný, Skalický - Sloboda, Sádecký, Garbutt

Zostava Metallurgu Magnitogorsk: Košečkin (29. Samsonov) - Lee, Biriukov, Tereščenko, Bobriašov, Bereglazov, Denisov, Igošev - Wolski, Kovář, Moziakin - Timkin, Ellison, Kokarev - Čibisov, Osala, Šenfeld - Boltanov, Kaletnik, Platonov - Švyriov

BRATISLAVA. Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili v utorok na domácom ľade v KHL nad Metallurgom Magnitogorsk 4:3 a pripísali si tretie víťazstvo z uplynulých štyroch zápasov.

Slovan pritom po dvoch tretinách vyhrával už 4:1.

V tabuľke Západnej konferencie mu patrí dvanásta priečka, na ôsmy Čerepovec stráca 23 bodov. Do konca sezóny čaká na slovanistov ešte osem zápasov, v ktorých môžu získať maximálne 24 bodov.

Zverenci trénera Eduarda Zankovca sa pred šesťzápasovým výjazdom, ktorý bude prerušený olympijskou prestávkou, rozlúčia s domácimi divákmi vo štvrtok 11. januára o 19.00 h, keď privítajú Traktor Čeľabinsk.

Pozrite si momentky zo zápasu Slovan Bratislava - Magnitogorsk: fotogaléria

10.1.2018

Hlasy po stretnutí:

/zdroj: SITA, TASR/

Eduard Zankovec, tréner Slovana: "Mám veľkú radosť z víťazstva a tešia ma aj štyri strelené góly. Som rád, že sme dokázali využiť šance, to je veľmi dôležité v dueloch proti ťažkým súperom. Proti takému súperovi, akým je Magnitogorsk, nemôžeme hrať toľko oslabení."

Od malička som sníval, ešte keď som s otcom chodil na starý 'zimák', že dám gól za Slovan.

Marek Sloboda, hráč HC Slovan Bratislava

Viktor Kozlov, tréner Metallurgu Magnitogorsk: "Gratulujem Slovanu k triumfu. Domáci dnes zaslúžene uspeli. Zápas im patril od začiatku až do konca. Slovan dokázal lepšie využívať šance ako moji chlapci."

Marek Sloboda, útočník Slovana, prvý gól v KHL: „Som rád, že sme zvíťazili v súboji proti náročnému súperovi. Myslím si, že je to zásluha výborného kolektívneho výkonu od brankára až po útočníkov. Mám radosť zo streleného gólu, je to úžasný pocit. Od malička som sníval, ešte keď som s otcom chodil na starý 'zimák', že dám gól za Slovan. Budem pracovať ďalej, aby prišli aj ďalšie.“

Juraj Mikúš, útočník Slovana: "Výhra proti takémuto súperovi teší. Magnitogorsk hral otvorenejší hokej ako CSKA, čo nám vyhovovalo."

Online prenos: HC Slovan Bratislava - Metallurg Magnitogorsk (KHL 2017/2018)

