Sagan skončil v prvej etape v Austrálii tretí, triumfoval Greipel

Nemec oplatil Saganovi prehru z kritéria.

Peter Sagan, ilustračná fotografia.(Zdroj: TASR/AP)

Tour Down Under 2018:

1. etapa (Port Adelaide - Lyndoch, 145 km):

1.André GreipelNemeckoLotto Soudal03:50:21 h
2.Caleb EwanAustráliaMitchelton-Scott+0
3.Peter SaganSlovenskoBora-Hansgrohe+0
4.Elia VivianiTalianskoQuick-Step Floors+0
5.Simone ConsonniTalianskoUAE Team Emirates+0

PORT ADELAIDE. Slovenský cyklista Peter Sagan skončil tretí v šprintérskej koncovke prvej etapy Tour Down Under, úvodného podujatia prestížnej série WorldTour v sezóne 2018, ktoré sa odohráva v Južnej Austrálii.

Prečítajte si tiež: Sagan začal sezónu skvelo, vyhral People's Choice Classic

Trojnásobný a úradujúci majster sveta Sagan (Bora Hansgrohe) v záverečnom špurte 145 km dlhej etapy z Port Adelaide do Lyndochu nestačil na Nemca Andrého Greipela a Austrálčana Caleba Ewana.

Skúsený nemecký šprintér stajne Lotto-Soudal Greipel potvrdil svoju prezývku Mr. Tour Down Under, keďže na týchto pretekoch počnúc rokom 2008 si pripísal už sedemnásty etapový triumf.

Ako prvý sa zároveň oblečie do oranžového trička tohtoročnej edície TDU.

Sagan mal pomáhať kolegovi

Peter Sagan pôvodne mal pomáhať v závere 1. etapy rovnako ako pred rokom tímovému kolegovi Írovi Samovi Bennettovi, ale ten približne 5 km pred koncom nedobrovoľne vycúval z boja o víťazstvo pre spadnutú reťaz na bicykli.

V záverečnom kilometri sa vpredu sformovali "vláčiky" niekoľkých šprintérskych tímov.

Ako prvý šiel do rýchlej koncovky domáci Ewan, ale Greipel si skúsene počkal na správny okamih a mladého Austrálčana prešprintoval.

Triumf z kritéria nezopakoval

Sagan zrýchlil na maximálku pomerne neskoro a napokon to stačilo "iba" na tretie miesto.

Prečítajte si tiež: Tour Down Under 2018: Výsledky, poradie, dresy (Peter Sagan)

Slovenský cyklista nezopakoval triumf z nedeľňajšieho kritéria People´s Choice Classic, ktoré bolo pre neho vstupom do novej sezóne.

Tam zdolal Greipela aj Ewana na rozdiel od utorka. Lídrovi tímu Bora-Hangrohe patrí štvrtá priečka v priebežnom celkovom poradí TDU s mankom 6 sekúnd na lídra Greipela.

Vďaka bonifikačným sekundám z úniku ho predstihol Austrálčan William Clarke (Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale). Na čele je 15-bodový Greipel.

Bora by mala konkurovať BMC

Vlani sa tím Bora-Hansgrohe na TDU nedočkal etapového triumfu, keďže Peter Sagan trikrát finišoval na druhom mieste za Austrálčanom Calebom Ewanom, ale Jay McCarthy skončil tretí v konečnom poradí.

Vzhľadom na kvalitu kádra Bora-Hansgrohe by mala tento rok na TDU konkurovať tímu BMC Racing, ktorý

má vo svojom družstve troch Austrálčanov, niekdajších šampiónov z týchto pretekov, Rohana Dennisa, Simona Gerransa a obhajcu spred roka Richieho Porteho.

Sagan má po svojom boku okrem spomenutých McCarthyho a S. Bennetta aj Poliaka Macieja Bodnara, Brita Petera Kennaugha, Taliana Daniela Ossa a Nemca Rüdigera Seliga.

Podujatie Santos Tour Down Under pozostáva zo šiestich etáp, cyklisti v regióne Južnej Austrálie dovedna absolvujú 862 km. Druhá etapa v stredu 17. januára z Unley do Stirlingu (148,6 km) bude mať mierne zvlnený charakter s tzv. klasikárskym záverom.

TDU uzatvorí 6. etapa s dĺžkou 90 km v Adelaide v nedeľu 21. januára. Preteky sú prvým podujatím prestížneho seriálu WorldTour v sezóne 2018. Vo WorldTour 2018 bude dovedna 37 pretekov.

