Jaroslav Halák (vľavo) inkasoval tri góly.
Jaroslav Halák (vľavo) inkasoval tri góly. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|23. jan 2018 o 05:59

Pozrite si sumár výsledkov zápasov NHL z noci na utorok.

NEW YORK. Hokejisti Arizony Coyotes zvíťazili nad hráčmi New Yorku Islanders 3:2 po predĺžení v pondelňajšom súboji zámorskej NHL.

V drese oboch tímov sa predstavili slovenskí hokejisti. Krídelník Richard Pánik (Arizona) odohral 16:28 min, brankár Jaroslav Halák (NY Islanders) odchytal celý duel a pripísal si 30 úspešných zákrokov.

Prvý zápas Tomáša Jurča

Hrdinom zápasu sa stal útočník Coyotes Nick Cousins, ktorý dal dva góly, vrátane víťazného a pridal aj jednu asistenciu. Okrem neho sa za Coyotes presadil Brendan Perlini, ktorý skóroval v treťom meraní síl za sebou.

Gólman Antti Raanta zneškodnil 33 striel Islanders, ktorých oba góly strelil jeden hráč, stále sa lepšiaci Anthony Beauvillier.

Arizona bodovala v siedmich z posledných ôsmich duelov a ťahá päťzápasovú bodovú sériu, najdlhšiu v prebiehajúcej sezóne.

Tampa Bay zdolala Chicago 2:0, brankár Lightning Andrej Vasilevskij potreboval na siedme čisté konto v sezóne pochytať 40 striel Blackhawks.

V drese Chicaga odohral prvý zápas NHL v aktuálnom ročníku slovenský útočník Tomáš Jurčo. Rodákovi z Košíc napočítali počas vyše desiatich minút na ľade dve strely na Vasilevského bránku.

V Calgary rozhodol Eichel

Detroit vynuloval New Jersey, Red Wings triumfovali 3:0. Gólman Petr Mrázek si pripísal druhé čisté konto v druhom stretnutí po sebe.

"Snažím sa získavať sebavedomie každým zákrokom, ktorý urobím. Predtým som toho veľa neodohral, tak sa snažím v každom zápase podať čo najlepší výkon.

Dnes moji spoluhráči odviedli skvelú prácu, zablokovali nejaké strely. Mali sme aj šťastie, dvakrát za mnou zvonila žŕdka, a bolo tam aj pár šťastných odrazov. Takto to niekedy je," uviedol český brankár pre nhl.com.

Za Red Wings sa presadili Tyler Bertuzzi, David Booth a Dylan Larkin. Slovenský krídelník Tomáš Tatar (Detroit) nebodoval.

Buffalo ako hosťujúci zdolalo Calgary 2:1 po predĺžení, rozhodujúci gól vsietil Jack Eichel.

V drese kanadského tímu sa predstavil Marek Hrivík, ktorý vo svojom druhom zápase zámorskej profiligy v tejto sezóne odohral 9:17 min.

NHL 2017/2018 - výsledky:

New Jersey Devils - Detroit Red Wings 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 7. Bertuzzi (D. Larkin, Athanasiou), 39. Booth (Ericsson, Frk), 52. D. Larkin (Athanasiou, Nick Jensen)

Slovenský útočník Tomáš Tatar (Detroit Red Wings) strávil na ľade 14:24 min., bránku súpera ohrozil dvakrát a zablokoval tri strely.

Toronto Maple Leafs - Colorado Avalanche 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)

Góly: 21. Marleau (L. Komarov, Gardiner), 30. Matthews (W. Nylander, Borgman) - 3. G. Bourque (Jost, Compher), 31. Jakupov (Kerfoot), 53. Comeau (Söderberg, E. Johnson), 60. Landeskog (Rantanen)

Minnesota Wild - Ottawa Senators 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Góly: 1. Parise (E. Staal, Winnik), 45. Zucker (Mikael Granlund, Koivu), 51. Mikael Granlund (Dumba, R. Suter) - 30. Duchene (DiDomenico)

Chicago Blackhawks - Tampa Bay Lightning 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 38. Kuntiz (Dotchin, B. Point), 59. Gourde

Slovenský útočník Tomáš Jurčo (Chicago Blackhawks) odohral 10:02 min., na bránku súpera vyslal dve strely a zablokoval jednu.

Arizona Coyotes - New York Islanders 3:2 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1, 1:0)

Góly: 13. Cousins (Ekman-Larsson), 30. Perlini (L. Schenn, Cousins), 63. Cousins (Fischer) - 21. Beauvillier (Josh Bailey), 43. Beauvillier (Hickey, Barzal)

Slovenský útočník Richard Pánik (Arizona Coyotes) strávil na ľade 16:28 min., štyrikrát ohrozi bránku súpera, pripísal si jeden mínusový bod a dva bodyčeky.
Slovenský brankár Jaroslav Halák (NY Islanders) odchytal celý zápas, chytil 30 striel z 33 s úspešnosťou 90.9%

Calgary Flames - Buffalo Sabres 1:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0, 0:1)

Góly: 8. M. Tkachuk (J. Gaudreau, Giordano) - 9. S. Wilson, 62. Eichel (Ristolainen, R. O'Reilly)

Slovenský útočník Marek Hrivík (Calgary Flames) odohral 9:17 min., bránku súpera neohrozil a pripísal si tri bodyčeky.

Domov»Hokej»NHL»Pánikova Arizona zdolala New York Islanders, rozhodlo predĺženie