Nóri otočili zápas proti Slovinsku, rozhodlo predĺženie

Sportnet|20. feb 2018 o 00:00

Nórski hokejisti si zahrajú štvrťfinále s OŠ z Ruska.

ZOH 2018 - play-off o postup do štvrťfinále:

Slovinsko - Nórsko 1:2 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 7. Urbas (Muršak) - 44. Kristiansen (Röymark, Bastiansen), 64. Bonsaksen (Rosseli Olsen, P. Thoresen)

Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stricker, Wehrli (obaja Švaj.) - Lederer, Lhotský (obaja ČR)

Slovinsko: Krošelj - Gregorc, Robar, Podlipnik, Kovačevič, Kranjc, Vidmar, Repe - Verlič, Muršak, Urbas - Kuralt, Sabolič, Tičar - D. Rodman, M. Rodman, Goličič - Ograjenšek, Mušič, Ž. Pance - Hebar

Nórsko: Haugen - Holös, Nörstebö, Sörvik, Bonsaksen, Espeland, Ödegaard, Johannesen - P. Thoresen, K. A. Olimb, M. Olimb - Reichenberg, Bastiansen, Rosseli Olsen - Hoff, K. Forsberg, S. Thoresen - Kristiansen, Roest, Röymark - Trettenes

PJONGČANG. Slovinská hokejová reprezentácia už bez dopingového hriešnika Žigu Jegliča nepostúpila do štvrťfinále turnaja mužov na zimných olympijských hrách v kórejskom Pjongčangu.

V utorkovom súboji play-off o prienik medzi okteto najlepších tímov Slovinci prehrali s Nórmi 1:2 po predĺžení.

Slovinci sa ujali vedenia už v 7. min zásluhou využitej presilovky, do streleckej listiny sa zapísal Jan Urbas.

V ďalšom priebehu boli strelecky aktívnejší ako ich súperi, no Nórom sa v 44. min podarilo vyrovnať na 1:1 gólom Tommyho Kristiansena.

Pozrite si momentky zo zápasu Slovinsko - Nórsko: fotogaléria

20.2.2018

Duel dospel až do predĺženia, v ktorom o postupe nórskeho družstva rozhodol Alexander Bonsaksen. Nóri v stredajšom štvrťfinále nastúpia proti Olympijským športovcom z Ruska.

"Do turnaja sme nevstúpili ideálne, ale dnes sme na to zabudli. Tešíme sa na štvrťfinále, dnes večer to oslávime. V ďalšej fáze to bude ťažké, Olympijskí športovci z Ruska sú náročný súper, ale dáme do toho všetko," cituje olympijský informačný systém strelca nórskeho prvého gólu Tommyho Kristiansena.

"Sme sklamaní, špeciálne po tom, ako sme trafili dve žŕdky. Celý turnaj sme však predvádzali dobrý hokej. Keby nám pred olympiádou ponúkli bilanciu dve víťazstvá a dve prehry, brali by sme to všetkými desiatimi," povedal kapitán Slovincov Jan Muršak a na margo dopingového previnilca Žigu Jegliča dodal:

"Bol dôležitou súčasťou mužstva. Sklamalo nás, a trochu aj hnevalo, že nám nemôže pomôcť. Nepoznám presne podrobnosti, ale Žiga je výborný chlapík, takže dúfam, že sa to čoskoro vyrieši."

