Tatar strelil gól a bol treťou hviezdou duelu, darilo sa Pánikovi a Halákovi

Tomáš Tatar sa raduje so spoluhráčmi zo svojho gólu.
Tomáš Tatar sa raduje so spoluhráčmi zo svojho gólu. (Autor: TASR/AP)
SITA|20. jan 2018 o 22:12

Útočník Detroitu sa napriek strelenému gólu z výhry neradoval.

NEW YORK. Gól Tomáša Tatara, víťazstvo Jaroslava Haláka či asistenciu Richarda Pánika priniesla na zápasy bohatá noc v zámorskej NHL. Brankár Halák sa 36 zákrokmi a úspešnosťou 92,3 percenta výrazne podieľal na hladkom triumfe New York Islanders na ľade Chicaga.

V hosťujúcom tíme exceloval obranca Ryan Pulock, ktorý sa s piatimi bodmi za jeden gól a štyri asistencie stal prvou hviezdou zápasu. Halák si pripísal štrnáste víťazstvo v sezóne a tretie z ostatných piatich stretnutí, v ktorých nastúpil v bránke Islanders.

Tatar sa prezentoval dvanástym gólom v sezóne, keď v 17. minúte v presilovke priebežne vyrovnal na 1:1 doma proti Caroline. Bol však napokon jediným úspešným strelcom Detroitu. Hostia zvíťazili 3:1.

Detroit prehral štvrtý z ostatných piatich zápasov po predchádzajúcej sérii štyroch víťazstiev.

"Nachádzame sa v zlej situácii a nemusíme sa baviť o tom, že najbližší zápas treba vyhrať," uviedol tréner Detroitu Jeff Blashill na webe NHL.

Najslabší tím celej súťaže Arizona prerušil sériu dvanástich prehier nečakaným triumfom v St. Louis 5:2. A to najmä vďaka štvorgólovej prvej tretine. Na ľade Scottrade Center sa v tíme hostí presadil aj slovenský útočník Richard Pánik, ktorý si pripísal asistenciu.

Pánik po výmene zo Chicaga sa bodovo zviecha, v ostatných štyroch zápasoch si dokopy pripísal štyri asistencie. Arizona zdolala St. Louis v riadnom hracom čase po prvý raz od 6. apríla 2012 po sérii šestnástich prehier.

"Ak mám byť úprimný, nemám vysvetlenie na to, čo sa stalo," skonštatoval kouč St. Louis Mike Yeo.

Víťazstvá si so svojimi mužstvami vybojovali aj ďalší traja Slováci, ktorí v zápasoch nebodovali. Obranca a zároveň kapitán Bostonu Zdeno Chára odkorčuľoval 24:49 minúty pri triumfe Bruins na ľade Montrealu 4:1.

Boston aj vďaka dvom gólom a asistencii Čecha Davida Pastnáka bodoval už v šestnástom zápase v sérii a v tabuľke Východnej konferencie poskočil na druhé miesto o tri body za lídrom Tampou Bay.

Uspel aj Edmonton s obrancom Andrejom Sekerom. Oilers si doma poradili s Vancouver Canucks 5:2 a zvíťazili tretíkrát v sérii. Sekera odohral 14:54 minúty

Marko Daňo odohral iba necelých šesť minút v drese Winnipegu na ľade Calgary, ale aj on prispel k triumfu 2:1 po samostatných nájazdoch. Ten rozhodujúci premenil Bryan Little. Hostia prerušili domácim sériu siedmich víťazných zápasov.

NHL 2017/2018 - základná časť (20. a 21. január):

Buffalo - Dallas 1:7 (0:2, 1:4, 0:1)

Góly: 29. Reinhart (Eichel, Ristolainen) - 6. Elie (Janmark, Spezza), 15. Janmark (Lindell, D. Shore), 27. Janmark (Klingberg, Spezza), 30. Jamie Benn (Klingberg, Lindell), 33. Lindell (Radulov, Jamie Benn), 38. Faksa (Johns, Roussel), 48. Pitlick (Klingberg, Faksa)

Philadelphia - New Jersey 3:1 (3:0, 0:1, 0:0)

Góly: 4. Konecny (Gostisbehere, Laughton), 9. Filppula (M. Raffl, Gudas), 13. Provorov (Konecny, Giroux) - 29. Bratt (Butcher, Hall)

Calgary - Winnipeg 1:2sn (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 9. Brodie (Brouwer) - 31. Perreault (Little, Ehlers), rozhodujúci nájazd Little

