Slovan prehral s Čeľabinskom, dostal tri góly

Sportnet|11. jan 2018 o 00:00

Hráči Slovana sa nedokázali presadiť.

KHL 2017/2018 - základná časť:

Slovan Bratislava - Traktor Čeľabinsk 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 19. Kručinin (Jakuceňa, Polygalov), 32. Kručinin (Jakuceňa, Polygalov), 45. Bailen (Videll). Rozhodovali: Ansons (Lot.), Birin - Lazarev, Sivov (všetci Rus.)

Vylúčenia: 5:3 na 2 min., navyše Garbutt (Slovan) 10 min. za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 7909 divákov.

Slovan Bratislava: Štěpánek - Meszároš, Sersen, Ebert, Després, Bačik, Voráček, Černý - Řepík, Viedenský, Boychuk - Mikúš, Genoway, Kašpar - Sloboda, Šerbatov, Skalický - Lamper, Hrnka, Garbutt

Traktor Čeľabinsk: Francouz - Višnevskij, Nikitin, Bailen, Riasenskij, Borodkin, Šinin, A. Petrov - Jakuceňa, Polygalov, Videll - Gynge, Szczechura, Kručinin - Kravcov, Rybakov, Šarov - Senťurin, J. Petrov, Černikov - Šolochov

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava nedali vo štvrtkovom dueli proti Traktoru Čeľabinsk ani gól a štvorzápasovú domácu sériu v KHL zakončili prehrou 0:3.

V tabuľke Západnej konferencie im naďalej patrí so ziskom 50 bodov 12. priečka so sedembodovou stratou na jedenásty Viťaz Podoľsk, Traktor je na východe so 78 bodmi šiesty.

Zverenci trénera Eduarda Zankovca vyťažili z domácej šnúry šesť z maximálne možných 12 bodov.

Najbližšie ich čaká šesť stretnutí na klziskách súperov, výjazd preruší vo februári olympijská prestávka.

Sezónu zakončia hráči Slovana, ktorí prišli aj o teoretickú nádej na postup do play off už v stredu, domácim zápasom s Dinamom Minsk (1. marca).

Pozrite si, ako Slovan bojoval proti Čeľabinsku: fotogaléria

11.1.2018

Priebeh zápasu:

I.tretina

Slovan začal zakríknuto, už v 28. sekunde mohol otvoriť skóre Jakuceňa, ale z dobrej pozície vypálil tesne vedľa pravej žŕdky. Hostia boli v prvej tretine živší a po chybách domácej obrany sa dostávali pred Štěpánka.

Ten v úvode podržal svoj tím pri šanciach Šarova či Borodkina. Na strane Slovana bol aktívny Boychuk, ktorý v 4. minúte nepremenil nájazd z ľavej strany. Potom sa rútil sám na Francouza ďalší kanadský krídelník Garbutt, ale v kľúčovej chvíli mu puk skĺzol z čepele a brankár Traktora jeho únik bez problémov ustál.

V 14. minúte mal Štěpánek šťastie, keď neudržal strelu A. Petrova, puk za neho odpálil do bezpečia Meszároš. Domáci brankár bol potom v 18. min. pozorný pri šanci Rybakova.

O minútu neskôr už ale kapituloval, keď ho bekhendom prekonal nepokrytý Kručinin - 0:1. V samom závere tretiny Štěpánek predviedol svoje umenie pri ďalších dvoch tutovkách hostí.

II. tretina

Aj v druhej časti diktovali tempo hráči Čeľabinska. V 25. minúte mohol poistiť vedenie Videll a potom Štěpánka neprekonal z dorážky ani Polygalov.

Slovanisti si následne prvýkrát v zápase zahrali presilovku, ale nič svetoborné v nej nevymysleli. Po jej uplynutí mal sľubnú možnosť Hrnka, chrbtom v bránke ale zblízka neuspel.

Naopak, v 32. minúte zvýšil náskok Traktora svojím druhým gólom v zápase Kručinin. Slovan sa v koncovke naďalej trápil, po skrumáži stroskotal v nádejnej pozícii v medzikruží Boychuk.

