SME
Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Kuzminová skončila vo vytrvalostných pretekoch na konci najlepšej desiatky

Víťazkou sa stala Dorothea Wiererová.

Anastasia Kuzminová.Anastasia Kuzminová. (Zdroj: TASR/AP)

Svetový pohár v biatlone 2017/18 - Ruhpolding:

Vytrvalostné preteky žien na 15 km:

1.Dorothea WiererováTaliansko41:29,0 min0 tr. min.
2.Kaisa MäkäräinenováFínsko+ 12,7 s1 tr. min.
3.Rosanna CrawfordováKanada+ 21,2 s0 tr. min.
4.Julia DžimováUkrajina+ 45,9 s0 tr. min.
5.Vaľ SemerenkováUkrajina+ 52,6 s0 tr. min.
9.Anastasia KuzminováSlovensko+ 1:32,3 min3 tr. min.
37.Paulína FialkováSlovensko+ 3:37,5 min3 tr. min.
82.Terézia PoliakováSlovensko+ 6:37,6 min4 tr. min.
87.Ivona FialkováSlovensko+ 7:08,8 min6 tr. min.

RUHPOLDING. Talianska biatlonistka Dorothea Wiererová aj zásluhou sklopenia všetkých dvadsiatich terčíkov zvíťazila vo štvrtok v nemeckom Ruhpoldingu vo vytrvalostných pretekoch na 15 kilometrov na úvod programu žien v rámci 5. kola Svetového pohára 2017/2018.

Druhá s jednou trestnou minútou a odstupom 12,7 sekundy skončila Fínka Kaisa Mäkäräinenová. Tretia bola Kanaďanka Rosanna Crawfordová, ktorá predviedla bezchybnú streľbu a zaostala o 21,2 sekundy.

Skryť Vypnúť reklamu

Kuzminovej náskok sa zmenšil

Slovenská líderka priebežného celkového poradia Svetového pohára Anastasia Kuzminová poslala tri rany mimo (2-0-1-0) a po dvoch minulotýždňových triumfoch z ďalšieho nemeckého strediska Oberhofu (štvrtkový šprint, sobotňajšia stíhačka) sa tentoraz musela uspokojiť s 9. miestom.

Prečítajte si tiež: Bojovala som ako o život, tvrdí Kuzminová po deviatom mieste Čítajte 

Paulína Fialková figuruje na 37. mieste vo výsledkovej listine, Terézia Poliaková bola 82. a Ivona Fialková obsadila 87. priečku.

Kuzminová je v tejto disciplíne dlhodobo najmenej efektívna. Žiadne z jej doterajších 11 vrcholných medzinárodných prvenstiev, medzi nimi štyroch tohtosezónnych, nepochádza z vytrvalostných pretekov, ktoré na decembrovej ouvertúre vo švédskom Östersunde plánovane vynechala.

Kuzminovej náskok pred Mäkäräinenovou v boji o veľký glóbus sa zmenšil o 22 bodov na 45 bodov. Pretekárky absolvovali 11 z 22 súperení, teda presne polovicu.

Skryť Vypnúť reklamu

Malý glóbus si vo vytrvalostných pretekoch odniesla Bieloruska Nadežda Skardinová, prvá zo spomenutého Östersundu. V tejto olympijskej sezóne sa konali v najsporadickejšej disciplíne iba dve zarátané súperenia.

Paulína Fialková síce nenadviazala na piatu priečku zo Švédska, kde dokonca siahala po triumfe, ale interne odrazila nápor Kuzminovej: skončila v poradí "individuálu" na 15. mieste, krajanke patrí konečná 22. priečka.

Kuzminová: Keď sa niečo nepodarí, nevyhráte

"Vo vytrvalostných pretekoch určite treba strieľať nuly. Tie dve trestné minúty hneď na začiatku boli pre mňa trochu šokom. Nie úplne som totiž rozumela tomu, prečo sa to stalo. Nástrel bol v bezvetrí, počas súťaže už mierne pofukovalo, ale neviem...

Nič to: už som si len povedala, že treba na trati bojovať ako o život a aspoň čiastočne to zvrátiť bežecky. Samozrejme, zároveň už nerobiť ďalšie chyby. Jedna ešte prišla...

