Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Tatarova asistencia na víťazstvo nestačila, rozhodlo predĺženie

Pozrite si výsledky zápasov NHL z noci na stredu.

Hráči Detroitu nestačili n Philadelphiu.Hráči Detroitu nestačili n Philadelphiu. (Zdroj: TASR/AP)

NEW YORK. Slovenský hokejista Tomáš Tatar asistoval pri jednom z dvoch gólov Detroitu do siete Philadelphie, ale nezabránil prehre svojho tímu 2:3 po predĺžení v utorkovom zápase NHL.

Tatar sa podieľal na vyrovnávajúcom góle Fransa Nielsena v 51. min na 2:2, ale o piatej prehre Red Wings v siedmom zápase rozhodol v 27. sekunde predĺženia Travis Konecny.

Načítavam video...

Opäť rozhodol Konecny

Rovnaký kúsok sa 20-ročnému útočníkovi Philadelphie podaril aj v nedeľu v súboji proti Washingtonu, tiež skóroval v predĺžení po 27 sekundách na 2:1.

Minulý štvrtok sa zasa podieľal na rozhodujúcom góle Seana Couturiera proti Torontu (3:2 pp), vtedy uplynulo z predĺženia len 18 sekúnd. Flyers vyhrali štvrtýkrát v sérii a ôsmykrát v deviatich zápasoch.

"Neviem, ako to funguje, ale darí sa nám v predĺžení. Nepremýšľame zbytočne, čo sa môže stať, iba ideme do toho," vravel Travis Konecny na webe NHL.

"Neboli sme dnes večer bezchybní, ale na konci máme o bod viac sko súper," uviedol spokojný tréner Philadelphie Dave Hakstol.

Vysoké prehry Edmontonu a Los Angeles

Hokejisti Bostonu už pomaly ani nevedia, aké to je odohrať zápas bez bodov. Bruins s kapitánom Zdenom Chárom bodovali v sedemnástom stretnutí v sérii, keď doma zdolali New Jersey Devils 3:2.

Ide o vyrovnanie tretej najdlhšej takejto série v histórii klubu.

Vôbec najdlhšia šnúra Bruins s minimálne bodom na konte pochádza ešte zo sezóny 1940/1941, keď od 22. decembra do 23. februára neprehrali v riadnom hracom čase v 23 zápasoch (15-0-8).

Vysoké prehry so svojimi tímami v utorok utŕžili Marián Gáborík a Andrej Sekera.

Los Angeles s útočníkom Gáboríkom podľahli na ľade Vancouveru 2:6 a slovenský krídelník sa za vyše 16 minút na ľade nezapísal do relevantných štatistík.

Edmonton s obrancom Sekerom doma nestačil na Buffalo a prehral prekvapujúco hladko 0:5.

Útočník Marko Daňo odkorčuľoval necelých 6 minút za Winnipeg na ľade San Jose.

Hostia zvíťazili 5:4 po predĺžení vďaka presnej strele Bryana Littla v osemnástej sekunde nadstavenej päťminútovky.

Koniec víťaznej série Colorada

V utorkovom dianí NHL zaujalo aj ukončenie série 10 víťazstiev Colorada, ktoré prišlo na ľade Montrealu.

Pod domáce víťazstvo 4:2 sa gólom a dvoma asistenciami podpísal Jonathan Drouin, Alex Galchenyuk pridal gól a asistenciu.

Colorado sa nedočkalo prekonanie najdlhšej série bez prehry v histórii klubu, ktorá trvala 12 zápasov od 10. januára do 7. februára 1999.

V tejto sezóne však žiadny iný tím nezvíťazil toľkokrát bez prerušenia ako práve Avalanche. V desiatich zápasoch celkovo prestrieľali súperov v góloch 41:16.

"Bola to pekná séria, ale treba sa dívať vpred. Neviem, či sme dnes ubrali z plynu, ale tak to na ľade vyzeralo.

Súper bol koncentrovanejší, fyzickejší, vyhral viac osobných súbojov a prevýšil nás takmer v každom aspekte hry," vyhlásil tréner Colorada Jared Bednar na webe NHL.

NHL 2017/2018 - výsledky:

Boston Bruins - New Jersey Devils 3:2 (0:0, 3:2, 0:0)

Góly: 28. Riley Nash (Heinen), 33. Bergeron (Marchand, Krug), 40. Marchand (Pastrňák) - 23. Wood (Butcher, Hischier), 30. Severson (Johansson, Zacha)

Slovenský obranca Zdeno Chára (Boston) strávil na ľade 23:49 min., dvakrát ohrozil bránku súpera, zablokoval dve strely a pripísal si jeden bodyček.

