Rybáriková: Teraz sa ukazuje, aké dôležité je byť v rebríčku vysoko

Magdaléna Rybáriková.
Magdaléna Rybáriková. (Autor: TASR/AP)
Andrej Bučko|17. jan 2018 o 12:48

Slovenku čaká v ďalšom kole súperka, s ktorou má vyrovnanú bilanciu.

MELBOURNE. Piešťanská rodáčka Magdaléna Rybáriková skončila na Australian Open od roku 2009 v piatich nasledujúcich ročníkoch zakaždým v prvom kole s celkovým skóre 2:10 na sety.

Potom trikrát za sebou vypadla v druhom kole. Pred štartom tohtoročného Australian Open bola jej bilancia víťazstiev a prehier v pomere 3:8. Najhoršia zo všetkých grandslamových.

Premiérovo v treťom kole

Lenže teraz, v 106. ročníku tenisových majstrovstiev Austrálie, je Rybáriková akoby inou hráčkou než v minulosti. Je na svojom osobnom rebríčkovom maxime, je uvoľnená a kedže vlani na turnaji nehrala, neobhajuje žiadne body.

Pôsobí herne i takticky vyzreto, má stabilizované zázemie na čele s trénerom Petrom Huberom. Aj to sú dôvody, prečo sa Rybárikovej podarilo premiérovo postúpiť do tretieho kola.

V druhom zdolala Belgičanku Kirsten Flipkensovú 6:4, 0:6, 6:2.

Pozrite si momentky zo zápasu Rybáriková - Flipkensová: fotogaléria

17.1.2018

Medzi poslednými 32 hráčkami turnaja narazí v piatok na Ukrajinku Katerynu Bondarenkovú, s ktorou má zatiaľ bilanciu 2:2.

Rybáriková prehrávala s Flipkensovou v prvom sete 0:2, rýchlo však vyrovnala a po ďalšom brejku získala set. V druhom sete ale už rovnaké manko 0:2 nielenže nezlikvidovala, ale prehrala ďalšie podanie a zvyšok setu už len takmer odstála.

Všetko vrhla na rozhodujúci set a jej stratégia zabrala, zrazu vyhrávala už 5:0. Potom opäť síce trochu povolila, ale s prehľadom set vyhrala 6:2.

Záver druhého setu vypustila

"Konečne som si už aj tú Austráliu zlepšila, ale zápas bol ťažký. Už bolo dosť teplo, príprava nebola ideálna a mala som čo robiť, aby som to zvládala," priznala Rybáriková.

Domov»Tenis»Australian Open»Rybáriková: Teraz sa ukazuje, aké dôležité je byť v rebríčku vysoko