V závere tretiny po návrate z trestnej lavice unikol domácej defenzíve Borodkin, Štěpánek však jeho nájazd skrotil.

III. tretina

Na začiatku tretej tretiny stratili hostia obrancu Riasenského, ktorý odišiel do šatne s tržným poranením v tvári, ani to však nepribrzdilo hráčov Traktora a v ďalšom priebehu pohodlne kontrolovali vývoj stretnutia.

V 45. minúte využil presilovku tvrdým príklepom od modrej čiary Bailen a Čeľabinsk viedol už o tri góly.

Zverenci Eduarda Zankovca sa márne pokúšali zdramatizovať zápas, naopak zbytočnými vylúčeniami si ničili svoju snahu.

Slovan nedokázal prekonať Francouza v bránke hostí ani raz, v 54. minúte zneškodnil český gólman lapačkou aj strelu Garbutta. Samotný dáver duelu okorenila ešte šarvátka Viedenského s A. Petrovom.

Hlasy po zápase:

Marek Viedenský, útočník Slovana: "Začali sme bojazlivo, narozdiel od súpera, ktorý odštartoval zápas veľmi dobre. Vedel potrestať naše chyby, nám tam, bohužiaľ, nič nepadlo."

Jakub Štěpánek, brankár Slovana: "Ťažko povedať, čo sa dnes stalo, vyzeralo to na začiatku, akoby to malo prísť samo. Súper hral dobre, hádzali si to tam, my sme to viac-menej nestíhali pokrývať. Oni si po ten jeden gól v každej tretine došli. Mali sme nejaké šance, najmä v presilovkách, ale veľa striel Pavel (Francouz) videl a čo on vidí, to aj chytí. Veľa pozitívneho tam dnes nebolo."

Eduard Zankovec, tréner Slovana: "Gratulujem Traktoru k víťazstvu. Každú tretinu sme prehrali 0:1, čo ukazuje dej celého zápasu. Súper bol rýchlejší, lepší, vedel svoje šance využiť. Zápas hodnotím z našej strany ako dobrý, ale to proti súperovi ako Traktor nestačí."

Online prenos: HC Slovan Bratislava - Traktor Čeľabinsk (KHL 2017/2018)

