Slováci prehrali s USA aj druhýkrát a na olympiáde končia

Slovenskí hokejisti sa lúčia s olympijským hokejovým turnajom.
Slovenskí hokejisti sa lúčia s olympijským hokejovým turnajom. (Autor: SITA)
Sportnet|20. feb 2018 o 00:00

Slovenskí hokejisti dostali päť gólov.

ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu - utorkové výsledky:

USA - Slovensko 5:1 (0:0, 3:1, 2:0)

Góly: 22. Donato (Gilroy, Terry), 23. Wisniewski (Terry), 34. Arcobello (Terry, Blum), 50. Roe (Little, O'Neill), 57. Donato (Wisniewski) - 37. Čerešňák (Graňák, Nagy). Rozhodovali: Rantala, Salonen - Suominen (všetci Fín.), Pihlblad (Švéd.), vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: Čajkovský 5+DKZ za úder do hlavy a krku, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0.

USA: Zapolski - Sanguinetti, Gunderson, Gilroy, Welch, Blum, Billins, Wisniewski - O'Neill, Roe, Little - Bourque, Greenway, Gionta - Terry, Arcobello, Donato - Butler, McCarthy, Stoa - Slater

SR: Laco - Baranka, Ďaloga, Čerešňák, Graňák, Čajkovský, Starosta, Mikuš - Lamper, Marcinko, Cingel - Bakoš, Bubela, Haščák - Hovorka, Surový, Nagy - Sukeľ, Krištof, Ölvecký - Kudrna

<>

PJONGČANG. Slovenskí hokejisti nepostúpili do štvrťfinále na ZOH v Pjongčangu. V utorňajšom kvalifikačnom zápase prehrali s USA 1:5 a s turnajom sa rozlúčili v rovnakej fáze ako pred štyrmi rokmi v Soči.

Američania nastúpia vo štvrťfinále proti Čechom v stredu 21. februára o 4.10 SEČ.

Slovákom nevyšiel vstup do druhej tretiny, keď po chybách v obrane a vylúčeniach inkasovali v rozmedzí 26 sekúnd dva góly z hokejok Ryana Donata a Jamesa Wisniewského.

Pozrite si, ako Slováci bojovali s USA o postup do štvrťfinále: fotogaléria

20.2.2018

V 34. minúte pridal tretí gól zámorských hráčov Marc Arcobello a i keď o štyri minúty neskôr využil presilovku Peter Čerešňák.

Američania si v záverečnom dejstve už výsledok bez väčších problémov postrážili. V 50. a 57. minúte ho ešte prikrášlili Garrett Roe a opäť Donato, ktorý dal v dvoch zápasoch Slovákom štyri góly.

Hlasy po zápase /zdroj: RTVS/:

Ján Laco, brankár SR: "Myslím si, že zasa rozhodli presilové hry. V takýchto zápasoch si musíme udržať emócie a hrať celých 60 minút. Vo veľkých dueloch takýto výkon nestačí. Dalo sa ich ustrážiť lepšie. Niečo sme chceli urobiť inak, niečo sme podcenili a Američania to využili."

Tomáš Surový, kapitán SR: "Sme sklamaní, že po tých sľubných výkonoch v skupine sme neodohrali zápas, ktorý by nám dal šancu na postup do štvrťfinále. Za stavu 0:3 sa to už ťažko doťahuje, mali sme si to postrážiť, proti takému mužstvu ako USA sa to ťažko doháňa. V tretej tretine sme nedokázali znížiť na rozdiel jedného gólu, naopak, oni zase odskočili na tri. Mali sme dať viac gólov, proti Rusku či Slovinsku sme strelili len dva, s tým sa dlhodobo ťažko vyhráva. Najmä my útočníci sme tam na to, aby sme dávali góly."

Vladimír Országh, asistent trénera SR: "Cítime určite sklamanie. Bol to zápas o všetko, prvá tretina bola z našej strany veľmi solídna, škoda oslabení. Prišlo zopár chýb, Američania nás prečíslili v našom obrannom pásme a inkasovali sme. V závere sme museli otvoriť hru a rezultovalo to vo víťazstvo USA 5:1. Veľa chalanov dostalo na tomto turnaji šancu pričuchnúť si k veľkému medzinárodnému hokeju, je to pre nich krok dopredu, hanbu sme si určite neurobili. Chýbala nám taká väčšia zarputilosť a agresivita pred súperovou bránkou, vôľa ísť do bránky a dať škaredé góly."