Online Zimná olympiáda 2018 (ZOH, hokej): Slovinsko - Nórsko (play-off o štvrťfinále)

Olympijské Hry - muži  2017/2018
20.02.2018 o 08:40
Slovinsko
1:2
(1:0, 0:0, 0:1, 0:1)
64' minúta
Nórsko
Góly a asistencie: 7. Urbas (Muršak) – 44. Kristiansen (Röymark, Bastiansen), 64. Bonsaksen (Rosseli Olsen, P. Thoresen).
Ja sa s vami lúčim, ale už o 13:10 sa stretneme pri stretnutí Fínsko – Južná Kórea. Zatiaľ dovidenia.
Slovinsko malo veľmi dobrý štart a mohlo odskočiť do vyššieho vedenia, ako jednogólovému, ktoré sa mu nakoniec stalo osudným. Kristiansen totiž vyrovnal a dostal duel do predĺženia. Nórsko ustálo oslabenie 3 proti 4 a Bonsaksen rozhodol o tom, že tento severský tím sa stretne vo štvrťfinále s Olympijskými športovcami z Ruska. Zaujímavé je, že Nóri v troch zápasoch základnej skupiny dali dokopy dva góly. Presne toľko, ako dnes.
63:06
goalNórsko dalo gól!
Patrick Thoresen dostal puk po krásnej akcii do bránkoviska, kde sa rozvalil Krošelj. Čelil niekoľkým dorážkam. Tie zastavil, avšak pokus spomedzi kruhov vyslal ALEXANDER BONSAKSEN a trafil milimetrovo presne. Gól sa ešte skúmal s videorozhodcom, no platí.
62:49
Nórsko sa dostalo do štyroch hráčov a snažilo sa niečo zaujímavé vymyslieť, avšak Slovinsko všetko zvládlo.
61:59
Nórsko v plnom počte.
61:02
importantSabolič prihral na hranicu kruhu pre Muršaka, jeho strela švihom skončila na konštrukcii brány.
60:25
Jan Muršak nahadzoval puk pred bránkovisko, Urbas sa k puku nedostal a Nórsko vyhadzuje.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Nórsko dokázalo v tretej tretine vyrovnať zásluhou Kristiansena, a tak sa rozhodne buď v predĺžení, alebo v nájazdoch. Predĺženie sa bude hrať vo formáte 3 na 3, ale Slovinsko má k dispozícii takmer celú presilovku štyroch proti trom. Kto sa teda postaví vo štvrťfinále Olympijským športovcom z Ruska ešte jasné nie je.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:49
Vylúčenie v tíme Nórsko (Alexander Bonsaksen – 2 min., nedovolené bránenie).
59:36
Sabolič strieľal od mantinelu veľmi presne do rohu brány, Haugen v stoji dokázal zasiahnuť.
59:20
Mušič vystrelil cez obrancu stojaceho pred ním, puk je zrazený do ochrannej sieti.
58:56
Jan Muršak mohol ísť do samostatného nájazdu, na modrej čiary bol rýchlejší ako puk, preto sa píska ofsajd.
58:46
Ken André Olimb sa po odpykaní trestu dostal až k strele v útočnom pásme, Krošelj si dal veľký pozor.
58:33
58:18
importantSabolič prihral pred bránu na Panceho. Jeho prvá strela bola zablokovaná, druhá išla do siete, Haugen predviedol rýchly betón.
58:01
Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.
57:35
Slovinsko hrá túto presilovku dobre, prichádza ďalšia tvrdá rana od Gregorca, ale nepresná.
57:03
57:03
importantGregorc vyslal tvrdú strelu od modrej čiary, ktorú zastavila žrď! Dorážka mierila do prázdnej brány, Haugen sa stihol presunúť a zakročiť.
56:33
Vylúčenie v tíme Nórsko (Ken André Olimb – 2 min., hákovanie).
56:26
Ken André Olimb získal puk pri mantineli a natlačil sa do bránkoviska. Krošelj si dal veľký pozor.
55:53
Olimb prihrával na Olimba nepresne, Olimbovci aj tak ostali pri puku a vyvážajú ho z vlastného pásma.
55:27
Znova prišla prihrávka na Saboliča, tohto tentokrát zastavil obranca Johannesen.
54:59
Rýchly prechod slovinských hráčov do útočnej tretiny strelu nepriniesol, Sabolič o puk rýchlo prišiel.
54:13
Slovinci sú síce v útočnom pásme, avšak nórski hráči ich dobre vytláčajú k mantinelom.
53:25
Slovinsko hrá s piatimi hráčmi.
52:52
