Lukáš Lacko.
Lukáš Lacko. (Autor: TASR/AP)
SITA|18. jan 2018 o 06:14

Slovenský tenista nestačil na Argentínčana Nicolása Kickera.

MELBOURNE. Slovenský tenista Lukáš Lacko prehral s Argentínčanom Nicolásom Kickerom za 153 minút 2:6, 5:7, 6:1, 5:7 v 2. kole dvojhry na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne.

V súboji nenasadených hráčov Lacko nezopakoval výkon z úvodného kola, keď senzačne vyradil niekdajšiu svetovú trojku, favorizovaného Kanaďana Milosa Raonica.

Dvojhra mužov - 2. kolo:

Nicolás Kicker (Arg.) - Lukáš Lacko (SR)

6:2, 7:5, 1:6, 7:5 /za 153 minút/

Lacko (86. v rebríčku ATP) prevýšil súpera na esá 14:2 a vo víťazných úderoch celkovo 35:27, využil aj 6 z 9 brejkových príležitostí, napriek tomu neuspel. Na celkovo získané body to bolo 118:118.

V koncovke štvrtého setu slovenský zástupca viedol 5:4 a mal výhodu podania, zostávajúce tri hry však prepustil súperovi. Za stavu 5:6 pri svojom servise neodolal druhému mečbalu Kickera.

Bol to prvý vzájomný súboj 30-ročného Slováka a o 5 rokov mladšieho Argentínčana s momentálnym renkingom 93.

Súperom Kickera v 3. kole bude Maďar Márton Fucsovics, ktorý prekvapujúco vyradil nasadenú trinástku Američana Sama Querreyho 6:4, 7:6 (6), 4:6, 6:2.

Bývalý 44. muž počítačového poradia Lacko hral v hlavnej súťaži na južnej pologuli jubilejný desiaty raz a jeho maximom z Melbourne zostáva 3. kolo zo sezón 2012 a 2017.

Vlani medzi najlepšími 32 nestačil na Japonca Kei Nišikoriho (trikrát 4:6). Takto ďaleko bol aj na Wimbledone 2012 a 2016.

Lacka trénersky vedú Erik Csarnakovics a Filip Havaj v rámci spolupráce s bratislavskou Love 4 Tennis Academy.

Po prehre Lukáša Lacka zostala jedinou slovenskou zástupkyňou v hlavnej súťaži dvojhry na Australian Open 2018 Magdaléna Rybáriková.

Pri premiérovom postupe do 3. kola v Melbourne jej súperkou bude Ukrajinka Kateryna Bondarenková.

Domov»Tenis»Australian Open»V súboji nenasadených hráčov Lacko neuspel, na Australian Open skončil