Poradie po 1. etape:

1.André GreipelNemeckoLotto Soudal3:50:11 h
2.Caleb EwanAustráliaMitchelton-Scott+4 s
3.William ClarkeAustráliaDrapac/Cannondale+4
4.Peter SaganSlovenskoBora-Hansgrohe+6
5.Nicholas DlaminiJARDimension Data+6

Bodovacia súťaž po 1. etape:

1.André GreipelNemeckoLotto Soudal15 bodov
2.Caleb EwanAustráliaMitchelton-Scott14
3.Peter SaganSlovenskoBora-Hansgrohe13

Online prenos: Tour Down Under - 1. etapa (Peter Sagan)

Cyklistika

16. January 2018 o 01:00
Tour Down Under 1.etapa
Víťaz: Víťaz: André Greipel (Lotto Soudal)
Prenos
André Greipel potvrdil, že na austrálskych cestách sa mu mimoriadne darí. V rámci podujatia Tour Down Under vyhral už 17. etapové preteky, keď bol v samotnom závere rýchlejší než Caleb Ewan i Peter Sagan. Slovenského cyklistu nebolo počas celej etapy vidno a príliš mu nevyšiel ani špurt. Začal príliš neskoro, no každopádne si na konto pripisuje ďalšie umiestnenie na stupňoch víťazov. Na nepopulárnom štvrtom mieste opäť končí Elia Viviani, ktorý si dnes trúfal na víťazstvo. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem príjemný deň.

CIEĽVíťazom prvej etapy jubilejného 20. ročníka pretekov Tour Down Under sa stáva ANDRÉ GREIPEL z tímu Lotto Soudal! Špurt ako prvý rozbehol domáci Caleb Ewan, ale nastúpil až príliš skoro. Nemec sa za ním vyviezol a s prehľadom zvíťazil. Peter Sagan naopak začal špurtovať neskoro, a tak mu patrí tretia pozícia.
1 kmMáme pred sebou posledný kilometer. Vpredu sú všetci najväčší favoriti! Okrem toho sme videli aj nepríjemný pád jedného z pretekárov tímu FDJ. Ten po kontakte s cyklistom Astany doslova vletel do bariéry.
2 kmIde do tuhého! Do konca zostáva už len 2000 metrov. Peter Sagan sa drží v dobrej pozícii, no všetko sa rozhodne až na cieľovej čiare. Slovenský cyklista sa snaží vyhliadnuť zadné koleso Andrého Greipela.

4 kmTak toto je obrovská smola pre Sama Bennetta. Írskemu cyklistovi spadla reťaz tesne pred cieľom, výrazne stratil a do súboja o víťazstvo sa s určitosťou nezapojí. Bora-Hansgrohe tak v závere určite pôjde na Petra Sagana.
6 kmAndrému Greipelovi to trošku dlhšie trvalo, no predsa len sa dostáva do pozície. Vybral si zadné koleso Caleba Ewana, čo je pomerne logický ťah. Naopak, Peter Sagan je nalepený za Marcelom Siebergom, ktorý by mal rozbiehať špurt práve pre Greipela.
8 kmPred pár sekundami bol William Clarke pohltený. Začíname tak prakticky odznova. Pomaly sa nám tvoria šprintérske vláčiky. Po pravej strane sa tlačí dopredu Sunweb, ktorého lídrom je Phil Bauhaus.
10 kmDo konca prvej etapy v rámci 20. ročníka pretekov Tour Down Under zostáva záverečných desať kilometrov. Situácia je zatiaľ pomerne neprehľadná, ale William Clarke sa stále drží na čele s drobným náskokom.