Craig Ramsay, tréner SR: "Výška skóre nezobrazuje celkom našu hru, nemyslím si, že nás Američania mali zdolať takým rozdielom. Urobili sme kľúčové chyby, potom sme sa snažili robiť veci, ktoré by ste normálne neurobili. Spravili sme nejaké zmeny, išli sme do rizika. Strelili sme gól v presilovke, ktorým sme znížili na 1:3 a skutočne som cítil, že máme šancu so zápasom niečo spraviť. No USA hrali extrémne dobre, výborne si pokrývali priestor pred svojou bránkou a my sme naše šance nevyužili. Bolo náročné to doťahovať."

Ladislav Nagy, útočník SR: "Pred zápasom sme si povedali, že musíme hrať čo najviac päť na päť, lebo americké presilovky sú silné. Ale zase sa nám to nepodarilo, mali sme veľa vylúčených. Škoda, veľmi sme chceli, ale myslím si, aj keď je zbytočné sa k tomu vracať, že sme si všetko prehrali v zápase so Slovincami. Zápasy rozhodujú maličkosti a je to veľká škola pre mladých hráčov."

Chris Bourque (útočník USA): "Máme radosť z toho, že sme konečne začali premieňať viac ponúknutých šancí. Je to povzbudenie pred štvrťfinále proti Česku. Musíme sa na súpera dobre pripraviť, bude to dôležitý súboj. Česi majú kvalitný tím, nebude to proti ním ľahké."

Ryan Zapolski (brankár USA): "Myslím si, že Slováci nehrali zle. Aj keď som od nich inkasoval gól, cítil som sa dobre a veril som, že sa nevrátia do zápasu. V druhej prestávke sme sa dostatočne vyburcovali a v tretej tretine nepripustili obrat."

James Wisniewski (obranca USA): "Dobre sme pracovali s pukom a premieňali šance. Keďže sme pred olympiádou nemali tréningový kemp, zlepšujeme sa každým zápasom, postupne si na seba zvykáme. Dali sme až tri góly v presilovke, čo je v kombinácii s triumfom 5:1 povzbudenie pred štrťfinále."

Stručný priebeh zápasu

I. tretina

Úvodná časť prvej tretiny patrila USA, kým jej záver sa niesol v znamení aktivity Slovákov. Ani jeden z tímov sa však vedenia neujal. Zámorskí hokejisti predvádzali od prvého buly aktívne napádanie a väčšiu príležitosť mali už po 39 sekundách, keď Little takmer dorazil puk za Laca. Od 4. minúty si zahrali aj v početnej výhode, no Slováci sa ubránili. V ďalšom priebehu sa bojovalo najmä v strednom pásme a pri mantineloch, oba tímy boli disciplinované a nepúšťali súpera do šancí.

V 11. minúte Laco výborne zmenšil uhol Giontovi a zneškodnil jeho tutovku. V 13. sa dostal do útočného pásma Nagy, vypálil spomedzi kruhov a spoza obrancu, Zapolski vyrazil jeho pokus len tak-tak vrchnou časťou hokejky. Chvíľu na to predviedol sólo z vlastného pásma Ďaloga, ale ani na dvakrát neprekonal Zapolského. Slováci si vypracovali ďalšie šance v presilovke, no skóre sa nezmenilo.

II. tretina

Zámorským hokejistom vyšiel vynikajúco úvod druhého dejstva, ktorý rozhodol o osude zápasu. Laco zneškodnil nájazd Terryho, no vypadla mu hokejka a Donato z následnej dorážky otvoril skóre - 1:0. Vzápätí dostal Čajkovský 5+DKZ za zbytočný zásah do hlavy a krku a Nagy 2 min za nedovolené bránenie brankára,

USA dvojnásobnú presilovku využilo za 18 sekúnd. Strelou z pravého kruhu rozvlnil sieť Wisniewski - 2:0. Slováci dohrávané oslabenie o jedného hráča už ubránili a v ďalších minútach si aj oni vypracovali šance. Ďalogov ďalší únik, Bakošova dorážka, či Starostova delovka Zapolského nezaskočili. V 34. minúte bolo už 3:0.

Slovenská obrana nechala medzi kruhmi dostatok priestoru Arcobellovi, ktorý si nakorčuľoval na prihrávku spoza bránky od Terryho a z prvej namieril presne. Iskierku nádeje na postup vykresal zverencom trénera Craiga Ramsayho v 37. minúte obranca Čerešňák, ktorý využil presilovku tvrdou strelou od modrej - 3:1.

