Svetový pohár 2017/2018 v biatlone - 5. kolo - Ruhpolding (Nem.) - nedeľa:

Preteky mužov na 15 km s hromadným štartom:

1.Johannes Thingnes BöNórsko37:11,2 min(1)
3.Antonin GuigonnatFrancúzsko+8,4(0)
4.Quentin Fillon-MailletFrancúzsko+12,6(1)
5.Tarjei BöNórsko+14,2(1)
Slovensko nemalo zastúpenie

RUHPOLDING. Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö sa s jedným nesklopeným terčíkom stal v nedeľu v nemeckom Ruhpoldingu víťazom pretekov na 15 km s hromadným štartom na záver programu mužov v rámci 5. kola Svetového pohára 2017/2018.

Druhý muž priebežného celkového poradia J. T. Bö využil zaváhanie francúzskeho lídra seriálu a hrdinu stredajších vytrvalostných pretekov na 20 km Martina Fourcada.

Ten po druhej zo štyroch streleckých položiek tesne viedol, ale potom musel na dva trestné okruhy, bol po nich pätnásty s odstupom 42,5 sekundy a napokon jeho nápor stačil "iba" na konečné druhé miesto s mankom 4,5 s.

Tretí bol strelecky bezchybný ďalší Francúz Antonin Guigonnat, ktorý zaostal o 8,4 s.

"Znepokojilo ma, keď som Martina v záverečnom okruhu zaregistroval za mnou. Usiloval som sa udržať si koncentráciu a optimálnu stopu. Bol to veľmi dobrý nácvik takejto situácie. Mentálne to bolo nesmierne náročné.

Musíte pozerať dopredu a nezaťažovať sa nejako prehnane dianím za chrbtom. Mám mimoriadne pocity, lebo Martin bol v predchádzajúcich pretekoch - na rozdiel od predvianočného obdobia - predo mnou. Teraz som nazad na najvyššom stupienku, čo je dobré," povedal J. T. Bö, citoval ho portál Medzinárodnej biatlonovej únie (IBU).

"V poslednom kole to bol naozaj kvalitný boj. Tušil som, že s dvoma chybami bude ťažké dohnať Johannesa. Urobil som všetko pre pódiové umiestnenie. Pred úplnou koncovkou som vedel, že musím byť rýchlejší ako Antonin, ktorý disponuje veľkými šprintérskymi kvalitami," rekapituloval M. Fourcade.

Šiesta kapitola SP, posledná predolympijská, sa uskutoční 18. - 21. januára v spomenutej Anterselve.