13 kmPelotón onedlho bude mať Williama Clarkea na dohľad. Momentálne stráca už len jednu minútu, čo je komfortná pozícia do záverečných kilometrov pre najväčších favoritov.
16 kmPeter Sagan si bezpečne jazdí v pelotóne. Vo svojej blízkosti má hneď trojicu tímových kolegov, čo je veľmi dobrá správa. Naopak, patria okolo Caleba Ewana zatiaľ trochu zaostáva.
19 kmNa čele pelotónu je momentálne Talian Eros Capecchi. Snaží sa zmenšovať náskok vedúceho Austrálčana, no zatiaľ sa mu to príliš nedarí. V balíku nechýba ani Simon Gerrans – štvornásobný víťaz celkového poriadia pretekov Tour Down Under.
22 kmNáskok vedúceho pretekára sa prakticky nemení. William Clarke má k dispozícii takmer sto sekúnd, no aj podľa domácej réžie pelotón o čosi rýchlejšie smeruje do cieľa dnešnej etapy.
25 kmWilliam Clarke sa nachádza už v poslednom okruhu dnešnej etapy. Na druhej strane, Juhoafričan Nicholas Dlamini je pohltený balíkom, no môže byť spokojný aspoň s tým, že dokázal vyhrať vrchársku prémiu.
28 kmNicholas Dlamini z tímu Dimension Data nestačí tempu, ktoré nastolil jeho kolega z úniku William Clarke. Skúsený 32-ročný Austrálčan tak jazdí osamotene na čele dnešných pretekov s náskokom 1:35 minúty.
31 kmBora-Hansgrohe sa pomaličky dostáva dopredu a na pár sekúnd sme mohli zahliadnuť aj Petra Sagana. Slovák odštartoval sezónu na kritériu Santos Tour Down Under a verme, že dokáže nadviazať na víťazný špurt proti Andrému Greipelovi.
34 kmPretekári sú už viac než tri hodiny v sedle. Priemerná rýchlosť sa prehupla cez hranicu 35 km/h. Pelotón si skúsene kontroluje svoju stratu a niet pochýb o tom, že sa bude rozhodovať v záverečnom špurte.
37 kmNa čele pelotónu máme teraz pomerne pestré zastúpenie dresov. Dopredu sa tlačí už aj Lotto Soudal či Quick-Step Floors, ktorý sa pri neúčasti Marcela Kittela bude spoliehať na Eliu Vivianiho.

40 kmPred malou chvíľou sme videli zaujímavý súboj o tretie miesto na šprintérskej prémii. Napokon ho získava Nathan Haas, ktorý vo finiši predstihol jedného z pretekárov tímu Bora-Hansgrohe.
43 kmNicholas Dlamini ani tentokrát nemal záujem bojovať o body na šprintérskej prémii a víťazstvo tak prenechal Williamovi Clarkeovi. Ten ich má na konte už desať a takisto si vylepší čas o šesť sekúnd. Momentálne majú náskok 2:10 minúty.
46 kmPred chvíľou sme v zábere televíznych kamier videli aj Andrého Greipela. Tomu sa v Austrálii mimoriadne darí a v rámci pretekov Tour Down Under vyhral už 16 etapových pretekov. Dvakrát dokonca ovládol aj celkové poradie.
49 kmPrvýkrát cieľovým priestorom prešiel už aj pelotón. Cyklisti využívajú čas na občerstvenie. Na čele hlavnej skupiny je momentálne poľský cyklista Maciej Bodnar, ktorý sa na minuloročnom Tour de France zaskvel víťazstvom v individuálnej časovke.

53 kmNáskok vedúcej skupiny už klesá k hranici dvoch minút. Pomaly sa nám začína zvyšovať tempo. Svedčí o tom aj titulok domácej réžie, podľa ktorej idú cyklisti rýchlosťou 45 km/h.
56 kmV poprednej časti pelotónu je pekne sformovaný tím Bahrain Merida. Nemá tu svoju najväčšiu hviezdu Vincenza Nibaliho, no dnes má svoje želiezko v ohni v podobe Ramūnasa Navardauskasa. Litovčan v roku 2015 skončil na MS v Richmonde na treťom mieste.
60 kmPomerne nudný priebeh dnešnej etapy pokračuje ďalej. Pelotón má situáciu pod kontrolou a osobne si neviem predstaviť, že by dvojčlenný únik mohol udržať svoj viac než trojminútový náskok až do cieľa.
63 kmNáskok vedúceho dua sa zvýšil o ďalších 30 sekúnd. Dobrú prácu naďalej odvádza najmä William Clarke, ktorý ťahá únik po väčšinu času. Pelotón si opäť vyberá akýsi oddychový čas.

