Hráči Philadelphie sa radujú z triumfu.
Hráči Philadelphie sa radujú z triumfu. (Autor: TASR/AP)
SITA|21. jan 2018 o 21:29

Pozrite si sumár výsledkov nočných zápasov NHL 2017/2018.

NEW YORK. Hokejisti Winnipegu Jets zvíťazili 1:0 nad hráčmi Vancouveru Canucks v nedeľňajšom stretnutí zámorskej NHL.

Jediný gól duelu strelil v 12. min fínsky krídelník Patrik Laine. Brankár Jets Connor Hellebuyck prispel k triumfu svojho tímu 29 úspešnými zákrokmi, jeho náprotivok Anders Nilsson zneškodnil 35 striel Winnipegu.

Vegas Golden Knights sú na čele celej NHL

Jets sa vďaka víťazstvu posunuli na prvé miesto Centrálnej divízie.

Nováčik Vegas Golden Knights zdolali Carolinu a vďaka triumfu sa posunuli na prvé miesto tabuľky celej NHL.

"Je to trochu nečakané, však? Začali sme od nuly a rýchlo si medzi sebou vybudovali chémiu. Všetci hráči v každom zápase zo seba vydávajú maximum.

Som na nás hrdý, že sme sa dostali tam, kde sme teraz," uviedol brankár Vegas Marc-Andre Fleury pre nhl.com.

Kanadský gólman si v meraní síl pripísal 27 úspešných zákrokov.

Obranca Colin Miller prispel k triumfu Golden Knights gólom a dvomi asistenciami, okrem neho skórovali aj Pierre-Edouard Bellemare, Jonathan Marchessault, James Neal a Brendan Leipsic.

Ovečkinov vyrovnávajúci gól

Za Carolinu sa presadil iba obranca Jaccob Slavin.

"Hrali sme asi jeden stupeň pod úrovňou, na akej chceme hrať bežne. Nemôžem ani vypichnúť niečo konkrétne, dnes nám to vyslovene nešlo," poznamenal kapitán Hurricanes Justin Faulk.

Philadelphia zdolala Washington 2:1 gólom Travisa Konecneho v predĺžení.

Okrem neho skóroval jeho spoluhráč Rakúšan Michael Raffl, vyrovnávajúci gól Capitals strelil Alex Ovečkin.

Ruský útočník skóroval 29-krát v sezóne, čo ho radí na 1. miesto medzi strelcami v NHL.

Hokejisti Los Angeles zastavili sériu prehier na čísle 6.

Na domácom ľade síce zaostávali po prvej tretine s hráčmi NY Rangers 0:2, ale trojgólový obrat v druhej tretine im zabezpečil víťazstvo, ktoré prikrášlili v samom závere gólom do prázdnej bránky.

NHL 2017/2018 - základná časť:

Carolina Hurricanes - Vegas Golden Knights 1:5 (1:3, 0:1, 0:1)

Góly: 20. Slavin (J. Skinner, Williams) - 3. Bellemare (Carrier, Tuch), 13. C. Miller (Perron, Haula), 13. Marchessault (W. Karlsson, McNabb), 34. Neal (Hunt, C. Miller), 51. Leipsic (C. Miller)

Winnipeg Jets - Vancouver Canucks 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Gól: 12. Laine (Wheeler, Connor)

Slovenský útočník Marko Daňo (Winnipeg) strávil na ľade 8:26 min., trikrát ohrozil bránku súpera, zanlokoval jednu strelu a pripísal si jeden bodyček.

Anaheim Ducks - San Jose Sharks 2:6 (0:1, 1:2, 1:3)

Góly: 40. Rakell (Getzlaf, Henrique), 42. Getzlaf (O. Kaše, Rakell) - 14. Vlasic (Hertl, Braun), 24. Labanc (Thornton, Meier), 34. Boedker (Vlasic, Tierney), 43. Thornton (Burns, Couture), 50. Boedker (Melker Karlsson), 56. Melker Karlsson (Boedker, Tierney)

Los Angeles Kings - New York Rangers 4:2 (0:2, 3:0, 1:0)

Góly: 21. Muzzin (Doughty, Kopitar), 27. Amadio (Martinez), 31. Pearson (Martinez, Amadio), 60. Lewis (D. Brown, Doughty) - 4. Desharnais (DeAngelo, Lettieri), 8. Vesey (Zuccarello, Skjei)

Slovenský útočník Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 12:32 min, na bránku súpera vyslal 2 strely, pripísal si 2 trestné minúty a zablokoval jednu strelu.

Washington - Philadelphia 1:2pp (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 40. Ovečkin (Carlson, Oshie) - 27. Raffl (Filppula, MacDonald), 61. Konecny (Provorov, Couturier)