Pánik bodoval v novom klube, Halák vychytal triumf Islanders

Slovenský brankár si pripísal 37 úspešných zásahov.

Richard Pánik (vľavo) zaznamenal prvý bod za Arizonu.(Zdroj: TASR/AP)

NEW YORK. Slovenský hokejista Richard Pánik získal prvý bod v drese Arizony Coyotes, keď si pripísal asistenciu pri prehre na ľade San Jose Sharks 5:6 po predĺžení v sobotňajšom stretnutí severoamerickej NHL 2017/2018.

Prečítajte si tiež: Došla klubu trpezlivosť? Pánik v Chicagu skončil

Dvadsaťšesťročný krídelník asistoval pri úvodnom góle Arizony v 10. min Derekovi Stepanovi, ktorý vyrovnal na priebežných 1:1. Pánik bol na ľade 16:51 min a získal aj jednu plusku.

O triumfe Sharks rozhodol v 3. min predĺženia Marc-Édouard Vlasic.

Asistoval aj Chára

Asistenciu si pripísal aj iný Slovák, kapitán Bostonu Bruins Zdeno Chára, ktorý prispel k triumfu svojho tímu nad Montrealom Canadiens 4:3 po samostatných nájazdoch.

Štyridsaťročný zadák odohral 24:07 min a získal jeden plusový bod. Na súperovho gólmana vyslal dva strelecké pokusy. Chára prihral na druhý gól Bruins v 23. min Jakovi DeBruskovi.

Hokejisti New Yorku Islanders zvíťazili jednoznačne 7:2 na ľade svojho mestského rivala Rangers. Slovenský brankár Jaroslav Halák k tomu prispel 37 úspešnými zásahmi, dosiahol úspešnosť zákrokov 94,9 %.

Hostia po I. tretine viedli 2:1, v úvodných siedmich minútach druhej časti pridali ďalšie tri góly a z bránky Rangers sa porúčal Ondřej Pavelec, nahradil ho Henrik Lundqvist.

Rangers v 50. min znížili na 2:5 gólom Miku Zibanejada, záver však patril Islanders, ktorí ešte skórovali dvakrát. Mathew Barzal si pripísal na konto päť bodov (2+3), Jordan Eberle sa blysol štyrmi asistenciami.

Tatar bodoval, Gáborík a Sekera nie

Hráči Pittsburghu doma zdolali Detroit Red Wings 4:1. Vo všetkých štyroch góloch Pittsburghu mal prsty Rus Jevgenij Malkin (2+2).

Slovenský krídelník Detroitu Tomáš Tatar pôsobil na ľade 18:14 min a asistoval pri jedinom góle Red Wings - v 14. min na priebežných 1:1 v presilovke vyrovnal Justin Abdelkader.

Penguins ešte pred koncom prvej tretiny poslal do vedenia Phil Kessel, výhru domácich gólmi spečatili Sidney Crosby a Malkin.

Andrej Sekera pri triumfe Edmontonu na štadióne nováčika súťaže Vegas Golden Knights 3:2 po predĺžení odohral 15:38 min a pripísal si dva mínusové body. Víťazný gól Oilers strelil po 53 sekundách predĺženia obranca Darnell Nurse.

Marián Gáborík z Los Angeles nebodoval a jeho tím na vlastnom ľade podľahol Anaheimu Ducks 2:4. Skúsený slovenský krídelník strávil na ľade takmer 15 a pol minúty a prezentoval sa jedným streleckým pokusom.

NHL 2017/2018 - výsledky:

New York Rangers - New York Islanders 2:7 (1:2, 0:3, 1:2)

Góly: 15. Hayes (R. Nash), 50. Zibanejad (Zuccarello, McDonagh) - 7. Beauvillier (Eberle, Barzal), 17. S. Prince (Mayfield), 21. Barzal (Eberle, Mayfield), 25. Barzal (Beauvillier, Eberle), 27. Beauvillier (Tavares, Hickey), 57. Hickey (Eberle, Barzal), 59. Clutterbuck (Chimera, Barzal)

Slovenský brankár Jaroslav Halák (NY Islanders) odchytal celý zápas, zneškodnil 37 z 39 striel súpera s úspešnosťou zákrokov 94,9 %.

