Z dvojice Slovákov sa ani jeden nezmestil v kombinančnom zjazde do elitnej tridsiatky,.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2017/2018:

1.Victor Muffat-JeandetFrancúzsko2:35,29 min
...
35.Adam ŽampaSlovensko+5,99
...
Andreas ŽampaSlovenskonedokončil slalomovú časť

WENGEN. Francúzsky lyžiar Victor Muffat-Jeandet sa stal víťazom piatkovej alpskej kombinácie Svetového pohára.

Vo švajčiarskom Wengene figuroval po kombinačnom zjazde až na 27. pozícii, ale suverénne najlepšou slalomovou jazdou sa katapultoval na najvyšší stupienok a slávil premiérový triumf v prestížnom seriáli.

Druhé miesto obsadil so stratou 96 stotín sekundy senzačne Rus Pavel Trichičev, ktorý bol po 1. časti kombinácie až 29., no rovnako ako Muffat-Jeandet využil v slalome výhodnú štartovú pozíciu.

Na pódiu ich doplnil tretí Peter Fill, ktorý vďaka tomu získal malý krištáľový glóbus za kombináciu. Taliansky zjazdár nazbieral v dvoch pretekoch alpskej všestrannosti dokopy 140 bodov, predtým bol druhý v Bormiu.

Z dvojice slovenských reprezentantov sa ani jeden nezmestil v kombinančnom zjazde do elitnej tridsiatky, Adamovi Žampovi po ňom patrila priebežná 57. pozícia so stratou 4,71 s na Kriechmayra, jeho brat Andreas figuroval na 60. priečke (+5,54).

V slalome sa tak museli pasovať už s riadne zničenou traťou. Adam na nej predviedol 28. najlepšiu jazdu a celkovo sa posunul na 35. miesto, Andreas vypadol.