Slovan začal zahraničnú sériu víťazstvom, v Soči triumfoval po nájazdoch

Hokejisti HC Slovan Bratislava sa radujú z víťazstva.
Hokejisti HC Slovan Bratislava sa radujú z víťazstva. (Autor: TASR)
Sportnet|17. jan 2018 o 00:00

Slovan začal šesťzápasovú sériu na ľadoch súperov.

Hokej - Kontinentálna hokejová liga (KHL) - streda:

HK Soči - Slovan Bratislava 1:2 pp a sn (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 47. Collins (Jokipakka, Padakin) - 44. Hecl (Réway, Hrnka), rozh. nájazd Mikúš. Rozhodovali: Gamalej, Vasiljev - Černišov, Deďuľa (všetci Rus.), vylúčenia: 2:8 na 2 min., navyše Meszároš (Slovan) 10 min. za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 6168 divákov.

HK Soči: Barulin - Jokipakka, Blum, Polášek, Mamkin, Čmichov, Chomicki, Kuznecov - Lapenkov, Lugin, Collins - O' Dell, Padakin, Šmeľov - Tomilin, Točicki, Akmaldinov - Chlopotov, Starkov, Laričev - Ivanov

Slovan Bratislava: Štěpánek - Meszároš, Bačik, Després, Černý, Voráček, Hedera - Řepík, Boychuk, Mikúš - Hrnka, Viedenský, Genoway - Sloboda, Šerbatov, Skalický - Réway, Sádecký, Hecl - Baranov

<>

SOČI. Hokejisti Slovana Bratislava vyhrali v stredajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade HK Soči 2:1 po samostatných nájazdoch.

V tabuľke Západnej konferencie im naďalej patrí so ziskom 52 bodov 12. priečka. Ruský tím je s 81 bodmi šiesty.

Hráči Slovana dobyli ľad tohto súpera vôbec prvýkrát. Zverenci trénera Eduarda Zankovca nastúpia na svoj druhý duel šesťzápasového "tripu" na ihriskách súperov v piatok 19. januára (17.30 hod.) proti AK Bars Kazaň.

Hlas po zápase:

Eduard Zankovec (tréner Slovana): "Dnes to bol od nás veľmi dobrý zápas. Hralo sa veľa v našom obrannom pásme, často sme sa bránili v oslabeniach. Chlapci však ustáli tlak, v dôležitých chvíľach sme pôsobili na ľade sebavedome. Pochváliť musím aj výkon brankára, ktorý nám veľmi pomohol."

Stručný priebeh

I. tretina

Prvá tretina priniesla minimálne množstvo šancí, tempo hry nebolo vysoké. V 11. minúte mali dve dobré šance domáci hokejisti, ale gól nedali. V zápätí na opačnej strane vybojoval puk Skalický, jeho strelu brankár Soči vyrazil a Sloboda nedokázal z dorážky v čistej šanci pred Barulinom skórovať.

II. tretina

V druhej časti zápasu pribúdali strely na bránku slovenského tímu, ale brankár Štepánek predviedol niekoľko spoľahlivých zákrokov. Slovanisti sa dostávali do šancí iba sporadicky. V 28. minúte nepremenil po peknej akcii hostí sľubnú príležitosť Řepík, na opačnej strane nevyužili hráči Soči v oslabení prečíslenie 2 na 1 a tak sa aj druhá tretina skončila bez gólov.

III. tretina

Slovan sa dostal do vedenia v 44. minúte, keď v presilovke našiel Réway krásnou prihrávkou Hecla, ktorý otvoril skóre. Hostia však dlho nevyhrávali, keď o necelé tri minúty vyrovnali domáci taktiež presilovkovým gólom. Slovan sa ubránil záverečnému tlaku domácich a gól nepadol ani v následnom predĺžení.

O víťazstve hostí z Bratislavy rozhodol v samostatných nájazdoch Juraj Mikúš.

