Prví traja sa zmestili do piatich sekúnd a jednej desatiny.

Svetový pohár v biatlone 2017/18 - Anterselva:

Preteky s hromadným štartom na 15 kilometrov:

1.Martin FourcadeFrancúzsko40:18,6 min2 tr. okr.
3.Erlend BjoentegaardNórsko+ 5,1 s2 tr. okr.
4.Benedikt DollNemecko+ 16,0 s2 tr. okr.
5.Johannes KuenNemecko+ 18,3 s2 tr. okr.
6.Johannes Tihngnes BöNórsko+ 29,2 s5 tr. okr.

ANTERSELVA. Francúzsky líder priebežného celkového poradia Martin Fourcade zvíťazil v nedeľu v talianskej Anterselve v pretekoch na 15 kilometrov s hromadným štartom na záver 6. kola biatlonového Svetového pohára 2017/2018.

Druhý s odstupom iba 2,8 sekundy skončil Nór Tarjei Bö a tretí bol jeho krajan Erlend Bjöntegaard, ktorý zaostal o 5,1 sekundy. Všetci traja absolvovali dva trestné okruhy.

Až päť terčíkov nesklopil najväčší rival Martina Fourcada v tomto súťažnom ročníku Johannes Thingnes Bö z Nórska a musel sa po miestnom double z piatkového šprintu a sobotňajšej stíhačky uspokojiť so šiestym miestom pri manku 29,2 sekundy.

Slovensko nemalo zastúpenie medzi 30 kvalifikovanými.

V rámci prestížneho 9-dielneho seriálu to boli posledné preteky pred zimnými olympijskými hrami v Pjongčangu v Kórejskej republike. Biatlonové súťaže v Ázii sa budú konať 10. - 23. februára.

Vo Svetovom pohári sa ešte uskutoční 7 z 22 individuálnych súperení. Počnúc ZOH 2014 v ruskom Soči sa už výsledky z olympiády nezohľadňujú.

Marcové podujatia Svetového pohára budú vo fínskom Kontiolahti, nórskom Osle-Holmenkollene a ruskom Ťumeni.