KHL  2017/2018
09.01.2018 o 19:00
Slovan
4:3
(1:0, 3:1, 0:2)
60' minúta
Metallurg Magnitogorsk
Góly a asistencie: 9. J. Mikúš, 27. Ebert (Garbutt), 29. M. Sloboda (Ebert, Šerbatov), 38. Boychuk (J. Mikúš, Řepík) – 28. Wolski (Lee, Jan Kovář), 51. Bobrjašov, 55. Ellison (Wolski, Mozjakin). Rozhodca: Ansons (LOT), Hofman – Šalagin, Šišlo. Diváci: 6.651.
Gejzír radosti na tribúnach, Slovan berie favoritovi zápasu všetky body. Najlepšími hráčmi zápasu vyhlásení: v tíme hostí Wojtek Wolski, v tíme domácich Marek Sloboda. V tretej tretine Metallurg zápas ešte poriadne zdramatizoval, keď dokázal znížiť na rozdiel jedného gólu, v závere hral presilovku a dokonca aj power play bez brankára, Štěpánek na čele defenzívy domácich odolal a vychytal belasým tri body. Dnes hral celý Slovan na výbornú a právom zvíťazil, pomer striel medzi žrde v tretej tretine 9:17, celkom 35:40, páni rolbári zahladia teraz tri body do domáceho ľadu. Dobrú noc z Bratislavy fans belasých želá Vladimír Korduliak.
59:40
Slovan poslal puk von z pásma, hostia sa budú ponáhľať späť do zóny domácich.
59:27
importantSamsonov na striedačke, hostia hrajú power play bez brankára.
58:45
Štepánek likviduje puk hostí z pravej strany a Slovan puk okamžite vyšmaril von z pásma.
58:24
importantOddychový čas hostí, ktorí sa radia čo ďalej, Samsonov zostáva na pravom kruhu.
58:24
Lamper dostal dve minúty za podrazenie, „Magnitka“ dostala príležitosť na vyrovnanie.
57:42
Hostia v plnom počte, Slovan presilovku v gólovú poistku nepretavil.
57:30
importantEbertov príklep z pravej strany od kruhu Samsonov poslal za svoju bránku, Slovan drží puk na hokejkách v pásme súpera.
56:40
Meszároš vystrelil z pravej strany spoza kruhu, predtým sme videli dva zásahy Samsonova, teraz dorážka domácich z ľavej strany sa počítať nebude, arbitri hru prerušili pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku, vhadzujeme v strednom pásme.
55:42
Nedovolené bránenie a dve minúty pre Wolskeho, za hrubosť po dve minúty Viedenský a Ellison, Slovan hrá presilovku päť na štyri.
54:32
54:32
goalMetallurg Magnitogorsk dal gól!
Z pravého kruhu puk smeroval od Wolskeho medzi kruhy, tam pohotovo napriahol k streľbe MATT ELLISON a prestrelil brankára v domácej bránke. Asistencie: Wojtek Wolski a Sergej Moziakin.
54:02
Skalický zobral v strednom pásme puk hosťom a Ebert poslal príklepom pozdrav Samsonovovi, hostia vyrážajú do akcie.
53:42
Šesť domácich na ľade, trest pre hráčsku lavičku, pred Štepánkom bude veselica.
53:20
Čibisov vystrelil z pravého kruhu, Štepánek puk poslal späť do hry, potom z ľavej strany z vrcholu kruhu vystrelil Tereščenko, puk skončil na ochrannom skle.
52:20
Moziakin nabil za kruhy Bobriašovovi, jeho puk bol tečovaný a skončil za bránkou domácich.
52:02
Slovan má pásmo na vhadzovanie, Magnitogorsk sa previnil proti pravidlám zakázaným uvoľnením.
51:15
Belasí chybovali na modrej ofsajdom, ono tu hru je nutné kúskovať, aby sa Metallurg nedostal do tempa.
50:18
50:18
NIKITA BOBRIAŠOV si puk z pravej strany potiahol za kruhy a strelou švihom prekvapil Štepánka v bránke domácich.
49:39
Hostia v plnom počte, Slovan presilovku využiť nedokázal.
49:25
Řepík sa v individuálnej akcii uvoľnil na ľavej strane a pri bránkovisku vystrelil z ostrého uhla, Samsonov puk poslal späť do hry, belasí sa ani teraz radovať nemôžu.
49:03
Samsonov pod svojimi rukavicami kryje v pokľaku ďalší puk z hokejky jedného z hráčov v modrom drese.
48:35
importantBoychuk mal príležitosť prd bránkoviskom, Samsonov puk poslal za svoju bránku a zmena skóre sa neudeje.
47:39
Vylúčení Sersen a Ellison sa v rovnakej sekunde vracajú na ľad, Slovan bude hrať presilovku päť na štyri.
47:39