66 kmCyklisti prešli rýchlostnou prémiou a následne sa všetko vrátilo do starých koľají. Pelotón stiahol svoju stratu na 2:45 minúty a prvýkrát na popredných pozíciach vidíme v pelotóne aj jedného z jazdcov tímu Bora-Hansgrohe.
69 kmNa šprintérskej prémii sa nebojovalo. Päť bodov a tri bonifikačné sekundy získava William Clarke z Cannondalu-Drapac. Druhý skončil Nicholas Dlamini a dva body za tretie miesto si na svoje konto pripisuje Jhonatan Restrepo z tímu Kaťuša.
72 kmNicholas Dlamini a William Clarke sa blížia k prvej šprintérskej prémii. Okrem toho vidíme, že z pelotónu sa vysunul Luxemburčan Laurent Didier z tímu Trek – Segafredo. K aktivite napáda aj ďalších dvoch jazdcov.
75 kmDo konca dnešnej etapy zostáva ešte 75 kilometrov. Náskok vedúcej skupiny momentálne predstavuje 3:15 minúty. Peter Sagan je v pelotóne dobre schovaný a podobne ako na MS v Bergene sme ho počas prvej polovice závodu ešte prakticky vôbec nevideli.
77 kmTempo sa v posledných minútach poriadne zvýšilo. Priemerná rýchlosť sa už vyšplhala na 34 km/h. Náskok vedúceho dua opäť trošku narástol, no bavíme sa len o niekoľkých sekundách.

80 kmCyklisti teraz vchádzajú do okruhu, ktorý meria celkovo 26,5 kilometra. Absolvujú ho až trikrát, pričom v závere toho posledného sa budú bojovať o víťazstvo v etape. V tomto súboji by nemal chýbať ani Peter Sagan.
84 kmNa trati teraz vidíme veľmi málo zaujímavých momentov. Vedúca dvojica si drží náskok na hranici troch minút. Nicholas Dlamini doplnil energiu banánom a bude sa snažiť čo najdlhšie udržať ešte lichotivý náskok.
88 kmSvoje veľké ambície v dnešnej etape má aj Elia Viviani. Taliansky špurtér síce nie je najväčším favoritom, no vyjadril sa, že so žiadnym štvrtým miestom sa nehodlá uspokojiť.
91 kmTelevízna grafika neponúka práve najaktuálnejšie informácie. Stále na nej sieti náskok úniku 4:30 minúty, no podľa viacerých zdrojov už klesol na hranicu troch minút. Damien Howson odvádza dobrú prácu.

94 kmPelotón trošku spomalil, a tak náskok vedúcej dvojičky stúpol na hranicu 4:30 minúty. Na čele balíka je Damien Howson, ktorý oblieka dres austrálskeho tímu Mitchelton-Scott. V úniku pre zmenu viac pracuje William Clarke.
97 kmScott Bowden to už vzdal a zaradil sa naspäť do hlavnej skupiny aj s Petrom Saganom. Odstup úniku od balíka je na hranici štyroch minút, čo pre najväčších favoritov nepredstavuje vážnejšiu hrozbu.
100 kmScott Bowden mal zrejme jasný cieľ v dnešnej etape. Chcel vyhrať horskú prémiu, ale to sa mu nepodarilo. Zvesil tak nohy a vpredu necháva len dvojicu Nicholas Dlamini a William Clarke. Austrálčan už stráca skoro dve minúty.
103 kmPo náročnom stúpaní sa teraz dá očakávať, že kilometre budú ubiehať podstatne rýchlejšie. Okrem Petra Sagana dnes slovenskí športoví fanúšikovia v Austrálii sledujú aj tenistu Lukáša Lacka, ktorý momentálne hrá 1:1 na sety s Milošom Raoničom.

106 kmPoriadne sa taktizovalo. Niekoľkokrát si nastúpil domáci Scott Bowden, ale napokon horskú prémiu nevyhral. Ako prvý na vrchole stúpania bol Nicholas Dlamini z juhoamerického tímu Dimension Data. Určite cenný úspech pre 22-ročného cyklistu.
108 kmNáskok vedúcej trojice sa nejako dramaticky nemení. Z pretekárov v úniku by mal mať najviac skúsenosti William Clarke, no uvidíme, či sa mu poradí vyhrať horskú prémiu. Stúpanie Humbug Scrub meria 6,3 kilometra s priemerným sklonom štyri percentá.
111 kmTak ešte päť kilometrov a budeme svedkami súboja o dres pre najlepšieho vrchára. Vlani ho na Tour Down Under získal skúsený Belgičan Thomas De Gendt, o rok predtým sa z neho radoval Sergio Henao a vo svojej zbierke ho napríklad má aj Rohan Dennis.