III. tretina

Slováci mali krátko po zmene strán k dispozícii ďalšiu presilovku, ale naložili s ňou veľmi zle. Ušiel im O'Neill, ktorému síce Laco zmaril nájazd, no zároveň ho fauloval Starosta. Američania si strážili dvojgólový náskok a súpera si bez väčších problémov držali "od tela". Ramsayovi zverenci mali problémy s prechodom cez dobre pokryté stredné pásmo, chýbala im presnosť i kreativita.

V 50. minúte prišiel navyše štvrtý gól z hokejky Roea, ktorý bol pred Lacom úplne voľný - 4:1. Na slovenských hráčov "padla deka" a vytratilo sa nasadenie. Nepomohla ani ďalšia presilovka. Zámorskí hokejisti už žiadnu drámu nepripustili, v závere hrali s chuťou a pridali aj piaty gól. Svoj štvrtý presný zásah na turnaji a zároveň štvrtý do siete Laca zaznamenal Donato.

Online Zimná olympiáda 2018 (ZOH, hokej): USA - Slovensko (play off o štvrťfinále)

Olympijské Hry - muži  2017/2018
20.02.2018 o 04:10
USA
5:1
(0:0, 3:1, 2:0)
60' minúta
Slovensko
Góly a asistencie: 22. Donato (Gilroy, Terry), 23. Wisniewski (Terry), 34. Arcobello (Terry, Blum), 50. Roe (Little, O'Neill), 57. Donato (Wisniewski) – 37. Čerešňák (Graňák, Nagy).
Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný štart do pracovného dňa.
Slovenskí hokejisti končia svoju púť na ZOH 2018. Proti USA sme nedokázali vyhrať ani na druhý pokus. Všetko podstatné sa stalo v druhej tretine, tá posledná priniesla ďalšie dva góly v podaní Roea a druhýkrát sa trafil Ryan Donato, celkovo nám na turnaji dal štyri presné zásahy. Naša cesta tak končí veľmi skoro napriek tomu, že sme proti Olympijským športovcom z Ruska prežili fantastický začiatok. Konečné umiestnenie Slovenska v Pjongčangu budeme vedieť až po tom, keď skončia zvyšné tri osemfinálové zápasy. USA sa vo štvrťfinále stretne s Českom.
59:20
importantEšte jeden dôležitý zákrok Jána Laca, ten totiž po prihrávke Bluma na Stoa zastavil teč, ktorý smeroval do siete.
58:49
Stoa poslal prudkú prihrávku na teč pred našu bránu pre Bourqueho, ktorý však nedokázal poslať puk do siete.
58:12
Laco vyrazil nepríjemnú strelu pred seba, ale Little sa k dorážke vďaka dobrej práci našej defenzívy nedostal.
58:01
Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.
57:25
Stoa strieľal z dobrej pozície, podarilo sa mu nájsť iba pripraveného Jána Laca.
56:46
goalUSA dalo gól!
RYAN DONATO bude aj v druhom zápase proti Slovensku minimálne dvojgólový, pretože strelou z mierneho uhlu cez obrancu zaskočil Laca zakončením k žrdi.
56:24
Michal Krištof v oslabená dostal puk do útočného pásma, okamžite bol vytlačený do rohu ihriska.
55:58
Vylúčenie v tíme Slovensko (Marek Ďaloga – 2 min., sekanie).
55:45
Roe potiahol akciu a prenechal puk na Butlera, ktorý prudkým pokusom poriadne preveril vyrážačku Jána Laca.
55:09
Butler sa po buly ocitol v dobrej pozícii tesne vedľa brány, jeho strela bola zablokovaná a letela mimo brány Jána Laca.
55:02
Ján Laco chytá tečovanú strelu od modrej čiary do lapačky, nasleduje reklamná prestávka.
54:48
Greenway mal dosť času aj priestoru aby z osi ihriska vystrelil, Graňák zablokoval tento pokus mimo priestor brány.
54:21
Oddychový čas USA.
54:21
Zakázané uvoľnenie USA.
53:52
Terry prišiel o puk, dopredu môžu ísť naši hráči. Olveckého zrazený pokus smeroval mimo priestor troch žrdí.
53:21
Zakázané uvoľnenie Slovenska.
52:58
USA v plnom počte.
52:53
Haščák dostal puk pred bránu súpera, bol však zablokovaný a to isté platí aj o Bubelovi.
52:19
Bubela získal puk v strednom pásme, Slováci sa ale smerom dopredu neženú.
51:56
Slovensko v tejto presilovej hre nie je nejako nebezpečné. Defenzíva USA s nami nemá veľa problémov.
50:58
Vylúčenie v tíme USA (Jordan Greenway – 2 min., podrazenie).