Štepánek bol na striedačke, Slovan hral power play pri signalizovanom vylúčení hostí, Voráček od modrej však puk poslal na ochranné sklo. Dve minúty za držanie inkasuje Wolski.
46:57
importantMoziakin sa s pukom z pravej strany poza bránku cez vrchol ľavého kruhu dostal pred bránkovisko a zakončil švihom, Štepánek vytiahol fantastický zákrok a kapitána hostí vychytal do lapačky!
46:10
Metallurg Magnitogorsk sa previnil proti pravidlám zakázaným uvoľnením, čas pre belasých, vhadzujeme pred Samsonovom.
45:39
Puk už bol v moci Štepánka, Sersen si robil svoju robotu ako sa patrí a Ellison sa k dorážke nedostal, no obaja smerujú na trestnú, po dve minúty za hrubosť. Hráme štyria proti štyrom.
45:15
Štepánek opäť v akcii, keď likviduje strieľaný puk hostí z pravej strany pod svojimi rukavicami.
44:54
importantBereglazov nepríjemne vystrelil po ľade z vrcholov kruhov, Štepánek dobre čítal hru a puk poslal do rohu klziska.
44:40
Kokarev puk na ľavej strane pri bránkovisku nespracoval, ten doplachtil pred bránkovisko a Štepánek hodil na ľad rybičku, aby puk schoval pod svoje rukavice.
43:43
Puk skončil mimo hracej plochy, vhadzujeme v strednom pásme, Metallurg musí tvoriť hru, Slovan sa ho snaží držať na dištanc od svojej bránky.
42:53
Kaletnik prešiel s pukom poza bránku a chcel zakončiť z pravej strany, puk najskôr Štepánek vyrazil späť do hry a potom ho hostia popred bránku poslali na druhú stranu k mantinelu.
41:08
Šťastný zrazil puk a ten sa oblúčikom blížil do bránkoviska Slovana, Štepánek puk schoval vo svojej mucholapke ako mušku Cé-Cé.
40:28
Zakázané uvoľnenie belasých, hra sa vráti pred Jakuba, vhadzovať sa bude po pravici Štepánka.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 20:46.
Košečkin na striedačke, Samsonov v bránke. A pokiaľ to nebolo zranenie, tak to veští len jednu jedinú vec. Dnes vidíme na ľade úplne iný Slovan ako v nedeľu, megaklub Metallurg sa nestačí čudovať, čo sa to deje na hracej ploche. Slovan najskôr odskočil súperovi na dva góly, hostia zakrátko využili presilovku a kontaktným gólom sa vrátili späť do hry, no odpoveď domácich na seba dlho čakať nenechala. Nuž a v závere tretiny aj Slovan hral presilovku a že ju využil, aby do šatne odchádzal s pohodlným troj gólovým brejkom. Štepánkovi raz pomohla konštrukcia jeho bránky, pomer striel medzi žrde v druhej tretine 12:14.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
38:35
importantZa chrbtom Štepánka zvonila konštrukcia jeho bránky, strelou od modrej z pravej strany sa prezentoval jeden z hráčov „Magnitky“.
37:21
37:21
goalSlovan Bratislava dal gól!
Kto dnes prišiel na hokej, ľutovať nebude, Mikúš spoza bránky poslal puk pred bránkovisko a ZACH BOYCHUK nedal Samsonovovi žiadnu šancu. Pekná, priam učebnicová akcia belasých. Asistencie: Juraj Mikúš a Michal Řepík.
36:33
Za držanie išiel na trestnú Bobriašov, Slovan má možnosť odskočiť súperovi na tri kúsky.
35:48
Ruka hlavného je hore, Štepánek na striedačke, Slovan hrá pri signalizovanom vylúčení power play.
35:43
Čibisov vystrelil od modrej, Štepánek puk letiaci tesne nad ľadom schoval do lapačky a okamžite rozohral na hokejky svojim spoluhráčom.
34:41
Po šarvátke za bránkou hostí dostali Skalický a Bobriašov po dve minúty za hrubosť. Hráme štyria proti štyrom.
34:41
importantMeszároš vypálil z vrcholu ľavého kruhu, Samsonov puk v pokľaku zlikvidoval. Predtým sme videli strelu Skalického z pravej strany z kruhu, Meszároša z ľavej spoza kruhu.
34:01
Sloboda sa dostal do brejku, na efektné zakončenie mu však už čas nezostal.
33:37
Domáci v plnom počte, Metallurg sa kontaktným gólom do hry nevrátil.
33:08
Ellison zakončil z medzikružia, Štepánek puk vyrazil pred seba a defenzíva domácich puk poslala okamžite von z pásma.
31:48
Belasí poslali puk von z pásma a spoza bránky Samsonova začína akcia hostí.