114 kmPomaly sa blížime aj k vrchárskej prémii, ktorá príde na rad už o osem kilometrov. Okrem toho sa späť do hlavného balíka vrátil Brendan Canty. Jazdec tímu Cannondale-Drapac mal zrejme defekt, a tak musel meniť koleso.
117 kmPretekári zatiaľ nejdú v nejakom ohromnom tempe. Svedčí o tom aj údaj o priemernej rýchlosti, ktorá sa pohybuje na úrovni 30 km/h. Okrem toho si môžeme aktualizovať stratu pelotónu na vedúce trio. Tá predstavuje 4:10 minúty.
120 kmTempo pretekov sa trošku spomalilo, pretože cyklisti prechádzali mierne zvlneným úsekom. Na čele pelotónu pracuje tím BMC Racing a už neumožňuje unikajúcim jazdcom zvýšiť náskok. Ten je momentálne na hranici 4:20 minúty.
123 kmMáme za sebou ďalšie tri kilometre a konečne sme dostali aj správu o situácii na trati. Vpredu máme aktuálne trojicu cyklistov, ktorí majú náskok takmer piatich minút. Sú nimi Nicholas Dlamini z Dimension Data, Will Clarke z Cannondalu-Drapac a Scott Bowden, ktorý jazdí v drese austrálskej reprezentácie.
126 kmSpomínali sme, že do pretekov napokon zasiahlo len 131 cyklistov. Bjorg Lambrecht z tímu Lotto Soudal totiž nebol schopný nastúpiť a zranenie vyradilo z hry aj 21-ročného Nóra Kristoffera Halvorsena, ktorý háji farby britského tímu Sky.
130 kmInformácii je v úvode pretekov skutočne ako šafranu. Televízny prenos by mal začať približne o tretej hodine nášho času. Dovtedy vám aspoň takto prinášame zaujímavosti a aktuálne správy zo sociálnych sieti.
134 kmMesto Lyndoch bude hostiť dojazd jednej z etáp pretekov Tour Down Under po druhýkrát. Svoj debut si odbilo v roku 2016, keď tu dokázal triumfovať Caleb Ewan pred svojim krajanom Markom Renshawom a Holanďanom Wouterom Wippertom.

138 kmCelkovo 131 cyklistov vyštartovalo do dnešnej etapy. Správy o mimoriadne horúcom austrálskom počasí sa zatiaľ príliš nenaplnili. V Adelaide je aktuálne 26°C a fúkať by mal vietor s rýchlosťou približne 6 kilometrov za hodinu.
142 kmPretekári majú za sebou prvé kilometre dnešnej rovinatej etapy. Zatiaľ nemáme informácie o tom, či sa už sformoval únik alebo boli aspoň nejaké pokusy o jeho vytvorenie. Aktivitu možno čakať najmä od domácich Austrálčanov.
ŠTARTCyklisti majú za sebou dvojkilometrovú neutrálnu zónu, a tak sa môže začať pretekať. Čaká nás približne štvorhodinová prvá etapa jubilejného dvadsiateho ročníka pretekov Tour Down Under.
Peknú cyklistickú noc prajem všetkým športovým fanúšikom. Preteky Tour Down Under dnes v ďalekej Austrálii odštartujú svoju 20. kapitolu a na štartovej listine nechýba ani líder tímu Bora-Hansgrohe, Peter Sagan. Prvá etapa by mala finišovať okolo 4:40 hod.

V ZNAMENÍ AUSTRÁLSKEJ DOMINANCIE

Preteky Tour Down Under sú tradičnou súčasťou začiatku cyklistickej sezóny. Ich najúspešnejším mužom je Simon Gerrans, ktorý triumfoval celkovo štyrikrát. Od roku 2011 prerušil austrálsku dominanciu len Holanďan Tom-Jelte Slagter, ktorý uspel pred piatimi rokmi. Papierovo najsilnejším tímom disponuje BMC Racing. Okrem spomínaného Gerransa má štartové číslo jeden vlaňajší víťaz a večný smoliar Richie Porte a silným článkom zostavy je nepochybne aj ďalší domáci pretekár Rohan Dennis. Slovák Peter Sagan tentokrát nebude mať pri sebe svojich krajanov, ale bude sa môcť spoľahnúť na Macieja Bodnara či Daniela Ossa.