Skryť Vypnúť reklamu

Je to biatlon a ten je zaujímavý tým, že musíte skombinovať presnú streľbu s výborným behom. Keď sa niečo nepodarí, nevyhráte," povedala Kuzminová pre RTVS, zdieľal to web Biatlon-Info.sk.

"Bežecky som sa ešte necítila dobre, ale nič iné sme s trénerom ani neočakávali. Snažili sme sa totiž byť čo najdlhšie v Obertilliachu, takže sme sem prišli z plného tréningu.

Ležky boli bez problémov a aj v stojkách som sa snažila urobiť všetko ako na tréningu, kde mi to veľmi dobre padalo. Neboli to teda ´odfláknuté´ stojky, ale nepopadali. Možno nabudúce. Ideme ďalej," vyhlásila Paulína Fialková.

"Som šťastná, že moja streľba sa po určitých ťažkostiach z decembra ustálila. Vedela som, že všetko to bude práve o streľbe. V ostatných týždňoch pri nej pociťujem veľkú sebaistotu.

Skryť Vypnúť reklamu

Mám rada toto dejisko a tvrdý podklad vyhovuje môjmu bežeckému štýlu viac ako mäkká trať," uviedla Wiererová podľa spravodajstva Medzinárodnej biatlonovej únie (IBU).

Ďalšie poradia vo Svetovom pohári 2017/18:

Priebežné celkové poradie (po 11 z 22 pretekov):

1.Anastasia KuzminováSlovensko454 b
2.Kaisa MäkäräinenováFínsko429 b
3.Dorothea WiererováTaliansko378 b
4.Justine BraisazováFrancúzsko368 b
5.Denise HerrmannováNemecko302 b
44.Paulína FialkováSlovensko62 b

Konečné poradie v hodnotení vytrvalostných pretekov (po 2 zo 2 pretekov):

1.Nadežda SkardinováBielorusko96 b
2.Julia DžimováUkrajina91 b
3.Kaisa MäkäräineováFínsko84 b
4.Vaľ SemerenkováUkrajina83 b
5.Darja DomračevováBielorusko65 b
15.Paulína FialkováSlovensko44 b
22.Anastasia KuzminováSlovensko32 b

Online prenos, biatlon: Vytrvalostné preteky žien - Ruhpolding 2018 (Kuzminová, Fialková)