31:37
Aj Metallurg hral so šiestimi korčuliarmi, Samsonov pri signalizovanom vylúčení korčuľoval na striedačku, za krosček dostal dve minúty Garbutt, presilovka pre hostí.
29:08
Domáci sa dostávali do brejku, Boychuk z ľavej strany hľadal na pravej Řepíka, defenzíva hostí situáciu zvládla.
28:21
changeStriedanie v tíme Metallurg Magnitogorsk: z ihriska odchádza Vasilij Košečkin, prichádza Iľja Samsonov.
28:22
28:22
MAREK SLOBODA sa s pukom na pravom kruhu nepáral a strelou švihom puk poslal do siete hostí a vyhnal Košečkina z bránky Metallurgu. Asistencie: Nick Ebert a Eliezer Šerbatov.
27:59
27:59
Od modrej z jej stredu Lee poslal puk na pravý kruh a WOJTEK WOLSKI puk usmernil do domácej bránky. Asistencie: Chris Lee a Jan Kovář.
27:51
Moziakin vystrelil príklepom z vrcholu ľavého kruhu, puk skončil na zadnom mantineli.
27:28
Hákovanie a dve minúty pre Genowaya, zbytočne píska publikum, toto bol jasný faul.
26:56
Boychuk otrasený odchádza na striedačku, trochu sa nám zaiskrilo na ľadovej ploche, arbitri vylučovať teraz nebudú.
26:36
26:36
Brejk domácich a NICK EBERT sa postaral o krásny gól, ktorý zdvihol divákov zo sedadiel, vystrelil zápästím spoza obrancu z vrcholu pravého kruhu a puk poslal do šibenice hosťujúcej klietky. Asistencia: Ryan Garbutt.
26:21
Hostia majú viac z hry v druhej tretine, Wolski teraz pohotovo vystrelil z pravého kruhu, Štepánek v pokľaku puk kryje niekde vo svojom výstroji.
25:23
Metallurg chyboval na útočnej modrej ofsajdom, čiarový mu akciu musel zastaviť.
24:38
Tikmin po prechode modrou vystrelil, Štepánek puk vyrazil späť do hry a belasí ho poslali aspoň na čas do stredného pásma.
23:43
Domáci v plnom počte, Slovan svoje oslabenie ubránil, Metallurg bol blízko k vyrovnaniu účtu dnešného večera.
23:25
importantV dobrej príležitosti z ľavej strany pred bránkoviskom vystrelil Moziakin, Štepánek puk zrazil za svoju bránku a opäť podržal domáci klub.
22:49
importantKovář vystrelil z ľavej strany od kruhu, Štepánek puk poslal do hry na druhú stranu klziska a Metallurg drží domácich v pásme.
21:56
Slovan poslal puk von z pásma a získava tak cenné sekundy zo svojho oslabenia.
21:43
Za hrubosť dostal dve minúty Barker a Metallurg si v úvode druhej tretiny zahrá lacnú presilovku.
21:14
Lamper tiesnený umne vystrelil z ľavého kruhu, Košečkin puk schoval do lapačky a Patrik sa nateraz do listiny strelcov nezapíše.
20:58
Po chybe belasých sa hra presťahuje pred Štepánka, Slovan striedať nemôže, zakázané uvoľnenie.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 19:50.
V prvej tretine sme videli hokej vo svižnom tempe a Slovan mal viac z hry nielen pre svoje presilovky. Aréna videla jeden gól a na radosť tu prítomných divákov do siete hostí. Aj Metallurg hral presilovku, Štepánek zmenu skóre nepripustil. Obaja gólmani ukázali pekné zákroky, Vasilij neraz podržal tím z Ruskej federácie. Rovnako tak na výbornú dnes aj Jakub Štepánek v bránke domácich, pomer striel medzi žrde v prvej tretine 14:9.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:54
importantŠerbatov ušiel po pravej strane okolo mantinelu a vystrelil od kruhu, Košečkin puk cez rameno poslal za svoju bránku.
19:26
Nahodený puk na bránku belasých Štepánek radšej pred Osalom schoval pod svoju rukavicu a upokojil hru na ľadovej ploche.
17:09
Najskôr Després a po ňom Voráček na výbornú v obrannej činnosti, Štepánek zasahovať nemusel, defenzíva belasých dnes na výbornú.
16:06
Domáci v plnom počte, Slovan svoje oslabenie ubránil a tak ani jeden z tímov presilovku zatiaľ nevyužil.
15:53
Ellison vystrelil z vrcholov kruhov, Štepánek puk letiaci na jeho hruď pohotovo zlikvidoval.
15:22