ÚVODNÁ ETAPA SVEDČÍ ŠPURTÉROM

Prvá etapa meria 145 kilometrov a cyklistov zavedie do mesta Lyndoch, ktoré je najstarším na juhu Austrálie. Prvý zaujímavý moment by mal prísť na rad po 39 kilometroch. Subaru King of Mountain je horská prémia druhej kategórie a stúpanie Humbug Scrub meria 6,3 kilometra s priemerným sklonom štyri percentá. Záverečných zhruba 80 kilometrov bude v znamení troch okruhov merajúcich 26,5 kilometra. Na svoje si prídu aj špurtéri, pretože 70 a 44 kilometrov pred cieľovou páskou sú umiestnené rýchlostné prémie. Záverečný dojazd sa očakáva o 4:41 hod., takže cyklisti by mali dnešnú etapu absolvovať priemernou rýchlosťou okolo 40 km/h.

FAVORITOM DOMÁCI MLADÍK

Podľa stávkových kancelárii je najväčším favoritom etapy domáci Caleb Ewan. Pretekár tímu Orica–Scott vlani vyhral štyri zo šiestich etáp, pričom dvakrát na cieľovej čiare predstihol Petra Sagana. Jasne ovládol šprintérsku súťaž a na svoje výkony bude chcieť nadviazať. Na úvodnom kritériu Santos Tour Down Under ale nepredviedol najlepší špurt a skončil až tretí. Peter Sagan zviedol pekný súboj s Andrém Greipelom, ale napokon bol rýchlejší. Nemecký cyklista tak čaká na veľké víťazstvo od druhej etapy vlaňajšieho Giro d'Italia. V samotnom závere by mohli zabojovať o víťazstvo aj Saganov kolega Sam Bennett či Elia Viviani, ktorý je lídrom tímu Quick-Step Floors.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 01:00.

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

 1. Tipy, kam so školákmi na dovolenku cez jarné prázdniny
 2. Jedli ste už ružovú čokoládu?
 3. Slováci ako prví precestujú 7 divov sveta privátnym lietadlom
 4. Dobrým anjelom aj vďaka pár klikom na Instagrame
 5. Odhadovaný výnos 7,5 % ročne
 6. Obrovské zľavy na skladové Volkswageny
 7. Iba dnes: Ročné predplatné SME.sk za mimoriadnu cenu 26 eur
 8. Maurícius, Maldivy, Thajsko. Plavte sa po Indickom oceáne a Ázii
 9. Audi Q3 druhej generácie: akcia na úvod
 10. Sviatky a voľné dni 2019: Využite ich naplno a oddychujte viac
 1. Rok 2019: Začína sa éra informačného osvietenstva
 2. Tipy, kam so školákmi na dovolenku cez jarné prázdniny
 3. Pozvánka na udeľovanie ceny – ABF Slovakia Bakalár 2018
 4. Jedli ste už ružovú čokoládu?
 5. Deň otvorených dverí Stavebnej fakulty STU
 6. Hlas Schwarzeneggera v autokameře Mio MiVue J85 WiFi vás ochrání
 7. Slováci ako prví precestujú 7 divov sveta privátnym lietadlom
 8. Dobrým anjelom aj vďaka pár klikom na Instagrame
 9. Odhadovaný výnos 7,5 % ročne
 10. Obrovské zľavy na skladové Volkswageny
 1. Obrovské zľavy na skladové Volkswageny 18 189
 2. Tipy, kam so školákmi na dovolenku cez jarné prázdniny 14 360
 3. Iba dnes: Ročné predplatné SME.sk za mimoriadnu cenu 26 eur 12 779
 4. Sviatky a voľné dni 2019: Využite ich naplno a oddychujte viac 9 250
 5. Slováci ako prví precestujú 7 divov sveta privátnym lietadlom 7 800
 6. Maurícius, Maldivy, Thajsko. Plavte sa po Indickom oceáne a Ázii 5 506
 7. Odhadovaný výnos 7,5 % ročne 5 483
 8. Jedli ste už ružovú čokoládu? 5 245
 9. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v Ománe? 3 684
 10. Audi Q3 druhej generácie: akcia na úvod 2 435

Téma: Cyklistika


Hlavné správy zo Sme.sk

EKONOMIKA

Mňamka ako od babičky: mladí ľudia ponúkajú jedlo starých materí

Zdedený recept prináša vlastné peniaze.

Neprehliadnite tiež

Chicago v gólovej prestrelke zdolalo Washington, Toews strelil hetrik

Produktívne zažiaril aj Patrick Kane, ktorý streli dva góly na ďalšiey tri prihral.

Famózny Duda rozhodol dvomi gólmi o triumfe nad Norimbergom

Slovenský reprezentant ovládol druhý polčas.