Biatlon

11. January 2018 o 14:20
SP - individuálne preteky žien, 15 km, Ruhpolding
Prenos
Víťazkou dnešných individuálnych pretekov žien na 15 kilometrov v nemeckom Ruhpoldingu sa po skvelom bežeckom výkone a bezchybnej streľbe stala Talianka Dorothea Wiererová, ktorá na druhé miesto odsunula Kaisu Mäkäräinenovú. Tretia skončila prekvapivo Kanaďanka Rosanna Crawfordová. Anastasia Kuzminová dnes zaváhala najmä na prvej streleckej položke, napokon je z toho však takisto skvelé 9. miesto. Z ďalších Sloveniek sa Paulína Fialková umiestnila na 37. priečke, jej sestre Ivone patrí 87. miesto, keď ju 82. najlepším výkonom predbehla aj Terézia Poliaková. S týmto konštatovaním sa s vami lúčim a prajem vám pekný zvyšok dnešného dňa!
Individuálne preteky žien na 15 kilometrov v nemeckom Ruhpoldingu sa v tejto chvíli skončili!
CieľTak a v cieli už máme aj Teréziu Poliakovú, ktorá so štyrmi trestnými minútami dnes skončí na 82. priečke.
CieľKým čakáme na dojazd Terézie Poliakovej, tak si povedzme, že Anastasiu Kuzminovú dnes môže mimoriadne mrzieť najmä úvodná strelecká položka, kde zaznamenala dve chyby. Napriek tomu to napokon pre líderku Svetového pohára bude ďalší výsledok v najlepšej desiatke, konkrétne 9. miesto.
CieľDnešné náročné preteky má konečne za sebou aj Ivona Fialková, ktorá si nádej na dobrý výsledok pokazila na prvých dvoch streleckých položkách a dnes sa nezmestí napokon ani medzi 80 najlepších, keď jej aktuálne patrí 83. priečka.
CieľRosanna Crawfordová zaznamenáva svoj najlepší výsledok v kariére, keď sa vďaka čistej streľbe dostala až na konečnú 3. priečku, z ktorej ju dnes už nikto nezosadí.
14,4kmJe to tak, ako som predpokladal. Crawfordová práve prešla medzičasom na méte 600 metrov pred cieľom a už v tomto momente je na treťom mieste so stratou 7 sekúnd na Kaisu Mäkäräinenovú. Na stupňoch víťaziek sa však už kanadská biatlonistka s určitosťou udrží.
13,6kmRosanna Crawfordová dáva do posledného bežeckého okruhu úplne všetko, no na Wiererovú stráca už viac ako 13 sekúnd, na Mäkäräinenovú má náskok už len 9 sekúnd. Obávam sa, že toto Kanaďanke nebude stačiť ani na Fínku.
Str. 4Ako posledná do dnešných pretekov zo slovenských reprezentantiek odstrieľala Terézia Poliaková, ktorá pridala ďalšiu nepresnosť, celkovo zaznamenala až štyri trestné minúty a momentálne je až 82.
Str. 4Rosanna Crawfordová strieľa aj po štvrtýkrát za nula a do posledného streleckého okruhu vbieha so stratou necelých 8 sekúnd na Wiererovú. Na tretiu Mäkäräinenovú však má náskok 22 sekúnd, čo by Kanaďanka mohla zvládnuť.
Str. 4Ivona Fialková má pre dnešok odstrieľané a po zbabranej prvej polovici pretekov zaznamenala tentokrát čistú streleckú položku, so šiestimi trestnými minútami je tak až 83.
11,4kmRosanna Crawfordová sa blíži na poslednú streleckú položku, pred ktorou však stráca bežecky na Dorotheu Wiererovú necelých 6 sekúnd. Pokiaľ by sa jej však podarilo odstrieľať čisto a rýchlo, čo Kanaďanka občas dokáže, mohlo by to byť v poslednom bežeckom okruhu ešte veľmi zaujímavé.
CieľSympatický výkon dnes predviedla Češka Veronika Zvařičová, ktorej sa dnes vydarila najmä streľba a aj vďaka 19 zostreleným terčom z 20 je v cieli priebežne na 30. priečke.
Str. 3Terézia Poliaková má za sebou tretiu streleckú položku a konečne sa jej podarilo zastrieľať bez jedinej chybičky. Napriek tomu sa zaraďuje priebežne až na 83. miesto.
Str. 3Tak pozor! S vysokým štartovým číslom 96 všetkých šokuje Kanaďanka Rosanna Crawfordová, ktorá zaznamenáva tretiu nulu na strelnici a pred poslednou streľbou sa dokonca dostáva do čele priebežného poradia, keď na Dorotheu Wiererovú má náskok necelých dvoch sekúnd.
Str. 2Terézia Poliaková má za sebou zatiaľ dve streľby, na ktorých spravila dohromady tri chyby, no Slovenka sa naďalej mimoriadne trápi bežecky a zaraďuje sa až na 92. miesto.
Str. 3Ivona Fialková dnes prežíva veľmi zlé preteky. Na tretej streľbe zaznamenala ďalšiu chybu, v celkovom súčte už má 6 trestných minút, navyše nedarí sa jej ani bežecky a momentálne je predposledná 82.
Str. 4Nemecká reprezentantka Maren Hammerschmidtová dnes pridala dve trestné minúty a v poslednom bežeckom okruhu sa ešte bude snažiť odsunúť vo výsledkovej listine nižšie Veroniku Vítkovú.
Str. 4Na veľmi dobrý výsledok si zarobila Češka Veronika Zvařičová. Tá z dvadsiatich terčov dnes v Ruhpoldingu netrafila len jediný a zabojuje o umiestnenie v prvej tridsiatke výsledkovej listiny.