Kovář od bránkoviska zadovkou posielal puk na pravý kruh, puk sa dostal na hokejku belasých a tí ho poslali von cez všetky čiary.
14:34
Hostia v plnom počte a Metallurg bude pokračovať v hre svojou presilovkou.
14:06
Slovan dvakrát preveril pozornosť Košečkina, Vasilij oba puky poslal späť do hry, potom videli rozhodcovia držanie v podaní Řepíka. Boychukovi sa to neľúbilo a tak dostal „panenku“ v trvaní desiatich minút za svoje protesty.
13:34
importantEbert vystrelil spoza kruhov, puk smeroval do priestoru bránky, Košečkin predsa len včas roztiahol betóny a tým ľavým puk poslal späť do hry.
12:45
Després vystrelil švihom z ľavého kruhu, minul bránku súpera, Slovan má puk na hokejkách pred Košečkinom.
12:34
Slovan hral so šiestimi korčuliarmi na ľade a to preto, že hlavný signalizoval vylúčenie Leeho, ktorý dostal dvojku za sekerku, Slovan bude hrať opäť svoju presilovku.
11:26
importantBuchtele napádal rozohrávku hostí a vybojoval na modrej puk, korčuľoval sám na Košečkina a vystrelil, puk smeroval medzi betóny, Vasilij v bránke hostí ho však dokázal vyraziť späť do hry.
11:10
Slovan nezvládol prechod do útočného pásma a vyrobil aj on zakázané uvoľnenie, vhadzujeme po pravici Štepánka.
10:52
Hostia vyhrali buly a puk okamžite smeroval medzi tri domáce žrde, Štepánek v pokľaku puk schoval medzi svojimi betónmi.
10:48
Kovář sa rozhodol z pravého kruhu vystreliť, jeden z hráčov domácich mu vložil do dráhy puku hokejku a puk skončil na ochrannej sieti.
08:58
08:58
Puk od modrej sa po teči potuloval na vrchole pravého kruhu, odtiaľ k streľbe napriahol JURAJ MIKÚŠ a keď Buchtele umne clonil Košečkinovi, puk skončil v sieti hostí.
08:03
Čibisov priviezol puk na hokejke z pravej strany do bránkoviska belasých, Štepánek puk za bránkovú čiaru nepustil a belasí pôjdu do akcie.
07:15
Magnitogorsk nahodil puk do pásma domácich a vyrobil zakázané uvoľnenie, hra sa sťahuje do pásma hostí, vhadzujeme po ľavej ruke Košečkina.
06:04
Hostia v plnom počte, Slovan zohral presilovku vcelku dobre, Košečkin však zmenu skóre nepripustil.
05:59
Genoway v individuálnom prieniku s pukom nakorčuľoval na pravý kruh a vystrelil, Košečkin puk poslal na druhú stranu k mantinelu.
04:59
importantSersen pálil príklepom od modrej z jej stredu a po ľade, Košečkin pohotovo roztiahol betóny a tým ľavým puk vyrazil pred seba, defenzíva hostí puk poslala von z pásma.
04:30
Hlavný prerušil akciu belasých v pásme súpera, videl hru s vysokou hokejkou a nariadil vhadzovanie v strednom pásme.
04:10
Košečkin v akcii likviduje puk belasých z ľavej strany.
04:04
Podrazenie a dvojku inkasuje Timkin, Slovan si v úvode zahrá presilovú hru.
03:49
importantWolski z ľavej strany nakorčuľoval s pukom pred bránkovisko a bekhendom zakončil, Štepánek puk lapil do lapačky a žiadne prekvapenie nepripustil.
02:09
Voráček z ľavej strany priviezol puk k bránkovisku a vystrelil, Košečkin pri pravej žrdi zrazil betóny k sebe, puk vyrazil pred seba a oba tímy oň zvádzajú boj v pásme hostí.
01:21
Osala dostal puk na pravý kruh a švihom ho poslal do priestoru domácej bránky, Štepánek mal odkrytý výhľad a puk poslal na druhú stranu klziska.
00:25
Sersen vystrelil príklepom od modrej z ľavej strany, keď sa Slovan nasťahoval do pásma hostí, Košečkin puk ľavým betónom v rozkľaku poslal späť do hry.
00:01
Oba tímy už máme na ľadovej ploche, vypočujeme si hymny oboch krajín, najskôr hymnu Ruskej federácie a po nej hymnu Slovenskej republiky a po hymnách už bude všetko prichystané k úvodnému buly zápasu.
Príjemný veselý večer z Bratislavy želám priaznivcom športu a hokeja zvlášť, dnes si Slovan v modrých dresoch skríži hokejky s hráčmi Metallurgu Magnitogorsk, ktorý na zápas nastúpi v bielych dresoch. V bránke domácich Jakub Štepánek, v bránke „Magnitky“ Vasilij Košečkin.

