Paulína Fialková počas pretekov. (Autor: SME - Gabriel Kuchta)
Gabriel Kuchta, Zoran Boškovič|18. jan 2018 o 17:00

Najlepšou Slovenkou bola Paulína Fialková.

Pozrite si zábery zo šprintu v Anterselve

Pozrite si momentky zo šprintu žien v Anterselve: fotogaléria

18.1.2018

ANTERSELVA. Vo štvrtok sa v talianskej Anterselve konala prvá z individuálnych disciplín miestneho podujatia Svetového pohára 2017/2018 v biatlone. V šprinte bojovali aj Slovenky Anastasia Kuzminová, sestry Paulína a Ivona Fialkové, a Terézia Poliaková.

Kuzminová, ktorá bola donedávna líderkou vo Svetovom pohári, však pokazila streľbu a minula až trikrát. V šprinte v Anterselve skončila osemnásta a nestala sa dokonca ani najlepšou Slovenkou.

Ňou bola Paulína Fialková, ktorá spravila jednu chybu a obsadila trináste miesto. Jej sestra Ivona po dvoch chybách skončila na 37. mieste a tiež postúpila do stíhacích pretekov.

Najhoršie zo Sloveniek obstála 96. Poliaková.

Víťazkou šprintu sa stala Nórka Tiril Eckhoffová. V sobotu čakajú na biatlonistky stíhacie preteky a v nedeľu preteky s hromadným štartom.

Domov»Zimné športy»Slovenky boli v cieli poriadne unavené. Pozrite si, ako prebiehal šprint v Anterselve