Chelsea potrebovala na postup penalty, Wigan vyradil Bournemouth

Chelsea bez problémov zdolala Stoke.
Chelsea bez problémov zdolala Stoke. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|17. jan 2018 o 23:56

Pozrite si súhrn stredajších opakovaných stretnutí 3. kola FA Cupu.

LONDÝN. Futbalisti FC Chelsea sa poriadne vytrápili v 3. kole FA Cupu, ale napokon splnili úlohu favorita a prešli cez Norwich do šestnásťfinále.

Londýnčania v prvom stretnutí uhrali s účastníkom druhej najvyššej anglickej súťaže iba bezgólovú remízu, v stredajšom opakovanom zápase zvíťazili až v jedenástkovom rozstrele, keď sa duel po riadnom hracom čase a predĺžení skončil nerozhodne 1:1.

Nevyužil videosystém

Chelsea sa ujala vedenia v 55. minúte po góle Michyho Batshuyaia, hostia ale nezložili zbrane a v štvrtej minúte nadstaveného času vyrovnal hlavičkou Jamal Lewis.

V predĺžení sa udialo niekoľko kontroverzných situácií. Najprv Timm Klose nedovolene zastavil domáceho Williana, ale rozhodca Graham Scott udelil Brazílčanovi žltú kartu za filmovanie.

Televízny záznam ukázal, že William bol faulovaný, arbiter ale nevyužil na posúdenie situácie videosystém VAR.

Následne Chelsea prišla o dvoch hráčov, keď druhú žltú kartu zhodne inkasovali španielski legionári Pedro Rodriguez a Alvaro Morata.

Farke: Cítim obrovské sklamanie

Ten dostal prvú ŽK za filmovanie a druhú za protesty. Chelsea napokon vybojovala postup v jedenástkovom rozstrele, domáci premenili všetkých päť pokusov a brankár Willy Caballero zneškodnil hneď prvú súperovu strelu z kopačky Oliveiru.

"V FA Cupe nie je ľahké vyhrať zápas. Dali sme do toho všetko, na konci, keď sme hrali deviati proti jedenástim, sme ukázali náš charakter. Sme šťastní, že sme postúpili a sme pripravení na ďalší krok," povedal Eden Hazard pre BBC.

"Ak mám byť úprimný, cítime obrovské sklamanie. Niektorí chlapci sedia v šatni so slzami v očiach. Musím chalanov vyzdvihnúť za prístup a predvedený výkon, som na nich hrdý.

Je to veľká smola, že sme sa neprebojovali do ďalšieho kola," uviedol tréner Norwichu Daniel Farke. Chelsea v šestnásťfinále narazí na Newcastle United.

FA Cup - opakované stredajšie zápasy:

Swansea City - Wolverhampton Wanderers 2:1 (1:0)
Góly:
11. J. Ayew, 69. Bony - 66. Jota

/do šestnásťfinále postúpila Swansea/

FC Chelsea - Norwich City 1:1 pp (0:0, 1:1), 5:3 na strely zo značky pok. kopu
Góly:
55. Batshuayi - 90.+4 Lewis, ČK: 117. Pedro, 120.+1 Morata (obaja Chelsea) po 2. ŽK

/do šestnásťfinále postúpil Wigan/

Wigan Athletic - AFC Bournemouth 3:0 (1:0)
Góly:
9. Morsy, 73. Burn, 76. Elder

/do šestnásťfinále postúpila Chelsea/

Domov»Futbal»Anglicko»FA Cup»Chelsea potrebovala na postup penalty, Wigan vyradil Bournemouth