Slováci v odvete zdolali Fínsko. Potrápili sme sa, ale dopadlo to dobre, tvrdí Mikita

Slovenskí hádzanári v odvete vyhrali 24:16.

Slovenskí hádzanári zdolali Fínsko.(Zdroj: SITA)

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Kto čakal, že slovenskí hádzanárski reprezentanti po štvrtkovom víťazstve 27:22 vo Vantaa predvedú v nedeľňajšej odvete proti Fínom v Považskej Bystrici strelecký koncert, musel byť v úvode duelu 1. skupiny I. fázy kvalifikácie MS 2019 sklamaný.

Diváci však napokon mohli odchádzať spokojní, keďže zverenci trénera Heineho Ernsta Jensena splnili úlohu favorita a jednoznačne zvíťazili 24:16.

Volentics: Hľadali sme sa na ihrisku

Slováci hnaní zaplneným hľadiskom síce v úvode rýchlo odskočili na 3:1, ale potom sa ďalších dvadsať minút na palubovke odvíjala vyrovnaná partia.

"Možno sme si mysleli, že v odvete vyhráme o 15 gólov. Fíni sa však na nás dobre pripravili a kládli odpor. Je pravda, že najmä v úvodnej dvadsaťminútovke sme hrali horšie ako vo Fínsku.

Hľadali sme sa na ihrisku. Potom však naši obrovskí chlapi Andy Petro a Mišo Kopčo v strede obrany zapli a pritvrdili, vďaka čomu nám začala fungovať defenzíva. Za 30 minút sme následne dostali len tri či štyri góly.

My sme mohli dávať jednoduché góly z protiútokov, čím sme to rozhodli. Milo ma prekvapila divácka kulisa a už sa teším na štvrtkové stretnutie s Rusmi," povedal pre agentúru SITA Miroslav Volentics, ktorého vyhlásili za najlepšieho hráča duelu na slovenskej strane.

Pravý krídelník bol v oboch konfrontáciách so severanmi najlepším strelcom a dovedna dosiahol proti Fínom 17 gólov (11+6).

Pri streleckej chuti bol aj mladší z bratov Mikitovcov - Matej, ktorý zaťažil fínske konto štyrmi presnými zásahmi.

Stále to môže byť lepšie

"Vo Fínsku sme v úvode zahodili veľa čistých gólových príležitostí, čo o odvete nemôžeme povedať. Očakávali sme však iný priebeh duelu. Mysleli sme si, že od začiatku pôjdeme jednoznačne do vedenia.

To sa nestalo a trochu sme sa potrápili. Napokon to však dopadlo dobre. Niekomu z nás sa darilo viac, inému menej, ale je fajn, že sme sa mohli prestriedať a aj trochu ušetriť sily, keďže pred nami sú ešte dva zápasy.

Tešia nás dve výhry za sebou, veríme, že to takto bude pokračovať."

Pokoj do hry vnášal svojimi zákrokmi skúsený brankár Michal Shejbal.

"Chceli sme potvrdiť víťazstvo z Fínska. S konečným rozdielom je spokojnosť, s naším výkonom už menej, keďže stále to môže byť lepšie. Pred zápasom by som však osemgólovú výhru určite bral," poznamenala opora medzi tromi žrďami.

Fíni dali za prvých 22 minút osem gólov, za ďalších 26 minút však skórovali už len štyrikrát. Až v záverečnej šesťminútovke odvrátili štvorgólovou šnúrou dvojcifernú prehru.

"Do každého duelu ideme s cieľom vyhrať, ale dnes sme na súpera nemali predovšetkým z fyzickej stránky. Naši mladí hráči pôsobili v súbojoch s obrovitými brániacimi protihráčmi vystrašene.

Vieme, že Slovákom chýbalo veľa hráčov, inak by bol rozdiel zrejme ešte väčší. Pre nás je dôležitý štvrtkový zápas s Luxemburčanmi, na ten sa koncentrujeme.

Najmä z psychickej stránky potrebujeme impulz v podobe pozitívneho výsledku," vyjadril sa kouč Fínska Kaj Kekki.