Online prenos: HC Soči - HC Slovan Bratislava (KHL 2017/2018)

KHL  2017/2018
17.01.2018 o 17:30
Soči
1:2
(0:0, 0:0, 1:1, 0:0, 0:1)
66' minúta
Slovan
Góly a asistencie: 47. Collins (Jokipakka, Padakin) – 44. Hecl (Réway, Hrnka), rozh. náj. J. Mikúš.
Slovan Bratislava dosiahol v oklieštenom zložení len štvrté víťazstvo na klziskách súperov v tejto sezóne. Belasí využili ľahkovážny prístup favorita zo Soči k dnešnému stretnutiu a pripísali si tesný triumf 2:1 po samostatných nájazdoch. Slovanisti siahli aj na tri body, keď v 44. minúte skóroval v presilovke Marek Hecl. Onedlho však prišla početná výhoda domácich a tí vyrovnali vďaka zásahu Seana Collinsa. Odvtedy sa čakalo, kedy príde rozhodnutie. To prišlo až v samostatných nájazdoch, v ktorých bol jediný úspešným strelcom Juraj Mikúš v šiestej sérii.
65:00
goalV samostatných nájazdoch zvíťazil tím HC Slovan Bratislava. Rozhodujúci presný zásah zaznamenal JURAJ MIKÚŠ.
Eric O'Dell rozhýbal Jakuba Štěpánka, posielal puk pod brvno, ale ten sa odrazil od žŕdky späť do hry. Potvrdil to aj videorozhodca.
Juraj Mikúš konečne zmenil stav. Slovenský útočník takisto zvolil kľučku do bekhendu a tá mu vyšla.
Martin Réway predviedol zaujímavý bekhendový blafák, ale Barulin úspešne zasiahol.
Sergej Šmeľov nezmenil bezgólový stav. Slovan teraz môže rozhodnúť o svojom víťazstve.
Marek Viedenský podobným spôsobom skúsil prekonať Barulina. Ruský brankár predviedol úspešný zákrok.
Obranca Jyrki Jokipakka vystrelil priamo na pripraveného Štěpánka. Český gólman odolal.
Stále čakáme na prvý gól v nájazdoch. Zach Boychuk neprekonal Barulina.
Vadim Chlopotov nabral rýchlosť a vystrelil švihom. Jakub Štěpánek bol úspešný.
Michal Řepík takisto mieril medzi betóny Barulina, ale ten podobne ako Štěpánek odolal.
Nikita Točickij skúsil zakončenie pomedzi betóny. Jakub Štěpánek na poslednú chvíľu sklepol nohy k sebe.
Na strane Slovana sa predstavil Juraj Mikúš. Slovenský forvard si výborne položil Barulina, ale k úspechu mu chýbali centimetre.
Dmitrij Lugin otvoril nájazdovú lotériu. Ruský útočník zvolil strelu, ktorú vyriešil Jakub Štěpánek.
Samostatné nájazdy začínajú.
Domáci mali v predĺžení výhodu presilovky, ale nedokázali si vypracovať gólovú šancu. Naopak, vážnejšie pohrozil Boychuk, ktorý dvakrát nebezpečne strieľal z pravého kruhu.
65:00
Predĺženie sa skončilo.
64:12
Slovan prežil ďalšie náročné oslabenie, teraz odolával len s troma hráčmi. Jakub Štěpánek podržal svoj tím niekoľkými zákrokmi.
63:48
Zach Boychuk získal puk vo vlastnom obrannom pásme, zbavil sa dvoch hráčov, ale jeho strela švihom skončila na vyrážačke Barulina.
63:10
Prvú minútu vo formáte štyroch proti trom domáci nevyužili. Pavol Skalický vyhodil puk cez všetky čiary.
62:12
Úplne zbytočné vylúčenie na strane hostí. Simon Després chcel dosiahnuť na puk, ale hokejkou zasiahol do tváre Adama Poláška.
61:32
Jakub Štěpánek zatiaľ nemusel zasahovať. Teraz akurát pomohol svojim spoluhráčom v rozohrávke a tí smerujú dopredu.
60:46
Slovanisti začali v predĺžení lepšie. Hneď v úvode si vytvorili tlak v útočnom pásme a po prihrávke Řepíka zakončoval spred brány Boychuk. V šanci ho vychytal Konstantin Barulin.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Tretia časť hry ponúkla dva góly. Do vedenia išli belasí, keď v presilovke skóroval Marek Hecl. Hráči Soči však odpovedali zlepšenou hrou a takisto v početnej výhode vyrovnali zásluhou Collinsa. Potom sa ale uspokojili a väčší záujem o rozhodnutie duelu v riadnom hracom čase prejavili až pri vylúčení Meszároša v záverečných sekundách.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:27
Slovan hrá v plnom počte. Domáci hokejisti si síce vytvorili veľký tlak, ale chýbala im presnosť v zakončení, čím sa asi pripravili o možnosť zisku troch bodov.
58:25
Pred bránou Slovana to poriadne vrelo. Jakub Štěpánek miestami vôbec nevedel, kde je puk, ale to na jeho šťastie nevedeli ani domáci hokejisti, ktorí túto situáciu nevyužili.