Pittsburgh - Detroit 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Góly: 4. Malkin (Hagelin, Maatta), 17. Kessel (Crosby, Malkin), 23. Malkin (Kessel), 44. Crosby (Kessel, Malkin) - 14. Abdelkader (TATAR, Zetterberg)

Slovenský útočník Tomáš Tatar (Detroit) strávil na ľade 18:14 min, pripísal si jednu asistenciu a dve trestné minúty, bránku súpera ohrozil jednou strelou a zaznamenal jeden bodyček.

Minnesota Wild - Winnnipeg Jets 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly: 9. Mikael Granlund (Suter, Spurgeon), 26. Zucker (Koivu, Mikael Granlund), 47. Dumba (M. Foligno, Coyle), 54. Dumba (Coyle, M. Foligno) - 41. Perreault (Wheeler, Byfuglien)

Montreal Canadiens - Boston Bruins 3:4 sn (1:1, 2:2, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 4. Pacioretty (Mete), 26. Deslauriers, 29. Galchenyuk (Drouin, Petry) - 18. Marchand (Bergeron, Heinen), 23. DeBrusk (McAvoy, CHÁRA), 38. Krejčí, rozhod. sam. nájazd: Marchand

/Zdeno Chára (Boston) 24:07 min, 0+1, +1, 2 strely na bránku, 2 "hity", zablokoval 2 strelecké pokusy súpera/

New Jersey Devils - Philadelphia Flyers 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)

Góly: 6. Bratt (Hischier, Hall), 22. Palmieri (Butcher, Hall), 60. Stafford (Severson, J. Moore) - 15. Couturier (Weal, MacDonald), 32. Simmonds (Giroux, J. Voráček), 39. Couturier (Giroux, Provorov), 45. Konecny (Provorov, Couturier), 53. M. Raffl (J. Voráček, Filppula)

Dallas Stars - Colorado Avalanche 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)

Góly: 36. Jamie Benn (J. Klingberg, A. Radulov) - 15. Kerfoot (Greer, Girard), 47. MacKinnon (Kerfoot, Zadorov), 59. Comeau (Zadorov), 60. Barberio (Nemeth, J. Bernier)

Vegas Golden Knights - Edmonton Oilers 2:3 pp (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)

Góly: 30. R. Smith, 40. W. Karlsson (Marchessault) - 29. Maroon (Nurse, McDavid), 44. Caggiula (Maroon, McDavid), 61. Nurse (Caggiula, Draisaitl)

/Andrej Sekera (Edmonton) 15:38 min, -2, zablokoval 2 strely súpera/

Los Angeles Kings - Anaheim Ducks 2:4 (0:2, 0:0, 2:2)

Góly: 49. N. Shore (Folin, Lewis), 54. Kopitar (Forbort, Iafallo) - 7. O. Kaše (Rakell, Getzlaf), 19. Kesler (Montour, O. Kaše), 43. O. Kaše (N. Ritchie), 59. Perry (H. Lindholm)

/Marián Gáborík (Los Angeles) 15:24 min, 1 strela na bránku, 2 "hity"/

San Jose - Arizona 6:5 po predĺžení (3:3, 1:0, 1:2 - 1:0)

Góly: 6. J. Thornton (Pavelski), 11. Pavelski (Burns, J. Thornton), 14. Couture (Donskoi, Burns), 38. Donskoi (öBdker, Dell), 60. Donskoi (Burns, Tierney), 63. Vlasic (Pavelski, J. Thornton) - 10. Stepan (Perlini, PÁNIK), 13. Goligoski (Stepan), 15. Fischer (Connauton), 44. Ekman-Larsson (Dvorak, Keller), 47. Archibald (Chychrun, Dvorak)

/Richard Pánik (Arizona) 16:51 min, 0+1, +1, 1 strela na bránku, 1 "hit", zablokoval 1 strelu súpera/