49:52
49:52
Krásna rýchla akcia amerického tímu prináša štvrtý puk v našej sieti. GARRETT ROE bol na konci akcie, ktorú po krídle potiahol Brian O´Neill a spred brány ešte prihrával do lepšej pozície Broc Little.
49:37
Ladislav Nagy to skúsil švihom takmer do modrej čiary, cez cloniaceho Surového išiel pokus Košičana mimo.
49:08
Michal Krištof v dobrej pozícii nezakončil, Američania mu niečo spravili s hokejkou, aby sa tak nestalo.
48:47
Po slovenskej strate puku prišla rýchla strela, Laco zasahovať proti strele mimo bránu nemusel.
48:22
Butler chcel využiť to, že Lacovi puk odskočil, a tak nahodil spoza bránkovej čiary. Náš brankár si dal pozor.
47:49
Svižný úsek hry prináša hru z jednej strany na druhú, avšak zakončenia v tejto chvíli nevidíme.
47:20
Ján Laco dokázal rozohrať spoza vlastnej brány aj napriek tomu, že bol dobre atakovaný hráčmi súpera.
46:38
Krištof na zadnom mantineli neuspel v súboji s Welchom, ten ho po ďalšom kontakte poslal tvrdo na ľad.
45:59
Terry hľadal spoluhráča pred našou bránou. Laco si musel dať pozor na nepríjemné nahodenie.
45:25
Slovensko hrá s piatimi hráčmi.
45:15
Američania hrajú síce krátku presilovku celkom dobre, neprichádza žiadne zakončenie, ktoré by Laca poriadne preverilo.
44:34
USA hrá s piatimi hráčmi.
44:18
Peter Čerešňák poslal poriadne tvrdý pokus, ale Zapolski na všetko videl a dokázal zasiahnuť.
43:59
Marek Ďaloga prešiel poza bránu pred ňu, kde hľadal Petra Olveckého, ten mal k puku o niečo ďalej, ako by si predstavoval.
43:25
Vylúčenie v tíme Slovensko (Tomáš Starosta – 2 min., sekanie).
43:25
importantO´Neill išiel do samostatného nájazdu, blafák krásne vychytal Laco a stačil aj na dorážku, no Starosta fauloval.
43:05
Usadili sme sa síce v útočnom pásme, avšak nepodarilo sa nám zakončiť na bránu. Hovorkovi ušiel puk a Američania vyhodili.
42:34
Vylúčenie v tíme USA (Bobby Sanguinetti – 2 min., podrazenie).
41:53
importantĎaloga spoza brány prihrával pred ňu, Peter Olvecký nasmeroval puk tesne vedľa z dobrej pozície.
41:46
Marek Ďaloga sa síce trafil medzi tri žrde, jeho pokus Zapolski videl a bez problémov zasiahol lapačkou.
41:31
Od modrej čiary poslal poriadnu bombu po nepresnej prihrávke Ryan Donato, Ján Laco vyrazil puk na ochrannú sieť.
41:03
Prihrávka rukou prerušuje hru v pásme USA, previnili sa však hokejisti Slovenska.
40:38
Získali sme puk v strednom pásme, ale dopredu to nešlo. Striedame, preto Hovorka čaká za svojou bránou.
40:14
O´Neill sa dostal cez útočnú modrú v rozpore s pravidlami, tretiu tretinu, podobne ako prvé dve, otvára ofsajd USA.
40:01
Začala sa tretia tretina.
USA zachytilo úvod druhej tretiny lepšie, pretože Ryan Donato nám dal tretí gól na turnaji a James Wisniewski bombou využil presilovú hru. Navyše, Mark Arcobello zvýšil už na 3:0. Troy Terry si pripísal tri asistencie. Aspoň iskierku nádeje pre slovenský tím vykresal počas presilovky Peter Čerešňák. Tretia tretina začne približne o 5:50.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:45
Greenway našiel v ideálnej streleckej pozícii Bourqueho, toto zakončenie do rohu brány vyráža Ján Laco.
39:16
Gionta sa takmer dostal do veľkej šanci, puk mu vysoko z brány v poslednej chvíli vypichol Ján Laco.
39:01
Začala sa posledná minúta druhej tretiny.
38:36
Welch získal puk za vlastnou bránou, nedokázal ho dostať zo svojej tretiny. Perfektne zapracoval Krištof.
37:58
Bubela púšťal prihrávku za seba na rýchleho Ďalogu, tomu tentoraz puk ušiel a a do zakončenia sa nedostal.
37:29
USA sa po našom góle snažilo odpovedať v slovenskej tretine, puk sa držal hlavne pri mantineli.
36:54
36:54
goalSlovensko dalo gól!