KHL  2017/2018
11.01.2018 o 19:00
Slovan
0:3
(0:1, 0:1, 0:1)
60' minúta
Ukončený
Čeljabinsk
Prehľad
Góly a asistencie: 19. Kručinin (Jakuceňa, Polygalov), 32. Kručinin (Polygalov, Jakuceňa), 45. Bailen (Videll). Rozhodca: Ansons (LOT), Birin – Lazarev, Sivov. Diváci: 7.909.
Prenos
Skončil sa nám zápas v Bratislave víťazstvom hostí, alebo tiež Jakub – Pavel 0:3. Obaja gólmani vyhlásení aj najlepšími hráčmi zápasu. Kým Alexeja Petrova vyprevadili diváci do šatne piskotom, Pavel Francouz dostal potlesk. Hostia v tretej tretine ešte raz rozvlnili sieť domácej bránky a právom si dnes z Bratislavy berú všetky tri body. Slovan podal nemastný-neslaný výkon a tomu zodpovedá aj skutočnosť, že Francouz si na konto pripíše shut-out, za ktorý mu patrí gratulácia. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 10:13, celkom 31:40. Dobrú noc z Bratislavy želá všetkým Vladimír Korduliak.
Koniec zápasu.
59:50
Po šarvátke sa nadeľuje, Viedenský a Bailen po dve minúty za hrubosť. Hráme štyria proti štyrom.
59:46
importantSkalický priviezol puk na hokejke z ľavej strany a pri bránkovisku zakončil, Francouz ani teraz zmenu skóre nepripustil.
58:11
Šarov vystrelil príklepom z pravého kruhu, Štepánek puk schoval do lapačky a rozohral na hokejky svojim spoluhráčom.
57:25
Zakázané uvoľnenie hostí, ktorých to mrzieť už rozhodne nebude, vhadzujeme po ľavej ruke Francouza.
56:55
Stretnutie akoby sme už len dohrávali, no vo svižnom tempe a Slovan by aspoň čestný úspech chcel, dobre zorganizovaná defenzíva hostí je však dnes na čistom štíte.
54:07
Slovan sa snaží, Francouz na čele defenzívy aj teraz puk bezpečne schoval vo svojom výstroji.
53:57
importantGarbutt pekným príklepom od modrej z jej stredu prevetral lapačku Francouza, Pavel puk oblúčikom schoval vo svojej rukavici.
53:36
Hra prerušená pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku, arbitri nariadili vhadzovanie v strednom pásme a Traktor sa tak dostal spod menšieho tlaku.
52:27
Garbutt a jeho strela z ľavého kruhu, Francouz puk zrazil dole na ľad a ihneď prikryl pod svoju rukavicu.
50:51
Rýchla akcia hostí a zakončenie Černikova z ľavého kruhu, Štepánek puk zrazil dole na ľad a na hokejkách ho kontroluje domáci tím.
49:42
Domáci v plnom počte, Traktor hral presilovku dobre, Slovan umne bránil a ubránil sa.
49:12
Kručinin vystrelil z ľavej strany spred bránkoviska, Štepánek puk poslal späť do hry a belasí puk následne poslali von z pásma cez všetky čiary.
48:50
Dve Bailenove strely od modrej, jedna minula cieľ, druhú Štepánek ľavým betónom poslal späť do hry. Traktor celú presilovku doposiaľ hral v pásme belasých, Štepánek teraz zlikvidoval puk z ľavého kruhu, ktorý naňho poslal Gynge.
47:42
Boychuk inkasuje dvojku za vrazenie, Slovan pôjde do štvorky.
47:15
Šarov sa prezentoval strelou spoza pravého kruhu, Štepánek puk poslal späť do hry a defenzíva belasých puk poslala von z pásma.
44:59
Francouz má v moci puk dovezený do bránkoviska, Slovan má aspoň pásmo na vhadzovanie.
44:34
44:34
goalTraktor Čeljabinsk dal gól!
Traktor zamotal domácim hlavy, puk z pravej strany smeroval na modrú a z jej stredu NICK BAILEN poslal puk príklepom do vrchných partií domácej bránky. Celú situáciu ešte preverí videorozodca zápasu. Gól napokon platí. Asistencia: Linus Videll.
43:37
Videll pálil príklepom z pravého kruhu, Štepánek puk zrazil za svoju bránku, Traktor naďalej v tlaku v pásme domácich.
43:14
Peknou strelou príklepom od modrej Višnevskij prevetral lapačku Štepánka, Jakub puk schoval v rukavici a ešte aj chcel rozohrať na hokejky svojim spoluhráčom.
42:39
Řepík dostal dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, presilovka pre Traktor.
42:21
Jurij Petrov vystrelil z ľavého kruhu, Štepánek puk pri pravej žrdi zrazil dole na ľad a defenzíva belasých puk dostala pod svoju kontrolu.
41:51
Rybakov sa s pukom dostal až pred bránkovisko domácich, v páde na ľad zakončil po ľade, s týmto pukom Štepánek nemal najmenšie problémy.
41:09
Riasenskij odchádza do šatne pre tržné poranenie v tvári, pri striedačke hostí musí služba upratať hraciu plochu a budeme pokračovať v hre.
40:19
Zblokovaný puk skončil vysoko na ochrannej sieti, vhadzujeme po ľavej ruke Francouza.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 20:42.