CieľO dobrý výsledok proti svojej krajanke Darii Domračevovej zabojovala v posledných kilometroch dnešných pretekov aj Nadežda Skardinovej, ktorej však na jej slávnejšiu kolegyňu napokon chýbalo len 0,8 sekundy a momentálne sa radí v cieli na 6. priečku. Anastasia Kuzminová je 8., Paulína Fialková zatiaľ 26.
CieľValj Semerenková v poslednom bežeckom okruhu ešte na diaľku bojovala o tretie miesto so svojou reprezentačnou kolegyňou Juliou Džimovou, no napokon to nezvládla a ide v cieli na 4. miesto.
Str. 2Na druhej streľbe pridala Ivona Fialková ďalšie dve chyby a momentálne je vo výsledkovej listine až na predposlednom 89. mieste.
CieľAnastasia Kuzminová prichádza do cieľa s troma trestnými minútami. Po ďalšom vynikajúcom bežeckom výkone to dnes napokon pre Slovenku môže byť umiestnenie možno niekde okolo 15. miesta, zatiaľ je na 6. priečke.
Str. 1Tak toto sú veľmi nepriaznivé správy zo strelnice. Terézia Poliaková s Ivonou Fialkovou totiž absolútne pokazili úvodnú streleckú položku a sú až v úplnom závere výsledkovej listiny.
Str. 4Tak trochu sme v tom zhone zabudli na víťazku úvodných individuálnych pretekov tejto sezóny Bielorusku Nadeždu Skardinovú, ktorá však zaznamenala aj dnes štyri nuly na strelnici a podľa všetkého bude bojovať o štvrté miesto.
CieľDorothea Wiererová je v cieli s náskokom 12,7 sekundy pred Kaisou Mäkäräinenovou a pravdepodobne sa dočká svojho prvého víťazstva v tejto sezóne. Nevyzerá to tak, že by ju bola niektorá z jej súperiek, ktoré sú ešte na trati, schopná poraziť.
Str. 4Eva Puskarčíková mala preteky rozbehnutí na výsledok možno aj do prvej desiatky, na poslednej streľbe však spravila jednu chybu, čo ju radí na pozíciu okolo 20. miesta.
CieľV cieli je zatiaľ poradie: Mäkäräinenová, Džimová, Bescondová Bendiková. Každá z týchto biatlonistiek sa však posunie o jednu priečku nižšie potom, čo cieľom prejde Dorothea Wiererová.
Str. 4Paulína Fialková robí na poslednej streľbe jednu chybu, v súčte má tri trestné minúty, čo ju zatiaľ spomedzi 33 biatlonistiek radí na 22. miesto.
Str. 4Dorothea Wiererová nespravila chybu ani na štvrtej streleckej položke a vyzerá to tak, že dnes mieri za víťazstvom. Do posledného bežeckého okruhu totiž vbieha s 30-sekundovým náskokom na Kaisu Mäkäräinenovú.
Str. 4Anastasia Kuzminová si až na štvrtej návšteve strelnice v dnešných pretekoch pripisuje plný zásah, dnes to však na nejaký prenikavý výsledok pre Slovenku nevyzerá. Veronika Vítková bude na trati bojovať práve s Nasťou o čo najlepší výsledok.
Str. 3Dnes sme sa zatiaľ nevenovali Nemke Franziske Hildebrandovej, ktorá však z 15 terčov minula zatiaľ jediný a pred poslednou streľbou sa drží na priebežnom treťom mieste. Po tretej streľbe je na tom najlepšie Dorothea Wiererová, ktorá má zarobené možno aj na víťazstvo v dnešných pretekoch.
Str. 4Všetky štyri strelecké položky má za sebou už 20 biatlonistiek. Jednu chybu si napokon na poslednej návšteve strelnice pripísala Lotyška Baiba Bendiková, ktorá však beží veľmi slušne a v celkovom poradí by to mohlo stačiť možno aj na výsledok do najlepšej desiatky. Pred Bendikovú sa dostala tentokrát čisto strieľajúca Daria Domračevová, prvé miesto tu s výrazným náskokom zatiaľ patrí Kaise Mäkäräinenovej.
Str. 3Paulíne Fialkovej dnes vynikajúcim spôsobom vyšla streľba v ľahu, keď sa zatiaľ s bilanciou 0+2+0 radí na priebežnú 17. priečku a má tak veľkú nádej na poslednej streleckej položke zabojovať o kvalitný výsledok.
Str. 3Veronika Vítková spravila na streľbe číslo 3 dnes svoju druhú chybu a momentálne sa drží okolo 15. miesta. To Laura Dahlmeierová si odstrelila dobrý výsledok na tretej streleckej položke, keď ku dvom nulám pridala tri chyby.
Str. 3Toto nie sú dobré preteky pre Kuzminovú. Dorothea Wiererová nespravila chybu ani na tretej streľbe, ide na prvé miesto. Naopak, Slovenka pridala ďalšiu chybu a na najlepšie pretekárky z dnešných pretekov výrazne stráca.
Str. 4Julia Džimová síce nie je žiadnou bleskurýchlou biatlonistkou, jej prednosťou je najmä streľba, čo dokázala aj tentokrát, keď trafila všetkých 20 terčov a mieri do cieľa s nádejou na veľmi kvalitný výsledok.
Str. 3Na tretej streľbe si však neodpustila chybu Daria Domračevová, ktorá zatiaľ v súčte s dvoma trestnými minútami ide na priebežné siedme miesto. Bežecký čas Bielorusky je však veľmi slušný.