PETER ČEREŠŇÁK bombou z prvej do rohu brány znižuje a využíva presilovku. USA inkasuje v oslabení prvýkrát na turnaji. Strieľame teda zaslúžený gól, nakoľko túto početnú prevahu sme hrali veľmi dobre. Náš obranca je teda prvým slovenským hráčom, ktorý dal dva góly.
36:30
Graňák využil clonenie Surového, nepodarilo sa mu taktiež ohroziť priestor Zapolskeho brány.
36:13
Ladislav Nagy teraz už pálil lepšie, z dobrej pozícii na osi ihriska puk nenasmeroval medzi tri žrde.
35:33
Nagy to skúsil z prvej z kruhu na vhadzovanie, strela mu nesadla a Zapolskeho teda neohrozil.
35:13
Vylúčenie v tíme USA (Jordan Greenway – 2 min., sekanie).
35:09
importantGreenway našiel pred našou bránou Giontu, ten vo veľmi dobrej pozícii trafil Laca. Voľný puk Američania nedokázali doraziť do siete.
34:58
34:49
Bakoš vystrelil do dobre postaveného súpera pred sebou, náš súper znova dostal hru do stredného pásma.
34:27
Stoa zablokoval pokus od modrej čiary, USA dostalo puk von zo svojho pásma.
33:58
Dostali sme sa do poriadne náročnej pozície. Po góle sa snažíme byť aktívni, ale USA dobre bráni svoju tretinu.
33:30
33:30
Troy Terry si pripisuje tretiu asistenciu v stretnutí. Spoza brány našiel medzi kruhmi MARKA ARCOBELLA, ktorého sme nedokázali pokryť a útočník USA strieľa z prvej za Laca do siete.
33:02
Donato strieľal ešte raz, z podobnej pozície, ako pri góle. Tentoraz sa do brány netrafil.
32:33
Donato to skúsil z poriadneho uhlu, Ján Laco bol prilepený k bližšej tyči.
32:08
Takmer chyba v našej rozohrávke, po ktorej by mohli ísť Američania do šance. Puk sa našťastie odrazil von z našej tretiny.
31:37
USA sa pri puku v našej tretine dlho nezdržalo, Slováci však majú problém založiť útok.
31:01
Bubela vyhral buly na modrú. Marek Ďaloga vystrelil z prvej tesne vedľa priestoru troch žrdí.
30:58
Michal Bakoš sa natlačil k bráne súpera z uhlu, zakončenie k bližšej žrdi brankár Ryan Zapolski bez väčších problémov prečítal.
30:47
Na chvíľu sme síce ostali v útočnom pásme, ale USA vyhadzuje až do našej tretiny.
30:27
Ladislav Nagy potiahol puk do útočnej tretiny, prenechal ho na Hovorku, jeho zakončenie vyrazil betónom Zapolski.
29:58
McCarthy držal puk v našej tretine len chvíľu, Bourque následne prišiel o hokejku, a tak USA išlo striedať.
29:15
Michal Krištof zakončil cez McCarthyho, Zapolski zasiahol a pripisuje si ďalší dobrý zákrok.
29:03
Zapolski pod paľbou striel, dobré striedanie našich hráčov prinieslo zakončenia Bubelu, Haščáka či Čajkovského, ale puk stále nekončí v americkej sieti.
28:29
Bubela robí veľké problémy Greenwayovi, ten ho odtláča telom. Náš hráč to aj tak robí dobre.
27:48
Tomáš Surový strieľal na bránu, trafil dobre postaveného Welcha. Ostali sme v útočnom pásme.
27:31
Tomáš Surový síce nezískal puk v strednom pásme, ale prihrávka do toho útočného na McCarthyho išla do postavenia mimo hry.
27:02
26:37
importantMarcinko dostal puk na modrú čiaru, poslal do uličky Ďalogu, lenže ďalšia šanca nášho obrancu skončila na pozornom Zapolskom.
26:25
Ďalšia snaha amerických hráčov prejsť do našej tretiny už úspešná nebola, píska sa ofsajdové postavenie.
25:57
Ryan Donato sa aj so šťastím dostal cez našu modrú a usadil USA v pásme. Arcobello pálil nad.
25:30
Olvecký potiahol puk s Krištofom do útočného pásma. Strela útočníka Trenčína bola zrazená na ochrannú sieť.
25:15
Wisniewski vyslal od modrej čiary poriadne tvrdú ranu, Ján Laco musel znova predviesť dôležitý zákrok.
25:05
Sanguinetti napriahol z prvej od modrej čiary, Ján Laco videl a bez väčších problémov zasiahol.
24:44
importantTroy Terry s veľmi peknou strelou, Ján Laco predviedol ešte krajší zákrok lapačkou.
24:24