V druhej tretine o triedu lepšie hrajúci hostia pridali do bránky domácich jeden puk a majú nakročené za svojim dnešným víťazstvom. Slovan hral dve presilovky, jednu veľmi zle, druhú dobre, no v zakončení bol nepresný. Pomer striel medzi žrde v druhej tretine 14:12.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:55
importantJakuceňa vystrelil z ľavého kruhu, Štepánek puk oblúčikom ponad svoju bránku poslal za bránku, ešteže tak.
38:47
Hostia v plnom počte, Slovan mal presilovku vo svojich rukách, zakončenie ale bolo žalostné.
38:16
Genoway z ľavého kruhu hľadal pri vzdialenejšej žrdi hokejku Kašpara, nevyšlo to teraz domácim a puk skončil za bránkou hostí.
37:36
Genoway sa predviedol strelou švihom z ľavého kruhu, aj on puk poslal privysoko na ochranné sklo.
37:23
Francouz má v moci nemastný-neslaný puk z hokejok domácich.
37:15
Meszároš od modrej príklepom puk príliš podvihol a ten skončil na ochrannom skle, Slovan drží puk v pásme súpera na svojich hokejkách.
36:47
Za držanie odchádza na trestnú Borodkin, Slovan hral so šiestimi mužmi na ľade, Traktor mu palebný priestor vôbec neposkytol.
35:59
Videll vystrelil teraz od modrej z jej stredu, tečovaný puk doskákal ku Štepánkovi, ktorý ho poľahky schoval vo svojej lapačke.
33:13
importantBoychuk neuspel na medzikruží, po malej skrumáži defenzíva hostí napokon celú situáciu zvládla a diváci v aréne sa ani teraz radovať nemôžu.
33:03
Řepík vystrelil z ľavého kruhu, puk poslal na bránku hostí po ľade, Francouz pravým betónom puk zastavil a ihneď prikryl pod rukavicu.
32:48
Řepíkov reklamný puk od ľavého kruhu letiaci tesne nad ľadom Francouz poľahky schoval do svojej rukavice.
31:18
31:18
Hostia sa zaslúžene radujú z gólu, spoza bránkovej čiary puk smeroval pred bránkovisko, Polygalov vystrelil, Štepánek puk vyrazil na ľavú stranu a odtiaľ pohotovo zakončil ALEXEJ KRUČININ. Asistencie: Igor Polygalov a Maxim Jakuceňa.
30:05
Hostia v plnom počte, Slovan hral svoju početnú výhodu mizerne.
29:05
Hostia zobrali domácim puk a do akcie po ľavej strane sa vydal Šarov, ktorý aj vystrelil príklepom od kruhu, Štepánek v pokľaku puk zrazil dole na ľad a belasí majú puk na svojich hokejkách.
28:05
Seknutie v podaní Šinina, presilovku si teraz zahrá domáci klub.
27:22
importantVidell vypichol domácim puk v pásme a vydal sa do brejku, zakončil z medzikružia, Štepánek opäť v akcii a puk ľavým betónom v rozkľaku poslal späť do hry.
27:05
Slovan chyboval na modrej ofsajdom, čiarový mu akciu musel zastaviť.
26:11
Polygalov poslal pozdrav pred Štepánka, Jakub puk vyrazil pred seba a schoval pod rukavice.
25:31
Ebert po prechode modrou ihneď pálil príklepom, Francouzovi puk vypadol z lapačky, defenzíva hostí ho má pod kontrolou, Slovan hrá staticky a hostia diktujú tempo hry.
24:32
importantVidell dostal krížnu prihrávku po ľade pred bránkovisko a puk poslal medzi tri žrde, Štepánek pohotovo Linusa vychytal a puk schoval pod svoju rukavicu.
23:13
Skalický si prevzal na modrej puk, potiahol ho na ľavú stranu pred bránkovisko, bol však pokrytý a zakončiť už nedokázal.
21:24
Domáci v plnom počte, Slovan svoje delené oslabenie dokázal ubrániť bez ujmy.
21:05
Nahodený puk na bránku hostí Francouz pred Lamperom schoval do lapačky, Slovan získal čas aj pásmo.
20:36
Slovan vyhodil puk von z pásma, presilovkovú akciu hostí zakončil strelou z pravého kruhu Kručinin, trafil do masky Štepánka, hlavný hru prerušil.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 19:55.
V prvej tretine sme videli hokej so šancami na oboch stranách a jediný gól, keď puk skončil v sieti domácich. Traktor hral aj presilovku, ktorú nevyužil, no k dispozícii bude mať početnú výhodu aj v úvode druhej tretiny. Obaja gólmani ukázali pekné zákroky, viac práce mal Štepánek, diváci neraz skandovali jeho meno, keď Jakub likvidoval tutovky súpera. Pomer striel medzi žrde v prvej tretine 7:15.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:24
Garbutt dostal dve minúty + desať za napadnutie hlavy a krku a Traktor opäť bude hrať sebe presilovú hru.
19:00
importantDefenzíve domácich ušiel Videll, ktorý sa mohol opýtať Štepánka, kam to chce, zoči-voči brankárovi neuspel, Jakub ho vychytal a skončil v sede na ľade.
18:18
18:18
Hostia sa v závere tretiny dostávajú do vedenia, keď puk do siete domácich prepasíroval ALEXEJ KRUČININ. Asistencie: Maxim Jakuceňa a Igor Polygalov.
17:37