Prvá nórska strela v presilovke končí na pozornom Kašperovi Krošeljovi.
52:25
Slovinsko ubránilo prvú minútu parádne, Nórsko dokopy ani nebolo v útočnom pásme.
51:41
Slovinsko veľmi rýchlo vyhadzuje puk cez všetky čiary.
51:25
Vylúčenie v tíme Slovinsko (Žiga Pance – 2 min., podrazenie).
50:41
Slovinci kombinovali v útočnom pásme, nórski hráči ale súperov nepúšťali do ničoho a sami prešli dopredu. Nahodenie Krošelj chytá.
50:01
David Rodman si hodil puk okolo súpera, prihral pred bránu, odkiaľ po strele Marcela Rodmana zasiahol Haugen.
49:26
Rosseli Olsen sa zbavil za bránkovou čiarou súpera, prihral pred ňu na Patricka Thoresena a ten nasmeroval svoje zakončenie do Krošelja.
48:40
Nórsko bolo niekoľko sekúnd v útočnom pásme. Strelu Hoffa vzápätí zastavil brankár Kašper Krošelj.
48:15
Olimb o puk v útočnom pásme prišiel, dopredu tak šiel Sabolič, ale ani on nič zaujímavé nevymyslel.
47:32
Nórsko hrá s piatimi hráčmi.
46:58
Po práci Tičara to skúsil backhandom z povedľa brány Pance, Haugen si bližšiu tyč prikryl.
46:23
Forsberg potiahol puk v oslabení dopredu, cez obrancu vystrelil a donútil Krošelja k zákroku.
45:46
Jan Muršak strieľal na bránu, Haugen vyrazil puk aj napriek tomu, že mu tam dobre clonil ďalší súper.
45:32
Vylúčenie v tíme Nórsko (Alexander Reichenberg – 2 min., hákovanie).
44:50
importantKristian Forsberg pálil z otočky spomedzi kruhov, Krošelj sa stihol poriadne rýchlo premiestniť, aby zasiahol.
44:26
importantDavid Rodman vyslal zrazenú strelu, avšak slovinský útočník sa dostal k dorážke z dobrej pozície. Haugen zasiahol betónom.
43:59
Razom je to znova vyrovnané a začíname ako keby odznova. Bonsaksen chcel strhnúť vedeniu na nórsku stranu, Krošelj zasiahol lapačkou.
43:06
43:06
Martin Röymark poslal prihrávku vzduchom pred bránu, kde bol TOMMY KRISTIANSEN a ten v ťažkej pozícii nakoniec po ľade poslal puk medzi betóny Krošelja.
43:02
Žiga Pance dostal puk do útočnej tretiny, strelu švihom cez obrancu poslal medzi žrde. Haugen si poradil s prvým zakončením Slovinska v tretine.
42:40
Nórsko má v tretej časti o niečo viac z hry, stále sa im nepodarilo poriadne zamestnať Krošelja.
41:57
Obrancovia Espeland aj Ödegaard pálil celom dobre, ale prvá strela išla tesne mimo a druhá do Krošelja.
41:44
Ani nórski hráči sa dlho v útočnom pásme nezdržali. Po súbojoch o puk Slovinci vyhadzujú.
41:06
Kuralt sa dostal do útočného pásma, kde bol okamžite zastavený a puk mu bol odobratý.
40:39
Tretia tretina začala tak, ako druhá skončila. Oba tímy sa snažia útočiť, ale zatiaľ znova prevládajú defenzívne zložky.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Druhá tretina nepriniesla ani jeden gól. Nórsko opticky vyrovnalo hru, ale stále má jemne navrch Slovinsko, ktoré vyhráva gólom Urbasa ešte zo siedmej minúty 1:0. Tretia tretina sa začne približne o 10:11.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:29
39:01
Začala sa posledná minúta druhej tretiny.
38:35
Slovinci to chceli zrýchliť, pretože Nóri po vyhodení striedali, ale Kuralt sa ocitol v ofsajde.
38:22
Až teraz prišla prvá strela v presilovke, avšak Sabolič z prvej nedokázal trafiť priestor troch žrdí.
37:29
Vylúčenie v tíme Nórsko (Steffen Thoresen – 2 min., podrazenie).
36:50
Zakázané uvoľnenie Slovinska.
36:16
importantSabolič bol sám medzi kruhmi, ale Haugen jeho pokus zlikvidoval a vyrazil pred seba. Slovinci sa dostali k dorážkam, Nóri robili čo mohli, aby puk neprešiel do siete. Nakoniec naozaj neprešiel.
35:45
