Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2017/18:

4.Andre MyhrerŠvédsko+ 2,18 s
5.Manfred MoelggTaliansko+ 2,33 s
31.Adam ŽampaSlovenskonepostúpil do 2. kola
.Matej FalatSlovenskonedokončil 1. kolo

SCHLADMING. Rakúsky lyžiar Marcel Hirscher zvíťazil v utorňajšom slalome Svetového pohára v Schladmingu. Henrika Kristoffersena z Nórska zdolal o 39 stotín sekundy, tretí skončil Švajčiar Daniel Yule (+2,13 s).

Slovák Adam Žampa nepostúpil do druhého kola, jeho krajan Matej Falat nedokončil prvé kolo.

Žampovi ušiel postup iba tesne. Obsadil 31. priečku, pričom Francúz Robin Buffet na tridsiatom mieste mal lepší čas o sedem stotín sekundy.

Žampa si nezlepšil renking a na zimných olympijských hrách v Pjongčangu určite bude štartovať vo štvrtej desiatke, aj keď zrejme okolo 33-ky, keďže národná kvóta vyradí z účasti päť až šesť pretekárov slalomárskych veľmocí, ktorí sú v štartovej listine Svetového pohára pred Slovákom.

V druhom kole sa Hirscher s Kristoffersenom výrazne vzdialili zvyšku pretekárov. Nór sa v cieli hneval na rakúskych fanúšikov, ktorí naňho počas jazdy hodili dve snehové gule. Pred Yulem mal obrovský náskok, Hirscher však výzvu prijal a aj v druhom kole dosiahol najlepší čas.

Vo Svetovom pohári si pripísal 54. víťazstvo, čím sa v historickom meraní vyrovnal krajanovi Hermannovi Maierovi na druhej pozícii. Pred nimi je jedine Švéd Ingemar Stenmark s 86 prvenstvami. Hirscher sa v slalome v Schladmingu radoval druhýkrát po roku 2012.