57:27
Hráči HK Soči majú veľkú šancu na rozhodnutie. Andrej Meszároš dostal za napadnutie zozadu dvojminútový trest a desiatku navyše. Kapitán belasých odišiel poriadne nahnevaný do šatne.
56:15
Momentálne je to trápenie z oboch strán. Sledujeme množstvo nepresných prihrávok, slabé strely či bezmocné búchanie do odskakujúceho puku.
54:50
Domáci mali dnes dosiahnuť jednoduché víťazstvo proti oslabenému Slovanu, ktoré by ich posunulo bližšie k play-off. Opak je však pravdou.
54:06
Vadim Chlopotov skúšal šťastie strelou švihom z pravého krídla. Puk sa iba obtrel o bočnú sieť a zamieril do rohu klziska.
53:10
Po sérii nepresností sme sa konečne dočkali tvrdej strely od modrej čiary, ktorú vyslal Vadim Chomickij. Puk smeroval nad bránu Slovanu.
52:00
Do konca tretej tretiny zostáva posledných osem minút a domáci sa nikam neponáhľajú. Adam Polášek čakal na striedanie svojich spoluhráčov.
50:54
Stepan Starkov sa zjavil pred bránou Slovanu Bratislava. Bol však veľmi blízko a nemal šancu presnejšie namieriť.
50:19
Simon Després naskočil späť na ľadovú plochu. Kanaďan ihneď dostával prihrávku, ale nedokázal si ju spracovať.
49:43
Zach Boychuk zbytočne nevymýšľal, pozrel sa dopredu, že nemá komu prihrať a vyhodil puk cez všetky čiary.
48:51
Pavol Skalický potiahol protiútok vo vlastnom oslabení, snažil sa nájsť pred Barulinom voľného Tomáša Hrnku, ale trafil iba bránkovú konštrukciu.
48:19
Simon Després zostal verný vyhadzovaniu pukov. V tomto prípade však namieril mimo hracej plochy a dostal dve trestné minúty za zdržiavanie hry.
48:13
Simon Després v snahe rozohrať poslal puk na vlastnú striedačku. Rozhodcovia nariadili vhadzovanie pred Jakubom Štěpánkom.
47:43
Mikúš s Genowayom zaútočili proti trom hráčom súpera, ale situáciu vôbec nezvládli a hľadali sa nepresnými prihrávkami.
46:40
Slovanisti si udržali tesný náskok iba krátko. Po presnom zásahu Hecla sa nechali zatlačiť, následne aj vylúčiť a v oslabení sledovali vyrovnanie Collinsa.
46:07
46:07
goalSoči dáva gól! Prvá minúta presilovky domácim nevyšla, no po prestriedaní ihneď vyrovnali. SEAN COLLINS si našiel miesto pred bránou a po ideálnej nahrávke usmernil puk za chrbát Štěpánka. Asistencie: Jyrki Jokipakka, Pavel Padakin.
44:55
Leopardi po inkasovanom góle pridali v ofenzíve a ihneď si vypýtali faul. Tomáš Voráček dostal dve trestné minúty za držanie hokejky.
44:14
Hráči HK Soči pristúpili k dnešnému duelu ľahkovážne a v záverečných minútach zápasu budú musieť pridať, pretože im ide o postup do play-off.
43:37
43:37
goalSlovan Bratislava dal gól! Domáci hokejisti sú zaskočení, pretože inkasovali v oslabení. Martin Réway vymyslel krásnu krížnu prihrávku na voľného MAREKA HECLA, ktorý poslal puk bez prípravy do siete. Asistencie: Martin Réway, Tomáš Hrnka.
43:04
Slovan dostáva výhodu druhej presilovky. Dmitrij Lugin si odpyká dve trestné minúty za nedovolené bránenie v hre.
42:30
V tomto prípade sa už prerušovalo. Po zakončení Alexandra Akmaldinova smeroval puk definitívne mimo hracej plochy.
41:50
Po strele Chlopotova hostia signalizovali dotyk puku s ochrannou sieťou. Hra však stále pokračuje a domáci sa držia v pásme.
40:58
Belasí odolali dvom útočným akciám súpera a potom chceli vyraziť dopredu. Mareka Slobodu zastavilo ofsajdové postavenie.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Strely na bránu: 18 – 8.
V Soči stále čakáme na premiérový presný zásah. Druhá tretina bola pod kontrolou domáceho tímu, ktorý bol najbližšie ku gólu vo vlastnom oslabení, keď Šmeľov namieril do brvna. Okrem toho mali hráči z pobrežia Čierneho mora výhodu troch presiloviek, ktoré nezužitkovali.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
38:48
Hostia zahodili nádejnú príležitosť. Viedenský v situácii dvoch proti jedného našiel voľného Řepíka, ale tomu strela z prvej vôbec nesadla.
38:06
Slovan opäť zvládol hru vo vlastnom oslabení a súpera nepustil do vážnejšej šance. Domáci hrozia prevažne strelami z diaľky.