/útočník Marko Daňo (Winnipeg) odohral 5:58 minúty, raz vystrelil na bránu súpera, prezentoval sa jedným bodyčekom a zablokoval jednu strelu/

Colorado - New York Rangers 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 9. E. Johnson (Rantanen, MacKinnon), 24. MacKinnon (E. Johnson, Barberio), 60. Rantanen - 27. Bučnevič (Zuccarello, McDonagh)

Detroit - Carolina 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Góly: 17. TATAR (Green, Larkin) - 3. E. Lindholm (J. Staal, Faulk), 47. E. Lindholm (Teräväinen, Faulk), 59. Williams (B. McGinn, V. Rask)

/útočník Tomáš Tatar (Detroit) odohral 15:49 minúty, strelil jeden gól, dva razy vystrelil na bránu, pripísal si jeden mínusový bod a stal sa treťou hviezdou zápasu/

Montreal - Boston 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Góly: 32. Pacioretty (Byron) - 35. Pastrňák (Bergeron, Krug), 36. Krug (Pastrňák, Marchand), 58. Pastňák (Krejčí, Krug), 60. Riley Nash (Backes, Marchand)

/obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 24:49 minúty a dva razy vystrelil na bránu súpera/

Ottawa - Toronto 3:4 (0:1, 3:0, 0:3)

Góly: 24. E. Karlsson (Mark Stone, Dzingel), 28. Hoffman (Ceci, B. Ryan), 39. Pyatt (Z. Smith, Mark Stone) - 8. Hyman (Matthews, Gardiner), 43. Matthews (Hyman, Gardiner), 45. Marner (Gardiner), 49. Carrick (Komarov, Kadri)

Nashville - Florida 4:3 (1:2, 3:0, 0:1)

Góly: 1. Fiala (Järnkrok, Bonino), 22. Bonino (Järnkrok), 31. Fiala (Bonino, Järnkrok), 37. P. K. Subban (C. Smith, Turris) - 12. Trocheck (Dadonov, Huberdeau), 17. MacKenzie (Sceviour, Weegar), 49. Yandle (Ekblad, Dadonov)

San Jose - Pittsburgh 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Góly: 18. Meier (Pavelski, Burns), 42. Hertl (Pavelski, Burns) - 4. Sheary (Simon, Crosby)

St. Louis - Arizona 2:5 (0:4, 1:1, 1:0)

Góly: 30. B. Schenn, 50. Steen (Berglund, Dunn) - 2. Rinaldo (Fischer, Domi), 5. Dvorak (Demers, Keller), 8. Dvorak (Rieder, Keller), 14. Perlini (PÁNIK, L. Schenn), 25. Fischer (Chychrun, Domi)

/útočník Richard Pánik (Arizona) odohral 15:02 minúty, raz vystrelil na bránu súpera, asistoval pri jednom z gólov, pripísal si jeden plusový bod, prezentoval sa tromi bodyčekmi a vyhral jedno buly/

Chicago - New York Islanders 3:7 (1:3, 1:1, 1:3)

Góly: 2. P. Kane (Gustafsson, Schmaltz), 39. Gustafsson (P. Kane, Seabrook),45. P. Kane - 5. Beauvillier (Nelson, Pulock), 11. Eberle (Pulock, Barzal), 20. Pulock (Quine, Nelson), 22. Beauvillier (Bailey, Pulock), 42. Nelson (Johnston), 48. Lee, 51. Tavares (Bailey)

/brankár Jaroslav Halák (NY Islanders) odchytal celý zápas, kryl 36 z 39 striel a mal úspešnosť 92,3 percenta/

Minnesota - Tampa Bay 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Góly: 11. Spurgeon (E. Staal), 18. Parise (Suter, E. Staal), 28. Prosser (Eriksson Ek, Rau), 44. M. Foligno (Cullen, Ennis), 60. Zucker (Dubnyk) - 36. Point (Sergačev, T. Johnson), 47. Point (T. Johnson, Stamkos)

Edmonton - Vancouver 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)

Góly: 2. Maroon (McDavid), 18. Khaira (Puljujärvi, Draisaitl), 39. Puljujärvi (A. Larsson, Lucic), 45. Draisaitl (Puljujärvi, Lucic), 58. Maroon - 22. D. Sedin (Edler, Boeser), 29. Sutter (Bärtschi, Tanev)

/obranca Andrej Sekera (Edmonton) odohral 14:54 minúty, prezentoval sa dvoma bodyčekmi, získal jeden plusový bod a zablokoval jednu strelu/

Domov»Hokej»NHL»Tatar strelil gól a bol treťou hviezdou duelu, darilo sa Pánikovi a Halákovi