Čiarový prerušil akciu domácim pre ofsajd, vhadzovať sa bude v strednom pásme pri obrannej modrej hostí.
17:15
importantHostia vyrobili akciu a puk sadol na medzikruží na hokejku Rybakova, ktorý puk pohotovo usmernil medzi tri domáce žrde, Štepánek šiel dole do kolien a puk zlikvidoval na svojej hrudi.
16:40
Domáci v plnom počte, Bačík už naskočil na ľadovú plochu pomôcť svojim spoluhráčom.
15:53
Sersen vyhodil puk von z pásma cez všetky čiary a oba tímy posielajú na ľad čerstvé sily.
15:12
Od modrej z pravej strany príklepom vystrelil Rybakov, Štepánek puk poslal na druhú stranu klziska a belasí puk po chvíľke poslali von z pásma.
14:40
Držanie hokejky a na trestnú usadá Bačík, prvú presilovku v zápase si zahrá Traktor.
14:28
Štepánek vykorčuľoval z bránky za pukom, ktorý prikryl takmer na ľavom oblúku kruhu, hostia sa tak do zakončenia už nedostali.
13:53
importantAlexej Petrov vystrelil spoza ľavého kruhu, Štepánek v pokľaku puk neudržal, prepadol mu za chrbát do bránkoviska a takmer z bránkovej čiary puk poslal do bezpečia kapitán domácich Meszároš!
13:27
Pekná akcia hostí, na jej konci Kravcov vystrelil z ľavého kruhu, jeho puk nemal patričnú razanciu a Jakub ho poľahky poslal späť do hry.
12:51
Videll neuspel na ľavej strane pri bránkovisku, defenzíva domácich ho pritlačila na ľad a Štepánek puk, ktorý bol pri oblúku jeho bránky, pohotovo schoval pod rukavicu.
12:22
importantGarbutt sa rútil sám na Francouza, spred bránkoviska vystrelil, Pavel Francouz ukázal svoje umenie a puk zrazil za svoju bránku.
12:08
Teraz nemôže striedať Slovan, po zakázanom uvoľnení sa hra sťahuje pred Štepánka.
11:47
Zakázané uvoľnenie hostí, dnes vôbec prvé v zápase, hra sa sťahuje späť pred Francouza, vhadzuje po ľavej ruke brankára hostí.
10:07
Teraz dvakrát zasahoval Štepánek po strelách Borodkina a zrejme Šinina, oba puky z ľavej strany spoza kruhu Jakub s prehľadom zneškodnil.
09:35
importantOpäť sa ukázal v akcii Francouz, ktorý ľavým betónom poslal späť do hry puk smerujúci po ľade na jeho bránku, neviem, ktorý z hráčov belasých mohol rozjasať domácu arénu.
09:15
Řepíkov puk z medzikružia Francouz poslal za svoju bránku, Boychuk následne minul priestor bránky Traktora.
08:14
importantOpäť bol v akcii brankár domácich Štepánek, od modrej pálil Borodkin, puk Jakub vyrazil pred seba a ten sa oblúčikom vydal do jeho bránkoviska, Jakub ukázal svoj prehľad v hre a puk lapil do rukavice.
07:57
importantŠarov sa dostal k puku na ľavom kruhu na jeho spodnej časti, vystrelil pohotovo švihom, Štepánek puk schoval vo svojej lapačke a zožal potlesk a skandovanie svojho mena.
05:54
Pekná strela od modrej z jej stredu v podaní Meszároša, puk letiaci tesne nad ľadom Francouz schoval vo svojej lapačke.
05:39
Nahadzovaný puk sa od zadného mantinelu odrazil k bránkovisku, Francouz ho pohotovo schoval pri oblúku svojej bránky pod svoju lapačku.
04:17
Kručinin vystrelil po ľade z vrcholu pravého kruhu, Štepánek pravým betónom v rozkľaku puk poslal späť do hry.
03:33
importantBoychuk si prevzal puk na hokejku v strednom pásme, hostia zle striedali a Zach nakorčuľoval do voľného priestoru na ľavú stranu, z kruhu pálil zápästím, Francouz v pokľaku puk choval vo svojom náručí.
02:05
Černý vystrelil švihom z pravej strany od modrej, Francouz cez vyrážačku pri ľavej žrdi puk poslal za svoju bránku.
00:39
Traktor vyhral buly a puk smeroval na modrú, odtiaľ vystrelil Bailen, Štepánek puk bezpečne kryje vo svojej rukavici.
00:28
Jakuceňa si spoza pravého kruhu potiahol puk na hokejke medzi kruhy a švihom vystrelil, puk však minul cieľ a skončil na zadnom mantineli za bránkou domácich.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Oba tímy už máme na ľadovej ploche, vypočujeme si hymny oboch krajín, najskôr hymnu Ruskej federácie a po nej hymnu Slovenskej republiky a po hymnách už bude všetko prichystané k úvodnému buly zápasu.
Dnešný večer sa bude niesť v znamení dvoch krajanov, Pavel Francouz v bránke hostí, Jakub Štepánek v bránke domácich. Kto z koho? Na túto otázku budeme poznať odpoveď za tri hodiny, keď v Bratislave bude vrcholiť predposledný zápas belasých v aktuálnej sezóne na domácom ľade.
Príjemný podvečer vám želám z Bratislavy, v Aréne Ondreja Nepelu nám prebieha rozkorčuľovanie oboch tímov, hostia dnes v bielo-čiernej kombinácii farieb, Slovan v modrých dresoch.
Úvodné zostavy:

HC Slovan Bratislava:

Štepánek (Sedláček) – Meszároš (C), Sersen (A), Ebert, Després, Bačík, Voráček, Černý – Řepík, Viedenský, Boychuk – Mikúš, Genoway, Kašpar (A) – Lamper, Hrnka, Garbutt – Sloboda, Šerbatov, Skalický

Traktor Čeljabinsk:

Francouz (Demčenko) – Višnevskij, Nikitin, Bailen, Riasenskij, Borodkin, Šinin (C),, A. Petrov – Jakuceňa (A), Polygalov, Videll – Gynge, Szczechura (A), Kručinin – Kravcov, Rybakov, Šarov – Senťurin, J. Petrov, Černikov – Šolochov

Rozhodca:

Ansons (LOT), Birin – Lazarev, Sivov.
Belasí odohrali výborný duel v utorok večer s hráčmi Metallurgu Magnitogorsk a škoda, že takáto fazóna tu nebola od úvodu sezóny. Nebudeme plakať nad rozliatym mliekom, treba potešiť oko diváka a snáď tomu bude hneď vo štvrtok, aréna v Bratislave bude hostiť o play-off bojujúci Traktor Čeljabinsk.

Traktor Čeljabinskfinalista Gagarinovho pohára päť sezón nazad. Hokejový klub datuje svoj vznik v roku 1947. Dvakrát menil svoj názov, terajší Traktor nesie od roku 1958. V KHL hráva klub od jej vzniku, postupne zaznamenal v jednotlivých ročníkoch 13., 15., 18. miesto. Vo štvrtom ročníku súťaže Traktor vyhral základnú časť súťaže s náskokom jedného bodu pred Petrohradom. V play – off vo finále Východnej konferencie však chlapci nestačili na Avangard Omsk a napokon zaznamenali krásne 3. miesto, čo bolo spolu s bronzovým stupienkom z rokov 1977, 1993 a 1994 najväčším úspechom klubu.