Optická aktivita Nórska nevedie k ničomu. Slovinsko dokáže bez nejakých problémov zastavovať jeho akcie.
35:06
Holös sa preháčkoval až do útočného pásma, jeho zakončenie medzi tri žrde bez problémov lapačkou pokryl Krošelj.
34:38
Slovinsku sa podarilo po vyhranom buly okamžite vystreliť. Po rane Robara mal Haugen veru čo robiť.
33:42
Nóri si v tejto chvíli v situácii 5 na 5 zahrali menšiu presilovku. Dlhá kombinácia bola zakončená strelou Olimba do prvého súpera.
32:48
Jan Muršak nedokázal prihrať pred bránu, skúsil to na modrú. Tam nenašiel spoluhráča, ktorý bol na inom mieste.
32:04
Zrazený pokus od Rosseli Olsena daroval síce puk slovinským hráčom, tí oň po prechode do útočnej tretiny prišli.
31:34
Robar za vlastnou bránou prišiel proti dvojici hráčov o puk, po prihrávke pred ňu sa do zakončenia nedostal žiadny z hokejistov.
30:42
Nórska akcia stroskotala v strednom pásme, Slovinsko začína dokonca z vlastnej tretiny.
30:01
importantRok Tičar si naviezol puk pred bránu, kde spravil kľučku na Haugena. Poslal brankára na opačnú stranu, puk zas tesne vedľa brány.
29:37
Na opačnej strane to z podobnej situácie skúšal Jan Muršak, puk netrafil presne a ten preto smeroval do rohu brány.
29:19
Medzi kruhy si nakorčuľoval jeden z obrancov Nórska, zakončenie z prvej smerovalo mimo priestor brány.
29:01
Lars Haugen nahodenie z diaľky radšej prikryl, aby nemohlo prísť k dorážkam.
28:29
Po strele Trettenesa, ktorú chytil Krošelj, prešli dopredu Slovinci. Tí sa aspoň na chvíľu usadili v útočnom pásme.
28:04
Vidmar strieľal síce dobre, ale Haugen zasahovať nemusel, pretože puk bol tečovaný do ochrannej siete.
27:34
Espeland mal dosť priestoru na to, aby ohrozil bránu súpera. Krošelj predviedol dobrý zákrok lapačkou.
26:38
Slovinsko získalo puk po buly a dostalo sa s ním na útočnú modrú čiaru, kde prišlo nahodenie a striedanie.
25:57
25:38
25:24
Súboje za bránou Haugena vyzneli v prospech Nórska, lenže založenie akcie končí v strednom pásme.
24:50
Slovinci len nahodili puk do útočného pásma, idú striedať. Uvidíme, či sa tento nápor Nórska otupí.
24:10
Holos si nakorčuľoval do dobrej pozície na strelu z prvej, priestor brány Krošelja minul.
24:07
23:34
Reichenberg sa nestihol dostať do šance, včas ho zablokovala dvojica súpera a puk putuje za bránu Haugena.
22:55
Nahodenie do bránkoviska spôsobilo menšiu skrumáž, Slovinsko sa ubránilo aj napriek tomu, že Pance prišiel o hokejku.
22:31
Thoresen vyslal dobrý pokus z kruhu na vhadzovanie, priestor brány tesne minul.
22:07
Vylúčenie v tíme Slovinsko (Luka Vidmar – 2 min., podrazenie).
21:53
Marcel Rodman možno ani sám nevedel ako, ale tečoval puk pred bránou súpera. Kus čiernej gumy skončil pri Haugenovi.
21:29
Nórsko dostalo puk zo svojej tretiny až za bránu Krošelja, zakázané uvoľnenie z toho nie je.
21:09
20:33
Slovinsko síce ešte hrá presilovú hru, ale na začiatku tretiny sa nevie dostať do útočného pásma.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Slovinsko bolo v prvej tretine jednoznačne lepším tímom, pretože malo lepší pohyb a aj väčšiu chuť. O jediný presný zásah sa postaral Jan Urbas. Druhá tretina začne približne o 9:26.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:43
Sabolič pekne potiahol akciu po krídle, Muršak nedokázal zakončiť. Práve Sabolič o niekoľko chvíľ neskôr pálil nad.
19:09
Vylúčenie v tíme Nórsko (Stefan Espeland – 2 min., nedovolené bránenie).
19:02
Bonsaksen si nakorčuľoval pred bránu, kde dostal prihrávku a z prvej aj vystrelil. Iba do Krošelja.
19:01
Začala sa posledná minúta prvej tretiny.
