Barcelona a Real svojich súperov rozstrieľali, Lobotka zapríčinil penaltu

Lionel Messi (vpravo) a Luis Suárez sa radujú po jednom z gólov.
Lionel Messi (vpravo) a Luis Suárez sa radujú po jednom z gólov. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|21. jan 2018 o 18:22

Celta Vigo uspela, v tabuľke sa posunula sa siedme miesto.

MADRID. Futbalisti Celty Vigo zvíťazili 2:1 na ihrisku San Sebastiánu v nedeľňajšom zápase 20. kola najvyššej španielskej súťaže La Ligy.

Slovenský reprezentačný stredopoliar Stanislav Lobotka, ktorý odohral celý zápas, v 24. minúte za stavu 1:1 svojím zákrokom v pokutovom území spôsobil pokutový kop a dostal žltú kartu, Brazílčan Willian José však z bieleho bodu svoj druhý gól v stretnutí nepridal.

V 75. minúte o triumfe hostí rozhodol Maximiliano Gómez. Lobotkov krajan Róbert Mazáň bol na lavičke Celty, ktorá sa vyšvihla na siedme miesto tabuľkového poradia.

Futbalisti Realu Madrid rázne ukončili v španielskej La Lige šnúru troch duelov bez víťazstva a výsledkom 7:1 zdolali hráčov zostupom ohrozeného Deportiva La Coruňa.

Po dva góly strelili Nacho Fernández, Gareth Bale a Cristiano Ronaldo, jeden pridal Luka Modrič.

Hráči Deportiva Alavés dosiahli svoj prvý remízový výsledok tejto sezóny, keď v nedeľu na domácom ihrisku hrali s CD Leganés nerozhodne 2:2.

Alavés sa na začiatku druhého polčasu dostal do dvojgólového vedenia, no v 75. minúte znížil z pokutového kopu Gabriel a v poslednej minúte vyrovnal na konečných 2:2 Joseba Zaldúa.

Vo večernom súboji Barcelona zvíťazila 5:0 na pôde Betisu Sevilla, všetky góly padli po zmene strán. O dva sa postaral Lionel Messi, o dva Luis Suárez a jeden pridal Ivan Rakitič.

Barcelona má na čele poradia 11-bodový náskok pred madridským Atléticom.

Zakrvavený Ronaldo či veľká radosť Balea. Pozrite si momentky zo zápasu Real Madrid - La Coruňa: fotogaléria

32. a 88. Nacho, 42. a 58. Bale, 78. a 84. C. Ronaldo, 68. Modrič, - 23. Adrián

Real Sociedad San Sebastian - Celta Vigo 1:2 (1:1)
Góly:
10. Willian Jose - 20. Aspas (z 11m), 75. Gomez
/Stanislav Lobotka odohral celý zápas, Róbert Mazáň (obaja Celta) sedel na lavičke náhradníkov/

Betis Sevilla - FC Barcelona 0:5 (0:0)
Góly:
64. a 80. Messi, 69. a 89. L. Suárez, 59. Rakitič

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Barcelona a Real svojich súperov rozstrieľali, Lobotka zapríčinil penaltu