HC Slovan Bratislava:

Štepánek (Sedláček) – Meszároš (C), Sersen (A), Ebert, Després, Bačík, Barker, Voráček – Řepík, Viedenský, Boychuk – Mikúš, Genoway, Buchtele – Lamper, Šťastný (A), Garbutt – Sloboda, Šerbatov, Skalický

Metallurg Magnitogorsk:

Košečkin (Samsonov) – Lee, Biriukov (A), Tereščenko, Bobriašov, Bereglazov, Denisov, Igošev – Wolski, Kovář (A), Moziakin (C) – Timkin, Ellison, Kokarev – Čibisov, Osala, Šenfeld – Boltanov, Kaletnik, Platonov – Švyriov

Rozhodca:

Ansons (LOT), Hofman – Šalagin, Šišlo.
Belasí v nedeľu podvečer vojakom z Moskvy gól nedali, v utorok večer ich čaká nie menej náročný súper – Metallurg Magnitogorsk. Už len tri domáce predstavenia v aktuálnej sezóne čakajú hokejistov HC Slovan Bratislava, uvidíme, ako sa dokážu popasovať s tímom okolo Sergeja Moziakina.

Magnitogorsk, mesto, ktoré sčíta viac ako 400.000 obyvateľov a ktoré leží pri hore Magnitnaja, významnej geologickej anomálie, keďže obsahuje takmer čisté železo. Metallurg Magnitogorsk patrí medzi tie úspešnejšie kluby reprezentujúce ruský hokej. Klub vznikol už v roku 1955, no vážnejšie úspechy zaznamenal až od druhej polovice deväťdesiatych rokov minulého storočia. Metallurg trikrát vyhral ruskú superligu, dvakrát zaznamenal striebro a päťkrát získal bronz. Od vzniku KHL patrí medzi popredné kluby v boji o Gagarinov pohár. Metallurg dosiahol v jej prvom ročníku krásne 3. miesto, keď vo finále konferencie bol nad jeho sily Lokomotiv Jaroslavľ. V ďalších ročníkoch klub obsadil 5., 4., 5. a 9. miesto.

V šiestom ročníku KHL zaznamenal Metallurg spanilú jazdu cez play-off, v úvodnom kole vyradil Admiral Vladivostok výsledkom 4:1 na zápasy. Nasledovalo semifinále Východnej konferencie a výsledok 4:0 na zápasy so Sibirom Novosibirsk. Vo finálovom konferenčnom dueli sa mu do cesty postavil klub Salavat Julajev Ufa a séria skončila 4:1. Na rad prišlo finále a súboje o Gagarinov pohár, Metallurg ho získal po výhre 4:3 na zápasy s českým HC Lev Praha. V siedmej edícii KHL sa Metallurg prebojoval do play-off, v prvom kole si poradil s Ufou 4:1 na zápasy, no nasledovala séria so Sibírom Novosibirsk, Metallurg svoju púť skončil, séria skončila 1:4 na zápasy a Metallurg zaznamenal v konečnom účtovaní 7. miesto.