Str. 3Tak toto je veľký šok! Po tretej streľbe sa nám na prvé miesto dostala veľmi prekvapujúco lotyšská biatlonistka Baiba Bendiková, ktorá zatiaľ zostrelila všetkých 15 terčov a vedie o dve sekundy pred Mäkäräinenovou.
Str. 2Tak to je škoda. Paulína Fialková si po nule na prvej streľbe pripisuje dve chyby na úvodnej streľbe v stoji a prepadne sa výsledkovou listinou na koniec tretej desiatky.
Str. 3Na streľbe číslo 3 sa nám do čela priebežného poradia dostáva Kaisa Mäkäräinenová, ktorá napriek jednej chybe z 15 výstrelov už stihla získať bežecký náskok na bezchybne strieľajúcu Juliu Džimovú.
Str. 2Anastasia Kuzminová napravila svoje zaváhanie z prvej streľby, keď druhú streleckú položku zvládla stopercentne, napriek tomu je až 20. najlepšia z 28 biatlonistiek, ktoré majú za sebou dve návštevy strelnice.
Str. 2Veronika Vítková po jednom zaváhaní na streľbe v ľahu zvláda položku v stoji bezchybne a zvyšuje tak svoje šance na dobrý výsledok z dnešných dlhých pretekov.
Str. 1Na prvej streleckej položke sa zadarilo aj Češke Eve Puskarčíkovej, ktorá zaznamenala bezchybnú položku a zaraďuje sa tesne za prvú desiatku priebežného poradia.
Str. 2Dôležité veci sa nám dejú na druhej streleckej položke, kde svoju prvú chybu zaznamenala Daria Domračevová, ktorá sa tak prepadne výsledkovou listinou. Potom, čo odstrieľalo 20 pretekárok stále vedie Irina Varvinecová.
Str. 1Paulína Fialková začína vynikajúco, keď zostrelila všetkých päť terčov a momentálne jej patrí zatiaľ 8. miesto so stratou len 14 sekúnd na Dahlmeierovú. Veronika Vítková trafila 4 terče z piatich a je až 26.
Str. 1Naopak, úvodnú streľbu zvládla bez jedinej chyby Laura Dahlmeierová, ktorá sa tak dostáva do čela priebežného poradia pred Dorotheu Wiererovú a Monu Brorssonovú. Toto nie je dobrý vývoj pretekov pre Anastasiu Kuzminovú.
Str. 1Takto sme si to nepredstavovali. Anastasia Kuzminová spravila hneď na úvodnej streľbe dve chyby a vo zvyšku pretekov tak bude mať čo robiť, aby sa vrátila do boja o nejaké slušné umiestnenie.
Str. 2Ukrajinské reprezentantky Irina Varvinecová a Julia Džimová pokračujú v dobrých pretekoch aj po druhej streľbe, prvej v polohe v stoji. Obidve pretekárky zaznamenali ďalšiu nulu, a tak sa držia na čele priebežného poradia.
Str. 1Veľmi dobrý štart do pretekov zaznamenala Daria Domračevová, ktorá zostrelila na prvej streleckej položke všetkých päť terčov a zo strelnice odchádza na prvom mieste s náskokom 4,5 sekundy na druhú Varvinecovú.
1,6 kmAnastasia Kuzminová má za sebou úvodný medzičas na dnešnej 15-kilometrovej trati a ukazuje, že je vo veľmi dobrej bežeckej forme, keď po 1600 metroch stráca na stále najrýchlejšiu Denise Herrmannovú len niečo viac ako 5 sekúnd.
Str. 1Úvodnú streleckú položku zvládla čisto aj Julia Džimová, ktorá však zo štvrtého miesta zatiaľ na svoju kolegyňu Varvinecovú stráca.Pre Anastasiu Kuzminovú je dôležité, že jedno zaváhanie si "neodpustila" Kaisa Mäkäräinenová.
ŠtartV týchto momentoch sa však vraciame na štart, keďže do pretekov vyrazili už aj Daria Domračevová, Dorothea Wiererová, Veronika Vítková, Anastasia Kuzminová, Laura Dahlmeierová či Paulína Fialková. Všetky tieto biatlonistky nás počas dnešných pretekov budú enormne zaujímať.
Str. 1Chybe sa však nevyhla ani do týchto chvíľ najrýchlejšia žena na trati Denise Herrmannová, ktorá tak odchádza zo strelnice na priebežnej 7. priečke so stratou 51 sekúnd na bezchybne strieľajúcu Irinu Varvinecovú.
Str. 1Zopár biatlonistiek má za sebou už aj prvú návštevu strelnice. V streľbe v ľahu zatiaľ ako jediná z úvodnej pätice štartovej listiny spravila chybu Julia Ransomová.
ŠtartOdštartovali už aj napríklad nemecká kométa tejto sezóny Denise Herrmannová, Nórka Marte Olsbuová či Fínka Kaisa Mäkäräinenová, ktorá nás bude zaujímať aj v súvislosti s bojom o priebežné líderstvo v celkovom poradí Svetového pohára s Anastasiou Kuzminovou.
ŠtartHneď za kórejskou reprezentantkou sa na štartovej bráne objavila Ruska Darja Virlojanenová, Ukrajinka Irina Varvinecová, ale aj Julia Džimová, ktorá je známa svojou vynikajúcou streľbou.
ŠtartAko prvá sa práve v týchto momentoch s početného štartového poľa vydala rodáčka z Ruska reprezentujúca Južnú Kóreu Jekaterina Avvakumovová.
Individuálne preteky žien na 15 kilometrov v rámci Svetového pohára v nemeckom Ruhpoldingu boli práve v tejto chvíli odštartované!
Vážení fanúšikovia!