Bourque pálil z prvej od modrej čiary, priestor brány Laca minul. Puk zastavil zadný mantinel.
23:43
importantMarek Ďaloga sa dostal v oslabení do nájazdu. Pri zakončení ho sekol alebo hákoval Arcobello, vylučovať sa nebude a náš obranca ani nezakončil.
23:09
Starosta pred vlastnou bránou zamedzil v strele od súpera a sám chcel ísť do kontry, čo mu ale nevyšlo.
22:41
Bourque vyslal zaujímavý pokus, ktorý bol navyše tečovaný a narobil problémy našej defenzíve. Baranka následne puk dostal preč.
22:20
22:20
Troy Terry pekne posunul puk na bod na vhadzovanie pre JAMESA WISNIEWSKIHO, ktorý prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Ján Laco sa nestihol presunúť.
22:02
Stále je hra prerušená. Rozcvičuje sa Maxwell ako náhradný brankár, avšak Zapolski môže pokračovať v hre.
22:02
importantAby toho nebolo málo, máme dvoch vylúčených hráčov, budeme hrať oslabenie 3 proti 5 možno až rovné dve minúty.
22:02
Vylúčenie v tíme Slovensko (Michal Čajkovský – 5 min., napadnutie oblasti hlavy a krku + osobný trest do konca zápasu, napadnutie oblasti hlavy a krku). Trest odpyká Andrej Kudrna.
22:02
Ryan Zapolski musí byť ošetrovaný, pretože po tom kontakte s Nagyom, ktorý nebol nijak nebezpečný, má nejaké problémy.
22:02
Vylúčenie v tíme Slovensko (Ladislav Nagy – 2 min., nedovolené bránenie brankárovi).
21:58
Hovorka našiel na modrej čiare Čajkovského, jeho prudkú strelu vyriešil s námahou Zapolski.
21:42
21:36
21:36
Terry v samostatnom nájazde proti Lacovi síce neuspel, Laco ho parádne vychytal, ale RYAN DONATO nám strieľa tretí gól na turnaji, pretože využil fakt, že náš gólman nemal hokejku.
21:16
Chris Bourque chcel ísť do šance od mantinelu, mieril to k žrdi, ale Ján Laco si tento priestor perfektne pokryl.
20:57
Slovensko prišlo o pásmo, rýchly pred hráčov USA v trojici ukončila nepresná prihrávka na krídlo.
20:25
O´Neill hľadal spoluhráčov pred bránou súpera, Little ani Roe sa nedostali do zakončenia.
20:06
Znova rýchle prerušenie hry, ako v prvej tretine a opäť to bolo kvôli tomu, že hráči USA sa ocitli v ofsajde.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine je to teda bez gólov, ale na strely vyhráme 9:7. Sledujeme pomerne vyrovnaný zápas, ktorý nám dáva veľkú šancu na úspech, pretože s miernym favoritom dokážeme držať krok, tak uvidíme, ako sa bude hrať vyvíjať v ďalšom priebehu stretnutia. Druhá tretina sa začne zhruba o 4:56.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:42
Slováci sa ešte snažili niečo vymyslieť, avšak po nastrelení Haščáka za bránu odišli striedať.
19:01
Začala sa posledná minúta prvej tretiny.
18:58
importantGraňák mal problémy za bránou s Greenwayom, ktorý prihral pred Lacovu bránu na Bourqueho. Po tomto zakončení zvonila žrď.
18:29
Lamper nahodil puk do útočného pásma, Cingel mal od neho ďaleko. Všetko zvládol Roe.
17:56
Pokus Olveckého poslal Zapolski len pred seba, dorážka nášho tímu sa nezrodila.
17:36
Michal Krištof sa dostal cez modrú čiaru, z osi ihriska cez obrancu nevystrelil, puk mu ušiel.
16:56
importantMarek Hovorka vyslal tvrdú strelu, tá bola tečovaná. Puk išiel tesne vedľa americkej brány, Zapolski už bol prekonaný.
16:52
16:27
Marek Hovorka nastrelil puk za bránu, odkiaľ ho Američania poslali preč. Starosta udržal útočné pásmo.
16:00
Ladislav Nagy vyslal dobrý pokus z kruhu na vhadzovanie, Zapolski len vyrazil, avšak Hovorka nedokázal doraziť.
15:21
Rozostavili sme sa v pásme, ale strela dlho neprichádzala. Bubela sa teda natlačil do bránkoviska, Zapolski puk dostal preč.
14:52
Vylúčenie v tíme USA (Brian Gionta – 2 min., sekanie).
14:23
Patrik Lamper poslal dobrú strelu, ktorú Zapolski vyrazil mimo brány. Puk sa vzápätí ocitol za mantinelom.