36:45
Domáci hokejisti dobre zakombinovali v presilovke. Od modrej čiary napokon prudko vypálil Michail Mamkin, ale lapačka Štěpánka bola na správnom mieste.
36:06
Belasí sa musia brániť už štvrtý raz v tomto stretnutí. Tomáš Hrnka nezvládol súboj v strednom pásme a podrazil Dmitrija Lugina.
35:33
Pavol Skalický v defenzívnej práci na obrannej modrej čiare nechtiac poslal puk medzi hráčov HK Soči na striedačke. Nasleduje vhadzovanie pred Štěpánkom.
34:47
Jakub Štěpánek si pripísal úspešný zákrok lapačkou po nahodení Ivana Laričeva od modrej čiary. Český gólman pôsobí spoľahlivým dojmom.
34:01
Hosťom sa dvakrát po sebe otváral priestor na nebezpečný útok, ale v oboch prípadoch situáciu prekombinovali.
33:10
Marek Hecl naskočil z trestnej lavice a ihneď mohol vyraziť dopredu. Hosťujúci útočník vypálil z ľavého krídla, ale jeho pokus bol zrazený na ochrannú sieť.
32:26
Jakub Štěpánek udržal strelu od modrej čiary pod betónom. Pokus Lugina bol dostatočne prudký, no smeroval po ľade priamo na gólmana belasých.
31:47
Slovanisti zatiaľ bez väčších ťažkostí zvládajú oslabenie. Puk odpálili ďaleko od Štěpánka a potom hostia vyprodukovali icing.
31:02
Marek Hecl zbytočne v útočnom pásme sekol protihráča po nohe pred zrakom hlavného rozhodcu. Mladý útočník odchádza na trestnú lavicu.
30:13
Hokejisti Soči odpovedajú na presilovku súpera vydarenou kombináciou v útočnom pásme. Nevedia sa ale dostať do streleckej pozície.
29:25
Belasým presilovka príliš nevyšla. Tlak si dokázali vytvoriť až v jej závere, keď prišlo viacero streleckých pokusov, ktoré zvládol vyriešiť Konstantin Barulin.
28:20
Hecl zakončoval z vrcholu pravého kruhu, ale trafil iba hráča stojaceho pred sebou. Domáci potom vyhodili puk cez všetky čiary.
27:52
importantDomáci hokejisti si vytvorili najväčšiu príležitosť v doterajšom priebehu stretnutia. V prečíslení dvoch proti jednému Collins našiel Šmeľova a jeho príklep skončil na brvne.
27:25
Slovanisti dostávajú k dispozícii prvú presilovku v zápase. Na tresnú lavicu odišiel Andrej Ivanov za hákovanie.
26:50
Colby Genoway bol dobre postavený pred bránou Soči, ale nedokázal trafiť vo vzduchu letiaci puk. Belasí si však zahrajú presilovku.
25:54
Tomáš Voráček predviedol obetavý skok do prihrávky domáceho útočníka v situácii dvoch proti jednému. Český bek zastavil puk a zmaril šancu protihráčovi.
25:24
Sergej Šmeľov vystrelil švihom z vrcholu kruhov. Jakub Štěpánek situáciu dobre videl a puk schoval v lapačke.
24:50
Pavol Skalický sa šikovne zbavil obrancu na modrej čiare a vytvoril pre hostí prečíslenie. Po jeho prihrávke nepresne strieľal Marek Sloboda.
24:11
Alexander Akmaldinov nebezpečne strieľal zblízka. Ruský útočník bol však prekvapený, že je zrazu v šanci a puk napálil iba do Jakuba Štěpánka.
23:03
Tomáš Hedera urobil veľkú chybu, keď nechal puk za sebou pri rozohrávke. Domáci však v šanci zbytočne kombinovali a nestrieľali.
22:34
Hokejisti Soči nevyužili ani druhú presilovku v tomto stretnutí. Jakub Štěpánek musel čeliť viacerým strelám, ale zatiaľ si udržiava čisté konto.
21:36
Nikita Točickij stal úplne voľný pred hosťujúcou bránou, dvakrát po sebe dorážal, ale Jakub Štěpánek vytiahol pozorný betón.
20:34
Slovanisti budú hrať druhé oslabenie v dnešnom zápase. Dve trestné minúty za držanie hokejky inkasoval Andrej Meszároš.
20:23
importantJakub Štěpánek mal plné ruky práce. Strelu Dmitrija Lugina vyrazil iba pred kanadského útočníka Seana Collinsa, ktorý zblízka nebezpečne zakončoval.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Strely na bránu: 10 – 3.
Úvodné dejstvo prinieslo hokej podpriemernej kvality, ktorý nespĺňal prísnejšie kritériá KHL. Domáci hokejisti boli v prvej dvadsaťminútovke strelecky aktívnejší, ale nevypracovali si vyloženú gólovú šancu. Naopak, tú mal Slovan. Marek Sloboda však v dorážke z tesnej blízkosti trafil iba ležiaceho Barulina namiesto odkrytej siete.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:13
