Zjazd v Rakúsku ovládli Talianky, obsadili všetky pódiové umiestnenia

Dominancia Talianok - prvý Sofia Goggiová (uprostred), druhá Frederika Brignoneová (vľavo) a tretia Nadia Fanchiniová. (Autor: SITA/AP)

2.Federica BrignoneováTaliansko+1,10 s
3.Nadia FanchiniováTaliansko+1,45
4.Tiffany GauthierováFrancúzsko+1,59
5.Tina WeiratherováLichtenštajnsko+1,74

BAD KLEINKIRCHHEIM. Talianska lyžiarka Sofia Goggiová zvíťazila v nedeľňajšom zjazde Svetového pohára v rakúskom Bad Kleinkirchheime.

Druhú v poradí, krajanku Federicu Brignoneovú, predstihla o 1,10 sekundy. Dominanciu talianskych lyžiarok podčiarkla tretím miestom Nadia Fanchiniová (+1,45 s).

Rozhodcovská jury sa rozhodla pred pretekmi skrátiť trať vzhľadom na náročné podmienky. Dvadsaťpäťročná Goggiová si pripísala prvé tohtosezónne víťazstvo v pretekoch SP a tretie v kariére.

"Som maximálne spokojná. Na dvoch miestach trate to bolo veľmi tesné, ale vravela som si, že nechám ísť lyže. Bola som dnes určite najodvážnejšia. Jazdila som štýlom Goggiová, teda agresívne, ako sa len dalo. Konečne som to zasa v sebe našla," uviedla 25-ročná Sofia Goggiová na webe laola1.at.

V marci 2017 vyhrala dve za sebou nasledujúce súťaže v super-G a zjazde v Jeongseone v Kórejskej republike.

Na čele priebežného poradia SP zostáva aj naďalej suverénna Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá v nedeľu neštartovala.