14:09
USA vyhodilo, icing z toho nebude. Od Dominika Graňáka začne ďalšia akcia nášho tímu.
13:33
Po strele Olveckého od mantinelu, ktorá bola nepresná, sme ostali v útočnom pásme. Všetko je to pri mantineloch.
13:05
importantMarek Ďaloga sa krásne predral popri mantineli až pred bránkovisko, kde aj zakončil, no iba do betónov Zapolskeho.
12:48
importantLadislav Nagy mieril spomedzi kruhov švihom do rohu brány, Zapolski zakončenie vytesnil hornou časťou hokejky nad vyrážačkou.
12:28
Starosta zastavený v strednom pásme, dopredu sa však nedostal ani Terry.
12:09
Miloš Bubela a Ďaloga na našej modrej dobre bránili, vystavilo to Američanov do postavenia mimo hry.
11:55
Čerešňák síce trochu podcenil situáciu po tom, čo sa nepískal icing USA, avšak všetko napravil Mikuš.
11:25
Slovensko malo problém založiť akciu, v strednom pásme Američania perfektne vykrývali priestor.
10:35
importantBrian Gionta dostal puk ideálne medzi kruhy, z prvej vystrelil po prihrávke spoza brány, avšak Ján Laco sa perfektne premiestnil.
10:16
Ladislav Nagy sa takmer dostal okolo súpera na útočnej modrej, útočník Košíc nakoniec o puk prišiel.
09:47
Prechod amerických hráčov cez útočnú modrú síce priniesol nepresnú strelu, tá pre ofsajd neplatí.
09:35
Ryan Donato sa takmer rútil do samostatného nájazdu, no na puk nedočiahol. Bránil ho Graňák, Laco navyše dobre zakročil.
08:46
Lamper dokorčuľoval puk v rohu ihriska, kde Slováci zvádzajú tvrdé súboje.
08:12
Ďaloga sa pokúsil o svoju typickú akciu, pred bránou mu puk ušiel od hokejky a Krištof ho už nezachytil v dobrej pozícii.
07:51
Nagy pozorný aj v defenzíve, USA aj tak držia puk v našom útočnom pásme. Teraz je to bez strely.
07:15
Po strele Nagya do Gundersona sa ešte snažil Surový, k puku sa nedostal, aspoň tvrdo dohral súpera.
06:42
Graňák dobra zablokoval strelu, čo znamenalo ale dorážku O´Neilla z dobrej pozície. Tento pokus cez Čerešňáka neprešiel.
06:19
Rýchly prechod USA do nášho pásma bol zabrzdený, Američania aj tak ostávajú v našom pásme.
05:36
05:14
Ryan Donato v dobrej pozícii na hranici kruhu, strelu švihom naši hráči znova zablokovali. Konkrétne Marek Ďaloga.
04:52
Kombinácia Američanov priniesla strelu Littlea z kruhu na vhadzovanie, zrazený puk mieri na ochrannú sieť nad bránu Laca.
04:19
Garett Roe pálil z prvej v našej tretine, jeho pokus zastavil zadný mantinel za bránou Laca.
04:06
Ján Laco strelu od modrej vyrazil pred seba, následne puk zachytil a nedovolil dorážky.
03:55
Patrik Lamper neušiel v oslabení do nájazdu, avšak backhandom z mierneho uhlu dokázal vystreliť. Tesne vedľa.
03:36
Vylúčenie v tíme Slovensko (Miloš Bubela – 2 min., hákovanie).
03:15
03:03
Lukáš Cingel dostal krásnu prihrávku za obranu. Bol tam aj teč, takže puk spomalil, čiže Cingel sa ocitol mimo hru.
02:34
Dostali sme puk von z nášho pásma, Sanguinetti ho tam vrátil iba nahodením zo strednej tretiny.
01:58
Teraz to už ale bolo lepšie, pretože po dobrom prechode dopredu pálil tvrdo Čajkovský. Zapolski nevedel, kde má puk. ale mal ho vo výstroji.
01:46
Podarilo sa nám otupiť nápor USA, ale nedostali sme sa k zakončeniu, ktoré by Zapolskeho ohrozilo.
01:12
00:42
Po ďalšej strele sa puk nebezpečne odrážal pred naším bránkoviskom, Lacovi pomohli odstrelením obrancovia.
00:25
Od modrej strieľal Gunderson, z dobrej pozície sa mu nepodarilo trafiť bránu.
00:04
USA sa okamžite po vhadzovaní chcelo dostať cez modrú čiaru, zastavil ic ofsajd.
00:01
Vítame vás pri prenose zo zatiaľ najdôležitejšieho stretnutia slovenského hokejového tímu na ZOH 2018 v Pjongčangu. Vo štvrťfinále nás čaká americký výber, s ktorým sme sa už stretli v základnej skupine.