Pittsburgh Penguins - Carolina Hurricanes 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Góly: 29. Simon (Crosby, Sheary), 30. Dea (Rust, Kühnhackl), 52. Guentzel (P. Kessel, Sheahan) - 28. D. Ryan (Stempniak, T. van Riemsdyk)

Detroit Red Wings - Philadelphia Flyers 2:3 po predĺžení (1:0, 0:2, 1:0, 0:1)

Góly: 11. Ericsson (Glendening), 51. Nielsen (TATAR, Glendening) - 22. MacDonald (Voráček), 40. Voráček (Couturier, C. Giroux), 61. Konecny (Couturier)

Slovenský útočník Tomáš Tatar (Detroit) strávil na ľade 17:11 min., pripísal si jednu asistenciu, jeden plusový bod a na bránku súpera vystrelil dvakrát.

Montreal Canadiens - Colorado Avalanche 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)

Góly: 26. Deslauriers (Drouin, Galchenyuk), 28. Galchenyuk (Byron, Drouin), 53. Drouin (Petry, Alzner), 59. Gallagher (Plekanec) - 55. Mackinnon (E. Johnson, Landeskog), 60. Compher (Jakupov)

Nashville Predators - Tampa Bay Lightning 3:4 po predĺžení (2:2, 1:0, 0:1, 0:1)

Góly: 8. Ellis (Josi, Sissons), 10. Arvidsson (Aaberg, Irwin), 40. P.K. Subban (Ekholm, Johansen) - 7. Kunitz, 11. Namestnikov (Stamkos, Kunitz), 58. Stamkos (Koekkoek, Kunitz), 62. Gourde (Namestnikov)

St. Louis Blues - Ottawa Senators 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Góly: 17. Sobotka (B. Schenn, Bortuzzo), 47. Tarasenko (Parayko, Brodziak), 58. B. Schenn (Pietrangelo, Steen)

Dallas Stars - Florida Panthers 6:1 (1:0, 2:1, 3:0)

Góly: 16. Shore (J. Klingberg, Lindell), 27. Jamie Benn (A. Radulov, Pateryn), 30. Radulov (Spezza, Seguin), 46. Janmark (J. Klingberg, Shore), 53. A. Radulov, 53. Pitlick (Roussel, Hamhuis) - 36. Ekblad (Bjugstad, Malgin)

Edmonton Oilers - Buffalo Sabres 0:5 (0:1, 0:4, 0:0)

Góly: 15. Reinhart (Ristolainen, Eichel), 21. R. O´Reilly (Wilson, Reinhart), 28. Girgensons (Okposo, Eichel), 32. Eichel (Ristolainen, Okposo), 38. O´Reilly (Reinhart, Eichel)

Slovenský obranca Andrej Sekera (Edmonton) odohral 14:00 min., na bránku súpera vyslal jednu strelu a zaznamenal dva bodyčeky.

Anaheim Ducks - New York Rangers 6:3 (4:2, 0:1, 2:0)

Góly: 4. J.T. Brown, 14. Perry (Getzlaf, Fowler), 17. Cogliano (Manson, H. Lindholm), 19. Henrique (Getzlaf), 41. Rakell (Perry, Fowler), 58. Getzlaf (Montour) - 12. Rick Nash (Zuccarello, Bučnevič), 16. Rick Nash (DeAngelo, Zibanejad), 36. Grabner (Zibanejad)

Vancouver Canucks - Los Angeles Kings 6:2 (4:1, 2:1, 0:0)

Góly: 2. L. Eriksson (Vanek), 4. L. Eriksson (Horvat), 6. Vanek (L. Eriksson), 11. Bärtschi (Vanek, Del Zotto), 25. Boeser (Horvat, Edler), 28. Boeser (Edler, Gagner) - 9. Iafallo (Kopitar, D. Brown), 26. Kopitar (Muzzin, Doughty)

Slovenský útočník Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 16:19 min., do štatistík sa nezapísal.

Vegas Golden Knights - Columbus Blue Jackets 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)

Góly: 9. W. Karlsson (Engelland, Marchessault), 28. C. Miller (Schmidt, Marchessault), 30. Hunt (Theodore, Neal), 33. Neal (Haula, Perron), 50. W. Karlsson (Theodore, Hunt), 59. Haula (Perron, Hunt) - 16. Nutivaara (M. Foligno), 27. J. Anderson (Jones, Panarin), 53. Calvert (M. Foligno, Wennberg)

San Jose Sharks - Winnipeg Jets 4:5 po predĺžení (1:3, 2:0, 1:1, 0:1)

Góly: 20. Pavelski, 30. Couture (J. Ward, Dillon), 34. Tierney (Thornton, Burns), 56. Meier (Vlasic, Pavelski) - 1. Perreault (Ehlers, Little), 5. Armia (Copp, Trouba), 12. Little (Myers, Perreault), 52. Armia (Tanev, Myers), 61. Little (Byfuglien, Ehlers)

Slovenský útočník Marko Daňo (Winnipeg) odohral 5:53 min., na bránku súpera vyslal jednu strelu, pripísal si jeden mínusový bod a dva bodyčeky.