Svetový pohár v biatlone v nemeckom Ruhpoldingu pokračuje dnes vytrvalostnými pretekmi žien na 15 kilometrov aj s kvartetom slovenských reprezentantiek. Štart je naplánovaný na 14:20.

ÖSTERSUND PRINIESOL PREKVAPIVÉ VÝSLEDKY A SKVELÝ VÝKON FIALKOVEJ

V tejto sezóne Svetového pohára boli vytrvalostné preteky na programe zatiaľ len jediný raz. Stalo sa tak hneď na úvod ročníka vo švédskom Östersunde. No a na severe Európy to boli veľmi zaujímavé preteky, ktoré priniesli prekvapivé výsledky. Viaceré favoritky totiž zaostali za očakávaniami, a tak uvoľnili pozíciu pre biatlonistky z „druhého sledu“. Z víťazstva sa napokon tešila Bieloruska Nadežda Skardinová, ktorá štyrmi nulami na strelnici potvrdila povesť skvelej strelkyne. Len o necelé tri sekundy za ňou zaostala prekvapujúco nórska reprezentantka Synnoeve Solemdalová, rovnako s 20 vybielenými terčíkmi. Ukrajinka Julia Džimová patrí už niekoľko sezón k najstablinejším strelkyniam vo Svetovom pohári, čo potvrdila aj v týchto pretekoch a uzatvárala tak stupne víťaziek. Slovenských fanúšikov skvelým výkonom potešila v úvode sezóny Paulína Fialková. Tá bola veľmi dlho v hre o svoje premiérové víťazstvo v kariére, no to si odstrelila jedinou nepresnosťou na poslednej streleckej položke v stoji, čo jej napokon stačilo na konečné 5. miesto. Jej sestra Ivona si takisto pokazila životné preteky na štvrtej streľbe, kde netrafila tri terče a v cieli jej napokon patrila 49. priečka. Poslednou Slovenkou na trati v Östersunde bola Terézia Poliaková, ktorá sa trápila tak bežecky ako aj strelecky a s troma chybami obsadila až 67. pozíciu. Anastasia Kuzminová tieto preteky neabsolvovala.