18:25
Haugen s dvomi zákrokmi po sebe v krátkom slede. S dvomi prudkými pukmi si dokázal poradiť.
18:06
Muršak potiahol puk, po jeho prihrávke strieľal dobre jeden z obrancov, avšak kus čiernej gumy nasmeroval mimo bránu.
17:29
Nórska aktivita v útočnej tretine je pretavená iba do slabej strely Kristiansena, Krošelj nemal so zákrokom žiadne problémy.
16:53
Znova sme sa dostali do fázy, kde sa hrá medzi bránami a strely na Haugena či Krošelja neprichádzajú.
15:33
Zaujímavý pokus Jana Muršaka smeroval medzi tri žrde, Haugen si povybehol a zrazil nebezpečný pokus.
15:04
Pekná prihrávka cez os ihriska našla voľného obrancu Nörsteböa, ktorý si puk naviezol pred bránu, trafil iba Krošelja.
14:30
Nórsko sa nedostalo z vlastnej tretiny, od modrej čiary to preto skúsil Vidmar, nebol presný.
13:42
importantOveľa vážnejšia situácia na druhej strane. Haugen perfektne zlikvidoval rýchlu kontru a teda aj nájazd Muršaka, aby vzápätí parádne pokryl aj dve dorážky Muršaka z bezprostrednej blízkosti.
13:28
Olimb to skúsil tesne nad ľadom, Krošelj si dal pozor.
13:11
Ales Mušič strieľal iba do hráčov súpera pred sebou, Nórsko preto rýchlo vyráža na druhú stranu.
12:37
Sörvik sa zbavil puku za pomoci vyhodenia cez všetky. Keďže tam ale bol teč, tak sa icing nepíska.
11:56
Rosseli Olsen pálil do blokujúcich hráčov, rana od modrej v podaní Ödegaarda našla pozorného Krošelja.
11:30
Nórsko sa snaží preberať iniciatívu v stretnutí, zatiaľ je to iba taký platonický tlak, ktorý Slovinsko nejako vážne neohrozuje.
10:25
Trettenes v dobrej pozícii, pokus k žrdi Krošelj dokázal vyraziť do bezpečia rohu mantinelu.
10:01
Thoresen sa v útočnej pásme nedostal k vôbec ničomu, vyhodenie Slovinska upokojuje situáciu.
09:13
importantUrbas strieľal z krídla iba do Haugena, ale bolo to veľmi nebezpečný. Vzápätí mal pred bránkoviskom ešte lepšiu pozíciu Kuralt.
08:43
Niekoľko nahodení na bránu Haugena prešlo, nórsky gólman si so všetkými poľahky poradil a takisto rýchlo rozohrával.
07:38
Robar pálil od modrej čiary, jeho bomba letela mimo priestor troch žrdí.
07:11
Kuralt si pekne potiahol puk do pásma súpera, položil si aj jedného z obrancov, ale pri zakončení mu kus čiernej gumy ušiel.
06:38
06:38
goalSlovinsko dalo gól!
JAN URBAS prvýkrát vystrelil od modrej nad bránu, ale potom trafil nejako cez Haugena až do siete. Chvíľu nikto nevidel, kde puk je, pretože kus čiernej gumy zmizol pod bránkovou kamerou.
06:10
Vylúčenie v tíme Nórsko (Ludvig Hoff – 2 min., hákovanie).
05:59
Kovačevič pálil od modrej nepresne, po peknej akcii Davida Rodmana sa bude prvýkrát vylučovať.
05:25
Slovinci sa nevedeli dostať zo svojej tretiny, o puku preto pomerne rýchlo prišli.
05:04
Nóri sa síce držali v útočnom pásme, ale všetko to bolo pri mantineloch, mimo bránu Krošelja.
04:16
Ograjenšek využil rýchlu akciu svojich spoluhráčov, proti jeho zaujímavej strele dokázal zasiahnuť Haugen.
03:24
importantRosseli Olsen sa nakoniec rútil v prečíslení dvoch proti jednému dostal do veľkej šance, Krošelj zakročil lapačkou.
03:02
Zatiaľ je to hokej vo svižnom tempe. Hrá sa z jednej strany na druhú. Všetky zakončenia sú ale celkom ľahko čitateľné.
01:56
Olimb zakončil zblízka iba do Krošelja, pri dorážke slovinský brankár vystrčil betón proti Holosovi.
01:32
00:39
Slovinsko má perfektný štart do zápasu. V tlaku strieľal bombou aj Rok Tičar, znova v permanencii Haugen.
00:21
Muršak zakončil backhandom, Haugen poslal puk mimo svoju bránu, ale práve Muršak znova zakončoval zblízka.
00:01
Slovinsko