V ôsmom ročníku Metallurg opäť zdvihol nad hlavu Gagarinov pohár, keď svoju spanilú jazdu vyraďovacou fázou zakončil víťazstvom každej série. V prvom kole play-off si poradil s Avtomobilistom Jekaterinburg a séria skončila 4:2 na zápasy. V konferenčnom semifinále si poradil s Novosibirskom a Metallurg stratil len jeden zápas. Rovnako tak 4:1 na zápasy skončila aj séria vo finále Východnej konferencie, na hokejkách Metallurgu zostala Salavat Julajev Ufa. Metallurg si vo finále s víťazom Západnej konferencie, vojakmi s CSKA Moskva, poradil a po sérii 4:3 na zápasy Gagarinov pohár putoval do vitríny klubu z Magnitogorska.

V uplynulej sezóne Magnitogorsk skončil vo finále bojov o Gagarinov pohár. Poďme pekne po poriadku. V prvom kole play-off Metallurg vyškolil Kunlun Red Star a séria skončila 4:1 na zápasy. Nasledovali boje s Barysom Astana a klub z Kazachstanu sa netešil ani raz z víťazstva. Po hladkom postupe do konferenčného finále na Metallurg čakal AK Bars Kazaň, nuž a ani vo finále Východnej konferencie „Magnitka“ nepoznala trpkosť prehry. Vo finále s víťazom Západnej konferencie však Metallurg nestačil na SKA Petrohrad a séria skončila z pohľadu „Východniarov“ 1:4 na zápasy. Magnitogorsk tak v záverečnom hodnotení klubov obsadil krásnu 2. priečku.

Okrem domácich úspechov klub žal úspechy aj na medzinárodnom poli, keď v rokoch 1999, 2000 vyhral Euroligu a v roku 2008 vyhral aj Pohár európskych majstrov. Domáce zápasy Metallurgu sa odohrávajú v Univerzálnom športovom komplexe s názvom Aréna-Metallurg, ktorá pojme 7.704 divákov.

Modro-bielo-červený klubový dres obliekajú hráči Ruskej federácie, doplnení dvomi hráčmi z Kanady, po jednom hráčovi majú zastúpenie Fínsko, Poľsko a Česká republika – Ján Kovář. Hlavným trénerom mužstva je Viktor Nikolajevič Kozlov.

V aktuálnej tabuľke KHL zaznamenal Metallurg zo 49 zápasov 81 bodov, Slovan odohral o dva zápasy menej a získal doposiaľ 47 bodov. V aktuálnej sezóne sa súperi stretli v októbri uplynulého roka na ľade v Magnitogorsku a belasí podľahli hladko po výsledku 1:4, keď Metallurg rozhodol o svojej výhre už v prvej tretine a z bránky na striedačku poslal už v 13. minúte duelu brankára Mazanca. O jediný presný zásah belasých sa postaral Colby Genoway.

Najproduktívnejším hráčom v tíme domácich 26 bodový Colby Genoway (7+19), na druhej pozícii 21 bodový Lukáš Kašpar (4+17). V tíme hostí je na čele kanadského bodovania 38 bodový Matt Ellison (15+23), na druhej priečke 35 bodový Sergej Moziakin (17+18). Gólman domácich Jakub Štepánek s 91,2% úspešnosť zásahov s priemerom 2,90 gólov na zápas. Na druhej strane Vasilij Košečkin s 93,6% úspešnosťou zásahov pri priemere 2,09 gólov na zápas, Iľja Samsonov91,6% úspešnosť zásahov s priemerom 2,68 gólov na zápas.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, Aréna Ondreja Nepelu privíta klub Metallurg Magnitogorsk a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na bratislavskej ľadovej ploche.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Domov»Hokej»KHL»Slovan takmer stratil pohodlný náskok, silný Magnitogorsk napokon zdolal