ZÁKLADOM BUDE KVALITNÁ STREĽBA

Aj do dnešných pretekov vyštartuje z pozície líderky priebežného poradia Svetového pohára slovenská reprezentantka Anastasia Kuzminová, ktorá sa v Oberhofe po vianočnej prestávke ukázala vo fantastickej forme a po prvý raz v kariére zaznamenala víťazné double šprint-stíhacie preteky. Bežecky je na tom Kuzminová v posledných týždňoch fantasticky, keď ju márne naháňa aj taká „raketa“ ako Kaisa Mäkäräinenová. Otázkou však bude, ako Slovenka zvládne štyri strelecké položky. Vo vytrvalostných pretekoch totiž každá chyba na strelnici znamená automaticky jednu trestnú minútu, a tak by Kuzminovej pri zaváhaniach na strelnici nemusel na dobrý výsledok stačiť ani skvelý bežecký čas. Dvojnásobná olympijská víťazka však ukazuje, že je v ohromnej psychickej pohode a rozhodne tak bude aj dnes patriť k favoritkám. Jej najväčšími súperkami by mali byť už spomínaná Julia Džimová, nebezpečné však budú aj ďališ Ukrajinky ako Valentina Semerenková či Olena Pidhrušná. Zaujímavé bude sledovať výkony aj súperiek Anastasie Kuzminovej v celkovom poradí Svetového pohára, či už spomínanej Mäkäräinenovej alebo stále sa zlepšujúcej Dorothey Wiererovej. Nárast výkonnosti v porovnaní so slabším úvodom sezóny naznačili už aj české reprezentantky, z ktorých by mohli byť vysoko Eva Puskarčíková či Veronika Vítková.

Slovenskí fanúšikovia budú môcť okrem Anastasie Kuzminovej so štartovým číslom 27 fandiť aj ďalším trom reprezentantkám. Paulína Fialková sa vracia do Svetového pohára po krátkej odmlke zavinenej operáciou zápästia a s číslom 30 na drese si bude chcieť spomenúť na vydarený vstup do tejto sezóny. Ivona Fialková sa na trať dostane ako 80. v poradí, no a Terézia Poliaková príde na rad ako predposledná 102. zo 103-členného štartového poľa.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 14:20.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

 1. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 2. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 3. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 4. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 5. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 6. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 7. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 9. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
 10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
 2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
 3. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
 4. Svet môžeme zlepšiť dobrými skutkami
 5. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 6. Najnovšie technológie a inovácie na Gemeri? Normálka
 7. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 8. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
 9. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 10. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 1. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 19 076
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 15 147
 3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 13 215
 4. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 12 331
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 322
 6. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 11 125
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 10 928
 8. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 976
 9. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 9 821
 10. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 763
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Lyžovanie

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Článok je zaradený aj do ďalších tém
Slovensko, Online prenosy, Nemecko, Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková, Biatlon
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Oravčanov hanili za svadby, teraz sú vzorom. A poďakujte vojakom, znelo z každej dediny

Celoštátne testovanie ohrozuje neistá ochota zdravotníkov.

Rad v Donom Kubíne pred mestským kultúrnym strediskom o 8:55 h.

Prvá západná krajina, ktorá sa pokúša plošne testovať, píšu o Slovensku

Netreba odhaliť každého pozitívneho, vysvetľuje odborník.

Odberové miesto v dolnokubínskej nemocnici.
Komentár Bena Cunninghama

Mýli sa pápež?

Akú hodnotu má vyhlásenie cirkvi, ak sa dá jednoducho zmeniť?

Ben Cunningham.
Limuzína, v ktorej sa viezol predseda parlamentu Boris Kollár.