Vzájomný zápas na ZOH 2018

USA – Slovensko 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Góly a asistencie:
8. Donato (Terry, Ch. Bourque), 43. Donato (Arcobello, Ch. Bourque) – 8. Kudrna (Surový, Čajkovský)

USA: Zapolski (Leggio) – Gunderson, Sanguinetti, Welch (A), Gilroy (A), Billins, Blum, Wisniewski – O'Neill, Roe, Little – B. Butler, Ch. Bourque, Greenway – Donato, Terry, Arcobello – B. Gionta (C), Kolarik, Stoa

Slovensko: J. Laco (Rybár) – Baranka, Starosta, Čerešňák, Graňák (A), Valach, Ďaloga, Čajkovský – Kudrna, Nagy (A), Surový (C) – Bubela, Bakoš, Haščák – Krištof, Paulovič, Ölvecký – Hovorka, Lamper, Marcinko – Cingel

Rozhodca: Gouin (CAN), Wehrli (SUI) – Fluri (SUI), Otmakov (RUS)

USA

Američania nevstúpili do turnaja ideálne, nakoľko podľahli Slovincom po predĺžení 2:3, čo bolo veľké prekvapenie, avšak chuť si napravili v spomínanom dueli proti nám. Po prehre 0:4 od Olympijských športovcov z Ruska nakoniec obsadili tretiu pozíciu v skupine so ziskom štyroch bodov pri skóre 4:8. Menej gólov dali len Nóri a Kórejčania. Najproduktívnejším hráčom tímu je Ryan Donato (2+1).

Predpokladaná zostava: Zapolski – Sanguinetti, Gunderson, Gilroy, Welch, Blum, Billins, Wisniewski – Butler, Greenway, Bourque – Little, Roe, O'Neill – Donato, Arcobello, Terry – Gionta, McCarthy, Stoa – Kolarik

Slovensko

Náš výber po vedením Craiga Ramsayho odštartoval zápolenia v skupine C na výbornú a to aj napriek tomu, že s tímom Olympijských športovcov z Ruska rýchlo prehrával 0:2. Následne ale prišiel obrat v hre a dokonca aj v skóre, veľkého favorita sme porazili 3:2. S entuziazmom sme vstupovali do druhého stretnutia, avšak proti USA sme body nezískali. Na gól Donata síce o pár sekúnd odpovedal Kudrna, no rovnaký hráč súpera rozhodol počas presilovky v tretej tretine. V treťom meraní síl nám povinnosť kázala vyhrať, Slovinci ale ukázali sme silu. Prehrávali sme už 2:0, keď sa začalo rodiť niečo podobné, ako s Ruskom. Zápas však Bubela s Haščákom dostali len do predĺženia, respektíve nájazdov, kde rozhodol ex-Slovanista Žiga Jeglič. Slovensko preto obsadilo štvrtú priečku so ziskom štyroch bodov. Toľko malo aj Slovinsko a USA, v nás neprospech hrali vzájomné stretnutia. Slovenské skóre je veľmi tesné, 6:7. Najproduktívnejšími hráčmi Slovenska je paradoxne dvojica obrancov. Peter Čerešňák (1+2) a Dominik Graňák (0+3) získali po tri kanadské body.

Predpokladaná zostava: Laco – Starosta, Čajkovský, Baranka, Ďaloga, Čerešňák, Graňák, Valach, Mikuš – Kudrna, Surový, Nagy – Lamper, Bubela, Haščák – Bakoš, Krištof, Ölvecký – Paulovič, Marcinko, Cingel

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slováci prehrali s USA aj druhýkrát a na olympiáde končia