Slovinci sa umiestnili v "našej" skupine B na druhom mieste s bilanciou nula výhier v riadnej hracej dobe, ale dvoch po predĺžení respektíve nájazdoch a jednej prehry, čo znamenalo zisk štyroch bodov a skóre 8:12. Určite prekvapenie tohto malého štátu prišlo po tom, ako na úvod vyhralo nad USA 3:2pp, potom síce nestačilo na výber Olympijských športovcov v Ruska 2:8, avšak s nami Slovinci vyhrali po nájazdoch znova 3:2. Najproduktívnejším hráčom tímu je Jan Muršak, ktorý strelil tri góly a na dva prihral.

Nórsko

Nóri skončili v skupine C na poslednom mieste, keď získali iba jediný bod za prehru v nájazdoch v záverečnom stretnutí proti Nemecku (1:2). Navyše strelili iba dva góly, inkasovali až jedenásťkrát. Od Švédska dostali debakel 0:4, Fíni nad nimi vyhrali 5:1. O dva góly sa postarali Patrick Thoresen a Alexander Reichenberg. Práve táto dvojica je s jedným bodom najproduktívnejšou v tíme. Nórsko však do štvrťfinále dostalo nepríjemného, no hrateľného súpera, takže aj napriek tomu, že na ZOH 2018 sa im zatiaľ nedarí, môžu preniknúť medzi najlepších osem.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Nóri otočili zápas proti Slovinsku, rozhodlo predĺženie