Hecl dlho bojoval o puk pri pravom mantineli v útočnom pásme, ale napokon sa mu to nepodarilo. Domáci ho získali a poslali na zakázané uvoľnenie.
18:17
Leopardi začali presilovku náporom a úvodné sekundy vyzerali v ich podaní nebezpečne. Záver početnej výhody im však nevyšiel.
16:50
HK Soči patrí medzi najslabšie tímy vo využívaní presiloviek. V aktuálnej početnej výhode domáci dvakrát ohrozili Štěpánka.
16:17
Domáci hráči v doterajšom priebehu stretnutia zaostávajú za očakávaniami, ale teraz dostávajú výhodu presilovky. Dve trestné minúty za podrazenie si odsedí Martin Réway.
14:46
Ivan Laričev získal puk za hosťujúcou bránou, potom s ním prišiel k pravému mantinelu a z otočky ho nastreľoval na pozorného Štěpánka.
13:56
Hokejisti bratislavského Slovana odpálili puk cez všetky čiary na zakázané uvoľnenie, pretože hráči HK Soči si vytvárali tlak.
13:35
Jyrki Jokipakka podporil ofenzívu a bol na konci útočnej kombinácie. Jeho strela z ľavého krídla bola zrazená do rohu klziska.
12:07
Martin Réway sa pokúsil o nečakanú strelu bez prípravy od modrej čiary. Slovenský útočník však napálil puk mimo súperovej brány.
11:20
importantObrovská šanca belasých. Po Skalického strele dorážal do takmer odkrytej brány Marek Sloboda, ale tomu v poslednej chvíli prekazil radosť Barulin.
11:05
Slovanisti sa dostávali do brejku troch proti dvom, ale Šerbatov po prihrávke od Slobodu vnikol do ofsajdu.
10:40
Jakub Štěpánek musel riešiť neprehľadnú situáciu pred vlastnou bránou. Puk tam poskakoval, domáci hokejisti sa snažili o dorážky, no český gólman s pomocou Boychuka prerušil hru.
09:46
Hráči Soči predviedli veľkú chybu v rozohrávke, keď poslali puk priamo na hokejku voľného Mareka Hecla. Ten ešte hľadal Juraja Mikúša, ktorý bol v koncovke zastavený.
09:15
Bez šancí, bez zaujímavejších momentov a bez väčšieho korčuliarskeho nasadenia na oboch stranách. Taký je doterajší priebeh duelu.
08:20
Domáci hokejisti nedokázali úspešne rozohrať. Prihrávka Chlopotova smerovala cez všetky čiary na zakázané uvoľnenie.
07:26
Jakub Štěpánek zbiera postupne úspešné zákroky. Zatiaľ však musel riešiť iba nahodené puky z väčších vzdialeností.
06:47
Juraj Mikúš nahadzoval puk od pravého mantinelu pred bránu súpera. Boris Sádecký nebol včas na správnom mieste, aby mohol zakončovať.
06:02
Adam Polášek si zrovnal puk na modrej čiare a prudko vystrelil švihom. Jakub Štěpánek schoval pokus českého beka vo svojom náručí.
05:39
Slovan má problémy s prechodom cez neutrálnu zónu. Po nepresnej rozohrávke hostí z toho bolo zakázané uvoľnenie.
04:40
Jakub Štěpánek zaznamenal prvý úspešný zákrok, keď zlikvidoval nahodenie Jyrkiho Jokipakku od modrej čiare, ktorý bol tečovaný Padakinom.
03:50
Eric O'Dell predviedol šikovné ruky, pohral sa s brániacimi mužmi v bielych dresoch, ale jeho strelecký pokus smeroval od belasých mimo hracej plochy.
02:56
Zatiaľ je to z oboch strán veľmi opatrný hokej. Brankári sú bez práce a hru sledujú iba z diaľky.
02:04
Domáci hokejisti boli dlhšie nasťahovaní v útočnom pásme, ale nedokázali nič vymyslieť a napokon odišli striedať.
01:15
Popri viacerých absenciách na strane hostí treba spomenúť, že domáci dnes nastúpili bez svojho najproduktívnejšieho muža Caseyho Wellmana.
00:34
Juraj Mikúš prešiel do útočného pásma a skúsil vystreliť spoza dvoch brániacich hráčov, ktorí puk zblokovali na ochrannú sieť.
00:01
Eduard Zankovec dnes poslal do boja len šiestich obrancov, medzi ktorými sa nachádzajú aj mladíci Černý s Hederom. Premiéru v KHL zažije ruský útočník Jegor Baranov. Devätnásťročný hokejista je lídrom juniorky belasých. Slovanistom chýbajú pre zdravotné problémy obrancovia Ebert so Švarným, choroba trápi Sersena a nové pôsobiská si našli Barker s Taimim. V ofenzíve absentujú do konca sezóny zranený Kašpar či Buchtele, ktorý sa vrátil do pražskej Sparty. Dnes nie sú v zostave ani Garbutt so Šťastným, no obaja odcestovali so Slovanom na trip.

