Získal svoju prvú veľkú medailu. Majstrom sveta v letoch je Nór Tande

Na druhom mieste skončil Kamil Stoch, tretí bol Richard Freitag.

3.Richard FreitagNemecko627,6 b228 m + 225 m + 190,5 m
4.Stafan KraftRakúsko608,4 b218 m + 208,5 m + 206 m
5.Andreas StjernenNórsko606,9 b193 m + 203 m + 223,5 m
6.Peter PrevcSlovinsko600,1 b222,5 m + 199 m + 218 m

OBERSTDORT. Nórsky skokan na lyžiach Daniel Andre Tande sa stal víťazom 25. majstrovstiev sveta v letoch v nemeckom Oberstdorfe. Dvadsaťtriročný Nór ukoristil prvú veľkú medailu v kariére.

Striebro získal poľský líder celkového poradia Svetového pohára Kamil Stoch a bronz Nemec Richard Freitag.

Jury rovnako ako pred dvoma rokmi v Kulme zrušila záverečné štvrté kolo, keďže v dejisku šampionátu panovali náročné poveternostné podmienky, ktoré skokanom riadne komplikovali situáciu.

Tande, víťaz troch pretekov Svetového pohára, v piatok vyhral prvé aj druhé kolo, ešte pred nimi v presunutej kvalifikácii zo štvrtka utvoril nový rekord mostíka HS 235 letom dlhým 238,5 metra. Po prvom dni mal náskok vyše 10 bodov na Freitaga.

Ten sa vrátil po zranení, ktoré utrpel na Turné štyroch mostíkov v Innsbrucku, v dobrej forme.

V sobotňajšom treťom kole sa však pred Nemca dostal Stoch a suverén nedávneho Turné štyroch mostíkov po zrušení štvrtého kola už nemohol útočiť na zlato. Obhajca titulu z Kulmu 2016 Peter Prevc zo Slovinska skončil šiesty.

V nedeľu je na programe súťaž družstiev.

Domov»Zimné športy»Získal svoju prvú veľkú medailu. Majstrom sveta v letoch je Nór Tande