No všetko sa to ešte zlepšilo v piatej sezóne KHL, vo finále Východnej konferencie nastúpil Traktor proti kazašskému Barys Astana. Prehrával už 1:3 na zápasy, v Astane šiel piaty zápas do predĺženia a v čase 79:52 Petri Kontiola natiahol sériu. Šiesty zápas Traktor vyhral 3:2, v tom rozhodujúcom siedmom bol stav nerozhodný 1:1, keď sa už-už zdalo, že zápas pôjde do predĺženia, v poslednej minúte zápasu, v čase 59:31, našiel Petri Kontiola výborného Andreja Kosticyna a ten sa postaral o fakt, že v celom Kazachstane zavládol obrovský smútok a v Čeljabinsku vytryskol gejzír radosti. Traktor vyhral Východnú konferenciu a o Gagarinov pohár si to rozdal s víťazom Západnej konferencie, Dinamom Moskva. Tam sa mu už husársky kúsok z finále Východnej konferencie nepodarilo zopakovať, aj keď bol scenár veľmi podobný. Dinamo viedlo v sérii 3:1 na zápasy a ten piaty sa hral v Moskve. Všetci očakávali korunováciu domácich, Traktor nastúpil do zápasu s odhodlaním – nemá čo stratiť a po prvej tretine viedol v Moskve 0:3. V druhej sa stiahol do defenzívy a po štyridsiatich minútach bolo 3:3. V čase 55:02 sa ale Andrej Kosticyn postaral, že Moskovčania ešte budú musieť vycestovať na východ do Čeljabinska. Šiesty zápas série šiel do predĺženia, Alexej Cvetkov v čase 65:57 ukončil piaty ročník KHL, Gagarinov pohár obhájil tím Dinamo Moskva.

V šiestej sezóne sa Traktor do play-off nedostal a napokon zaznamenal v celkovom účtovaní 19. miesto. V tej siedmej to už bolo o účasti v play-off, no po sérii 2:4 na zápasy so Sibirom Novosibirsk sa Traktor zo súťaže porúčal a v celkovom hodnotení klubov obsadil napokon 15. priečku. V ôsmej sezóne Traktor skončil pred bránami play-off a v záverečnom účtovaní z toho bola 19. priečka. V tej uplynulej sa Čeljabinsk prebojoval do vyraďovacích bojov, bolo to však len o prvom kole a po sérii 4:2 na zápasy ďalej postupoval Barys Astana a Traktor skončil napokon na peknom 11. mieste.

Čierno-bielo-červený klubový dres obliekajú hráči z Ruskej federácie, doplnení dvomi hráčmi zo Švédska, jedným hráčom z Kanady, Bieloruska a Českej republiky – Pavel Francouz. Traktor hráva svoje domáce zápasy v Ľadovej aréne Traktor s kapacitou 7.500 divákov. Hlavným trénerom tímu je Anvar Rafajlovič Gatiatulin.

V aktuálnej tabuľke KHL zaznamenal Traktor z 49 zápasov 75 bodov, Slovan odohral o jeden zápas menej a získal zatiaľ 50 bodov. V aktuálnej sezóne sa súperi stretli v Čeljabinsku v októbri uplynulého roka, Traktor zvíťazil po výsledku 2:1, gól belasých zaznamenal Marek Viedenský.

Najproduktívnejším hráčom v tíme domácich 26 bodový Colby Genoway (7+19), na druhej pozícii 21 bodový Lukáš Kašpar (4+17). V tíme hostí je na čele kanadského bodovania 37 bodový Paul Szczechura (18+19), na druhej priečke 25 bodový Richard Gynge (12+13). Gólman domácich Jakub Štepánek s 91,2% úspešnosť zásahov s priemerom 2,90 gólov na zápas. Na druhej strane Pavel Francouz s 93,9% úspešnosťou zásahov pri priemere 2,02 gólov na zápas, Vasilij Demčenko92,8% úspešnosť zásahov s priemerom 2,59 gólov na zápas.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, Aréna Ondreja Nepelu privíta klub Traktor Čeljabinsk a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na bratislavskej ľadovej ploche.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.