HK Soči: Barulin (Šikin) – Jokipakka, Blum, Polášek, Mamkin, Čmychov, Chomickij, Kuznecov – Lapenkov, Lugin, Collins – O'Dell, Padakin, Šmeľov – Tomilin, Točickij, Akmaldinov – Chlopotov, Starkov, Laričev – A. Ivanov.

HC Slovan Bratislava: Štěpánek (J. Sedláček) – Bačík, Meszároš, Després, Černý, Hedera, T. Voráček – Řepík, Boychuk, J. Mikúš – Co. Genoway, Viedenský, Hrnka – Skalický, Šerbatov, M. Sloboda – Sádecký, Hecl, Réway – Baranov.
Vítame vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu základnej časti Kontinentálnej hokejovej ligy. Bratislavský Slovan odštartuje svoj trip po klziskách súperov proti HK Soči.

HK Soči momentálne figuruje na šiestej priečke v západnej konferencii KHL. V 50 dueloch nazbieral 80 bodov a je blízko postupu do play-off. Klub z pobrežia Čierneho mora má pred deviatym Dinamom Moskva k dobru päť bodov, pričom hokejisti z hlavného mesta odohrali o dva duely viac. "Leopardi" majú aktuálne výbornú formu. V ostatných piatich ligových vystúpeniach vždy vyhrali. Úspešnú šnúru odštartovali ešte koncom decembra, keď zdolali vonku Barys Astana 3:2 a následne doma porazili Čerepovec 4:1. Potom zamierili hráči Soči na trojzápasový výjazd k súperom. Nižnij Novgorod zdolali 2:1 po samostatných nájazdoch, Dinamo Riga 4:3 po samostatných nájazdoch a Spartak Moskva 3:2 po predĺžení. Najproduktívnejším hráčom HK Soči je Američan Casey Wellman s bilanciou 10+21, tesne za ním sú tridsaťbodoví Kanaďan Eric O'Dell (13+17) a Ukrajinec Pavel Padakin (9+21).

HC Slovan Bratislava prišiel o šancu preniknúť do vyraďovacej fázy a v závere základnej časti bude bojovať iba o čo najlepšie konečné umiestnenie. Jediný slovenský zástupca v KHL sa nachádza v západnej časti súťaže na predposlednej dvanástej priečke, keď v 49 stretnutiach získal 50 bodov. Belasých trápia v aktuálnej sezóne predovšetkým zlé výkony u súperov a defenzíva. Slovanisti vyhrali vonku iba 3 z 22 zápasov a nazbierali chudobných 10 bodov, čo je jasne najmenej spomedzi všetkých klubov KHL. Podobne zle sú na tom v obrannej hre. V 49 zápasoch inkasovali až 164 gólov, čo je takisto najhoršia vizitka v lige. Zverenci Eduarda Zankovca naposledy absolvovali sériu štyroch domácich duelov, v ktorých striedali víťazstvá a prehry. Najskôr si poradili s Jokeritom 3:2, následne prehrali s CSKA Moskva 0:3, porazili Magnitogorsk 4:3 a podľahli Čeľabinsku opäť 0:3. Lídrom tímovej produktivity v Slovane je Kanaďan Colby Genoway s 26 bodmi (9+17). Druhý v poradí Lukáš Kašpar musel predčasne ukončiť sezónu pre zranenie a tretím je český olympionik Michal Řepík s bilanciou 11+9. Slovanu budú dnes okrem Kašpara chýbať pre zranenia aj Švarný s Ebertom. Klub zároveň uvoľnil spod zmluvy Buchteleho a ešte pred ním aj Barkera.

Bratislavčania majú príjemné spomienky na prvé vzájomné stretnutie so Soči v tejto sezóne, pretože doma zvíťazili 4:1. V doterajších siedmich meraniach síl od vstupu ruského celku do KHL však vyhrali iba dvakrát a na pôde súpera zaznamenali tri jasné prehry o tri góly.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Domov»Hokej»KHL»Slovan začal zahraničnú sériu víťazstvom, v Soči triumfoval po nájazdoch